Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Meni su otvoreno rekli da ne treba tako rano da pocnemo sa spasavanjem ploda (bila sam u sedmoj nedelj) i da pustimo da priroda sama napravi selekciju ukoliko ga telo odbacuje. Tek kad sam prokrvarila, doktor mi je rekao da se njemu od starta nije dopala ta trudnoca iz razloga sto 3 puta nije mogao da je locira (toliko je mala bila). Cak je sumnjao i na vanmatericnu u pocetku, ali ga cudilo sto me nista ne boli!??!?!

Kako sam ja razumela stvari-da je plod dobio srcanu radnju-dali bi mi terapiju, a ovako... Ja cekam da prodju ta tri meseca(receno mi je da najmanje 3 meseca prodju pre sledece trudnoce) pa da krenemo u akciju! Bitno je ne ocajavati! Hrabre i jake smo mi zene! Ono sto te ne ubije-ojaca te! Kad dodje vreme, osmeh na lice i muza u krevet i eto rezultata ljubavi! Docice te nase zeljene bebice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poslednju mecu imala 04.01... 02.02. mi je krenuo braon sekret i ja sam mislila da je to pocetak mece, ali 03.02. me zaboleo stomak jako i otislsam kod doktorke. Odmah je znala da sam trudna, rekla je da se na uz nebi videlo nista jos bar 3 nedelje, ali da uradim betu i da se odmah vratim sa rezultatom. Vratila sam se posle dva sata i odmah dobila progesteron. Rekla mi je da organizam opet odbacuje plod, ali da cemo se mi izboriti da bude dobro. Zato sam ja odmah za progesteron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su otvoreno rekli da ne treba tako rano da pocnemo sa spasavanjem ploda (bila sam u sedmoj nedelj) i da pustimo da priroda sama napravi selekciju ukoliko ga telo odbacuje. Tek kad sam prokrvarila, doktor mi je rekao da se njemu od starta nije dopala ta trudnoca iz razloga sto 3 puta nije mogao da je locira (toliko je mala bila). Cak je sumnjao i na vanmatericnu u pocetku, ali ga cudilo sto me nista ne boli!??!?!

Kako sam ja razumela stvari-da je plod dobio srcanu radnju-dali bi mi terapiju, a ovako... Ja cekam da prodju ta tri meseca(receno mi je da najmanje 3 meseca prodju pre sledece trudnoce) pa da krenemo u akciju! Bitno je ne ocajavati! Hrabre i jake smo mi zene! Ono sto te ne ubije-ojaca te! Kad dodje vreme, osmeh na lice i muza u krevet i eto rezultata ljubavi! Docice te nase zeljene bebice!

meni su i prvi put i sada rekli minimum 6 meseci cekanja a ja ukupno 13 meseci nisam ostajala trudna..i dzabe i svo to cekanje kada sam ja opet ostala bez toliko zeljene bebe!! :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli takodje 6 meseci, medjutim na kontroli koja je bila posle prvog sledeceg ciklusa mi je doktor dao zeleno svetlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su i prvi put i sada rekli minimum 6 meseci cekanja a ja ukupno 13 meseci nisam ostajala trudna..i dzabe i svo to cekanje kada sam ja opet ostala bez toliko zeljene bebe!! :(:(:(

Meni je receno 2-3 meseca, al' je tek posle 3 godine ostah trudna. I, moram da priznam da sam izgubila nadu, i pomirila se sa cinjenicom da od toga nista nece biti, kad ono... :D Ugledacete i vi crtice, samo polako i strpljivo. Jednostavno, u zenskoj je prirodi da radja, da produzuje vrstu. Tako i mi, tako i vi, sve cemo to docekati, samo neka pre, neka posle, a neke i vise puta. Ljubim vas sve puno i ne ocajavajte, svaki ciklus je nova sansa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A iz kog razloga treba toliko dugo da se ceka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A iz kog razloga treba toliko dugo da se ceka?

To se i ja pitam :blink: Meni su rekli 2-3 meseca, mislim da to vazi za male trudnoce, e vec za starije (daleko bilo) treba malo duze da se saceka, mada nekad ni u tom slucaju ne treba duza pauza. Sve zavisi od zene, da li je ona psihicki i fizicki spremna, i sto je najbitnije da li je otkrila uzrok s.p. Nekad on postoji, nekad ne, ali ipak treba obaviti neke standardne preglede da savest bude mirna. Kazu" kolika je bila trudnoca tolika pauza treba da se pravi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i ja pitam :blink: Meni su rekli 2-3 meseca, mislim da to vazi za male trudnoce, e vec za starije (daleko bilo) treba malo duze da se saceka, mada nekad ni u tom slucaju ne treba duza pauza. Sve zavisi od zene, da li je ona psihicki i fizicki spremna, i sto je najbitnije da li je otkrila uzrok s.p. Nekad on postoji, nekad ne, ali ipak treba obaviti neke standardne preglede da savest bude mirna. Kazu" kolika je bila trudnoca tolika pauza treba da se pravi"

moja komsika je izmedju prvog i drugog deteta imala spontani,a sve 3 trudnoce je vodila privatno u Paracinu!!!i tamo su joj isto rekli da je organizmu potrebno onoliko vremena da se oporavi koliko je trudnoca stara!!!i ona je nakon toga rodila lepu i zdravu bebu!!!a ja opet spontani i meni opet kazu 6 meseci cekanja!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CaKo da li si radila neke preglede/analize posle prvog i drugog spontanog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CaKo da li si radila neke preglede/analize posle prvog i drugog spontanog?

