Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Cao svima,ja sam nova na forumu ali sa slicnim problemom.Nisam ni znala kako ovo moze da bude bolno.Imam 2 devojcice,dve trudnoce iznete do kraja ok,muz i ja se odlucili na 3...sve bilo ok,izostanak men.nase radovanje da bih u 5 nedelji prokrvarila i zavrsilo se spontanim,koji jos uvjek traje.Dr.kaze da ce izaci samo od sebe,pa se nadam da ce sve proci kako treba.Ali psihicka bol je neopisiva,citavu noc sam plakala i krivila sebe...nadam se da ce i to da prodje...uh morala sam da se izjadam ,malo mi je lakse da bar sa nekim podelim ovo tuzno iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Ne mogu da zamislim kroz sta prolazis, jako mi je zao. :(

Molim te nemoj krivite sebe, sigurna sam da to nije i ne moze biti tvoja krivica.

Budi hrabra i mazi svoja zlata i jos jednom jako mi je zao.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,ja sam nova na forumu ali sa slicnim problemom.Nisam ni znala kako ovo moze da bude bolno.Imam 2 devojcice,dve trudnoce iznete do kraja ok,muz i ja se odlucili na 3...sve bilo ok,izostanak men.nase radovanje da bih u 5 nedelji prokrvarila i zavrsilo se spontanim,koji jos uvjek traje.Dr.kaze da ce izaci samo od sebe,pa se nadam da ce sve proci kako treba.Ali psihicka bol je neopisiva,citavu noc sam plakala i krivila sebe...nadam se da ce i to da prodje...uh morala sam da se izjadam ,malo mi je lakse da bar sa nekim podelim ovo tuzno iskustvo...

:( Žao mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Ne mogu da zamislim kroz sta prolazis, jako mi je zao. :(

Molim te nemoj krivite sebe, sigurna sam da to nije i ne moze biti tvoja krivica.

Budi hrabra i mazi svoja zlata i jos jednom jako mi je zao.....

Hvala na podrsci,puno mi znaci... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim, da podelim tugu sa nekim...

:( Prezivljavam grozan scenario od pre 2.5 godine kada sam imala spontani u drugom mesecu, prva i jako zeljena trudnoca...Posle toga je ,Bogu hvala dosla zdrava i prava beba, ali trudnoca teska i traumaticna, odrzavana.Uvek smo muz i ja zeleli vise dece i nismo mogli da docekama sledece, zeleli smo malu razliku i posle godinu danaod porodjaja sam zatrudnela.Ovog puta je sve krenulo dobro, plod je poceo da se razvija, ali jedan dan sam imala malo jace bolove i opet pocela s hormonima, odmah mi je bilo bolje, na uz se plod razvijao, a onda na sledecem-SOK, samo je prestalo da se ravija u devetoj nedelji.Prvi put sam smatrala tuznim slucajem, desava se , prirodna selekcija, tako su mi i rekli, radila sam osnovne analize i sve je bilo ok, a sad vec nisam nacisto, zasto ponovo, zasto meni?Da mi nije deteta, cini mi se poludela bih...Ovog puta ce mi raditi jos neke analize, mada doktor kaze i sada ne mora da bude nista, to se veoma cesto desava u najranijoj trudnoci, greke u hromozomima, mada je meni i to prevelika slucajnost, trudim se da ne izgubim hrabrost i nadu, koje mi do sada, uprkos svemu, nisu nedostajale...

Nadam se da ce ovakvih i nazalost jos gorih prica biti sve manje...

P.s. ah da, bili smo jako prehladjeni i dete i ja, mozda je i to uticalo, ko bi ga znao, mogu samo da lupam glavom... :(

Potpuno te razumijem kako se osjecas i sama prolazim kroz isto...i uvek sam mislila da se to ne moze desiti meni,a sad ne mogu da skrenem misli od toga valjda je jos uvjek rano pa se nadam da ce dok prodje vreme biti manje bolno.Moramo biti hrabre i idemo dalje...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona :( Drži se draga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona :( Drži se draga.

