Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Tiko, imas i moju podrsku, bas mi je zao, zelim ti vise srece sledeci put i nadam se da ce to biti uskoro! Samo hrabro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom,drage zene hvala vam na podrsci,super ste!

Uz vas je sve nekako lakse,valjda zato sto prolazimo kroz manje-vise iste situacije.

Moram i da pohvalim sve u Gradskoj bolnici,iako nikog nisam znala,svi su bili jako saosecajni i pazljivi.

Cak me je i jedna draga zena,anesteziolog,tesila dok sam cekala da me uspavaju,brisala mi suze i uspela da me nasmeje kad mi je rekla-'Hajde sad odmah na novu bebu,nema sta da cekas...'

Posle sam se isplakala sa muzem (ja plakala,on me grlio) i zavrsila sa tim.

Mislim da je najbolje da se ne vracam na to i ne postavljam sebi milion pitanja.

Dakle,malo da odmorim,pa novi krug. :rolleyes:

Ljubim vas i grlim sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom,drage zene hvala vam na podrsci,super ste!

Uz vas je sve nekako lakse,valjda zato sto prolazimo kroz manje-vise iste situacije.

Moram i da pohvalim sve u Gradskoj bolnici,iako nikog nisam znala,svi su bili jako saosecajni i pazljivi.

Cak me je i jedna draga zena,anesteziolog,tesila dok sam cekala da me uspavaju,brisala mi suze i uspela da me nasmeje kad mi je rekla-'Hajde sad odmah na novu bebu,nema sta da cekas...'

Posle sam se isplakala sa muzem (ja plakala,on me grlio) i zavrsila sa tim.

Mislim da je najbolje da se ne vracam na to i ne postavljam sebi milion pitanja.

Dakle,malo da odmorim,pa novi krug. :rolleyes:

Ljubim vas i grlim sve.

Slazem se, u Gradskoj su uglavnom svi super, meni su dve kiretaze tamo radjene. I ta zena anesteziolog o kojoj govoris, mislim da nam je bila ista, i mene je prvi put drzala za ruku i mazila po kosi, divna zena, ali ne znam kako se zove. Bitno da je sve ok proslo, sad psihofizicki oporavak i teraj dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vama devojke čast!!!

Tiki, t4451.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vama devojke čast!!!

Tiki, t4451.gif

Cmok,Anci!

Bas si me raznezila kada sam videla da si mislila na mene danas! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, u Gradskoj su uglavnom svi super, meni su dve kiretaze tamo radjene. I ta zena anesteziolog o kojoj govoris, mislim da nam je bila ista, i mene je prvi put drzala za ruku i mazila po kosi, divna zena, ali ne znam kako se zove. Bitno da je sve ok proslo, sad psihofizicki oporavak i teraj dalje ;)

Izvinjavam se ako je OT,ne znam gde bih mogla da pitam,sada sam totalno zbunjena,posto mi nista nisu rekli posle toga,verovatno idem na kontrolu kod svog lekara u DZ,nego ne znam je l' treba nesto da pijem?

Valjda bi mi rekli da treba,ali opet ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako je OT,ne znam gde bih mogla da pitam,sada sam totalno zbunjena,posto mi nista nisu rekli posle toga,verovatno idem na kontrolu kod svog lekara u DZ,nego ne znam je l' treba nesto da pijem?

Valjda bi mi rekli da treba,ali opet ne znam...

jako mi je zao sto si prosla kroz sve to.....bol je uzasan,al moras dalje....bolece uvek,al ti trebas biti jaka i krenuti ispocetka kao i svi mi koji smo to prosli.....saljem ti puno poljubaca...ja sam nakon kiretaze pila antibiotik i neke kapi za skupljanje materice.....najbolje bi bilo da odes kod svog ginekologa u dispanzer pa da vidis,jer te kapi nisu glupost izazivaju vrtoglavicu i ubrzan rad srca....samo hrabro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako je OT,ne znam gde bih mogla da pitam,sada sam totalno zbunjena,posto mi nista nisu rekli posle toga,verovatno idem na kontrolu kod svog lekara u DZ,nego ne znam je l' treba nesto da pijem?

Valjda bi mi rekli da treba,ali opet ne znam...

Cudi me da ti nista nisu dali da pijes? :blink: Meni su dali Bactrim 7 dana, one kapi za skupljane materice su mi tamo dali kroz infuziju, a na kontrolu sam kod njih isla kroz 2 nedelje. Jel' su ti dali barem otpusnu listu? Ako jesu, tu bi trebalo sve da ti pise. A cudi me i da te nisu ostavili tamo da lezis malo, ja sam oba puta lezala 3 dana. Mislim, ajde i sto te nisu ostavili da lezis, al' bez terapije da su te pustili, to mi je cudno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako mi je zao sto si prosla kroz sve to.....bol je uzasan,al moras dalje....bolece uvek,al ti trebas biti jaka i krenuti ispocetka kao i svi mi koji smo to prosli.....saljem ti puno poljubaca...ja sam nakon kiretaze pila antibiotik i neke kapi za skupljanje materice.....najbolje bi bilo da odes kod svog ginekologa u dispanzer pa da vidis,jer te kapi nisu glupost izazivaju vrtoglavicu i ubrzan rad srca....samo hrabro....

