Spontani pobacaj

odgovora

Objavljeno

Zene hitno mi trba pomoc.Nalazim se van zemlje bez zdravstvenog osiguranja,i bez velike kolicine novca za odlazak kod lekara ovde.Sledece sedmice stizem u srbiju.Inace trudna sam dva ipo meseca.Neko vece sam pala i iz mene je iscurela abnormalna kolicina vode.Da li je vodenjak,da li vodenjak i postoji ovako rano?Molim vas prestravljena sam,sama i u daljini.Recite mi sve sto znate.Inace nemam apsolutno nikakve bolove,osim u momentu kada sam pala osetila sam kratak i ostar bol.Nosim blizance.Hvala vam unapred ocekujem vas brzo :(

Mm je sad dezuran, pa ne mogu da ga pitam.

Moze biti svasta. Ali zabrinjava to sto i da je pobacaj, za nedelju dana moze da se razvije infekcija.

Mislim da bez pregleda neces znati sta ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je sad dezuran, pa ne mogu da ga pitam.

Moze biti svasta. Ali zabrinjava to sto i da je pobacaj, za nedelju dana moze da se razvije infekcija.

Mislim da bez pregleda neces znati sta ti je.

Jako se plasim.Sad pomalo krvarim kao na kraju menstruacije i sa vremena na vreme imam bolove,koji su ostri i kratkotrajni,a onda nista kao da je sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako se plasim.Sad pomalo krvarim kao na kraju menstruacije i sa vremena na vreme imam bolove,koji su ostri i kratkotrajni,a onda nista kao da je sve u redu

Jesi li saznala sta ti je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene jako zanima sta je bilo ... nadam se da je sve OK.

Inace do sada sam i ja izbegavala ovu temu. U pocetku sam je ceitala ali nisam znala sta da komentarisem. E sad moram da se pridruzim kako bih podelila sa vama moju pricu ( mozda sam vec negde i spomenula) ... necu vam pricati koliko mi je bilo tesko jer i same znate ali ja sam sebi rekla ..ako je vec i trebalo da se desi bolje i sad nego kasnije... vise cu se okrenuti fizickom bolu.

U februaru sam saznala da sam trudna ( bili smo presrecni ) na prvoj kontroli je bilo sve u redu utvrdjena trudnoca i sve je ok.

Drugi pregled je bio kada sam bila u 6 -7 nedelja i tada je dr rekao da nema otkucaja srca. Poslao me u GAK i tamo su rekli da sacekamo jos nedelju dana jer je trudnoca suvise mala ...posle nedlju dana sam opet otisla i tada je utvrdjeno da je plod uginuo i zakazali mi kiretazu za nedelju dana .

E sad ja licno nisam imala nikakve tegobe , bolove ili krvarenje pa sam otisla i privtno i potvrdjeno mi je ono sto su mi rekli u GAk-u.

Kiretaza sama posebi je dobro prosla, radjena mi je pod totalnom. bolover sam imala narednih 5 dana i slabo krvarenje. Bolovi su bili u vidu jakih grceva.

Krvarenje je prestalo kao i bolovi sad cekam da bude gotov rezultat za PH vrednost.

Ako neko zna sta to znaci neka mi objasno jer ja ne znam.

DR mi je rekao da sledecu trudnocu mogu da planiram za 3 meseca.

Znam da je i vama bilo tesko kada ste izgubili bebu i strasno mi je kad cujem da se to nekome desilo u kasnijim mesecima.

E da inace ja sam A negativ , mm je isto negativ a i dete ... posle prvog porodjaja nisam dobila rogan i sada posle kiretaze su mi dali jer je dr rekla da sumnja da je to uzrok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene jako zanima sta je bilo ... nadam se da je sve OK.

