Jezera u Srbiji

odgovora

Objavljeno

Ma citala sam te Ivancice od pocetka ove teme,nego da pitam i ostale :rolleyes:

A kazi mi jos ovo ja sam na slikama videla da ima na plazama( u blizini) drveca i hladovine ispod,jesam li ja to dobro videla ili mora suncobran?

I da li se secas nekog proverenog restorana(posto sam ja lenja domacica)?

I sta izdaje ta tvoja gde si odsedala,kakve sobe,nama bi trebala trokrevetna?

A da, a devojka kod koje sam bila ove godine - ne izdaje sobe - jer su dobili prinovu u kući :), pa prave pauzu. Preporučila nam je neku babu - kod nje smo bili za prvi maj, nije loše - nije apartman a nije ni soba.

Ulaz je spoljni, unutra samo jedna prostorija sa trosedom, kaučem, stočićem, stolicom i ormarom, kupatilo u sobi ali je ozidano i ima dobra vrata :D.

Mm nije bio zadovoljan jer je baba sama i bogata al nema sa kime da priča, pa nas je stalno zvala na kafu i nudila ručkom i uslugama. Baba inače prodaje stvari za malu decu na pijaci, pa nam je i poklon dala kad smo pošli. Mm je baš nije zagotivio, al mene baš briga - ja to ne čujem - ja uživam sa mm i detetom... I onako smo tu samo spavali i prali se...

:rolleyes: :rolleyes:

A hlad je čim se sa plaže popneš uz stepenice - totalna ladovina!!!! Ako ležiš gore na travi - ne treba ti suncobran.

Ako si dole baš na plaži - obavezan je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je priča za gradsko jezero, posle podne zađe sunce iza drveća i jezerceta, pa je oko šest uveče već hlad preko cele plaže. I tad je super za kupanje i najveća gužva :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево га интересантно "језерце" http://www.bbasta.org.rs/perucac.html

и још једно http://www.bbasta.org.rs/zaovine.html

Ми тамо идемо често, јер имамо кућу. У опште, лети је планина Тара супер и ова два језера. Међутим, НИЈЕ ЗА НЕ ПЛИВАЧЕ и људе који СЛАБО ПЛИВАЈУ!!!

За малу децу на перућцу имају као мали базени који су "утопљени у језеро, тако да је чиста ДРИНСКА вода!

Следеће недеље је ДРИНСКА РЕГАТА

http://www.regata.rs/program_regate.html

Свако добро :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево га интересантно "језерце" http://www.bbasta.org.rs/perucac.html

и још једно http://www.bbasta.org.rs/zaovine.html

Ми тамо идемо често, јер имамо кућу. У опште, лети је планина Тара супер и ова два језера. Међутим, НИЈЕ ЗА НЕ ПЛИВАЧЕ и људе који СЛАБО ПЛИВАЈУ!!!

За малу децу на перућцу имају као мали базени који су "утопљени у језеро, тако да је чиста ДРИНСКА вода!

Следеће недеље је ДРИНСКА РЕГАТА

http://www.regata.rs/program_regate.html

Свако добро :)

Toooo!!! :)

Dajte malo reklame i za druga jezera i kako se vi na njima provodite ili ste se dobro proveli, pa da menjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево га интересантно "језерце" http://www.bbasta.org.rs/perucac.html

и још једно http://www.bbasta.org.rs/zaovine.html

Ми тамо идемо често, јер имамо кућу. У опште, лети је планина Тара супер и ова два језера. Међутим, НИЈЕ ЗА НЕ ПЛИВАЧЕ и људе који СЛАБО ПЛИВАЈУ!!!

За малу децу на перућцу имају као мали базени који су "утопљени у језеро, тако да је чиста ДРИНСКА вода!

Следеће недеље је ДРИНСКА РЕГАТА

http://www.regata.rs/program_regate.html

Свако добро :)

ZP pa sto ne govoris da imas gore kucu.Salim se i mi tamo idemo cesto,na Taru pogotovo.Jednostavno nema cistije vode od Drine i Peruca.Cista planinska reka,jako opasna,pa i za dobre plivace ;)

Ali zato vazduh i klima,odlicni za decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево га интересантно "језерце" http://www.bbasta.org.rs/perucac.html

и још једно http://www.bbasta.org.rs/zaovine.html

Ми тамо идемо често, јер имамо кућу. У опште, лети је планина Тара супер и ова два језера. Међутим, НИЈЕ ЗА НЕ ПЛИВАЧЕ и људе који СЛАБО ПЛИВАЈУ!!!

За малу децу на перућцу имају као мали базени који су "утопљени у језеро, тако да је чиста ДРИНСКА вода!