Hvala puno draga!

Cmok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiko, slazem se sa devojkama, i ja mislim da bi trebalo nesto da pijes, ali je ipak najbolje da odes kod svog doktora, i to sto pre. Ja sam npr primala injekcije 7 dana, neki antibiotik i nesto za skupljanje materice. Mada ja sam bas dosta krvarila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudi me da ti nista nisu dali da pijes? :blink: Meni su dali Bactrim 7 dana, one kapi za skupljane materice su mi tamo dali kroz infuziju, a na kontrolu sam kod njih isla kroz 2 nedelje. Jel' su ti dali barem otpusnu listu? Ako jesu, tu bi trebalo sve da ti pise. A cudi me i da te nisu ostavili tamo da lezis malo, ja sam oba puta lezala 3 dana. Mislim, ajde i sto te nisu ostavili da lezis, al' bez terapije da su te pustili, to mi je cudno,

Pitali su me da li zelim da lezim u bolnici ili da idem odmah,ja sam rekla da zelim da idem. Cak me je i muz cekao svo vreme ispred.

Posle intervencije smo jedna zena i ja (samo je ona imala drugaciji problem) lezale dva sata i onda je samo dosla sestra,izvadila nam one braunile (valjda se tako kaze),i rekla da mozemo da idemo. Ja sam toliko jedva cekala da izadjem da je nisam ni pitala nista.

I posle sam ceo dan bila rasejana,da dok me mama nije pitala sta su mi dali da pijem,nije mi ni palo na pamet.

Ne mogu da verujem kako sam otisla da ne pitam nista,sad sam ljuta na sebe. <_<

Otici cu onda posle do Bolnice,posto relativno blizu zivim,pa cu pitati na salteru.

Hvala ti draga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiko, slazem se sa devojkama, i ja mislim da bi trebalo nesto da pijes, ali je ipak najbolje da odes kod svog doktora, i to sto pre. Ja sam npr primala injekcije 7 dana, neki antibiotik i nesto za skupljanje materice. Mada ja sam bas dosta krvarila.

Ja vise skoro uopste ni ne krvarim,ali sam svakako planirala odmah da idem kod svog lekara.

E ne mogu da verujem da mi nista nisu rekli,mada se meni jako cesto desava da moram bas sve sama da pitam,tako da se o svemu obrazujem unapred,i onda sam stalno pod pritiskom da nesto ne zaboravim.

Samo jos jednom mogu da kazem,hvala Bebcu i zenama,inace tek nista ne bih znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tika, big kiss for you!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tika, big kiss for you!!! :)

Pa,hvaaala,kiss back! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,da,i samo da vam kazem da sam isla do bolnice i da su mi dali otpusnu listi na kojoj pise da pijem Dovicin 5 dana,i za 7 dana da dodjem po hp nalaz.

Jos samo nesto da pitam i da se vise ne vracam na ovu temu,izvinite ako sam dosadna,koliko treba da se ceka do sledece trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,da,i samo da vam kazem da sam isla do bolnice i da su mi dali otpusnu listi na kojoj pise da pijem Dovicin 5 dana,i za 7 dana da dodjem po hp nalaz.

Jos samo nesto da pitam i da se vise ne vracam na ovu temu,izvinite ako sam dosadna,koliko treba da se ceka do sledece trudnoce?

E super sto si bila, ipak moras nesto da pijes zbog moguce infekcije. A na novu trudnocu, to zavisi, mislim da je kod tebe prioritetno da saniras te hematome. A obicno kazu koliko je trudnoca bila stara toliko meseci treba da prodje, i ne bi bilo lose pre nove trudnoce da odradis briseve, jer ko zna kako ovi po bolnicama sterilisu te instrumente <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto si bila, ipak moras nesto da pijes zbog moguce infekcije. A na novu trudnocu, to zavisi, mislim da je kod tebe prioritetno da saniras te hematome. A obicno kazu koliko je trudnoca bila stara toliko meseci treba da prodje, i ne bi bilo lose pre nove trudnoce da odradis briseve, jer ko zna kako ovi po bolnicama sterilisu te instrumente <_<

E,znam to za briseve sam planirala u svakom slucaju.

A,kako mislis da saniram hematome,zar to nije sve cisto sad? :unsure:

I sta znaci taj hp nalaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,znam to za briseve sam planirala u svakom slucaju.

A,kako mislis da saniram hematome,zar to nije sve cisto sad? :unsure:

I sta znaci taj hp nalaz?