Inace do sada sam i ja izbegavala ovu temu. U pocetku sam je ceitala ali nisam znala sta da komentarisem. E sad moram da se pridruzim kako bih podelila sa vama moju pricu ( mozda sam vec negde i spomenula) ... necu vam pricati koliko mi je bilo tesko jer i same znate ali ja sam sebi rekla ..ako je vec i trebalo da se desi bolje i sad nego kasnije... vise cu se okrenuti fizickom bolu.

U februaru sam saznala da sam trudna ( bili smo presrecni ) na prvoj kontroli je bilo sve u redu utvrdjena trudnoca i sve je ok.

Drugi pregled je bio kada sam bila u 6 -7 nedelja i tada je dr rekao da nema otkucaja srca. Poslao me u GAK i tamo su rekli da sacekamo jos nedelju dana jer je trudnoca suvise mala ...posle nedlju dana sam opet otisla i tada je utvrdjeno da je plod uginuo i zakazali mi kiretazu za nedelju dana .

E sad ja licno nisam imala nikakve tegobe , bolove ili krvarenje pa sam otisla i privtno i potvrdjeno mi je ono sto su mi rekli u GAk-u.

Kiretaza sama posebi je dobro prosla, radjena mi je pod totalnom. bolover sam imala narednih 5 dana i slabo krvarenje. Bolovi su bili u vidu jakih grceva.

Krvarenje je prestalo kao i bolovi sad cekam da bude gotov rezultat za PH vrednost.

Ako neko zna sta to znaci neka mi objasno jer ja ne znam.

DR mi je rekao da sledecu trudnocu mogu da planiram za 3 meseca.

Znam da je i vama bilo tesko kada ste izgubili bebu i strasno mi je kad cujem da se to nekome desilo u kasnijim mesecima.

E da inace ja sam A negativ , mm je isto negativ a i dete ... posle prvog porodjaja nisam dobila rogan i sada posle kiretaze su mi dali jer je dr rekla da sumnja da je to uzrok

Nina zao mi je ,znam kako ti je,ja sam dva puta prosla kroz to.PH vrednost je analiza pobacenog materijala,tzv.histopatoloski nalaz.Navodno se u njemu gleda uzrok pobacaja ali u 99% se nikad ne otkrije jer je bila jako mala trudnoca.Na njemu uglavnom pise da je trudnoca postojala ali bez uzroka.Doktori te rane pobacaje uglavnom prepisuju hromozomskim aberacijama,greskama.PH se radi samo zbog tog nekog protokola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina zao mi je ,znam kako ti je,ja sam dva puta prosla kroz to.PH vrednost je analiza pobacenog materijala,tzv.histopatoloski nalaz.Navodno se u njemu gleda uzrok pobacaja ali u 99% se nikad ne otkrije jer je bila jako mala trudnoca.Na njemu uglavnom pise da je trudnoca postojala ali bez uzroka.Doktori te rane pobacaje uglavnom prepisuju hromozomskim aberacijama,greskama.PH se radi samo zbog tog nekog protokola.

Da, secam se da sam dobila papir, posle spontanog na kome je pisalo da se radi o spontanom, da je plod uginuo, i to je to. Ono sto sam vec znala. Kasnije mi je klamidija pronadjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, inace imam neka pitanja:

Koliko dana ste krvarile i imale bolove?

Posle koliko dana ste dobile menstruaciju? Da li je bila kao i pre ( duzina trajanja, bol i slicno

Posle koliko vremena ste se odlucile na sex odnose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, inace imam neka pitanja:

Koliko dana ste krvarile i imale bolove?

Posle koliko dana ste dobile menstruaciju? Da li je bila kao i pre ( duzina trajanja, bol i slicno

Posle koliko vremena ste se odlucile na sex odnose?

Ja sam dobila menstruaciju tacno 28-mi dan od pobacaja,isto mi je bilo,meca kao i svaka druga,nista mi se nije poremetilo.Sto se tice krvarenja posle spontanog,trajalo je nekih 4-5 dana,i to je poslednja dva dana bilo onako braonkasto malo,nista strasno,stomak me boleo samo prvi dan.A seksualne odnose sam imala mozda,2 nedelje posle spontanog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, inace imam neka pitanja:

Koliko dana ste krvarile i imale bolove?

