Migrena

odgovora

Objavljeno

Danas sam bila kod oftalmologa (posvadjala sam se sa gospojom!) :angry:

Dala mi je uput za ocnu kliniku, kod strabologa da idem... posto imam i strabizam (koji nisam nikad lecila). Rekla mi je da mi se dioptrija nije promenila, a na nalazu mi stoji dioptrija za pola stepena drugacija na levom oku od one koje imam! Od rodjenja imam kriv vrat (malo mesta bilo kod mame u stomaku i to nisam uspela vezbama da ispravim) i kaze da je moguce tu problem, da prsljen pritiska nerv i da zbog toga imam glavobolje... sledeci pregled imam 19.12. u centru za migrenu i glavobolju, kod neurologa, a u medjuvremenu cu da zakazem i ovaj na ocnoj klinici (mada iskreno ne znam dal sad posle 35 godina mogu ja taj problem da resim, tj izlecim strabizam!)

Mislim da kod stabizma pomaže jedino adekvatna dioptrija i naočare. Ako imaš dobru dioptriju, ne verujem da ti to doprinosi glavobolji. Odlično je što ideš u centar za migrenu. Ne znam koliko si u mogućnosti da prvo odeš do očne klinike da od njih pokupiš sve nalaze pa onda da ideš u centar za migrenu. (za svaki slučaj)

Pa probaj sve..mozda moze nekom operacijom...ili nekim vidom vezbi...ne znam reci ce ti...a ovamo u centru za migrenu utvrditi sta je uzrok glavoboljama...ne odustaj sad kad si krenula...

Joko, a kod tebe, jel bar za nijansu manji bol od onih lekova (bar za početak)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da kod stabizma pomaže jedino adekvatna dioptrija i naočare. Ako imaš dobru dioptriju, ne verujem da ti to doprinosi glavobolji. Odlično je što ideš u centar za migrenu. Ne znam koliko si u mogućnosti da prvo odeš do očne klinike da od njih pokupiš sve nalaze pa onda da ideš u centar za migrenu. (za svaki slučaj)

Ici cu od ponedeljka na ocnu kliniku, samo je pitanje kada ce da mi zakazu pregled. Rekli su mi da moze razlika u dioptriji ako je veca od dva stepena da bude jedan od razloga glavobolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, a kod tebe, jel bar za nijansu manji bol od onih lekova (bar za početak)?

Pa Ana tek sam krenula nema 10 dana terapije videcemo...ali migrenu sam imala odmah nakon nedelju dana i brufen nista nije pomogao pa sam jedva pretekla(imigran sad u kombinaciji sa topamaxom ne smem)...Dr je rekla da nece se osetiti poboljsanje odmah.kontrolu imam za mesec i po znaci u tom periodu bih trebala vec videti promene...ja bih volela vec videti promene kod sledece migrene..inace sad sam na 50mg.

Hvala sto brines!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam Eftil pila sigurno pola godine,mozda i godinu.Eto toliko je dr cekala da vidi da li ce doci do poboljsanja.Jel ti ides u centar za migrene na Klinickom?Da mi pozdravis doktorke :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam Eftil pila sigurno pola godine,mozda i godinu.Eto toliko je dr cekala da vidi da li ce doci do poboljsanja.Jel ti ides u centar za migrene na Klinickom?Da mi pozdravis doktorke :lol: :lol: :lol:

Ako pitas mene ja idem samo u svom gradu kod neurologa,a ako pitas buhlu ona ima zakazano u centar za migrene pa moze da prenese pozdrave :lol:

Eftil i moj Topamax pripadaju istoj grupi lekova...nadam se da cu ja imati vise srece u ovom izvlacenju nego sto si ti imala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti ides u centar za migrene na Klinickom?Da mi pozdravis doktorke :lol: :lol: :lol:
Ako pitas mene ja idem samo u svom gradu kod neurologa,a ako pitas buhlu ona ima zakazano u centar za migrene pa moze da prenese pozdrave :lol:

Ja, ja imam zakazano u centar za migrene 19.12. Cu da ti ih pozdravim :lol:

Nego, mozes li da mi kazes koja je procedura kod njih... sta se radi na prvom pregledu, kako se posle zakazuju sledeci pregledi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas u Migrena centar na pregled... Dobila sam Frovamax tbl, popije se jedna cim pocne glavobolja, Cinedil tbl i narednih mesec dana po jedna dnevno i tbl Mg. Na kontrolu da idem kad zavrsim sa eeg, cos kvnih sudiva vrata i tcd. (snimanje glave i vrata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas u Migrena centar na pregled... Dobila sam Frovamax tbl, popije se jedna cim pocne glavobolja, Cinedil tbl i narednih mesec dana po jedna dnevno i tbl Mg. Na kontrolu da idem kad zavrsim sa eeg, cos kvnih sudiva vrata i tcd. (snimanje glave i vrata)

Ne znam ništa o tome, a na osnovu čega dobiješ toliko tableta za prvi pregled? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas u Migrena centar na pregled... Dobila sam Frovamax tbl, popije se jedna cim pocne glavobolja, Cinedil tbl i narednih mesec dana po jedna dnevno i tbl Mg. Na kontrolu da idem kad zavrsim sa eeg, cos kvnih sudiva vrata i tcd. (snimanje glave i vrata)

Bitno da se napreduje u istrazivanju..

Taj frovamax je verovatno protiv bolova zar ne?

A za sta je Cinedil?

Magnezijum pijem i ja...

Kako stojis sa bolovima ovih dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno da se napreduje u istrazivanju..

Taj frovamax je verovatno protiv bolova zar ne?

A za sta je Cinedil?

Magnezijum pijem i ja...

Kako stojis sa bolovima ovih dana?

Ovih dana nisam imala bolove! :rolleyes: Frovamax se pije cim pocne da boli glava (u pakovanju ima 2 kom) a Cinedil deluje na krvne sudove koliko sam skapirala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana nisam imala bolove! :rolleyes: Frovamax se pije cim pocne da boli glava (u pakovanju ima 2 kom) a Cinedil deluje na krvne sudove koliko sam skapirala...

Znaci,taj Frovamax,kao moj Imigran i on u pakovanju 2 tablete..to je za bolove..samo koju ti vrstu preporuce...Pa zelim ti da ga sto redje upotrebis! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste "otkrile" da imate migrenu...da li ste išle na snimanje glave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste "otkrile" da imate migrenu...da li ste išle na snimanje glave?

Pa meni je lekar potvrdio posle eeg-a i magnetne rezonance kada je tamo bilo sve kako treba i kada mi je sa ocima bilo sve kako treba onda je ostalo da su moji nesnosni bolovi uvek jedne polovine glave zbog migrene.Do tada neurolog je samo sumnjao na migrenu,a posle tih snimanja potvrdio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da napisem pijem topamax vec 5 nedelja i to 50mg dnevno.

Za to vreme imala sam 4 migrene,tako da jos nisam videla da su se nesto smanjile,jedino mi nadu daje sto su zadnje 2 bile u razmaku od dve nedelje.

Od leka se mrsavi to je sada provereno ja sam za ovo vreme smrsala 4 kg videcemo kako ce ici dalje,i to je za sada jedina vajda :lol:

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da napisem pijem topamax vec 5 nedelja i to 50mg dnevno.

Za to vreme imala sam 4 migrene,tako da jos nisam videla da su se nesto smanjile,jedino mi nadu daje sto su zadnje 2 bile u razmaku od dve nedelje.

Od leka se mrsavi to je sada provereno ja sam za ovo vreme smrsala 4 kg videcemo kako ce ici dalje,i to je za sada jedina vajda :lol:

Ta te drugarica migrena baš voli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je lekar potvrdio posle eeg-a i magnetne rezonance kada je tamo bilo sve kako treba i kada mi je sa ocima bilo sve kako treba onda je ostalo da su moji nesnosni bolovi uvek jedne polovine glave zbog migrene.Do tada neurolog je samo sumnjao na migrenu,a posle tih snimanja potvrdio!

Ja sam godinama imala konstantne glavobolje, pracene mucninom i osetljivoscu na svetlo, mirise i zvuke. Isla sam na razne preglede, vid mi je u redu, eeg je bio u redu, tako da mi je neurolog rekao da je ta vrsta glavobolje uzrokovana psihickim stresom ili tumorom, trece nema :huh: Migrenu nije ni spominjao. U prvoj trudnoci sam u pocetku imala strasne glavobolje, opet isla kod neurologa (koji je pusio cigaru kad sam usla kod njega u ordinaciju, zao mi je samo sto mu se nisam izbljuvala po stolu), i on mi je opet rekao da to nije nista, da ce proci samo od sebe. Ja sad stvarno ne znam sta da mislim. A svima sam im naglasavala da mi deda i tetka pate od migrene. U poslednje vreme se popravilo stanje, mozda zbog promene klime (bas mi prija klima ovde u Svici), a mozda zato sto reagujem na vreme-popijem odmah lek cim osetim da krece glavobolja, izolujem se od sveta, legnem u krevet, pokrijem se preko glave i spavam koliko mogu. Nadam se samo da me nece nikad uhvatiti dok sam sama sa decom :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle tri meseca od upotrebe Topamaxa mogu reci da mi je doticni lek smanjio kilazu ,tako da sada imam kg kao pre trudnoce sa Magdalenom...doduse kad mi bude vratio kao pre trudnoce sa Jankom shvaticu da od njega ima vajda...

