Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Iskreno spremala sam se da do kraja nedelje idem, nevoljno moram priznati. Zaista sreca, ne volim hormone :(. Inace sedela sam, pricala telefonom, i osetila kao da nesto puklo dole u stomaku, i osetila toplotu .. odmah sam znala sta je ... Mislim da u zivotu nisam bila srecnija kada sam dobila nego sada :)

Sto se samog spontanog tice ... Ni slutila nisam koliko to boli ... Evo me sada 2 meseca posle .... Kao da mi je tek sada jasnije, kao da sam tek sada svesnija ... Vise ne placem, osim kada me neko ciljano pita, Kada ce druga beba ....

Dobro je da si dobila, sad bar znaš da je organizam počeo normalno da funkcioniše. Ja sam se isto opterećivala kad ću dobiti, čekala i čekala i onda smo posle sedam nedelja od pobačaja otišli na more i ja dobila drugi dan na moru... S jedne strane mi je bilo krivo jer sam po prvi put bila na Palma de Majorci, destinaciji iz snova, a dva-tri dana nisam bila sposobna da uživam u letovanju jer sam imala potrebu da ležim, a sa druge strane sam osećala veliko olakšanje jer sam dobila i nisam više osećala nadutost kao pre mece.

Ja sam bila odbacila iz glave pretnju od spontanog jer mi je doktor rekao da sam ušla u siguran period pa me je iznenadio i nisam bila svesna šta me je snašlo. Kao i ti osvestila sam se tek posle par nedelja. Isto, retko zaplačem, sem kad me ciljano pitaju. Imala sam situaciju sa jednim majstorom koji nam je pravio kapiju, rekla sam mu da sam zatvorila kuče da bi on nesmetano mogao da radi i onda sam izustila - idem da vidim malog, pritom misleći na kuče. A on kaže: "pa kako je mali?". I onda sledi objašnjavanje... Ili recimo na poslu, došao je jedan saradnik i s vrata me pozdravlja i pita: " Ooo pa ti si se vratila, lepo, kako je bebče?" i isti taj dan u zlatari me je devojka upitno gledala jer sam samo par nedelja pre toga gledala minđušice za bebu........Taj dan sam se isplakala do iznemoglosti.

Sada ima više od tri meseca kako se to desilo, juče sam bila kod lekara zbog užasnog sekreta, dao mi je vaginalete i rekao da kad završim sa tom terapijom imamo zeleno svetlo za novu trudnoću, ali da je zbog mog problema ishod neizvestan, da ću uspeti tek iz 4-5 puta... A ja nekako imam osećaj da će sledeći put sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, kod mene je odgovor, bar kako ga ja shvatam - Meni i mom bivsem nije bilo sudjeno, to je negde gore "zapisano" i to je nas mali andjelak znao. Pojavio se u meni da mi da nadu, da mi dokaze da mogu da imam dece, a vratio se na nebo, da ne bi ni on, ni ja, pa ni bivsi patili posle razvoda. Ovako je bolje za sve... I koliko god to kome smesno zvucalo, ja verujem da je moj bebac ista ona dusa koja je bila u meni pre 3 godine, samo je pritajeno cekao da se ja i moja druga polovina nadjemo i da postanemo jedno celo. Ostala sam trudna sa mm prvi put kad smo spavali... Ako ja nisam znala da izaberem, moj vodic, moj andjeo cuvar je umeo. Posto je ispunio misiju, sad moze da se posveti svom zivotu... Od kako sam to "skontala" vise me ne boli. Mozda je iluzija, mozda ne, al' je svakako lek za ranu.

Oduševio me je tvoj način shvatanja situacije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da i ja podelim svoje bolno iskustvo....prvi pit sam rodila sa 18 godina...nisam zavrsila 4. razred srednje skole,al sam uz bebu zavrsavala.....suprug je cuvao dok sam ja isla u skolu...ostala sam trudna po drugi put kad je beba imala 4 meseca....sve je bilo u redu isla sam sam redovno na ultrazvuk,sve je bilo u najboljem redu.....18.06.2009.zakazan skrining.... ja sva hepi idem da vidim svog malog andjela kako se mrda.....dolazim u ordinaciju(kod svog privatnog gin.koji mi je vodio i prvu trudnocu)nasmejana pozdravljam se sa njim i ulazim u prostoriju gde se nalazi ultrazvuk a muz me ceka ispred....doktor obavlja pregled kad ja pogledam u njega on sav prebledeo...ja odmah pocinjem panicno da mu postavljam pitanje"sta nije u redu?" ne odgovara samo nesto kao da trazi....odjednom gasi ultrazvuk i stiska mi ruku i govori onu jezivu recenicu"ZAO MI JE!"ja pocinjem na sav glas da placem....beba je umrla u 9.nedelji sto znaci da je bila mrtva u meni skoro 3 nedelje....hitno na kiretazu bez anestezije u nasoj bolnici...bol je bio uzasan,kako fizicki tako i psihicki.....evo sad imam jos jednog andjela od 10 meseci,al uvek kad odem u crkvu upalim svecu mom nerodjenom andjelu i postavi pitanje ZASTO????

