Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Vi ste mi pored muza i sina bile najveca podrska u ovoj muci i jako sam vam zahvalna na tome... Jutros mi je ginekolog potvrdio sumnje i definivno vise nema ploda,imala sam spontani . U petak samo idem na reviziju ....

:( zao mi je,drzi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegavam ovu temu jer se bojim da ce misliti da se hvalisem sa svojim detetom iako sam i ja imala 3 neuspesne trudnoce, ali sad vidim da sam propustila sta se sve izdesavala. Zao mi je zbog svih gubitaka, npr. ja jos uvek nisam 100% prebolela, mogu misliti kako je vama.

Sanja, imam iskustva u tome kada znas da nosis dete u sebi i zavolis i nadas se i planiras....i onda se desi najgore. Meni je jedini lek bio ponovna trudnoca, a kada mi se to desilo posle porodjaja (kao sad tebi), onda sam utehu trazila u svom zivom andjelu. Proci ce, mozda ce u misli opet doci, ali lakse i dalje ce se ciniti. Ceka te jedan uzasan petak, ali se nadam da ce ti se rana (i fizicka i dusevna) brzo zaleciti, pa ces i ti u nove, srecnije pohode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno da ti kažem,ja se više ni u mislima ne vraćam na to...bežim,idem dalje...neću uopšte da razmišljam o nečemu što ne mogu da promenim.

I ti ćeš tako,veruj mi,samo je najgore to iščekivanje...posle toga,bacaj iza sebe i ne osvrći se.

Mislim to je jedini način da ne padneš u depresiju,što ti je sada najmanje potrebno kada moraš da se posvetiš svom detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ste mi pored muza i sina bile najveca podrska u ovoj muci i jako sam vam zahvalna na tome... Jutros mi je ginekolog potvrdio sumnje i definivno vise nema ploda,imala sam spontani . U petak samo idem na reviziju ....

:( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno da ti kažem,ja se više ni u mislima ne vraćam na to...bežim,idem dalje...neću uopšte da razmišljam o nečemu što ne mogu da promenim.

I ti ćeš tako,veruj mi,samo je najgore to iščekivanje...posle toga,bacaj iza sebe i ne osvrći se.

Mislim to je jedini način da ne padneš u depresiju,što ti je sada najmanje potrebno kada moraš da se posvetiš svom detetu.

Dobro je nisam jedina koja na to nije ni mislila, ostavila sam to iza sebe, i krenula dalje,

i vrlo brzo je dosla nova trudnoca,

sanja budi jaka, preguraces ti to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i planiram , kad sve prodje da bacim iza sebe , do sad mi je bilo tesko jer svaka kap krvi mi je izgledala kao da moja beba krvari sad tog osecaja vise nema i lakse mi je vec ... Jedino molim Boga sad da docekam petak jer ako budem primorana da odem ranije nema opste anestezije i sama pomisao , ne na bol, nego na secanje na intervenciju me plasi. Samo da ne moram i kroz to da prolazim ....

Svako vece od subote mi se pojacava bol, kontrakcije i obilnost krvarenja , veceras uz sve to imam i tako jaku glavobolju da mi je muka i povraca mi se ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana sam imala spontani u 7 nedelji.. Nije bilo potrebe za hirurskom intervencijom otislo je samo.... Inace prva trudnoca.. :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, vec sam ti rekla sto i mnoge druge. samo glavu gore. oporavi se pa startuj ponovo :wub:

natyyy, posto ti je prva trudnoca, malo iscitaj sta su zene vec pisale. pokusaj da te ovo ne slomi. bice nove trudnoce i tvoja bebica ceka na tebe kada ti budes spremna za to. ovde imas uvek podrsku svih nas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja zao mi je :( Drzi se i samo hrabro, preziveces i ovo!!

natyyy :( Drzi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana sam imala spontani u 7 nedelji.. Nije bilo potrebe za hirurskom intervencijom otislo je samo.... Inace prva trudnoca.. :( :( :( :(

Zao mi je natyyy, ali ako je za utehu tvoj slucaj je vrlo cest da zene i ne znaju da je trudnoce bilo nego to prepisu poremecaju sa menstruacijom ... Glavu gore bice beba !