Hvala Kikiriki,trudim se ali slabo mi ide... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kikiriki,trudim se ali slabo mi ide... :(

Sačekaj nedelju dana, pa će već biti lakše, pa još nedelju pa će biti još lakše...i tako dan po dan i proćiće. Glavu gore, biće beba, biće. Ako je tako rano otišla trudnoća, verovatno je bilo razloga. Sledeća će biti kako treba i dobićeš svoju treću srećicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sačekaj nedelju dana, pa će već biti lakše, pa još nedelju pa će biti još lakše...i tako dan po dan i proćiće. Glavu gore, biće beba, biće. Ako je tako rano otišla trudnoća, verovatno je bilo razloga. Sledeća će biti kako treba i dobićeš svoju treću srećicu :)

To je ono sto me drzi,sto se nadam da ce sledeci put biti sve kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam spontani pre 10 meseci i sada sam opet trudna 9 sam nedelja. Danas sam isla na kontrolu i za sada je sve super! Lepo napredujemo Sledeca kontrola je tek za mesec dana, a do tada ima da poludim da li ce sve biti ok!

Zanima me da li ste vi koje ste imali spontani u prethodnoj trudnoci imale tada mucnine? Meni je doktorka uplasila time da ako nemas mucnine to nije dobar znak. Pa me to i sada plasi, mada u okruzenju znam dosta zena koje nisu imale mucnine a rodile su zdravu decicu!

Poz za sve i budite jake! samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa tim doktorima? Zasto daju takve nebulozne izjave? :huh:

Be positive, nema nikakve veze da li imas mucnine ili ne, svaka trudnoca je razlicita, i nemaju bas sve trudnice iste simptome.

Probaj da ne mislis na najgore, opusti se koliko mozes do sledece kontrole, uvjeri tu dr da nema pojma. Drzim ti fige! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam spontani pre 10 meseci i sada sam opet trudna 9 sam nedelja. Danas sam isla na kontrolu i za sada je sve super! Lepo napredujemo Sledeca kontrola je tek za mesec dana, a do tada ima da poludim da li ce sve biti ok!

Zanima me da li ste vi koje ste imali spontani u prethodnoj trudnoci imale tada mucnine? Meni je doktorka uplasila time da ako nemas mucnine to nije dobar znak. Pa me to i sada plasi, mada u okruzenju znam dosta zena koje nisu imale mucnine a rodile su zdravu decicu!

Poz za sve i budite jake! samo napred!

Pre svega cestitam na novoj trudnoci! A sto se tice mucnina, moja mama je rodila 4 dece i nijednom joj nije bilo muka ;) Imamo negde na forumu temu (izvini, ne mogu sad da je trazim) o tome kako izbeci mucninu- navodno treba samo piti puno vode, sto mozda ti vec radis pa si tako izbegla tu boljku ;) Ti dr kad nesto odvale, samo te uplase bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam spontani pre 10 meseci i sada sam opet trudna 9 sam nedelja. Danas sam isla na kontrolu i za sada je sve super! Lepo napredujemo Sledeca kontrola je tek za mesec dana, a do tada ima da poludim da li ce sve biti ok!

Zanima me da li ste vi koje ste imali spontani u prethodnoj trudnoci imale tada mucnine? Meni je doktorka uplasila time da ako nemas mucnine to nije dobar znak. Pa me to i sada plasi, mada u okruzenju znam dosta zena koje nisu imale mucnine a rodile su zdravu decicu!

Poz za sve i budite jake! samo napred!

Samo da ti kazem da je to glupost, evo ja imam troje dece, nijednom nisam povratila niti mi je bilo muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam punoooooo!!!

