Vakcina protiv tuberkoloze

odgovora

Objavljeno

Cao mame, imam sina 17 meseci. On je rodjen u Italiji, gde jos uvek i zivimo, pa se i vakcinise po njihovom planu i programu. E sad... rekli su mi da nemaju vakcinu protiv tuberkoloze, i da se ne moze dobiti ni na zahtev jer je ukinuta odavno u Italiji. To mi je prva briga... :( Druga briga: Na netu sam nasla da ako se dete ne vakcinise dan po rodjenu, moze je primiti do navrsenih 12 meseci. :( Treca briga: Cula sam da se prosle godine u Srbiji javila tuberkoloza kod male dece unekoliko slucajeva... STA DA RADIM???? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TBC je ukinuta u većini evropskih zemalja, ali pošto si ti sa ovih prostora trebali su napraviti izuzetak ili bar uraditi PPD probu.

Moj savjet bi bio da ih pitaš da urade PPD probu, ako neće oni, uradi u Srbiji ili gdje već putuješ, takođe, probu uraditi bar jednom godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislite da ipak nece dobiti vakcinu ni u Srbiji? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vodila sam ga prosle srede na antipneumococco i antimeningococco, i pitala ih, oni su mi rekli da nemaju, da je ta vakcina izbacena!! Nisu mi pominjali ni ppd probu! :angry: Samo su mi rekli da vidimo u nasoj zemlji. Ali ja na netu nadjoh da se ona prima do kraja 1.godine!!! Jooojjjjj.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.