Posle koliko dana ste dobile menstruaciju? Da li je bila kao i pre ( duzina trajanja, bol i slicno

Posle koliko vremena ste se odlucile na sex odnose?

Imala sam bolove dan-dva, ali vise u vidu nekih grceva, duze su trajali sam pri naglim pokretima ili pri duzem stajanju, posto su me, posle 2 sata spavanja od anestezije, pustili kuci. Prvu menstruaciju sam dobila posle oko mesec, malko vise. (inace nije mi redovna) Podpuno ista kao i do sad, samo za nijansu bolnija. Posle 10-tak dana, kad sam se fizicki bolje osecala. Bilo mi je potrebno da se osecam voljenom sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovoru, ja sam krvarila oko 4 danai to uglavnom braonkasto i juce tj posle 10dana sam se napravila pametna i ribala kupatilo i usisavla i opet prokrvarila, bilo je onako malo ali cista krv...sama sam kriva.

Inace povremeno mi se javi zelja za mazenje i telo mi daje signale da je za to ali se ja jos uvek malo bojim, citala sam po netu da netreba bar mesec dana. Inace se fizicki dobro osecam. Ali ako ste vi posle 10 dana ... i sve je bilo ok, sad razmisljam da poslusam svoj organizam... i da mnogo mi je lakse jer vidim da nisam jedina sa tom zeljom tako brzo posle svega...hehehe nisam luda.

Hvala vam devojke puno.

Zaista ste mi pomogle.. sto se tice psihickog bola tu mogu samo sama sebi da pomognem i sve sto mi se vrzmalo po glavi smatram normalin ali mi je bilo malo frka sto mi je krvarilo tako dugo.

Da li mozda znate da li je istina da se zavaljena materica teze i duze skuplja i vraca u normalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na odgovoru, ja sam krvarila oko 4 danai to uglavnom braonkasto i juce tj posle 10dana sam se napravila pametna i ribala kupatilo i usisavla i opet prokrvarila, bilo je onako malo ali cista krv...sama sam kriva.

Inace povremeno mi se javi zelja za mazenje i telo mi daje signale da je za to ali se ja jos uvek malo bojim, citala sam po netu da netreba bar mesec dana. Inace se fizicki dobro osecam. Ali ako ste vi posle 10 dana ... i sve je bilo ok, sad razmisljam da poslusam svoj organizam... i da mnogo mi je lakse jer vidim da nisam jedina sa tom zeljom tako brzo posle svega...hehehe nisam luda.

Hvala vam devojke puno.

Zaista ste mi pomogle.. sto se tice psihickog bola tu mogu samo sama sebi da pomognem i sve sto mi se vrzmalo po glavi smatram normalin ali mi je bilo malo frka sto mi je krvarilo tako dugo.

Da li mozda znate da li je istina da se zavaljena materica teze i duze skuplja i vraca u normalu?

Sto se tice mazenja, samo polako, nezno i sigurno. Ne treba ti druga trudnoca odmah. Neka se sve lepo zamiri. Ne mislim da se zavaljena materica teze oporavlja. Mozda joj malko duze treba, al' ne mislim da je tako. Mislim da je presudno kako je uradjena kiretaza i kojom je brzinom organizam sposoban da se oporavi (mislim na sve) . I, ako postoji razlika mislim da je vrlo mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, secam se da sam dobila papir, posle spontanog na kome je pisalo da se radi o spontanom, da je plod uginuo, i to je to. Ono sto sam vec znala. Kasnije mi je klamidija pronadjena.

Zbog hlamidije ne bi pobacila.

hvala vam na odgovoru, ja sam krvarila oko 4 danai to uglavnom braonkasto i juce tj posle 10dana sam se napravila pametna i ribala kupatilo i usisavla i opet prokrvarila, bilo je onako malo ali cista krv...sama sam kriva.

