Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

:wub: Duso moja :( i ti si se bas namucila :( O Boze , kroz sta sve moramo da prodjemo ....

Meni je sad vec mnogo lakse ... U wc kad odem nisam smela da gledam kad bucka sta bucka , kad vidim krv kao da gledam dete kako krvari tako sam se osecala , sad kad znam da bebe nema nije mi tako tesko , samo da se zavrsi i to je to ... Bice beba hvala Bogu .... Samo mislim da cu sad ipak malo sacekati na to ... Makar godinu dana , plasim se da smo sve to prebrzo posle porodjaja uradili i da se zato to desilo mada verovatno to nije uzrok ali imam sad taj strah....

Namucila i sd uzivam, a kako i kada cu opet dobiti drugo dete, toga se malko pribojavam, ali samo pozitivno. Ako jednom uspe, i drugi put ce.

Pored svih dobrih iskustava zena koje su brzo opet ostale trudne i sve je bilo u redu, ja se, kao i ti ipak bojim, tj bojala sam se da je to malo prerano....pogotovo kod mene, ostala trudna 4 meseca posle carskog! Lekar je rekao da je moguce da sve prodje kako treba, ali eto nije bilo sudjeno, tako da i ja sad malo cekam da prodje neko vreme.

I sto je najvaznije, bitno je da zena bude spremna ponovo da prolazi kroz trudnocu u kojoj nikad ne znas sta te ceka. Kad se malo sve slegne u nama, onda ce sigurno i uspeti.

t4624.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva dana sam imala spontani u 7 nedelji.. Nije bilo potrebe za hirurskom intervencijom otislo je samo.... Inace prva trudnoca.. :(:(:(:(

Glavu gore i moras dalje. Tesko je, bolno je...znam... :(

Imam i ja mucnine i glavobolje,ne znam od cega ? bas mi je nesto lose a ginekolog mi je rekao da sam izbacila skoro sve ... Nista mi vise nije jasno,nikad necu zaboraviti prizor kad sam vidla.... Nije nista fizicki bol,naspram ovog saznati da si izgubio deo sebe...

Jedino tesi saznanje da mogu da ostanem trudna... To bar vise ne muci....

Hormoni moraju da odrade svoje, plus psiholoski stres koga mozda nisi ni do kraja svesna. Ja sam bila polomljena vise od mesec dana fizicki. Psihicki je trajalo dugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nažalost mnoge od nas su prošle kroz grozotu spontanog pob...ja 2 puta u 13 nedelji i drugi put isto u 13. ned. je srulence prestalo da kuca....otkrila sam tek u 18. nedelji :( ....jako se često dešava,treba shvatiti to kao nešto što je moralo da se desii ići dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nažalost mnoge od nas su prošle kroz grozotu spontanog pob...ja 2 puta u 13 nedelji i drugi put isto u 13. ned. je srulence prestalo da kuca....otkrila sam tek u 18. nedelji :( ....jako se često dešava,treba shvatiti to kao nešto što je moralo da se desii ići dalje....

potpisujem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu temu izbegavam vec duze vreme. Prvu trudnocu sam izgubila u 5 mesecu. Redovno sam isla na kontrole, samo tek tako, na toj poslednjoj kontroli nije bilo srcane akcije. Nije mi bilo jasno zasto je bebi prestalo da kuca srce, stalno sam se pitala kako je do toga doslo. To uzasno iskustvo... sama procedura "izbacivanja" ploda tj vec formirane male bebice je potpuno isto porodjaju... indukcija i napinjanje. I prodjem sve to, a bebice nema i sama se vracam kuci. Borba sa samom sobom... Ophodjenje sestre ili babice (ne znam sta je) prema toj bebi je ravan katastrofi... pravo iz mog medjunozja bacanje u plasticnu kutiju kao da je otpad. Sva ta slika je ostavila strasan trag. Izvinjavam se onima kojima je ovo bilo jako tesko za citanje. Ali eto, prosle su 4 godine i sada sam rodila zdravog decaka. Naravno da sam trcala i dozivljavala stres pred svaki ultrazvuk... nisam mogla da se kontrolisem, jednostavno bilo je jace od mene, svaki put sam sa strahom pitala "da li ima srcane akcije?"

