Migrena

odgovora

Objavljeno

Od 18. godine imam migrene, sa ili bez aure (kombinovano) pracene povracanjem ili ogromnom mucninom i nesposobnoscu da funkcionisem

u prostoriji koja nije zatamnjena i izolovana od zvukova...I tako 4-5 puta mesecno po tri dana vezano uz manji ili veci intenzitet...To mu je nekad dolazilo i po pola meseca migrene.

Prestanak pusenja mi je smanjio napade migrena za 80 %...Tako da pusaci to vam je moj savet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 18. godine imam migrene, sa ili bez aure (kombinovano) pracene povracanjem ili ogromnom mucninom i nesposobnoscu da funkcionisem

u prostoriji koja nije zatamnjena i izolovana od zvukova...I tako 4-5 puta mesecno po tri dana vezano uz manji ili veci intenzitet...To mu je nekad dolazilo i po pola meseca migrene.

Prestanak pusenja mi je smanjio napade migrena za 80 %...Tako da pusaci to vam je moj savet :D

Potpuno te razumem za bolove koji ukupno dodju na pola meseca..ja sam migrene imala jednom nedeljno...posle neuspelih terapija kod neurologa,a pisala sam o tome,odlucila sam se za homeopatiju i trenutno ima pomaka pa videcu..ali i to nije doslo preko noci vec evo ima 9-10 meseci kako se lecim...

p.s nisam nikad bila pusac..ali svako ima neki okidac..meni je glavni bio stres..potom hormoni,sunce,vetar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, kako izlazite na kraj sa aurom? Mislim, psihicki..

Ja sam je prvi put dobila 2011. godine, kada su poceli moji problemi sa vratnom kicmom. Mislila sam da sam poludela, dok mi moja dr oftalmolog nije rekla sta je u pitanju, jer je, sasvim slucajno, i ona ima.

Isla sam kod neurologa, sve zivo su mi radili (eeg, mr endokranijuma, evocirane potencijale) i sve je ok. Osim sto su mi na kicmi, na c4 i c5 videli neke promene, valjda okostavanje.

Kako sam krenula na fizikalnu terapiju koja je podrazumevala vezbe, elektrostimulaciju i masazu ultrazvukom, preporodila sam se, aure nije bilo nekih godinu ipo dana.

Ove godine u maju mi se opet pojavila, opet bez glavobolje i javljala se na svakih 18-19 dana. Toliko me baca u depresiju da vam ne mogu opisati. Strasno se uplasim iako su mi rekli da nije opasno.

U oktobru sam ponovo isla na terapiju, odradila sam samo tri dana (morala sam prekinuti iz drugih razloga) i evo, nije je bilo, sve do danas. Opet strah, depresija i to ogromna.

Definitivno mislim da je povezana iskljucivo sa tim vratnim delom kicme jer mi se vrat ukocio pocetkom ove nedelje, i pored masaza i krema protiv bolova tacno sam znala da ce opet doci.

Eto, izjadala sam vam se posteno, znam da nema leka za to s.anje, samo me zanima kako psihicki to izdrzavate i da li i nekoga od vas to toliko baca u bedak. :(

Izgleda otprilike ovako, samo sto mi je uvek sa desne strane, traje najvise 20 minuta, nekada je u boji, nekada ne. I glava me posle ne boli, mozda jako blago, mada pijem Presolol pa su mi rekli da mozda i on blokira bol. Ko bi ga znao. Gadi mi se. Uh :angry:

post-37079-0-92826000-1390071043_thumb.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam migrene sa aurom,pa ne mogu da ti pomognem..mozda kad kojA iskrica,ali ne prava aura.

Cure sa aurom nadam se javice se da razmenite iskustva..

Inace sam ja pocela sa preparatom Kapilar preventivno,ali i u toku napada sam uzela 8 tableta po preporuci,ali nazalost mi ne pomaze..videcu da li ce mi vremenom pomoci bar da mi migrene proredi..pa cu pisati iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam migrenu jos od detinjstva, pre je bilo praceno povracanjem a sad najvise osetljivoscu na mirise i zvukove. 

