Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Na zalost opet sam na ovim stranama... pre 2 god sam se porodila, trudnoca prosla bez ikakvih problema, nakon godinu i 3 meseca odlucimo opet da pravimo bebu i odmah zatrudnimo, srecoj nasoj nije bilo kraja pogotovo kad su nam rekli da su blizanci ali na zalost prestanu da se razvijaju u 9. nedelji, naravno usledila je kiretaza, doktorka nam je savetovala pauzu 2 meseca, 5m od kiretaze ponovo zatrudnimo ali opet spontani u 6. nedelji, nije mi radjena kiretaza zato sto je sve samo krenulo, danas sam isla na kontrolu medjutim nije sve izaslo a i vise ne krvarim i sad mi je rekla da dodjem za 3 dana i da uradim beta hcg, predpostavljam da ce mi ipak uraditi kiretazu... zanima me koliko ste pauzirale posle drugog spontanog...

Baš mi je žao :( :(

Biće treća sreća.

A za pauzu, kad već ideš pitaj doktorku - to ti je najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost opet sam na ovim stranama... pre 2 god sam se porodila, trudnoca prosla bez ikakvih problema, nakon godinu i 3 meseca odlucimo opet da pravimo bebu i odmah zatrudnimo, srecoj nasoj nije bilo kraja pogotovo kad su nam rekli da su blizanci ali na zalost prestanu da se razvijaju u 9. nedelji, naravno usledila je kiretaza, doktorka nam je savetovala pauzu 2 meseca, 5m od kiretaze ponovo zatrudnimo ali opet spontani u 6. nedelji, nije mi radjena kiretaza zato sto je sve samo krenulo, danas sam isla na kontrolu medjutim nije sve izaslo a i vise ne krvarim i sad mi je rekla da dodjem za 3 dana i da uradim beta hcg, predpostavljam da ce mi ipak uraditi kiretazu... zanima me koliko ste pauzirale posle drugog spontanog...

Cao, prvo, zao mi je sto ti se to desilo i to 2 puta..:(.

Sto se nove trudnoce tice, ja sam u januaru imala kiretazu jer se plod prestao razvijati, a ostala sam trudna nakon 2 mjeseca neocekivano...prije toga uspjela sam da odradim briseve na sve moguce i sve je bilo cisti, stitnu dovela u red jer imam hipotireoidizam...

S obzirom da si imala 2 sponatna, jedan za drugim ja bih ti savjetovala da odradis sve briseve i hormone, pogotovo stitne jer tu negdje moze biti problem kod tih spontanih...Ako ti to sve bude cisto mozes odmah da se bacis na posao...otprilike posle 3 mjeseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, prvo, zao mi je sto ti se to desilo i to 2 puta.. :(.

Sto se nove trudnoce tice, ja sam u januaru imala kiretazu jer se plod prestao razvijati, a ostala sam trudna nakon 2 mjeseca neocekivano...prije toga uspjela sam da odradim briseve na sve moguce i sve je bilo cisti, stitnu dovela u red jer imam hipotireoidizam...

S obzirom da si imala 2 sponatna, jedan za drugim ja bih ti savjetovala da odradis sve briseve i hormone, pogotovo stitne jer tu negdje moze biti problem kod tih spontanih...Ako ti to sve bude cisto mozes odmah da se bacis na posao...otprilike posle 3 mjeseca...

U ponedeljak idem opet kod doktorke, rekla mi je vec da ce mi sad uraditi briseve na sve moguce... znam samo da ne bih volela da mi kaze da moram da pravim neku vecu pauzu, zato sto kako vreme prolazi ja postajem sve zabrinutija i istripovanija... najradije bih odmah ostala trudna da zaboravim sve ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak idem opet kod doktorke, rekla mi je vec da ce mi sad uraditi briseve na sve moguce... znam samo da ne bih volela da mi kaze da moram da pravim neku vecu pauzu, zato sto kako vreme prolazi ja postajem sve zabrinutija i istripovanija... najradije bih odmah ostala trudna da zaboravim sve ovo...