u drzavnom dispanzeru sam radila samo hormone,dok su mi privatno odradili 10-ak testova i analiza ali veruj mi da napamet neznam,a dokumentacija mi je kod kuce(na poslu sam :D)..a sada posle drugog tek krecem..dr mi je dao tourch iskreno ne znam sta je to???pa cemo posle da vidimo...povrh svega ostala sam i bez posla,u petak sam bila primorana da dam otkaz..i radim jos do 15.05.

U Z A S!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u drzavnom dispanzeru sam radila samo hormone,dok su mi privatno odradili 10-ak testova i analiza ali veruj mi da napamet neznam,a dokumentacija mi je kod kuce(na poslu sam :D)..a sada posle drugog tek krecem..dr mi je dao tourch iskreno ne znam sta je to???pa cemo posle da vidimo...povrh svega ostala sam i bez posla,u petak sam bila primorana da dam otkaz..i radim jos do 15.05.

U Z A S!!!

Torch, to ti je analiza iz krvi na prisustvo virusa, Citomegalovirus, Rubella, Herpes i kao najopasnija Toxoplasma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torch, to ti je analiza iz krvi na prisustvo virusa, Citomegalovirus, Rubella, Herpes i kao najopasnija Toxoplasma.

OK HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle dugo vremena,nikakav napredak jos uvek nismo postigli,al se i dalje nadamo... Nisam zaboravila,niti cu ikada,i cesto mi moje nerodjene bebice dolaze u misli,al nekako moramo dalje... Zelim svima koje su imale tu nesrecu da ovo prezivljavaju, da se sto pre oporave i opusteno krenu u nove pobede.

SA SRECOM SVIMA :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle dugo vremena,nikakav napredak jos uvek nismo postigli,al se i dalje nadamo... Nisam zaboravila,niti cu ikada,i cesto mi moje nerodjene bebice dolaze u misli,al nekako moramo dalje... Zelim svima koje su imale tu nesrecu da ovo prezivljavaju, da se sto pre oporave i opusteno krenu u nove pobede.

SA SRECOM SVIMA :wub:

Bice, polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja83 kiretazu sam imala 22.06 a juce sam osetila ovulaciju, nepunih mesec dana, kad si ti imala kiretazu? Ciklus obicno dodje posle mesec dana, nekom i duze, zavisi, dok se hormoni ne vrate na mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret kiretaza je bila 06.07.2011. Danas je 13. dan i kao da me boluckaju jajnici kao pred ovulaciju ... Sad koliko je to moguce nemam pojma ... :(

Da li su i tebi preporucili da nemas odnose do prvog cilkusa?

Ja iskreno evo ni sad 13 dana posle nisam najsigurnija sta me je snaslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret kiretaza je bila 06.07.2011. Danas je 13. dan i kao da me boluckaju jajnici kao pred ovulaciju ... Sad koliko je to moguce nemam pojma ... :(

Da li su i tebi preporucili da nemas odnose do prvog cilkusa?

Ja iskreno evo ni sad 13 dana posle nisam najsigurnija sta me je snaslo

To moze i ne mora da znaci da je ovulacija, tebi je to mozda znak da jajnici pocinju da se"bude"zato sto nisu radili u trudnoci, posto sam ja vec imala takav osecaj isto negde u tom razmaku kad i ti onda sam ja prilicno sigurna da je meni juce bila ovulacija+sekret tipican za nju. Sanja83 meni je ovo bio treci uzastopni pobacaj, prvi put kad mi se desio bila sam isto tako pogubljena, nisam znala sta me je snaslo, ali jedno znaj, PROCI CE, neces zaboraviti ali ce proci i ubrzo ces biti spremna da nastavis dalje, veruj, mi, znam sta ti pricam, tri puta sam prosla kroz to, i mozda surovo zvuci ali svaki put je sve lakse, barem meni, valjda ocvrsnes, ojacas pa samim tim i lakse podneses. Naravno, tebi ne zelim kao ni sebi vise nijedan pobacaj, nikom ne zelim, ali nekad nismo mi tu da odlucujemo, budi jaka, sve ce proci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje,

zao mi je sto bilo koga nalazim u ovj temi, svi bi trebali da se kuckamo u temama za trudnice i mame, ali i ovo je stvarnost i moramo se izboriti.