Inace povremeno mi se javi zelja za mazenje i telo mi daje signale da je za to ali se ja jos uvek malo bojim, citala sam po netu da netreba bar mesec dana. Inace se fizicki dobro osecam. Ali ako ste vi posle 10 dana ... i sve je bilo ok, sad razmisljam da poslusam svoj organizam... i da mnogo mi je lakse jer vidim da nisam jedina sa tom zeljom tako brzo posle svega...hehehe nisam luda.

Hvala vam devojke puno.

Zaista ste mi pomogle.. sto se tice psihickog bola tu mogu samo sama sebi da pomognem i sve sto mi se vrzmalo po glavi smatram normalin ali mi je bilo malo frka sto mi je krvarilo tako dugo.

Da li mozda znate da li je istina da se zavaljena materica teze i duze skuplja i vraca u normalu?

U prinicipu, kiretaza ti je kao da si imala menstruaciju. Ne moras oko toga previse da brines. Ako sad nemas krvarenje i jake bolove, onda je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, kazi mi da li postoji razlika izmedju kiretaze kao kod mene i spontanog pobacaja tj kada zena prokrvari i na taj nacin izgubi bebu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, kazi mi da li postoji razlika izmedju kiretaze kao kod mene i spontanog pobacaja tj kada zena prokrvari i na taj nacin izgubi bebu ?

Ne, na kraju se sve isto uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, hvala ... a sta ti kazes kad se sme planirati sledeca trudnoca i posle koliko vremena sme da se ima odnos...

Ala sam te zasula pitanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mozes brzo da se vratis u normalne tokove braka. Beba za oko 3 meseca opet. To nije mnogo vremena za cekanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog hlamidije ne bi pobacila.

Fora je u tome sto ja nisam imala klasicni spontani, vec su mu rekli da se plod ne razvija kako treba, pa sam dobila inekcije za jacanje ploda, koje mi nisu pomogle jer se plod nije ni makao. Ginekolog mi je rekla da kada plod ugine, ono potone, padne na dno, kod mene se to nije desilo, vec nije ni malo rastao. A ni odkucaj se nije video. Zakazana mi je kiretaza, i to jutro, kada sam krenula na "ciscenje" sam primetila blagu sukrvicu. Taj slucaj je zaveden pod "missed". Receno mi je da hlamidija ubija plod. E, sad, ako mislis da nije tako, ili kojim slucajem znas za neki slican slucaj, ja bih te zamolila da podelis to sa mnom. Mislim, ni danas mi je nije bas najjasnije sta mi se desilo. Hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto se ne zna razlog pobacaja, ali je sasvim sigurno da ti nisi kriva i da to ne treba da te brine. Ima jako mnogo razloga zasto se moze desiti, ali mislim da ako krenes da tragas, nece biti kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva dana tackastog krvarenja u 7 nedelji trudnoce. Sumnjali su na missed ad i cekali da telo samo prihvati ili odbaci plod bez lekova. Druga mogucnost je bila da je samo plod jako kasnije zacet, par dana pred ciklus i da ce srce proraditi kasnije jer velicina ploda ukazuje na tu mogucnost.

Prvog jutra bile su to 2 tamno braon tackice (stara krv). Na par sati po par kapi. Popodne istog dana tackice su promenile boju, presle su u jaku crvenu, svezu krv-otisla sam lekaru koji mi je rekao da pustimo da priroda sama oceni da li plod dobar i da li ga telo prihvata. Srce jos nije pocelo da kucka i posumnjali su na missed ali dali su mu fore jos desetak dana da proradi zbog moguce kasnije oplodnje. Ali ukoliko telo odbaci plod-onda je oplodjen stari folikul u pogresno vreme. Dva lekara mi pricaju da priroda sama pravi selekciju i prihvata samo pravi sklop, mesavinu pravih gena, pravih celija i da ovo ukazuje da telo ne prihvata nesto sto je lose.