Ipak sam to prevazisla, zelim da vas ohrabrim da nikada ne odustajete. Verujte u sebe i svoju bebicu koja je na putu. Nikada nemojte uporedjivati neuspelu trudnocu sa trenutnom trudnocom. Nemojte trcati pred rudu i praviti bebu ako niste spremne i ako se niste koliko- toliko dovele u red i razbistrile glavu od predhodnog gubitka. Jako mi je zao sto se ovakve stvari desavaju i zasto uopste to moraju pojedinci da prezivljavaju... Neverovatno je to kako se u zivotu tesko dolazi do onoga sto zelis iznad svega. Oslobodite se pritiska i napetosti, ruznih misli... i pravite svoje bebice. Nikad niko nije znao da mi kaze zasto se to desilo, a mozda je i bolje tako, jer bi se dodatno opterecivala u sledecoj trudnoci i fokusirala se iskljucivo na to. Zelim vam od srca sve najlepse, ubuduce lake trudnoce i zdrave bebice! Sva sam se rastuzila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svesna sam i ja toga Tiko ali znas i sama sto pitanja po glavi se mota ...

Prva trudnoca mi je bila tako laka.... imala sam malo mucnine dva dana posle ostajanja u drugom stanju i to je to ... posle jedina muka mi je bila u devetom sto sam jedva ustajala iz kreveta od velikog stomaka i ledja koja su me bolela zbog njega ...Cela trudnoca u savrsenom redu i sad ovako nesto se desi . Ne mogu da se ne pitam ... Mada kazem opet hvala Bogu , vec sada mi je lakse, iako praznina u dusi za tim andjelcicem uvek ostaje...

I kod mene potpuno isti slučaj! Prva trudnoća savršena...

Ali,tim bolje....Takva će da nam bude sledeća,videćeš. :rolleyes:

Nažalost mnoge od nas su prošle kroz grozotu spontanog pob...ja 2 puta u 13 nedelji i drugi put isto u 13. ned. je srulence prestalo da kuca....otkrila sam tek u 18. nedelji :( ....jako se često dešava,treba shvatiti to kao nešto što je moralo da se desii ići dalje....

:(:(

Ipak sam to prevazisla, zelim da vas ohrabrim da nikada ne odustajete. Verujte u sebe i svoju bebicu koja je na putu. Nikada nemojte uporedjivati neuspelu trudnocu sa trenutnom trudnocom. Nemojte trcati pred rudu i praviti bebu ako niste spremne i ako se niste koliko- toliko dovele u red i razbistrile glavu od predhodnog gubitka. Jako mi je zao sto se ovakve stvari desavaju i zasto uopste to moraju pojedinci da prezivljavaju... Neverovatno je to kako se u zivotu tesko dolazi do onoga sto zelis iznad svega. Oslobodite se pritiska i napetosti, ruznih misli... i pravite svoje bebice. Nikad niko nije znao da mi kaze zasto se to desilo, a mozda je i bolje tako, jer bi se dodatno opterecivala u sledecoj trudnoci i fokusirala se iskljucivo na to. Zelim vam od srca sve najlepse, ubuduce lake trudnoce i zdrave bebice! Sva sam se rastuzila.

Svaka čast,Danijela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu temu izbegavam vec duze vreme. Prvu trudnocu sam izgubila u 5 mesecu. Redovno sam isla na kontrole, samo tek tako, na toj poslednjoj kontroli nije bilo srcane akcije. Nije mi bilo jasno zasto je bebi prestalo da kuca srce, stalno sam se pitala kako je do toga doslo. To uzasno iskustvo... sama procedura "izbacivanja" ploda tj vec formirane male bebice je potpuno isto porodjaju... indukcija i napinjanje. I prodjem sve to, a bebice nema i sama se vracam kuci. Borba sa samom sobom... Ophodjenje sestre ili babice (ne znam sta je) prema toj bebi je ravan katastrofi... pravo iz mog medjunozja bacanje u plasticnu kutiju kao da je otpad. Sva ta slika je ostavila strasan trag. Izvinjavam se onima kojima je ovo bilo jako tesko za citanje. Ali eto, prosle su 4 godine i sada sam rodila zdravog decaka. Naravno da sam trcala i dozivljavala stres pred svaki ultrazvuk... nisam mogla da se kontrolisem, jednostavno bilo je jace od mene, svaki put sam sa strahom pitala "da li ima srcane akcije?"

