Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

A.N.A. žao mi je zbog ovakvog ishoda trudnoće... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A zaista mi je zao sto si prosla kroz to i sto ti se sve to izdesavalo ali jako je dobro biti pozitivan i kao sto si i sama rekla...dignes glavu i samo napred. I ja sam skoro imala tu situaciju i ako je vec moralo to da se desi bolje u ranoj trudnoci nego ne daj Boze u kasnijim mesecima. Ti si hrabra zena i samo glavu gore, idemo u nove pobede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NAJISKRENIJE I IZ SRCA mi je zao i iako mi se to do sada nikada nije desilo u potpunosti vas razumem i saosecam sa vama...To je ipak Bozija promisao i nikada ne treba klonuti duhom i preispitivati sebe zasto se to desilo!Proslost nikako ne mozemo da izmenimo,vazno je da imamo zelju da ulepsamo svoju buducnost i jos bolje je da radimo na tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno mi je to sto su mi svi lekari rekli da na to sto se desilo nema uticaja ni prethodna trudnoca (plasila sam se da telo nije jos bilo spremno za drugu trunocu) a ni naredna!

Pitam cure koje su prezivele ovo sto se sad meni dogodilo-kako ste se osecale posle pobacaja? Da li je normalno sto imam blage vrtoglavice? Mislila sam da sam samo umorna i da mi se spava medjutim i posle spavanja isto...Kao da mi je glava teska 45kg. Pijem antibiotik Doksiciklin i kapi Methylergometrin zbog krvarenja, moguce je da je zbog jucerasnjeg veceg krvarenja... Ali ja i ne krvarim mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno mi je to sto su mi svi lekari rekli da na to sto se desilo nema uticaja ni prethodna trudnoca (plasila sam se da telo nije jos bilo spremno za drugu trunocu) a ni naredna!

Pitam cure koje su prezivele ovo sto se sad meni dogodilo-kako ste se osecale posle pobacaja? Da li je normalno sto imam blage vrtoglavice? Mislila sam da sam samo umorna i da mi se spava medjutim i posle spavanja isto...Kao da mi je glava teska 45kg. Pijem antibiotik Doksiciklin i kapi Methylergometrin zbog krvarenja, moguce je da je zbog jucerasnjeg veceg krvarenja... Ali ja i ne krvarim mnogo

A.N.A. meni su te kapi izazivale vrtoglavice i mucnine.Kazu da je mnogo bolje da se primaju injekcije za skupljanje materice i krvarenje,nego da se piju te kapi.Ali,......proci ce,ne brini se.

Meni se spontani desio posle prve trudnoce-uzas-nikako to nisam mogla da prihvatim,zelela sam bas tu bebu vise od bilo cega,ali,nije se dalo.Histopatologija nista nije pokazala,jednostavno je srce prestalo da kuca.Kazu da je mozda zato sto sam jos uvek dojila,pa mi je kroz mleko odlazilo sve ono sto je bilo potrebno nerodjenoj bebi!Tako su mi rekli u Visegradskoj,a moj ginekolog mi je rekao da to nema veze sa dojenjem.Ja se i dan danas pitam-da nisam mozda ja kriva za to!

Bilo kako bilo-sledecu trudnocu sam iznela super,bez ijednog problema i sada imam jos jednog malog andjelcica!

Ti samo hrabro,sve ce to proci,pa da nam se javis sa lepim vestima.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno mi je to sto su mi svi lekari rekli da na to sto se desilo nema uticaja ni prethodna trudnoca (plasila sam se da telo nije jos bilo spremno za drugu trunocu) a ni naredna!

Pitam cure koje su prezivele ovo sto se sad meni dogodilo-kako ste se osecale posle pobacaja? Da li je normalno sto imam blage vrtoglavice? Mislila sam da sam samo umorna i da mi se spava medjutim i posle spavanja isto...Kao da mi je glava teska 45kg. Pijem antibiotik Doksiciklin i kapi Methylergometrin zbog krvarenja, moguce je da je zbog jucerasnjeg veceg krvarenja... Ali ja i ne krvarim mnogo

Ja, licno, nisam imala skoro nikakvih fizickih tegoba posle spontanog. Nesecam se da sam ista pila. Znam samo da me je boluckao stomak, nista vise, tako da ti ja i nisam od neke pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce Lutkice da je zbog kapi-pojacale su mi se vrtoglavice posle terapije. Ali moguce da je jos i od anestezije... A sto se osecaja u stomaku tice-kao za vreme ciklusa i mene bolucka zadnjih sat vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce Lutkice da je zbog kapi-pojacale su mi se vrtoglavice posle terapije. Ali moguce da je jos i od anestezije... A sto se osecaja u stomaku tice-kao za vreme ciklusa i mene bolucka zadnjih sat vremena