Drugi dan se krvarenje pojacalo malo, nije se merilo tackicama. Otisla sam drugom lekaru kome jako verujem i koji mi je pratio prvu trudnocu. Podrzao je koleginicu i ponovio mi pricu o prirodnom odabiru i selekciji. Nisu mi dali nikakvu terapiju vec uput za GAK ukoliko dodje do spontanog. Pripremili su me na najgore. Kod kuce su krenula jaca boluckanja kao pred ciklus. Par sati kasnije doslo je do spontanog :( U GAKu sam otisla kod dr.Hausa! Ispostavilo se da se plod jos drzi ali je skroz promenio oblik da se ne cuje nikakva radnja i savet je bila kiritaza. Ne znam da li mi je njegov stav pomogao pri odluci ili me je samo iznervirao ali bio je bez i malo ljudskosti. Samo sto mi se nije drao kad sam ga pitala da li ostajem u bolnici i da li ce biti totalna anestezija ili cu biti budna sve vreme?! Sta se to mene tice, sve ce da bude uredu i nemam ja tu sta da "mozgam"?!?!? E tek kad sam i ja izgubila zivce onda je objasnio sta ce da mi rade, preko k.(biiip).. je pricao ali me je bar uputio u to sta ce da mi rade. Taj lekar vazi za izuzetnog strucnjaka-ali nisam bila upozorena na njegovo ponasanje. Dr. Haus je Dr. Misa Stefanovic iz Niskog GAKa.

To se sve izdesavalo sinoc. Jos sam pod utiscima iz bolnice a o samoj trudnoci ne zelim mnogo da razmisljam. Zakljucas srce, ukljucis razum i podignute glave u neku lepsu buducnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva dana tackastog krvarenja u 7 nedelji trudnoce. Sumnjali su na missed ad i cekali da telo samo prihvati ili odbaci plod bez lekova. Druga mogucnost je bila da je samo plod jako kasnije zacet, par dana pred ciklus i da ce srce proraditi kasnije jer velicina ploda ukazuje na tu mogucnost.

Prvog jutra bile su to 2 tamno braon tackice (stara krv). Na par sati po par kapi. Popodne istog dana tackice su promenile boju, presle su u jaku crvenu, svezu krv-otisla sam lekaru koji mi je rekao da pustimo da priroda sama oceni da li plod dobar i da li ga telo prihvata. Srce jos nije pocelo da kucka i posumnjali su na missed ali dali su mu fore jos desetak dana da proradi zbog moguce kasnije oplodnje. Ali ukoliko telo odbaci plod-onda je oplodjen stari folikul u pogresno vreme. Dva lekara mi pricaju da priroda sama pravi selekciju i prihvata samo pravi sklop, mesavinu pravih gena, pravih celija i da ovo ukazuje da telo ne prihvata nesto sto je lose.

Drugi dan se krvarenje pojacalo malo, nije se merilo tackicama. Otisla sam drugom lekaru kome jako verujem i koji mi je pratio prvu trudnocu. Podrzao je koleginicu i ponovio mi pricu o prirodnom odabiru i selekciji. Nisu mi dali nikakvu terapiju vec uput za GAK ukoliko dodje do spontanog. Pripremili su me na najgore. Kod kuce su krenula jaca boluckanja kao pred ciklus. Par sati kasnije doslo je do spontanog :( U GAKu sam otisla kod dr.Hausa! Ispostavilo se da se plod jos drzi ali je skroz promenio oblik da se ne cuje nikakva radnja i savet je bila kiritaza. Ne znam da li mi je njegov stav pomogao pri odluci ili me je samo iznervirao ali bio je bez i malo ljudskosti. Samo sto mi se nije drao kad sam ga pitala da li ostajem u bolnici i da li ce biti totalna anestezija ili cu biti budna sve vreme?! Sta se to mene tice, sve ce da bude uredu i nemam ja tu sta da "mozgam"?!?!? E tek kad sam i ja izgubila zivce onda je objasnio sta ce da mi rade, preko k.(biiip).. je pricao ali me je bar uputio u to sta ce da mi rade. Taj lekar vazi za izuzetnog strucnjaka-ali nisam bila upozorena na njegovo ponasanje. Dr. Haus je Dr. Misa Stefanovic iz Niskog GAKa.

