Migrena

odgovora

Objavljeno

Sto se masaze tice, zbog drugih problema isla sam na fizioterapiju pa sam se pozalila na migrenu, tako da mi je svaki put po nekih 10 min. masirala i vrat i bogami bili su to lepih mesec dana bez bolova....

Mene je juce uz kafu :D :D gledala prijateljica koja zavrsava spec iz oblasti fiz.medicine i rehabilitacije, ona kaze da ovo kod mene nisu klasicne migrene, vec da taj bol potice od okostavanja vratnog dela kicme,

genetika je jako cudna stvar, jer i moja mama ima isto takvo okostavanje,

evo ja sam celo jutro po bolnici, bockali su me, ...pa cemo da vidimo sta dalje,

a sto me i dalje boli glava to vam se ne zalim :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim ove, tek sada sam videla temu!

Pre 4 godine su pcele glavobolje koje obicno zavrse sa povracanjem i dva dana lezanja u krevetu... ne mogu uopste da funcionisem. Juce sam imala glavobolju a uvece i jutros povracala. Imam osecaj slabosti i jedva stojim na nogama. Pre dva sata sam malo zivnula. Meni ne pomaze ni jedan lek za glavobolju, samo horizontala i zatvorene oci. Isla sam kod dr opste prakse i ginelkologa i niko me nije uzimao za ozbiljno. Sad mi se napokon vratila dr sa porodiljskog pa cu kod nje da idem da je zamolim da me posalje na neke pretrage. Postoji mogucnost da su glavobolje od dioptrije, na jednom oki mi je -2 a na drugom -4. KAzu da kad je tolika razlika u dioptriji (tj sve preko 2 stepena) da su moguce glavobolje. Mada, ja ih obicno imam u pms-u, na pocetku ciklusa, a i kad se iznerviram. Sutra cu definitvno da zakazem kod dr pregled pa da krenem sa pregledima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se prijavim ove, tek sada sam videla temu!

Pre 4 godine su pcele glavobolje koje obicno zavrse sa povracanjem i dva dana lezanja u krevetu... ne mogu uopste da funcionisem. Juce sam imala glavobolju a uvece i jutros povracala. Imam osecaj slabosti i jedva stojim na nogama. Pre dva sata sam malo zivnula. Meni ne pomaze ni jedan lek za glavobolju, samo horizontala i zatvorene oci. Isla sam kod dr opste prakse i ginelkologa i niko me nije uzimao za ozbiljno. Sad mi se napokon vratila dr sa porodiljskog pa cu kod nje da idem da je zamolim da me posalje na neke pretrage. Postoji mogucnost da su glavobolje od dioptrije, na jednom oki mi je -2 a na drugom -4. KAzu da kad je tolika razlika u dioptriji (tj sve preko 2 stepena) da su moguce glavobolje. Mada, ja ih obicno imam u pms-u, na pocetku ciklusa, a i kad se iznerviram. Sutra cu definitvno da zakazem kod dr pregled pa da krenem sa pregledima.

Trebali bi da ti daju uput za neurologa pa on da te salje na pretrage,pored ostalog i kod oftamologa na merenje ocnog priitiska i snimanja ocnog dna,pa ces videti jeli od dioptrije ili je migrena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravih da prijavim , dr opste prakse, mi je dala tetrazepam da mi opusti misice, dok ne stignem na red za pregled kod fizijatra,

i mogu vam reci da deluje,

pola tablete uvece pred spavanje, u ujutru nema glavobolje niti ukocenog vrata ,

evo vec 2 nedelje sam uveliko u pokretu , jurcam radim, nerviram se ...

nijednom me nije zabolela glava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto moja borba sa migrenom je dosla do stupnja da mi ni imigran ne sredi stvar(eto kako narkomani postaju narkomani,potrebna ti je sve veca doza da bi se bolje osecao),sada mi imigran ne moze srediti ni manji bol,a kamoli veci,i posto sam se svela da gorak ukus u ustima zbog jakog leka osecam do sledece migrene,a ja ih i dobijam na 7-10dana,pristala sam na profilaksu.

Svakodnevno mi je prepisan lek Topamax od 25 mg,to je inace antiepileptik.

7 dana cu piti jednu tabletu,a potom nadalje ujutru i uvece.

Videcemo sta ce biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebali bi da ti daju uput za neurologa pa on da te salje na pretrage,pored ostalog i kod oftamologa na merenje ocnog priitiska i snimanja ocnog dna,pa ces videti jeli od dioptrije ili je migrena!