Ipak sam to prevazisla, zelim da vas ohrabrim da nikada ne odustajete. Verujte u sebe i svoju bebicu koja je na putu. Nikada nemojte uporedjivati neuspelu trudnocu sa trenutnom trudnocom. Nemojte trcati pred rudu i praviti bebu ako niste spremne i ako se niste koliko- toliko dovele u red i razbistrile glavu od predhodnog gubitka. Jako mi je zao sto se ovakve stvari desavaju i zasto uopste to moraju pojedinci da prezivljavaju... Neverovatno je to kako se u zivotu tesko dolazi do onoga sto zelis iznad svega. Oslobodite se pritiska i napetosti, ruznih misli... i pravite svoje bebice. Nikad niko nije znao da mi kaze zasto se to desilo, a mozda je i bolje tako, jer bi se dodatno opterecivala u sledecoj trudnoci i fokusirala se iskljucivo na to. Zelim vam od srca sve najlepse, ubuduce lake trudnoce i zdrave bebice! Sva sam se rastuzila.

Ja nemam sta dodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, grlim te puno, puno, jer ne znam sta da ti pametno kazem. Zao mi je jako zbog tebe , i svih drugih koje ovo dozive, mogu samo da zamislim kakav je osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino saznanje koje tesi je da moze da se pokusa ponovo... Da ce na svet nekad doci jedna mala bebica ... Pricaju danima svi ko zna zato je to dobro... Ali niko ne zna sem osoba koje su ovo prosle kakav je osecaj... Dobro je dok imas oko sebe ljude koji te razumeju... Ali mene jos uvek boli svaka kap krvi koja je izasla iz mene,svaka kap je ravna jednom udarcu.. Tek sada me susustigao psiholoski pritisak,borim se sa njim .... Treba da ucim za diplomski a ne mogu :( :( :( :( Previse jako boli jos uvek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi vasa iskustva? Posle koliko ste pokusale sa novom trudnocom? bas me to brine,vise sam procitala iz vasih iskustava nego sto mi je ginekolog rekao... Ne znam da li da odem na pregled negde u Bg... A ne znam ni gde ? Mala pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi vasa iskustva? Posle koliko ste pokusale sa novom trudnocom? bas me to brine,vise sam procitala iz vasih iskustava nego sto mi je ginekolog rekao... Ne znam da li da odem na pregled negde u Bg... A ne znam ni gde ? Mala pomoc

Draga Natyyy,i ja razmišljam o tome isto.

Ali kod mene je malo drugačija situacija,jer sam ja morala imati kiretažu u 10.nedelji,kod tebe je manja trudnoća i plus nisi imala intervenciju,tako da verujem da ćeš kraće čekati od mene.

A gde živiš?

Pitam zato što si pitala da li da dođeš u Bg.

Možda će se javiti neko da ti preporuči nekog privatnog dr,ja ga nemam,uvek sam išla u DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recite mi vasa iskustva? Posle koliko ste pokusale sa novom trudnocom? bas me to brine,vise sam procitala iz vasih iskustava nego sto mi je ginekolog rekao... Ne znam da li da odem na pregled negde u Bg... A ne znam ni gde ? Mala pomoc

natyyy, ja sam uglavnom rekla sve sto sam imala na tu temu, ne znam da li si citala. Meni se to desilo februara, pokusavam sad da ostanem trudna vec 2-3 meseca, zbog ph nalaza su mi preporucili malo duzu pauzu 6 meseci, inace se preporucuje 2-3 meseca, tj 2-3 normalne menstruacije da dobijes, onoliko vremena koliko ti je potrebno da se psihicki i fizicki oporavis. Iskreno, ja sam malo i zaboravila na sve, provodeci vreme na drugim vedrijim temama, sad kad citam vase postove kao da iznova sve prezivljavam... Pitaj sta god te zanima ako mogu da pomognem vrlo rado cu to uciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Natyyy,i ja razmišljam o tome isto.