Mnogo mi je lakse kad to cujem jos od nekog :)

I definitivno nista vise necu da pitam tu doktorku, samo bez veze uvek nesto utripujem zbog tih njenih izjava, al sta da radim kad je to u mom mestu jedini ginekolog.

Drzim vam palceve da sto pre stignu nove bebice :) i da nam se ovo ruzno iskustvo nikada ne ponovi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze kakva je o glupost , pa svaka trudnoca je prica za sebe :P Ja nisam imala mucnine niti bilo kakve drug tegobe u trudnoci sem kicme koja me bolela od tezine i velicine stomaka u 8 mesecu tek ... Pa mi je dete bilo zdravo i pravo , a druga trudnoca je pocela identicno ali se zavrsila prerano nazalost ,to je dokaz da nema veze sa zivotom to sto ta dr prica ... Ne brini se i samo misli pozitivno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tada cu biti 12. nedelja i tada ce mi raditi dabl test. I ja se nadam da ce sve biti u redu hvala vam na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u prvoj trudnoći uopšte nije bilo muka, čak me nisu ni grudi bolele ja mislim do 5. meseca. :huh: Kao da nisam bila trudna dok nisam osetila bebu. :rolleyes:

U drugoj mi je bilo užasno muka od prvog dana i pošto, na žalost, ta trudnoća nije bila uspešna sećam se da me je dr svaki čas pitala da li mi je i dalje muka dok još nije bila sigurna da li će biti sve u redu. :huh:

Ja sam bila strašno zbunjena i dalje mislim da je to čista glupost i da nema veze sa tim da li je sa trudnoćom sve ok, ali, eto ne znam šta im to znači.

Be positive, biće sve super, videćeš. Razumem potpuno kako se osećaš, ali nema ti druge nego da be positive. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekić, nisam ovih dana bila puno na forumu pa nisam ni upućena šta ti je to videla na UZ :( (sad ću isčitati) :( ali se iskreno nadam da će sve biti kako treba

A jel nemaš nikog (npr dobru komšinicu ili drugaricu) da pođe sa tobom? Misim da bi ti značilo da ubije to isčekivanje i napetost

Uz tebe sam i iskreno se nadam da je sve to kako treba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е коме ја сад да кукам, ноћас ми је кренула крв око 4 сата, оно крвављење што ми је видела у материци ипак неће да се заврши добро, чекам 8 сати да идем код докотрке, и већ знам шта ће да се деси али опет се надам да је ипак неки хематом.

Што је најгоре морам сама да идем, мужа неће да пусте са посла јер је изостајао прекјуче кад сам била код доктора, надам се некако да ће можда све бити у реду.

Kakvo je krvarenje, je l' te boli stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači bolove u stomaku i probadanja nemaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, vidim odgovor, spor mi net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Немам само ето тако иде то, колико мокрим толико иде и та крв, али видим није свежа него онако браон и ретка.

Na početku trudnoće meni je bilo dosta tog braonkastog sekreta ali ne podseća na krv već više na sekret i to se prepisuje tom "ugnežđavanju" ploda.

Ali ipak mislim da je dobro da odeš na pregled da i dr to vidi i proveri, posebno što ti je rekla za tog jednog mališu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jekić, nemoj slučajno da te više vidim na ovoj temi... pu...pu...pu, daleko bilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Не, што је најгоре ништа ме не боли за сад, само ноћас сам се пробудила око 4 и ишла у вц и тад видим крв, опет сам ишла око 7 и тад опет крв, али сад је била онако бронкаста, само што ми доста али је ретка.

Iskreno, ne svidja mi se što je retka, ali konačan sud daće Uz. Ono što može da bude dobro je što te ne boli stomak, da je pobačaj počeo imala bi bolove, tako da što pre kod gin. i nemoj odmah da misliš na najgore. Nema, samo nerviranja, taman se malo opustiš, kad cvrc, nažalost, moji primeri su me naučili da nikad ne možeš da budeš opušten u trudnoći <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.