Potpuno te razumijem, a jos ako ti je prva trudnoca. Ja sam se isto tako osjecala kao i ti sada, a jos imam 2 djece. Ali bas mi je tesko bilo, i ne brini neces morati dugu pauzu da pravis. Samo 2 ciklusa, a to brzo prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumijem, a jos ako ti je prva trudnoca. Ja sam se isto tako osjecala kao i ti sada, a jos imam 2 djece. Ali bas mi je tesko bilo, i ne brini neces morati dugu pauzu da pravis. Samo 2 ciklusa, a to brzo prodje.

Hvala bogu pa mi nije prva trudnoca, imam devojcicu koja sledece nedelje puni 2 god. ta trudnoca mi je bila savrsena, nisam je ni osetila i porodjaj nikad laksi... ali eto sad mi se ne da... i bas mi tesko sve ovo pada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bogu pa mi nije prva trudnoca, imam devojcicu koja sledece nedelje puni 2 god. ta trudnoca mi je bila savrsena, nisam je ni osetila i porodjaj nikad laksi... ali eto sad mi se ne da... i bas mi tesko sve ovo pada...

Lakse ces uz nju proci kroz to sto prolazis...Nemoj da se sjekiras, napravi te analize i odmah se baci u akciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lakse ces uz nju proci kroz to sto prolazis...Nemoj da se sjekiras, napravi te analize i odmah se baci u akciju...

hocu... hvala ti puno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja prikljucim ovoj temi 20 maja sam utisla na exspertni ultra zvuk u 3 mesecu ovo mi je prva trudnoca bila .Receno mi je da bebi nekuca srce i da je prestala da se razvija dijagnoza missed ab 23 maja mi je zakazana keretaza al ja sam u medju vremenu pocela da krvarim 22 maja i krenuli su bolovi uzasni da sam mislila da cu da umrem prepostavljam da je vec krenuo spontani nista taj dan nisu hteli da rade cekala sam kada je zakazana intervencija namucila sam se nedaj boze nikome.Nadam se da ce uskorije vreme biti opet bebica i da ce biti okej sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žao mi je što ti se to desilo i nadam se da ćeš naći snage da prebrodiš tu nesreću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja prikljucim ovoj temi 20 maja sam utisla na exspertni ultra zvuk u 3 mesecu ovo mi je prva trudnoca bila .Receno mi je da bebi nekuca srce i da je prestala da se razvija dijagnoza missed ab 23 maja mi je zakazana keretaza al ja sam u medju vremenu pocela da krvarim 22 maja i krenuli su bolovi uzasni da sam mislila da cu da umrem prepostavljam da je vec krenuo spontani nista taj dan nisu hteli da rade cekala sam kada je zakazana intervencija namucila sam se nedaj boze nikome.Nadam se da ce uskorije vreme biti opet bebica i da ce biti okej sve

Uhhh....jako tuzno.Zelim ti da ne gubis nadu i sto pre da imas malu bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja prikljucim ovoj temi 20 maja sam utisla na exspertni ultra zvuk u 3 mesecu ovo mi je prva trudnoca bila .Receno mi je da bebi nekuca srce i da je prestala da se razvija dijagnoza missed ab 23 maja mi je zakazana keretaza al ja sam u medju vremenu pocela da krvarim 22 maja i krenuli su bolovi uzasni da sam mislila da cu da umrem prepostavljam da je vec krenuo spontani nista taj dan nisu hteli da rade cekala sam kada je zakazana intervencija namucila sam se nedaj boze nikome.Nadam se da ce uskorije vreme biti opet bebica i da ce biti okej sve

Zao mi je sto prolazis kroz sve to... ali potrudi se da to sto pre zaboravis i ponovo u akciju... znam brdo zena koje su imale spontane u prvoj trudnoci ali su posle imale savrsene trudnoce... tako da glavu gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost opet sam na ovim stranama... pre 2 god sam se porodila, trudnoca prosla bez ikakvih problema, nakon godinu i 3 meseca odlucimo opet da pravimo bebu i odmah zatrudnimo, srecoj nasoj nije bilo kraja pogotovo kad su nam rekli da su blizanci ali na zalost prestanu da se razvijaju u 9. nedelji, naravno usledila je kiretaza, doktorka nam je savetovala pauzu 2 meseca, 5m od kiretaze ponovo zatrudnimo ali opet spontani u 6. nedelji, nije mi radjena kiretaza zato sto je sve samo krenulo, danas sam isla na kontrolu medjutim nije sve izaslo a i vise ne krvarim i sad mi je rekla da dodjem za 3 dana i da uradim beta hcg, predpostavljam da ce mi ipak uraditi kiretazu... zanima me koliko ste pauzirale posle drugog spontanog...