Ali kod mene je malo drugačija situacija,jer sam ja morala imati kiretažu u 10.nedelji,kod tebe je manja trudnoća i plus nisi imala intervenciju,tako da verujem da ćeš kraće čekati od mene.

A gde živiš?

Pitam zato što si pitala da li da dođeš u Bg.

Možda će se javiti neko da ti preporuči nekog privatnog dr,ja ga nemam,uvek sam išla u DZ.

Vrlo cesto sam u Beogradu,mislila sam na nekog privatnog doktora. U Nisu sam.. reako mi je i doktor da ce sve biti ok i da sacekam par meseci. Ali ipak brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo cesto sam u Beogradu,mislila sam na nekog privatnog doktora. U Nisu sam.. reako mi je i doktor da ce sve biti ok i da sacekam par meseci. Ali ipak brinem

Biće sve ok,veruj mi,to je bila mala trudnoća. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natyyy, ja sam uglavnom rekla sve sto sam imala na tu temu, ne znam da li si citala. Meni se to desilo februara, pokusavam sad da ostanem trudna vec 2-3 meseca, zbog ph nalaza su mi preporucili malo duzu pauzu 6 meseci, inace se preporucuje 2-3 meseca, tj 2-3 normalne menstruacije da dobijes, onoliko vremena koliko ti je potrebno da se psihicki i fizicki oporavis. Iskreno, ja sam malo i zaboravila na sve, provodeci vreme na drugim vedrijim temama, sad kad citam vase postove kao da iznova sve prezivljavam... Pitaj sta god te zanima ako mogu da pomognem vrlo rado cu to uciniti.

procitala sam sve napisano vise sam cula od vas nego kod lekara. mislim da cu se pre oporaviti fizicki,sacekace,mo 3-6 meseci ali strah je ipak preveliki .... bojim se da se isto ne ponovi... :( ne znam da li da idem kod nekog drugog lekara ?? da cujem drugo misljenje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće sve ok,veruj mi,to je bila mala trudnoća. :rolleyes:

nadam se :rolleyes: sve je lakse uz ovakvu podesku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natyyy , nemoj toliko da se brines,veruj mi da puno zena prodju kroz spontani a da to nisu ni zanle nego sve prepisu neredovnom ciklusu pa posle ubrzo ostanu trudne i sve prodje bez problema.Cak kazu da su jako retki slucajevi da se dva puta za redom desi spontani. evo ja koja sam jos uvek u fazi spontanog , sutra idem na zavrsnicu ti to kazem ... Meni je vec sad lakse i ne bezim ja od toga sto se desilo vec se suocavam kad god mi to okolnosti prirede ... Sad sam bila kod komsinice preko puta da odnesem poklon za njenu bebicu jer smo mm i ja planirali za vikend da odemo ali ne znam kako cu se osecati posle intervencije pa sam otisla danas ... Steglo mi se i grlo i dusa kad sam uzela tu malu mrvicu u ruke ... Rasplakala sam se ko dete :( Komsinici nije bilo jasno jer nije ni znala za moju nesrecu.Ali sam toliko uzivala drzeci je u rukama , nisam je pustala sve vreme dok sam bila tamo ... Verujem da cu kad dobijem drugu bebu potpuno zaleciti ranu , opet kazem - oziljak ce ostati ali znam da ce beba biti i ne zelim vise da se opterecujem pitanjima !

Zelim vam svima , posebno natyyy , da vam misli budu samo pozitivne , da ste vedre , da ste nasmejane i sto kaze DanijelaDani verujte u sebe i u svoje bebe !