Žao mi je što si prošla kroz to sve...... i ja sam mojoj curici zapalila sveću....i poverovala da Bog zna zašto mi ju je uzeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red Butterfly, mnogo mi se svidja tvoj nick :) Ti si jedna hrabra zena, a hrabri na kraju trijumfuju. Najiskrenije ti zelim trijumf u novom pokusaju k07063.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red Butterfly, mnogo mi se svidja tvoj nick :) Ti si jedna hrabra zena, a hrabri na kraju trijumfuju. Najiskrenije ti zelim trijumf u novom pokusaju k07063.gif

Hvala :) Sad ću ti reći zašto sam ga odabrala, moju bebu sam zvala svo vreme leptirica, a posle pobačaja su mi se pojavila tri crvena mladeža u predelu grudi. Inače nikada do tada nisam imala crvene mladeže. A svakako crvenu boju volim, ona mi je simbol ljubavi, strasti i pozitivne energije.

Hvala :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) Sad ću ti reći zašto sam ga odabrala, moju bebu sam zvala svo vreme leptirica, a posle pobačaja su mi se pojavila tri crvena mladeža u predelu grudi. Inače nikada do tada nisam imala crvene mladeže. A svakako crvenu boju volim, ona mi je simbol ljubavi, strasti i pozitivne energije.

Hvala :) :) :)

Uh, najezila sam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par dana samo citam vase postove, nekako sam ostala bez teksta, ne znam sta da kazem... Bas mi je tesko svaki put kad procitam neku novu pricu, ma koliko da se detalji razlikuju sustina je u svakoj ista, sve smo osetile isti bol i gubitak, i mozemo da saosecamo jedne s drugima. Divim vam se svima na hrabrosti! Samo glavu gore i hrabro napred, docekacemo i mi nase bebice jednog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oduševio me je tvoj način shvatanja situacije!

Hvala ti. Zelim svima vama koje ste prosle kroz taj bol, da nadjete lek za svoju ranu, i postanete spokojne sa te strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oduševio me je tvoj način shvatanja situacije!

potpisujem....najvaznije je da si ti nasla nacin kako da ti bude lakse....svaka cast.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žao mi je što si prošla kroz to sve...... i ja sam mojoj curici zapalila sveću....i poverovala da Bog zna zašto mi ju je uzeo...

Verovatno zna.....cudni su putevi gospodnji.....jedino mi jedna drugu razumemo...niko nas ne moze shvatiti ako kroz to nije prosao.....a dace bog da vise ni jedna zena ne oseti tu bol.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljujem se sa ove teme, nadam se zauvek...Počinjemo sa "radovima" :) i nadam se da ćemo ovaj put uspeti da izguramo trudnoću do kraja. Vidimo se na temi Čekamo plusiće :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljujem se sa ove teme, nadam se zauvek...Počinjemo sa "radovima" :) i nadam se da ćemo ovaj put uspeti da izguramo trudnoću do kraja. Vidimo se na temi Čekamo plusiće :)!

Bravo!!! Želim da uskoro ugledate II crtice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljujem se sa ove teme, nadam se zauvek...Počinjemo sa "radovima" :) i nadam se da ćemo ovaj put uspeti da izguramo trudnoću do kraja. Vidimo se na temi Čekamo plusiće :)!

Najiskrenije ti to zelim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavljujem se sa ove teme, nadam se zauvek...Počinjemo sa "radovima" :) i nadam se da ćemo ovaj put uspeti da izguramo trudnoću do kraja. Vidimo se na temi Čekamo plusiće :)!

Od srca ti zelim da zagazis u prvi trimestar sto pre :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jednom, hvala vam od <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste pravazisle ovaj problem u novoj trudnoci? One koje su imale tu veliku nesrecu da im se ovo desi, kako ste krenule u drugu trudnocu? naime, ja se spremam da krenemo da radimo ponovo na bebi i bojim se da cu se tripovati svaki dan, da li je sve u redu, da li je malo stvorenje u meni zivo, sta se desava....a znam da to ne smem ciniti i stresirati sebe tim pitanjima kada dodje do nove trudnoce. Ako neko ima savet kako te misli izbiti iz glave...javite. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu i ja da se upisem,na zalost... :(

Pisala sam ranije u temi 'Plod kasni',da mi je plod bio dve nedelje manji i da se stvorio hematom. Pet dana posle toga,stvorilo se jos hematoma,koji su veci od ploda i po recima dr ugusili ga....

Najteze mi je zato sto je srculence prokucalo... :(

Zakazao mi je intervenciju za ujutru... Ne mogu da vam opisem kakav mi je osecaj da u stomaku imam plod koji je uginuo i da moram da cekam do sutra... Toliko se plasim da ne smem da se pomerim...