bila sam danas kod doktorke, pogledala mi je rezultat Beta hcg koji je 10 dana nakon spontanog iznosio 18.9 i rekla mi je da je to u redu i da za 7 dana ponovo izvadim betu i da joj donesem rezultat, u glavnom rekla mi je da sacekam da prodju 2 menstruacije pa da ponovo pokusamo sa bebom... jedva cekam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzo će to proći, Zokili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas bila na kontroli sve je u redu rekli su mi da posle 2 meseca mozemo da radimo opet na bebi.Posto mi muz ide da radi za rusiju sada pa kad se vrati dace bog opet da bude i da bude sve u redu.

Inama i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas bila na kontroli sve je u redu rekli su mi da posle 2 meseca mozemo da radimo opet na bebi.Posto mi muz ide da radi za rusiju sada pa kad se vrati dace bog opet da bude i da bude sve u redu.

Drago mi je da si dobro fizicki, nadam se da je malo bolje i psihicki jer sa ovom kontrolom mislim da je najgore proslo! Ljubim te puno!
Maleni_andjeo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje ostavicu ovde komentar jer je meni ovaj sajt i ova tema mnogo pomogla. Spontani je velika tuga. Imam odraslu decu, sina od 18, cerku od 9, treca trudnoca me je iznenadila u 40-toj prosli mesec, Zbunjenost, da li roditi, ili ne,,dete starije uskoro krece na fakultet. Taman kada smo odlucili zadrzati trece zlato, nisam se ni obradovala..missed ab u 6 nedelji. Sok, nikada nisam to dozivela, srce mi sepalo, dusa plakala.Kiretaza 20.10.2015. Nije me slomila, samo je ucvrstila zelju da dobijemo trecu bebu. Ne bih ni znala da je zelim da se ovo nije desilo, Dobijem ciklus odmah posle 16 dana 04.11.2015..Odlucimo da odmah krenemo u akciju sa pretpostavkom da nece to ici lako, ipak imam 40 godina,,,Cele ove sedmice se osecam cudno,,uradim test 23 dc !!!  ii pozitivan test.. Sok, neverica, radost, suze,,trudna mesec dana posle missed-a. Divno se oseca, muka mi je, vrti mi se u glavi. Kazem divno, jer ovo je sve izostalo u predhodnoj trudnoci, sto po mom iskustvu nije dobro. Necu kod doktora do 15.12,NIKADA VISE KOD GINEKOLOGA PRE 7 NEDELJE KADA TREBA DA SE CUJE MALENO SRCE... Drage moje,,nadam se da ce Vam ovo pomoci, znam da vas mnogo ovo cita, ali retko komentarisete jer je prebolno. Glavu gore, sto pre krenete, pre cete se bolje osecati. Nasi doktori su zatucani, casta izuzetcima. Na zapadu kazu,,koliko je trajala trudnoca, toliko i oporavak,,Oduzila sam,,ali imala sam potrebu,,zelim Vam svu srecu i saljem puno ljubavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam saznala da sam trudna, pomislila sam da će mi ovo novogodišnje veče biti najsrećnije do sada iako ću biti kući sa mm, najskromnije ikad..to mi nije bilo važno uopšte, jer sam razmišljala kako ćemo za sledeću novu godinu imati bebca i više nam ništa ne treba. I onda je krenula agonija. Danas je nedelju dana od kiretaže. Teško mi je..Napolju svi nešto jure, kupuju poklone, smeju se, trubači, petarde i vatromet..a ja bih u mišju rupu da se sakrijem. Volela bih da zaspim i probudim se za neki mesec, ponovo trudna. Srećni praznici svima i želim da svi čujemo dečiji plač u 2016-toj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Barbie doll, mnogo mi je žao zbog tvog gubitka i što se danas osjećaš tako umjesto da se raduješ :(.