Elem,ovaj lek je trebao glavu da mi sredi,pa da prozborim na tu temu..prvih mesec dana nije se nista desavalo bilo je prilagodjavanje,a onda su krajem decembra i u januaru stvarno pocele da se proredjuju...tako da sam imala i rekord da migrenu ne dobijem citave TRI nedelje jupi je..tako da sam u januaru zabelezila samo dve migrene...ali posle nekih emotivnih krahova i lomova..zadnje tri migrene sam opet dobijala na nedelju dana i desetak dana razmaka...

Pocetkom marta imam kontrolu pa cemo videti!

Sto se tog mrsavljenja tice ne tera me da jedem slatko ,a tera me da pijem mnogo tecnosti i u tome je tajna..sama se na to ne mogu naterati..a taj lek vidis u mom mozgu tako funkcionise...

Buhla,dokle si ti stigla sa pretragama?

Kako podnosis bolove,kako si inace po pitanju migrene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam stigla da uradim eeg, tako da jos nisam isla na kontrolu u migrena centar. U januaru sam jednom imala migrenu, i evo sad - juce i danas. Konstantan bol u glavi, pila panadol, brufen, kafetin nista ne pomaze. Popila i danas oko 15h Frovamax i evo tek sad popusta glavobolja. Iskreno nisam pila onaj Cinedil (po jedan dnevno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla,dokle si ti stigla sa pretragama?

Kako podnosis bolove,kako si inace po pitanju migrene?

Ove poslednje dve migrene su mi bile blaze glavobolje ali konstantan bol i bez povracanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle tri meseca od upotrebe Topamaxa mogu reci da mi je doticni lek smanjio kilazu.

A jel mogu ja da ga pijem, iako nemam migrene,ali imamo ovo drugo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel mogu ja da ga pijem, iako nemam migrene,ali imamo ovo drugo? :D

ne moze da se kupi bez izvestaja lekara :D

Mene beleze svaki put kao da kupujem ne znam sta!

A i nije neki procenat drastican..eto ja sam skinula 5-6kg posle toliko vremena,ali nikako mi nije islo...ali kazem bar neka vajda od leka...

Ali zato na americkom trzistu manekenke ga zloupotrebljavaju tako mi je dr rekla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li je neko cuo za biljku POVRATIC,kazu da je jako dobra za migrene.Trazila sam je u Pancicu,ali nema-a imali su je do pre dve godine i nije im jasno zasto su prestali sa prodajom iste. Bila samu migrena cenru na Zvazdari i koristila rajf koji je najnoviji proizvod u borbi protiv migrene u Srbiji( u inostranstvu se koristi vec 10 godina) ali mi i to nije pomoglo kod mojih nesnosnih migrena. Na imigran sam imuna jer sam ga cesto pila i po dva puta dnevno.Sve sam probala i akupunkturu i slanu sobu, ali nista. Ukoliko neko moze da nabavi ovu biljku bila bih jako zahvalna.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da..migrena...ja sam i otvorila ovu temu...od novembra prosle godine sam na homeopatiji,u medjuvremenu 3 leka promenila i trenutno ima pomaka...napad traje krace..jos da se i proredi a na dobrom sam putu i nekako strah me i da pisem da ima poboljsanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iju ad kada nije pisano u ovoj temi...

Imam jednom mesečno migrenu, obično pred ciklus. Ne pijem nikakve lekove u medjuvremenu, eto samo kad osetim da će da krene migrena, tako da sam ovaj put uspela da prodjem što bezbolnije, tj bez povraćanja i malaksalosti.

A nadjoše nam lek :lol:

Sto se leka tice :lol: ,moze kad popusti,ne onda kad i povracas i tako to..ali provereno bol se vraca kad se lek zavrsi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.