Ja sam dobila uput za Centar za glavobolju i migrenu (koji se nalazi u KC Zvezdara), zakazivanje je 25og u mesecu za sledeći, tako da sad čekam 25. da zakažem, a u medjuvremenu idem i na oftalmološki pregled da vidim i dioptrija dal je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto moja borba sa migrenom je dosla do stupnja da mi ni imigran ne sredi stvar(eto kako narkomani postaju narkomani,potrebna ti je sve veca doza da bi se bolje osecao),sada mi imigran ne moze srediti ni manji bol,a kamoli veci,i posto sam se svela da gorak ukus u ustima zbog jakog leka osecam do sledece migrene,a ja ih i dobijam na 7-10dana,pristala sam na profilaksu.

Svakodnevno mi je prepisan lek Topamax od 25 mg,to je inace antiepileptik.

7 dana cu piti jednu tabletu,a potom nadalje ujutru i uvece.

Videcemo sta ce biti!

Evo da se pozalim da je krenula blaga reakcija na lek ,a to je mucnina blaga,kao da mi je lopta u zelucu(podseti me na trudnicke dane).Kaze dr da se od leka mrsavi mozda zato sto izaziva mucninu,a mozda i sam po sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pila Eftil ,isto antiepileptik.Nije mi,nazalost ,pomogao.Tebi zelim vise srece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao profilaksu u lecenju migrene pre 5 dana sam pocela uzimati antiepileptik Topamax 25mg,jednu tabletu uvece i trebam posle sedam dana uvecati dozu(tableta i ujutru)...pisala sam to u temi migrena.

Moj neurolog mi je rekla da necu imati reakcija osim mrsavljenja i trnaca u prstima...i rekla mi je da ne citam uputstvo jer tamo svasta pise.

Ja sam od prvog dana dobila mucninu (blazu).

Danas iz cistog mira temperaturu 37.6 najvisa,respiratorno sam cista!

Ne nalazim nista po domacim dijalozima na temu tog leka pa bih zamolila forumasice koje barataju stranim jezikom da mi pronadju(ako su u prilici i vremenu),da li mozda ova temperatura nije reakcija takodje na lek!

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uj Joko :(

Ja bih na sve to ponovo se obratila dr koja ti je i prepisala taj lek. Ipak ona će najbolje znati jer je upoznata sa tvojom istorijom bolesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja procitah sada neka iskustva i svi govore kako su imali upavo te nus efekte koje je dr. rekla. Svi su poceli sa terapijom kao ti i istog dana su imali nesanice, trnjenje, hiperaktivnost i u narednim danima nisu imali apetita. Mnogi su povecali dozu na 50mg posle 7 dana po savetu dr. ali su brzo vratili na 25mg jer su migrene bile redje, nisu nestale potpuno,ali su nus efekti bili jos grozniji. Uglavnom, majke se zale na nus efekat: losa koncentracija zbog kucnih poslova. Najveci problem je sto pored loseg apetita nisu imali potrebe za vodom, pa su neki dehidrilirali. Niko ne spominje T, ali se spominje da su se osecali jako i sposobno fizicki :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jel to na srpskom ili ..gde si citala,daj link na pp.

Pa dobro mozda je i neki virus..videcemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na engelskom, nisam ni gledala da li ima na srpskom. Samo sam preletela par sajtova gde se komentarisu nus efekti. Sad bi morala da kopam po history jer sam sve te stranice pozatvarala.

A spremam veceru. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na engelskom, nisam ni gledala da li ima na srpskom. Samo sam preletela par sajtova gde se komentarisu nus efekti. Sad bi morala da kopam po history jer sam sve te stranice pozatvarala.

A spremam veceru. :unsure:

Ma ok ...hvala ti...meni je Ana dala neki link o leku i uputstvu za upotrebu tj prevod sa engleskog na srpski...gde se pominje povisena temperatura kao reakcija...ali posto prevod znate kakav moze biti kad ga sa neta prevedemo zato sam zamolila ko zna jezik pa ako ima vremena da pogleda!

Spremaj veceru...febricet me upristojio malo vidis da kuckam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga taj prevod,ali nemam original...ANA,draga pomozi odakle si skidala...

Pa da englesku verziju mi pristojnije prevedete!

Топамак ® може изазвати смањење знојења и повећане телесне температуре (грозница). Људи, нарочито деце, треба да се гледа знаке смањења знојење и повишена температура, посебно у високим температурама. Неки људи ће можда морати да буду хоспитализовани за ово стање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde sada poznavaoci engleskog jezika jel bi vas prevod bio identican onom gore!

TOPAMAX® may cause decreased sweating and increased body temperature (fever). People, especially children, should be watched for signs of decreased sweating and fever, especially in hot temperatures. Some people may need to be hospitalized for this condition.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se čini da je prevod koliko toliko ok urađen. Čini mi se da nema nekih "stručnih" izraza tj nedoumica koje bi se mogle drugačije prevesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se čini da je prevod koliko toliko ok urađen. Čini mi se da nema nekih "stručnih" izraza tj nedoumica koje bi se mogle drugačije prevesti.