Ne znam, to ce ti reci na kontroli, tamo bi trebali da ti urade uz, da vide da li su sve ocistili. A Hp nalaz ti je analiza pobacenog materijala, da se vidi zasto je doslo do spontanog, mada ti vec znas, prokleti hematom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala spontani u oktobru to mi je bila prva trudnoca krajem drugog pocetkom treceg meseca isla sam kod DR i rekao mi je da je svre u redu da su sve ocistili to je najvaznije inace sto je najgore ja nisam ni znala da sam trudna a u tom periodu smo imali smrtni slucaj i jako sam se potresla tek posle nekog vremena shvatim da mi kasni ja i mm smo bili presrecni sto sam bila trudna al posle nekog vremena osetila sam bol u stomaku i pocela sam da krvarim otisala ssam kod lekara i dala mi je neku inekciju da mi stane krvarenje tu noc me ubijao stomak od bola dalje kvarenje je trajalo sledeceg jutra me probudio telefon ustala sam i ,u toku razgovora sam osetila kao mi jakoom brzinom nesto procurelo mislila sam da je krv zavrsila sam razgovor i otisla u wc imala sam sta da vidim pocela sam da placem jeste da je to bila mala trudnoca al se mali andjeo video sitno,sitno odmah sam pozvlala muza i rekla on mi rekao nemoj da places cim diodjem sa posla idemo kod lekara gledala sam u to i plakal ko kisa kad je dosao mm otisli smo kod lekara i uradila mmu UZ i rekla je da sam pobacila mada sma ja znala..mm i ja smo bili u soku odmah me je posla da lezim u bolnicu tamo sam bila tri dana odradili su mi sve to i izasla sam iz bolnice na dan mog rodjendana ..pokusavamo da ostanem trudna al sebi govorim isemo dalje bice mm mi najveca podrska..izvinite ako sam vas udavila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, to ce ti reci na kontroli, tamo bi trebali da ti urade uz, da vide da li su sve ocistili. A Hp nalaz ti je analiza pobacenog materijala, da se vidi zasto je doslo do spontanog, mada ti vec znas, prokleti hematom.

Ahaaa...eh,draga Suncokret,nista ja to nisam znala.

Hvala sto si imala strpljenja da mi objasnis,srce si. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala spontani u oktobru to mi je bila prva trudnoca krajem drugog pocetkom treceg meseca isla sam kod DR i rekao mi je da je svre u redu da su sve ocistili to je najvaznije inace sto je najgore ja nisam ni znala da sam trudna a u tom periodu smo imali smrtni slucaj i jako sam se potresla tek posle nekog vremena shvatim da mi kasni ja i mm smo bili presrecni sto sam bila trudna al posle nekog vremena osetila sam bol u stomaku i pocela sam da krvarim otisala ssam kod lekara i dala mi je neku inekciju da mi stane krvarenje tu noc me ubijao stomak od bola dalje kvarenje je trajalo sledeceg jutra me probudio telefon ustala sam i ,u toku razgovora sam osetila kao mi jakoom brzinom nesto procurelo mislila sam da je krv zavrsila sam razgovor i otisla u wc imala sam sta da vidim pocela sam da placem jeste da je to bila mala trudnoca al se mali andjeo video sitno,sitno odmah sam pozvlala muza i rekla on mi rekao nemoj da places cim diodjem sa posla idemo kod lekara gledala sam u to i plakal ko kisa kad je dosao mm otisli smo kod lekara i uradila mmu UZ i rekla je da sam pobacila mada sma ja znala..mm i ja smo bili u soku odmah me je posla da lezim u bolnicu tamo sam bila tri dana odradili su mi sve to i izasla sam iz bolnice na dan mog rodjendana ..pokusavamo da ostanem trudna al sebi govorim isemo dalje bice mm mi najveca podrska..izvinite ako sam vas udavila ...

Nisi nas udavila,ova tema i sluzi tome da se izjadamo jedna-drugoj.

Bas mi je zao sto si,kad ti se to vec desilo,morala da prezivis sve to na takav nacin.

Moramo dalje,bice ti mnogo bolje kada ugledas svoje dve crtice,sto se nadam da ce biti uskoro. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahaaa...eh,draga Suncokret,nista ja to nisam znala.

Hvala sto si imala strpljenja da mi objasnis,srce si. :rolleyes:

Nema na cemu, na zalost imam iskustva sa tim stvarima, sta god te zanima slobodno pitaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo hrabro i sreca ce jednog dana doci. Cula sam da postoji metoda da se proveri koliko je zdrava beba jos dok je u fazi embriona. PGD se zove, ali mislim da se ne radi kod nas, nego samo u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiko , tek sad sam procitala tvoje postove ovde .... Ne moram ti reci da te razumem , i to sto te niko drugi ne razume i tesi da imas dete ... to je jedina srecna okolnost u ovoj nesreci ... ja sam nocas pola veceri provela sedeci pored Markovog krevetca i gledajuci ga kako spava , malo ovde, malo ko zna gde sa svojim mislima , zagledana u plafon i sa usima punim suza ... Ovo je najjadnije stanje u kom sam se ikada nalazila... pogotovo cekanje do petka kad imam zakazanu kiretazu ... Ali zena je stena i sve sto je i mislila da ne moze da izdrzi uvidi da moze kada ima dete kom je potrebna vedra , nasmejana i smirena .... Zelim vam svima puno decice i njihovog slatkog smeha koji leci i najdublje rane :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.