Cek, cek, cek... ti si posle anestezije danas kuci??? Danas je 10 meseci od mog spontanog... ostala sam dugo u bolnici, duze od obaveznog(ovde 3 dana). Za skupljanje materice nisam nista uzimala jer je sve islo samo kako treba ( proveravali su svako jutro na uz) , a dobijala sam inekcije longacefa... E sad, to je malo duze bilo u meni pa verovatno zbog toga. Ako zelis citavo moje iskustvo ti je u temi KOLIKO JE SRBIJI STALO DO TRUDNICA, a cini mi se da je i tvoja prica nazalost za tu temu... Samo guraj napred i ne zamaraj se previse, znam da je tesko, ali eto mene posle 10 meseci u 4. trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, cek, cek... ti si posle anestezije danas kuci??? Danas je 10 meseci od mog spontanog... ostala sam dugo u bolnici, duze od obaveznog(ovde 3 dana). Za skupljanje materice nisam nista uzimala jer je sve islo samo kako treba ( proveravali su svako jutro na uz) , a dobijala sam inekcije longacefa... E sad, to je malo duze bilo u meni pa verovatno zbog toga. Ako zelis citavo moje iskustvo ti je u temi KOLIKO JE SRBIJI STALO DO TRUDNICA, a cini mi se da je i tvoja prica nazalost za tu temu... Samo guraj napred i ne zamaraj se previse, znam da je tesko, ali eto mene posle 10 meseci u 4. trudnoce...

I ja sam bila pod totalnom anestezijom, posle 2 i po sata sam se probudila, rodjaka, koja je sestra na tom odeljenju mi je pomogla da odem do wc-a, i pozvala taksi. Tad sam otisla kuci. Posle 7 dana kontrola. To bi ti bilo sve, bar kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, cek, cek... ti si posle anestezije danas kuci??? Danas je 10 meseci od mog spontanog... ostala sam dugo u bolnici, duze od obaveznog(ovde 3 dana).

Ja sam sinoc posle intervencije dosla kuci. Sat, dva sam lezala, razbudila i odmah zatim pustena iz bolnice. Prepisali terapiju i rekli da se javim svom lekaru za 15 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc posle intervencije dosla kuci. Sat, dva sam lezala, razbudila i odmah zatim pustena iz bolnice. Prepisali terapiju i rekli da se javim svom lekaru za 15 dana...

Moj "missed"je bio u cetvrtom mesecu,radjen u potpunoj anesteziji,ostala sam u bolnici 4 dana.Znam da za manje trudnoce,u okviru GAK-a u Visegradskoj,postoji i ta dnevna bolnica gde te odmah pustaju kuci.Ja sam se naprimala injekcija za tih 4 dana..............uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto radili kiretazu u totalnoj anesteziji, lezala sam 3 dana, mada ni sad mi nije jasno zasto toliko al'ajde.Dali su mi kroz infuziju neku injekciju i to je to, uz to sam pila Bactrim 7 dana.Nisam imala vrtoglavice,samo jedan dan male bolove u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 2.5 dana lezala i krvarila dok me doktor nije pregledao! Bio je vikend, hej... Pa kad su mi uradili kiretazu, meni je falilo krvi, energije, zivaca, volje da sve to preguram... Onda su od tog ponedeljka bili jako ''brizni'', obilazili me, davali inekcije, i drzali kao maskotu u bolnici... Zato sam valjda jedina koja kad je saznala da je ostvarila zeljenu trudnocu, sledeci (ovaj) put, plakala i tresla se od straha, samo sam mislila sta li me sada ceka... Hvala Bogu, sve je super sada! Ali znam da u ovoj bolnici gde sam bila zene pustaju drugi ili treci dan kuci posle spontanog, dok one koje zele kiretazu ostaju 2-3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada na temi Koliko je Srbiji stalo do trudnica sam napisala nesto pa idi pogledaj,bas me zanima odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovorila... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovorila... ;)

Ja sam potpuno pobudalila,ne mogu da nadjem temu a jutros sam pisala tamo,help :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam potpuno pobudalila,ne mogu da nadjem temu a jutros sam pisala tamo,help :blink:

Nasla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala totalnu anesteziju ali sam par sati posle spontanog pustena iz bolnice. Sad sam se vratila od svog lekara. Saznala da je boluckanje normalno, kao i nesvestice i malo krvarenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala totalnu anesteziju ali sam par sati posle spontanog pustena iz bolnice. Sad sam se vratila od svog lekara. Saznala da je boluckanje normalno, kao i nesvestice i malo krvarenje...

Naravno da je normalno,ipak je bila trudnoca u pitanju, i jos uvek je to sve sveze, trudnicki hormoni opadaju, intervencija na materici...organizam je pretrpeo mali shok i sada se vraca u normalu.Sve ce to proci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno mi je to sto su mi svi lekari rekli da na to sto se desilo nema uticaja ni prethodna trudnoca (plasila sam se da telo nije jos bilo spremno za drugu trunocu) a ni naredna!