Vazno je da znas da mozes da ostanes trudna , moja svekrva je imala 3 spontana pa dobila mm pa posle njega opet spontani pa cerku tako da to nije pokazatelj ... Vazno je da mozes !

Sanja, vec sam ti rekla sto i mnoge druge. samo glavu gore. oporavi se pa startuj ponovo :wub:

:wub:

NSanja zao mi je :( Drzi se i samo hrabro, preziveces i ovo!!

:wub:s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana sam imala spontani u 7 nedelji.. Nije bilo potrebe za hirurskom intervencijom otislo je samo.... Inace prva trudnoca.. :( :( :( :(

:( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSAnja,žao mi je.Imala sam takvo iskustvo u 4 mesecu,ne volim da se sećam.....

Ostala sam trudna kad je Maša imala 7 meseca.Morala sam pod totalnu anesteziju,ali sam dugo patila,i posle dve godine dobijem Nedu i sad je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kako sam se nadala da ova tema nece biti aktivna neko vreme... :(

Devojke, sve smo uz vas, drzite se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci puno.... Znaci kad cujes ovakve reci. Polako se oporavljam,trudim se da ne mislim na to kako ,zasto ... Ali ponekad je jace....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i planiram , kad sve prodje da bacim iza sebe , do sad mi je bilo tesko jer svaka kap krvi mi je izgledala kao da moja beba krvari sad tog osecaja vise nema i lakse mi je vec ... Jedino molim Boga sad da docekam petak jer ako budem primorana da odem ranije nema opste anestezije i sama pomisao , ne na bol, nego na secanje na intervenciju me plasi. Samo da ne moram i kroz to da prolazim ....

Svako vece od subote mi se pojacava bol, kontrakcije i obilnost krvarenja , veceras uz sve to imam i tako jaku glavobolju da mi je muka i povraca mi se ...

To je sve normalno, jer telo izbacuje....mozda prodjes bes kiretaze, ja sam tako dva puta. Ali mi je dr rekao da ko mi se javi mucnina i glavobolja da mu se odmah javim, ne znam da li bi trebala da javis svom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana sam imala spontani u 7 nedelji.. Nije bilo potrebe za hirurskom intervencijom otislo je samo.... Inace prva trudnoca.. :( :( :( :(

Draga natyyy,

zao mi je zbog tvog gubitka.

Dobro u svemu je sto znas da mozes ostati truda i sto za mesec dana mozete poceti opet sa zatrudnjivanjem, jer nisi imala kiretazu.

Ako ti sta zatreba, tu smo svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla sam mu ninuska , rekao je da sve dok nema temperature nije opasno , izdrzacu ja jos te dve noci pa u nove pobede ... daj Boze da necu morati na kiretazu ali dr mi je posle pregleda kad je utvrdio da sam imala spontani rekao da cu ipak morati ... Videcemo u petak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla sam mu ninuska , rekao je da sve dok nema temperature nije opasno , izdrzacu ja jos te dve noci pa u nove pobede ... daj Boze da necu morati na kiretazu ali dr mi je posle pregleda kad je utvrdio da sam imala spontani rekao da cu ipak morati ... Videcemo u petak ...

Pa eto, ja se nadam da ces se ocistiti sama...a ako ne, preziveces i to, ti si jaka zena.

Ja sam posle porodjaja ostala trudna, neuspesna trudnoca, 3 UZ-a napravili za dve nedelje, da budu sigurni, dali samo lokalnu anesteziju, koja i nije bas jaka, a sto je meni bilo najgore....kiretaza nije uspela jer sam dva dana imala uzasne bolove i odliv, pa pre ego sto sam krenula u bolnicu, izbaci mi telo mali embrion. Mislim da je to bilo najtraumaticnije iskustvo - tako gledajuci, bolje je kiretaza, kada ne vidis nista, a retkost je da ne uspe.