Pisala sam vam na pocetku da sam opet trudna posle 2 spontana. Pa prosle godine sam se porodila :)

Imala sam strasno puno tegoba i telo je i dalje pokusavalo da odbaci bebicu, ali ovaj put smo uspeli!

Citam Kiki87 i zabolelo me je srce od reci "Nisam zaboravila,niti cu ikada,i cesto mi moje nerodjene bebice dolaze u misli" - kako je to istina.

Moram vam reci da sam cak i posle rodjenja divnog detea cesto znala pomisliti na decu koja su mogla biti tu, samnom i mogu vam odati svoju tajnu prihvacanja:

Ja sam se izjadala svojoj tada novorodjenoj bebi, isplakala se i ispricala sam joj pricu o njenim batama i sekama koji su morali postati andjeli da bi danas ona imala ko da je cuva i pazi od gore.

Od tada sam mirnija. Zelim da i vasi mali andjeli uskoro cuvaju svoju seku ili batu, morate znati da sve ima svoje zasto, makar mi to ne znali i da je smeh i mir najbolji lek, prirodni, i za neplodnost i za ponovnu, uspesnu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je uradjena kiretaza, osetila sam olaksanje ... Kao kad se vec moralo desiti, onda sto pre da zavrsim sa tim ... i to me je drzalo neko vreme. A sada mi sve teze i teze pada ... Malo malo pa pomislim ... Bas mi je tesko ... Ne znam ni sa kim da razbgovaram o tome, za sve oko mene ta prica je zavrsena ... A mene kao da je tek sada stigla tuga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je uradjena kiretaza, osetila sam olaksanje ... Kao kad se vec moralo desiti, onda sto pre da zavrsim sa tim ... i to me je drzalo neko vreme. A sada mi sve teze i teze pada ... Malo malo pa pomislim ... Bas mi je tesko ... Ne znam ni sa kim da razbgovaram o tome, za sve oko mene ta prica je zavrsena ... A mene kao da je tek sada stigla tuga :(

Hej draga pa ti si jedna jaka zenskica znam ja to, ali.... Koliko god se trudila, sto zbog sebe, sto zbog okoline da se u sto kracem periodu vratis u normalu, tesko je :(. Jednostavno dogodilo se, nije bilo vreme.... Ti ides dalje naravno, mlada si, zdrava si i bice bebaca JA VERUJEM :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je uradjena kiretaza, osetila sam olaksanje ... Kao kad se vec moralo desiti, onda sto pre da zavrsim sa tim ... i to me je drzalo neko vreme. A sada mi sve teze i teze pada ... Malo malo pa pomislim ... Bas mi je tesko ... Ne znam ni sa kim da razbgovaram o tome, za sve oko mene ta prica je zavrsena ... A mene kao da je tek sada stigla tuga :(

Sanja to je sasvim normalno sto se tako osecas jer to i dodje tek posle, dok se to sve desava zelimo samo da se sto pre zavrsi..razgovaraj sa ttvojim muzem jer on te najbolje moze shvatiti, ili sa mamom..daj sebi vremena za tugu,nemoj je potiskivati jer to mora izaci iz tebe i polako ce proci..meni je prvi put trebalo par meseci,a drugi put je trajalo nekih mesec dana..mislim jos mi bude tesko ali to vidim drugim ocima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala spontani u oktobru bila sam trudna krajeg drugog pocetak tre

ceg meseca i evo nikako da zatrudnim.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala spontani u oktobru bila sam trudna krajeg drugog pocetak tre

ceg meseca i evo nikako da zatrudnim.. :(

Sonja, dobro dosla na forum.Zelim ti uskoro dve crtice.Imas temu,cekamo plusice i jos puno tema o pripremama za trudnocu,koju ti od srca zelim sto pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala spontani u oktobru bila sam trudna krajeg drugog pocetak tre

ceg meseca i evo nikako da zatrudnim.. :(

Sonja91, zene u ovoj temu makar znaju da MOGU da ostanu trudne, i to je veliki korak do bebe.

Iscitaj sve savete , da se ne ponavljam, i prati ih, pogotovo kada kazemo da moras verovati i opustiti se, ne misliti na to....

Bebe ce same doci do vas, otvorite im svoje srce i um, ne opterecujte se, mile buduce majcice ;)

Odradi sve potrebne analize i pretrage, ako nesto nije u redu, resi to i onda se bacaj na uzivanje sa dragim, pa ti zelim, za pocetak jednu prelepu bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ово је јако тешка тема и читао сам је већ 2 - 3 пута и нисам мислио да се то нама може догодити. Ето, после 12 - 13 недеља на редовном прегледу установили су да је беби не ради срце и да мора да се ради абортус. Урадили су пре недељу дана и нису урадили добро, мора да се ради поново :( супруга је сломљена, нема више снаге, ужасно се осећа и сада не жели да опет иде тамо да јој раде јер су први пут урадили лоше! Где се то може урадити квалитетно?

Хвала на одговорима,

свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.