To se sve izdesavalo sinoc. Jos sam pod utiscima iz bolnice a o samoj trudnoci ne zelim mnogo da razmisljam. Zakljucas srce, ukljucis razum i podignute glave u neku lepsu buducnost!

Samo hrabro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. zao mi je,te stvari se na zalost desavaju cesto u poslednje vreme.Ako si mozda procitala gore videla si da sam ja kroz to prosla dva puta....nikad se ne zaboravi i bude tesko u pocetku,jako tesko i neshvatljivo,pitas se"sto bas meni" ali vremenom sve prodje....Naravno da bol za tim mojim nesudjenim bebicama nikad nece proci do kraja,jos uvek to sve pomalo tinja u meni,setim se cesto koliko bi sad imali da su se rodili...ali prosto, vremenom prihvatis to i krenes dalje....Odmori malo telo od trudnoce,psihu od stresa i nastavi dalje,budi jaka,imas to malo andjelce pored sebe koje ce ti sigurno pomoci da lakse prebrodis ovaj neuspeh....t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. stvarno mi je žao što ti se to desilo...nema tih reči koje bi mogle da ti olakšaju i smanje bol...samo moraš da imaš nadu da će biti bolje i da gledaš u budućnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, kako sam se iznervirala kad sam procitala tvoj post. "Da vidimo da li ce telo da ga prihvati ili ne..." Pa cemu ti sluzis!!! Jesam li dosla kod tebe da mi pricas neke nebuloze ili da mi pomognes... Znaci, kolika je neljudskost, nestrucnost kod lekara, i to ne samo u Srbiji. Kontam ja da oni odguglaju, ali kako moze da ti bude svejedno da li ce se necij zivot ugasiti ili ne? Djubrad, more, sve do jednog! Najgore je sto postoje inekcije za jacanje ploda, postoje vitamini, postoji utrogestan, i jos ko zna sta, i nista ti nije ni pokusano da se da, a kamoli nesto vise. Stoka! Bruka i sramota! Ja sam ubedjena, da su oni vise ljudi, i strucniji nego sto jesu, vise bi beba bilo, manje spontanih, i onih koji bi bilo, bili bi manje bolni, ljudi bi imali vecu podrsku, samim tim i lakse razumeli taj nemili dogadjaj, lakse ga prebrodili i manje zapadali u depresiju... Ana, samo hrabro, i napred. Iskuliraj i odmaraj, hrani dusu i telo, i pokusaj da negledas previse iza sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isto razmisljala kao ti posle prvog pregleda, plakala sam vise od besa i nemoci nego od tuge... Ne vredi mi sad da razmisljam-"sta da je.." ali ako nesto nije bilo dobro i nije imalo sanse i moralo je da ode od mene-bolje je ranije nego kasnije. Sad jos nije ni imalo srcanu radnju,nije ozivelo. Trudim se da na tu trudnocu ne gledam kao na mogucu bebu (iako je bila zeljena trudnoca) vec na pokusaj. Tako jedino mogu da ocuvam svoje psihicko zdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, razumem i postujem, i tako i treba. I ja, (imala sam spontani pre oko 4 god.) dok tako nisam pocela da razmisljam moj zivot je licio na pakao. Bila sam u totalnom psihickom autu. I kad se najmanje nadah... Stvorio se Jovan. :D Zelim svima vama, koje prizeljkuju dete da dobiju po nekog svog "Jovana".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.