Hvala,Ana,hvala svima na trudu,na prevodima na svemu,stavrno vam hvala! :wub: :wub: :wub:

Ali ja sam definitivno s****na....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, jedino da ga piješ dokle god budeš mogla i na silu da piješ vodu a možda su ovo samo prve reakcije na lek. Možda će vremenom "uminuti" :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, jedino da ga piješ dokle god budeš mogla i na silu da piješ vodu a možda su ovo samo prve reakcije na lek. Možda će vremenom "uminuti" :unsure:

Ma da...izgleda da je individualno...dr mi je rekla da necu imati reakcije osim trnaca,,a ja eto..ja sam procitala i da pokrece kamen u bubregu..a ja imala napade i napade i moje kamenje samo ceka da ga "nesto" potera...ali dr mi je takodje rekla da se neobazirem na ono sto pise u uputstvu...mozda uputstvo vazi za ljude koji uzimaju vece doze leka u lecenju epilepsije!

P.s.da se na Imigran vracam nije mi ni to resenje..jedino tasnicu da vrtim pa na autoput,pa kad skupim dovoljno onda pravac Vitalis Akupunktura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da...izgleda da je individualno...dr mi je rekla da necu imati reakcije osim trnaca,,a ja eto..ja sam procitala i da pokrece kamen u bubregu..a ja imala napade i napade i moje kamenje samo ceka da ga "nesto" potera...ali dr mi je takodje rekla da se neobazirem na ono sto pise u uputstvu...mozda uputstvo vazi za ljude koji uzimaju vece doze leka u lecenju epilepsije!

P.s.da se na Imigran vracam nije mi ni to resenje..jedino tasnicu da vrtim pa na autoput,pa kad skupim dovoljno onda pravac Vitalis Akupunktura :D

E muko moja :( ... Hvala bogu te su moje "obične glavobolje" naspram tvojih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRaga upravo sam ti nasla gde pise da se prestane sa uzimanjem leka odmah ukoliko izazove povecanje temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo kopiram

Stop taking topiramate and call your doctor at once if you have any of these serious side effects:

  • sudden vision loss, pain around or behind your eyes;
  • dry mouth, increased thirst, confusion, drowsiness, decreased sweating, increased body temperature, and hot, dry skin,
  • nausea, vomiting, increased urination, muscle pain or weakness, fast heart rate, feeling light-headed, fainting, or seizure (convulsions); or
  • severe pain in your side or lower back, painful or difficult urination.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod oftalmologa (posvadjala sam se sa gospojom!) :angry:

Dala mi je uput za ocnu kliniku, kod strabologa da idem... posto imam i strabizam (koji nisam nikad lecila). Rekla mi je da mi se dioptrija nije promenila, a na nalazu mi stoji dioptrija za pola stepena drugacija na levom oku od one koje imam! Od rodjenja imam kriv vrat (malo mesta bilo kod mame u stomaku i to nisam uspela vezbama da ispravim) i kaze da je moguce tu problem, da prsljen pritiska nerv i da zbog toga imam glavobolje... sledeci pregled imam 19.12. u centru za migrenu i glavobolju, kod neurologa, a u medjuvremenu cu da zakazem i ovaj na ocnoj klinici (mada iskreno ne znam dal sad posle 35 godina mogu ja taj problem da resim, tj izlecim strabizam!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod oftalmologa (posvadjala sam se sa gospojom!) :angry:

Dala mi je uput za ocnu kliniku, kod strabologa da idem... posto imam i strabizam (koji nisam nikad lecila). Rekla mi je da mi se dioptrija nije promenila, a na nalazu mi stoji dioptrija za pola stepena drugacija na levom oku od one koje imam! Od rodjenja imam kriv vrat (malo mesta bilo kod mame u stomaku i to nisam uspela vezbama da ispravim) i kaze da je moguce tu problem, da prsljen pritiska nerv i da zbog toga imam glavobolje... sledeci pregled imam 19.12. u centru za migrenu i glavobolju, kod neurologa, a u medjuvremenu cu da zakazem i ovaj na ocnoj klinici (mada iskreno ne znam dal sad posle 35 godina mogu ja taj problem da resim, tj izlecim strabizam!)

Pa probaj sve..mozda moze nekom operacijom...ili nekim vidom vezbi...ne znam reci ce ti...a ovamo u centru za migrenu utvrditi sta je uzrok glavoboljama...ne odustaj sad kad si krenula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.