Zanimljivo da u letnjim mesecima nikada nemam migrenu verovatno zbog sunca i toplote,  uvek u zimskim mesecima i u trudnoci ni jednom nisam imala, a sad sve cesce 2-3 puta mesecno grrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je poslednjih meseci malo bolje stanje, verovatno jer sam malo smanjila unos secera, narocito uvece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene cesto boli leva strana,2-3 puta sam povracala,ali sam primetila da me zaboli kada sam premorena,neispavana i napeta..Kod mene je pocelo u trudnoci.Kada sam bila kod dr. samo je rekla :"Kako je tako je,leka nema" i da pijem tablete protiv bolova cim osetim da ce me zaboleti glava.Nema sablona,nekada zaredja svaki dan,nekada 2 puta mesecno...KOd menen je drugacije,mene cesce boli leti nego zimipogotovo ako sam duze na suncu..i uvek ali uvek moram cesce u wc kada se to desi..prvo sam mislila da je pritisak,ali mi bude normalno nizak (meni je uvek nizak pritisak ,dok sam se poradjala bio je 80 sa 40)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je u 99%slucajeva leva strana, cesce leti i u prolece...stres takodje ali i od kicme i vrata...valjda sve ide, ishrana, stres, zdravlje kicme i vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila sam popodne Cizkejk i capim malo plazme mlevene iako znam da mi ne prija. Posle pola sata u zelucu cigla, odmah pocne pulsiranje sa jedne strane, bljaaak. Nakrkala sam se neke corbe od bundeve, pijem vode i popila sam tabletu. Nadam se najboljem :D Meni se cini da su mi migrene najintenzivnije u prolece. 

Od kad ponovo vezbam 3x nedeljno mnogo su redje. Videcu kad se vratim na posao kako ce biti, tamo najcesce pocnu, ustajao vazduh i koleginica koja pusi=recept za migrenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni drzimo palceve da lek odradi svoje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moju migrenu lece duge setnje u prirodi, a zagusljiva mesta jos sa dimom mogu reci samo joj.. jel imate nekad napade noci tj. dok spavate da vas probudi napad? Ja sam imala par puta tako oko 4-5 ujutro i to su mi bile najteze cak sa blagom aurom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam samo ako prethodno nisam popila lek. Nekada su prvi simptomi bol u levoj lopatici, vratu, pritisak iznad obrva i izmedju obrva. Nekad se predjem pa ne popijem lek jer se nadam da nije m. u pitanju...tad me bol probudi u toku noci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve koji pate od migrene, od jeseni bi trebala biti dostupna vakcina protiv migrene na eu trzistu koja je vec u usa odobrena, jeste da nije trajna imunizacija vec se mora stalno vakcinisati ali opet veliki pomak za ovu bolest.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam povremeno,nisu tako jake....prije me znalo rasturati od bolova i povracanja,lezanje i izolacija i ni makac....sad mi je okidac jarko svjetlo ili zagusljiva,bucna prostorija....krece sa bljeskovima,nestaje mi dio slike,razljeva mi se,kao da imam crnu tocku sa srebrnim titravim rubom,obicno s desne strane.....cim to skuzim,popijem tabletu i prestaje u roku 15-20 min....najgore mi kad me uhvati na poslu medu 30 djece,a ne mogu otici na koju minutu van....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre ove trudnoce sam imala takve napade da je bilo bas tesko izdrzati, tablete nisu vise pomagale,nekad sam i po tri dana imala. Mislim cekat cu prva iskustva vakcine a ako bude opet kao sto je bilo , sigurno cu probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve koji pate od migrene, od jeseni bi trebala biti dostupna vakcina protiv migrene na eu trzistu koja je vec u usa odobrena, jeste da nije trajna imunizacija vec se mora stalno vakcinisati ali opet veliki pomak za ovu bolest.

E a od cega dodje migrena? Ja ih imam u poslednje vreme... Msm kada postoji vakcina, bas me zanima sta je uzrocnk migrene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoje razne teoriji a nije jos utvrdjeno tacno od cega, sumnja se na cirkulaciju , razne promene nervnog sistema, hormonske promene a izazvati moze bilo sta mirisi, svetlo, nespavanje..eeg ce pokazati ako je migrena. Vakcina ce delovati na principu blokade pojedinih receptora.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne znam kako ce ta vakcina pokriti sve vrste migrena, bas cudno... Cula sam da dr koji rade botox mogu da ubrizgaju malo u neke tacke i tako blokiraju bol na par meseci. Nisam probala, ja se sa mojom borim na prirodne nacine i pomaze. Ishrana, hidratacija, vezbanje, suplementi...nije lako ali "ono si sta jedes". Meni su manjak sna, vode i nepopijena jutarnja kafa okidaci za glavobolju koja se pretvori u migrenu. Doduse ovo nije vise nesto zabrinjavajuce, traje par sati i resavam paracetamolom od 500mg. 

Ali trebalo je doci do toga, isprobavati svevi svasta...

Imam je od detinjstva, nestalo u pubertetu i vratilo se sa trudnocom.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam, ali opet mislim istrazivanja napreduju i verovatno postoji mogucnost da se bar ublazi ako ne moze u potpunosti napade spreciti. Ja jos nisam sigurna sta je kod mene okidac, isto imam pa od rane mladosti, ali od 30g su to neusporedivi napadi u odnosu na pre, ishrana i vezbanje, dobar san sve to pomaze ali opet imam napade, sumnjam da je do hormona(stitna). Cudno ali sva sreca eto u trudnocama nemam napade, u ovoj jednom imala ali nije bilo toliko strasno, kad me s jednom tbl. prodje to je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.