Kako god bilo u petak, posle samo pogledaj svoju dusicu malu i znaces da je sve u redu i da ces uskoro da se opet radujes jednoj bebici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto, ja se nadam da ces se ocistiti sama...a ako ne, preziveces i to, ti si jaka zena.

Ja sam posle porodjaja ostala trudna, neuspesna trudnoca, 3 UZ-a napravili za dve nedelje, da budu sigurni, dali samo lokalnu anesteziju, koja i nije bas jaka, a sto je meni bilo najgore....kiretaza nije uspela jer sam dva dana imala uzasne bolove i odliv, pa pre ego sto sam krenula u bolnicu, izbaci mi telo mali embrion. Mislim da je to bilo najtraumaticnije iskustvo - tako gledajuci, bolje je kiretaza, kada ne vidis nista, a retkost je da ne uspe.

Kako god bilo u petak, posle samo pogledaj svoju dusicu malu i znaces da je sve u redu i da ces uskoro da se opet radujes jednoj bebici.

:wub: Duso moja :( i ti si se bas namucila :( O Boze , kroz sta sve moramo da prodjemo ....

Meni je sad vec mnogo lakse ... U wc kad odem nisam smela da gledam kad bucka sta bucka , kad vidim krv kao da gledam dete kako krvari tako sam se osecala , sad kad znam da bebe nema nije mi tako tesko , samo da se zavrsi i to je to ... Bice beba hvala Bogu .... Samo mislim da cu sad ipak malo sacekati na to ... Makar godinu dana , plasim se da smo sve to prebrzo posle porodjaja uradili i da se zato to desilo mada verovatno to nije uzrok ali imam sad taj strah....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navistina mi e mnogu zal za vas devojki ve citam i si placam ne mozam ni da zamislam kako vi e vas ama sepak bidete hrabri ke si dojde se sto si e vase porano ili pokasno i na kraj taka trebalo da bide taka sakal gospod a toj znae sto e najdobro za nas ve pozdravuvam i ve guskam bidete silni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja mucnine i glavobolje,ne znam od cega ? bas mi je nesto lose a ginekolog mi je rekao da sam izbacila skoro sve ... Nista mi vise nije jasno,nikad necu zaboraviti prizor kad sam vidla.... Nije nista fizicki bol,naspram ovog saznati da si izgubio deo sebe...

Jedino tesi saznanje da mogu da ostanem trudna... To bar vise ne muci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Duso moja :( i ti si se bas namucila :( O Boze , kroz sta sve moramo da prodjemo ....

Meni je sad vec mnogo lakse ... U wc kad odem nisam smela da gledam kad bucka sta bucka , kad vidim krv kao da gledam dete kako krvari tako sam se osecala , sad kad znam da bebe nema nije mi tako tesko , samo da se zavrsi i to je to ... Bice beba hvala Bogu .... Samo mislim da cu sad ipak malo sacekati na to ... Makar godinu dana , plasim se da smo sve to prebrzo posle porodjaja uradili i da se zato to desilo mada verovatno to nije uzrok ali imam sad taj strah....

Sanja,zbog toga nemoj da brineš...i ja sam isto mislila,i naravno lekar mi je rekao da to nema nikakve veze...pa,ima i manjih razlika...

Naravno,u svakom slučaju ćeš ponovo raditi na bebi kada ti budeš spremna na to,ali da znaš da nije razlog mala razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svesna sam i ja toga Tiko ali znas i sama sto pitanja po glavi se mota ...

Prva trudnoca mi je bila tako laka.... imala sam malo mucnine dva dana posle ostajanja u drugom stanju i to je to ... posle jedina muka mi je bila u devetom sto sam jedva ustajala iz kreveta od velikog stomaka i ledja koja su me bolela zbog njega ...Cela trudnoca u savrsenom redu i sad ovako nesto se desi . Ne mogu da se ne pitam ... Mada kazem opet hvala Bogu , vec sada mi je lakse, iako praznina u dusi za tim andjelcicem uvek ostaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.