A o tome koliko mi je zao sto ovu bebu necu roditi,necu ni da pisem,i sve se kao trudim da na to gledam kao na neuspeli pokusaj,a ne kao na bebu... :(

I sto je najgore,svi u mojoj okolini (sem muza,na srecu),kao da ne razumeju sto placem,kao,pa desava se svakoj drugoj zeni,imas divno dete,na ovo ne obracaj paznju...

Pa,ne mozes bas da budes totalno indiferentan...

Znam ja da sam prvo dete rodila bez problema,i sreca da imam njega,on mi je lek za sve,ali ne mogu da zatvorim oci,a da mi se ne stvaraju svakakve slike u glavi....

Valjda ce i to proci vremenom...

A,plus sam i kukavica,plasim se kako ce to sve sutra da izgleda,posto imam traume jos od porodjaja...

Izvinite,morala sam negde da se ispraznim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu i ja da se upisem,na zalost... :(

Pisala sam ranije u temi 'Plod kasni',da mi je plod bio dve nedelje manji i da se stvorio hematom. Pet dana posle toga,stvorilo se jos hematoma,koji su veci od ploda i po recima dr ugusili ga....

Najteze mi je zato sto je srculence prokucalo... :(

Zakazao mi je intervenciju za ujutru... Ne mogu da vam opisem kakav mi je osecaj da u stomaku imam plod koji je uginuo i da moram da cekam do sutra... Toliko se plasim da ne smem da se pomerim...

A o tome koliko mi je zao sto ovu bebu necu roditi,necu ni da pisem,i sve se kao trudim da na to gledam kao na neuspeli pokusaj,a ne kao na bebu... :(

I sto je najgore,svi u mojoj okolini (sem muza,na srecu),kao da ne razumeju sto placem,kao,pa desava se svakoj drugoj zeni,imas divno dete,na ovo ne obracaj paznju...

Pa,ne mozes bas da budes totalno indiferentan...

Znam ja da sam prvo dete rodila bez problema,i sreca da imam njega,on mi je lek za sve,ali ne mogu da zatvorim oci,a da mi se ne stvaraju svakakve slike u glavi....

Valjda ce i to proci vremenom...

A,plus sam i kukavica,plasim se kako ce to sve sutra da izgleda,posto imam traume jos od porodjaja...

Izvinite,morala sam negde da se ispraznim...

Drži se draga. Sve će biti u redu. Mislim na tebe i šaljem ti pozitivnu energiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Tika, ipak nije uspelo :( Zao mi je.... Samo ti znas koliko ti je tesko, javi nam se, i slobodno se isprazni ovde kad god ti je tesko, mi smo tu da saslusamo, jer smo i same prosle kroz to traumaticno iskustvo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tika, čitala sam tvoje postove u temi plod kasni i nadala se da će ipak uspeti sve da se sredi. Zaista mi je žao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh :( ceo dan sam se trudila da ne "gvirnem" u ovu temu jer čim sam videla da je "kativirana" znala sam da nešto nije kako treba :(

Tiko puno snage ti želim !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,zene,pa stvarno vam puuuuno hvala,jako znace reci podrske...

Sto rece Ana,kad vidis da je ova tema aktivirana,ne moze da bude dobro...

Mislim da ce mi dosta biti lakse kada se to sutra zavrsi (znam da grozno zvuci...),ali tada cu moci da idem dalje.

Pratila sam malo pricu od Suncokret,i divila se njenoj snazi,tako da cu sada da se ugledam na nju. Volela bih samo normalno da zaspim da mi se ne vrti svasta po glavi,ali valjda ce se i to resiti.

Hvala vam jos jednom,stvarno ste prava podrska,i ne volim da sirim negativnu energiju oko sebe,ali sigurna sam da ce to ubrzo da se promeni.

I nadam se da ce me Suncokret i Jekic docekati u prvom trimestru. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,zene,pa stvarno vam puuuuno hvala,jako znace reci podrske...

Sto rece Ana,kad vidis da je ova tema aktivirana,ne moze da bude dobro...

Mislim da ce mi dosta biti lakse kada se to sutra zavrsi (znam da grozno zvuci...),ali tada cu moci da idem dalje.

Pratila sam malo pricu od Suncokret,i divila se njenoj snazi,tako da cu sada da se ugledam na nju. Volela bih samo normalno da zaspim da mi se ne vrti svasta po glavi,ali valjda ce se i to resiti.

Hvala vam jos jednom,stvarno ste prava podrska,i ne volim da sirim negativnu energiju oko sebe,ali sigurna sam da ce to ubrzo da se promeni.

I nadam se da ce me Suncokret i Jekic docekati u prvom trimestru. :rolleyes:

Hvala ti :rolleyes: Bice sve ok, javi se kad budes mogla t4602.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.