Ima nas, nažalost, dosta ovdje koje smo izgubile svoje bebice i potpuno te razumijemo. Ja sam ovu ng trebala da dočekam u porodilištu, stalno smo se zezali kako nas dvije znamo gdje ćemo za doček..ali eto, nije se dalo.

Ne znam šta je krenulo po zlu, koliko si bila trudna i koliko treba da čekate do nove trudnoće, ali odvoji vrijeme da odtuguješ, da bi mogla lakše da kreneš dalje, u nove pobjede. Piši ovdje ako će ti biti lakše, jer sve što osjećaš razumijemo. Imamo i temu Prekid trudnoće u kojoj sam ja našla veliku podršku i utjehu kada mi je bilo najteže...i uvijek je nađem.

Potpisujem tvoju zadnju rečenicu :wub:

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbie doll, baš mi je žao. Smejaćeš se i ti. Oporavi se pa u nove pobede. Ima još praznika, eto ako ne pre želim ti da za dan zaljubljenih obraduješ supruga :wub:

Barbie doll i Abej volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubi ti je dala divnu ideju:). Samo se ti nama lijepo oporavi, a hoćeš;), pa da se radujemo zajedno i da sledeću novu godinu dočekaš sa bebom u naručju ili u stomaku:wub:

BubiBi i Barbie doll volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbie,zao mi je :(

Zelim ti da sto pre ostanes trudna i vac sledece godine drzis svoju bebicu u narucju :)

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam od srca :rolleyes:  mnogo je lakše kada tugu podeliš sa nekim ko je to iskusio, nažalost..

Želim vam da provedete lepo veče, sa ljudima koje volite i koji vas vole..Biće ploda ljubavi, vitalnog što bi dr rekli :babymommy: ljubim vas sve!

Abej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta da radim sa testom koji je bio pozitivan? Ne znam ni zašto sam ga sačuvala, volim lepe uspomene ali se ova pretvorila u košmar..

Jesam li loša osoba što me jako nervira kada mi ljudi pričaju da je tako moralo, bolje sada nego kasnije, to je od Boga..nervira me što me najbliži ućutkuju, ne žele da pričaju o tome. Misle da ću iznova da proživljavam bol i tugu i da treba da budem u fazonu šta je bilo bilo je, idemo dalje.. Ja nisam neko ko voli da mrači ali se jednostavno rastužim u toku dana..možda je malo vremena prošlo..možda nisam ni bila svesna koliko sam jako želela bebca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bacila test, sve nalaze i izvestaje sa uz cim sam se vratila kuci iz bolnice. Nisam htela da me bilo sta podseca na to sto se dogodilo. Naravno nisam se pravila da nista nije bilo, nego mi je tako bilo lakse. Nisi losa osoba, normalno je to sto osecas. I meni je bilo tako, najvise sam mrzela kad me neko tesi. Ali moras da shvatis da oni to rade zato sto misle da je tebi lakse tako. Ako se o tome ne prica, ako se ne spominje. Objasni im da ti to ne pomaze. Treba vremena da prihvatis to sto se desilo. Meni je pomogao povratak na posao. Tamo su me okruzivale neke druge stvari i vremenom je pocelo manje da boli. Ja ga sad oduzi ali nadam se da me razumes.

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvijek cuvam test :( nemam snage da ga bacim, mada mi je stalno na umu i vraca me u to tesko vrijeme :(

Nismo svi isti, neko razmislja ovako, neko onako, svako se na svoj nacin bori sa svojim demonima i to treba postovati.

Barbie, to je jednostavno tako. I meni je sveki rekla "moralo tako biti, od Boga je, mladi ste, bit ce jos djece"(znaci nista lose, najbolje sto bi neko mogao reci da nekog utjesi, jel?!) i ja pobudalila. Toliko sam se osjecala uvrijedjenom, kao sta mi tupi, kao da ja to sve ne znam, jel imala ista pametnije reci i slicno, a jadnu zenu je taj gubitak toliko zabolio i toliko joj je bilo tesko, a posebno zao sto sam ja morala da prolazim kroz sve to, i sa tim rijecima je zeljela da me utjesi, ali jednostavnou tim trenutcima reagujemo svakako i ja mislim da je to u redu i da nam je to dopusteno.

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.