Hvala vam jos jednom svima koje ste osecale moju tugu i ubalzavale je svojim pozitivnim stavovima i iskrenim sazeljanjem i saosecanjem ... Jos sutra cu vam se javiti u ovoj temi i nadam se da ce neko vreme ostati netaknuta , da cemo i zaboraviti na ovu temu ... Ljubim vas sve i sve vas volim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, svaka cast na hrabrosti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natyyy , nemoj toliko da se brines,veruj mi da puno zena prodju kroz spontani a da to nisu ni zanle nego sve prepisu neredovnom ciklusu pa posle ubrzo ostanu trudne i sve prodje bez problema.Cak kazu da su jako retki slucajevi da se dva puta za redom desi spontani. evo ja koja sam jos uvek u fazi spontanog , sutra idem na zavrsnicu ti to kazem ... Meni je vec sad lakse i ne bezim ja od toga sto se desilo vec se suocavam kad god mi to okolnosti prirede ... Sad sam bila kod komsinice preko puta da odnesem poklon za njenu bebicu jer smo mm i ja planirali za vikend da odemo ali ne znam kako cu se osecati posle intervencije pa sam otisla danas ... Steglo mi se i grlo i dusa kad sam uzela tu malu mrvicu u ruke ... Rasplakala sam se ko dete :( Komsinici nije bilo jasno jer nije ni znala za moju nesrecu.Ali sam toliko uzivala drzeci je u rukama , nisam je pustala sve vreme dok sam bila tamo ... Verujem da cu kad dobijem drugu bebu potpuno zaleciti ranu , opet kazem - oziljak ce ostati ali znam da ce beba biti i ne zelim vise da se opterecujem pitanjima !

Zelim vam svima , posebno natyyy , da vam misli budu samo pozitivne , da ste vedre , da ste nasmejane i sto kaze DanijelaDani verujte u sebe i u svoje bebe !

Hvala vam jos jednom svima koje ste osecale moju tugu i ubalzavale je svojim pozitivnim stavovima i iskrenim sazeljanjem i saosecanjem ... Jos sutra cu vam se javiti u ovoj temi i nadam se da ce neko vreme ostati netaknuta , da cemo i zaboraviti na ovu temu ... Ljubim vas sve i sve vas volim :wub:

Sanja svak cast na hrabrosti ,hvala vam puno puno puno na podrsci i na savetima svima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje samo da vam se javim . Revizija je prosla ok, radili su mi pod opstom anestezijom i kada sam se probudila u sobi nisam bila sigurna dali sam sanjala da mi daju anesteziju ili su mi je stvarno dali jer nikakav bol posle intervenicje nisam osecala sem uzasne glavobolje ... Tako da je sve proslo ok . Za 3 nedelje cu dobiti patoloski nalaz koji ce mi kao otkriti uzrok zbog kog je doslo do spontanog mada mi je to pravo da vam kazem sad totalno nevazno jer mi to nece vratiti bebu ... Ljubim vas !!! :*

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja,uz tebe smo!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje samo da vam se javim . Revizija je prosla ok, radili su mi pod opstom anestezijom i kada sam se probudila u sobi nisam bila sigurna dali sam sanjala da mi daju anesteziju ili su mi je stvarno dali jer nikakav bol posle intervenicje nisam osecala sem uzasne glavobolje ... Tako da je sve proslo ok . Za 3 nedelje cu dobiti patoloski nalaz koji ce mi kao otkriti uzrok zbog kog je doslo do spontanog mada mi je to pravo da vam kazem sad totalno nevazno jer mi to nece vratiti bebu ... Ljubim vas !!! :*

t4611.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, sada je bitno da si ti dobro. Slažem se da ti to neće vratiti bebu ali ipak nije na odmet da znaš urzok. Puno snage ti želim da se što pre oporaviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje ! Dali ste primetile da veliki broj clanica koje su imale spontani imaju leptira na avataru? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice vreme leci sve rane.Oporavi se pa kreni sve ispocetka.Ja jos uvek ne mogu da verujem sta ti se desilo,ali zivot ide dalje imaces ti jos bar dva bebca. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.