Pitam cure koje su prezivele ovo sto se sad meni dogodilo-kako ste se osecale posle pobacaja? Da li je normalno sto imam blage vrtoglavice? Mislila sam da sam samo umorna i da mi se spava medjutim i posle spavanja isto...Kao da mi je glava teska 45kg. Pijem antibiotik Doksiciklin i kapi Methylergometrin zbog krvarenja, moguce je da je zbog jucerasnjeg veceg krvarenja... Ali ja i ne krvarim mnogo

Sve je to normalno. Od kapi ces jace krvariti, u ciklusima, jer one ustvari i ubrzavaju skupljanje materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ja sam nova ovde,mozda je i tema malo zastarela ali ja moram da ispricam svoju pricu..28.03.2010. sam izgubila bebu negde u 9-10 nedelji trudnoce..Vrlo bolno iskustvo..zatim cekanje 6 meseci,neredovne menstruaciije,jedva sam to prezivela..nakon nesto vise od 1 god tj.pre par nedelja izostanak menzisa i i bledo pozitivan test su mi doneli neizmernu radost..otisla sam lekaru da ustanovim trudnocu..na uz se plod ne vidi i on me salje na betahcg test krvi..do uvece ja prokrvarim i hitno u bolnicu..tamo i dalje niko ne zna dali sam trudna ili ne.. tek nakon dva dana provedena u bolnici mi saopstavaju da je opet spontani...NOCNA MORA SE VRATILA..Isada opet isto..a zarko zelim da se ostvarim kao majka..zanimaju me slicna iskustva.. :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako, imam iskustva nazalost sa spontanim pobacajima. Dva sam imala. Ovaj pot sam uradila bhcg na dan kad sam trebala dobiti i isti dan pocela sa primanjem progesterona. Evo, Hvala Bogu, sve je ok. Sreca je bila da me je taj dan nenormalno zaboleo stomak i sve je pocelo kao pocetak ciklusa, ali zbog bolova su me odveli lekaru i on me odmah poslao na bhcg. Tako da je sve na vreme ispalo. Samo se opusti, znas da mozes da zatrudnis, ne razmisljaj previse i j... se :) A cim posumnjas kod cika doce po boce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao ja sam nova ovde,mozda je i tema malo zastarela ali ja moram da ispricam svoju pricu..28.03.2010. sam izgubila bebu negde u 9-10 nedelji trudnoce..Vrlo bolno iskustvo..zatim cekanje 6 meseci,neredovne menstruaciije,jedva sam to prezivela..nakon nesto vise od 1 god tj.pre par nedelja izostanak menzisa i i bledo pozitivan test su mi doneli neizmernu radost..otisla sam lekaru da ustanovim trudnocu..na uz se plod ne vidi i on me salje na betahcg test krvi..do uvece ja prokrvarim i hitno u bolnicu..tamo i dalje niko ne zna dali sam trudna ili ne.. tek nakon dva dana provedena u bolnici mi saopstavaju da je opet spontani...NOCNA MORA SE VRATILA..Isada opet isto..a zarko zelim da se ostvarim kao majka..zanimaju me slicna iskustva.. :(:(:(

Zao mi je sto si prosla kroz sve to i sama sam 30. Aprila imala spontani, mogu da te razumem kao i mnoge zene sa ovog foruma.

Moras da ostanes pozitivna, znam da ti je to sad tesko i mozda deluje nemoguce ali kako je jedna forumasica rekla " sve nas cekaju nase bebe " ... slobodno se pridruzi u temu "cekamo plusice", tamo su zaista pozitivne zene koje iako su i same u teskoj situaciji umeju da pruze podrsku i da podignu ... meni su jako pomogle iako sam ih uglavnom samo citala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto si prosla kroz sve to i sama sam 30. Aprila imala spontani, mogu da te razumem kao i mnoge zene sa ovog foruma.

Moras da ostanes pozitivna, znam da ti je to sad tesko i mozda deluje nemoguce ali kako je jedna forumasica rekla " sve nas cekaju nase bebe " ... slobodno se pridruzi u temu "cekamo plusice", tamo su zaista pozitivne zene koje iako su i same u teskoj situaciji umeju da pruze podrsku i da podignu ... meni su jako pomogle iako sam ih uglavnom samo citala.

Pratim ja ovaj forum vec duze vreme ali sam se od juce prikljucila..tako da tu temu citam redovno!!!kao i sve ostale..hvala na podrsci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cako, imam iskustva nazalost sa spontanim pobacajima. Dva sam imala. Ovaj pot sam uradila bhcg na dan kad sam trebala dobiti i isti dan pocela sa primanjem progesterona. Evo, Hvala Bogu, sve je ok. Sreca je bila da me je taj dan nenormalno zaboleo stomak i sve je pocelo kao pocetak ciklusa, ali zbog bolova su me odveli lekaru i on me odmah poslao na bhcg. Tako da je sve na vreme ispalo. Samo se opusti, znas da mozes da zatrudnis, ne razmisljaj previse i j... se :) A cim posumnjas kod cika doce po boce...

meni je kasnilo 10 dana znaci bila sam negde 5-6 nedelja,zar je moguce da se to ne vidi na uz???a vec je krenuo braon sekret,koji je dr video i nista mi nije dao da spreci taj spontani..on mi je 1x radio reviziju,tako da zna sta sam vec prosla!!!sada sam promenila ginekologa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.