Следеће недеље је ДРИНСКА РЕГАТА

http://www.regata.rs/program_regate.html

Свако добро :)

Pa ja sam u svom prvom postu na ovoj temi pitala za Perucac,ali se niko do danas nije javio,htela sam da to bude blizu Tare.E sada opet pitam tebe posto poznajes taj kraj,da li je jezero odmah duboko,tako mi se cini da sa onog splava koji izigrava plazu idu one merdevine kao za bazene? Da li je to tako i koliko je prostora na toj vestackoj plazi i cini mi se nema peska?

Sad ti bazencici za decu,gde se oni nalaze,ima li neka slika?

Zaovine mislim da su hladnije,pa nije za decu,sta kazes ti?

Taru volim i tamo sam bila na medenom mesecu,ali sada sam htela zamenu za more,a Perucac i Zaovinsko nisam sigurna koliko bi mi pruzili?

Kazi mi sto-god o ergeli konja na Mitrovcu,da li ti je to poznato?

Moj stariji sin zaljubljenik u zivotinje,pa mozda u avgustu napravimo turu do Tare,ali tek posle BC-e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je priča za gradsko jezero, posle podne zađe sunce iza drveća i jezerceta, pa je oko šest uveče već hlad preko cele plaže. I tad je super za kupanje i najveća gužva :rolleyes:

Hvala na iscrpnim odgovorima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili na belocrkvenskim jezerima i divna su i čista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP i jos ovo Drinska regata traje citavo leto,samo zavisi od kog do kog mesta.Svaka ima svoju deonicu.Ovde su celo leto nenormalne guzve bas zbog regate.Svaka turisticka organizacija moze da obezbedi turistima da ucestvuju.Prelep osecaj i odlicno iskustvo spustati se camcima niz planinsku reku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh sto bih se ja spustala niz Drinu,ali kud cu onda ove tri prikolice.Hm,morace ih cuvati tata dok se mama provodi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan predlog Kokin Brod kod Nove Varosi uh,nema lepseg prizora.Trebalo bi sledeci vikend da idemo,pa se nadam da cu postaviti slicice iz prve ruke.

Za to jezero jednostavno nemam reci-kao more,za odmor ,uzivanje,ma divota.Veliko jezero prelepo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada opet pitam tebe posto poznajes taj kraj,da li je jezero odmah duboko,tako mi se cini da sa onog splava koji izigrava plazu idu one merdevine kao za bazene?
Колико ја знам, одмај је МНОГО ДУБОКО, значи није за не пливаче и полу пливаче! Ја пливам јако добро, добар део детињства сам провео на Дрини, мору... па опет избегавам да пливам тамо. Ако је за утеху, за 30 ак година нисам сигуран да ли се један човек само удавио! Знам да се један случај препричава, не знам колико је истинит, неки момак је пролетео између пераја електране и жив испао на другу страну. Мени је то мало не вереоватно, али тако сам чуо! Спав је прошле године ревитализован, али је и даље доста мали. Када прође регата, онда ће бити простора за нормалан одмор.
Da li je to tako i koliko je prostora na toj vestackoj plazi i cini mi se nema peska?

Нема песка и ван самог језера нема баш много места на околним плажама, то је вештачко језеро, наменски прављено да прави струју :) али, пошто је Дрина, чиста, хладна, воле људи да дођу.

Sad ti bazencici za decu,gde se oni nalaze,ima li neka slika?

Базени се налазе на самом том сплаву, сплав је потопљен у воду, и онда, има 5 - 6 базенчића различите величине, практично, као да се купаш у језеру, јер кроз њих констатно пролази вода :) Имам ја слику, али, од пре 30 ак година са мојим татицом :)

Zaovine mislim da su hladnije,pa nije za decu,sta kazes ti?

Не, није вода хладнија, чак шта више, топлија је, то је део ревирзибилног система напајања језера Перућац. То значи, пуни се друго вештачко језеро (Заовине) када има доста воде, па се по потреби та вода враћа у летњем периоду у Перућац ради боље искоришћености капацита. Јединствен систем, пројекат је Јапански, они највише користе системе ревирзибилних језера. И ово су радили Јапанци. У принципу и тамо су велике дубине, стим да, колико ми се чини, много је пријатније за купање, када је низак ниво воде (а сада би требало да буде, лето је) отворе се плаже (са огромним камењем :) ) и много је мирније него на Перућцу... ТАМО НЕМАШ БАШ НИШТА, једна продавница и до је то, СЕЛО :)

Taru volim i tamo sam bila na medenom mesecu,ali sada sam htela zamenu za more,a Perucac i Zaovinsko nisam sigurna koliko bi mi pruzili?

Тара је лепа планина, дивља, чиста ... али, да се разумемо, за море, нема замена, јер, на мору има јода у ваздуху, другачије је све ... ЛЕПО ЈЕ И ЈЕДНО И ДРУГО И ТЕШКО СЕ МОЖЕ УПОРЕЂИВАТИ!

Kazi mi sto-god o ergeli konja na Mitrovcu,da li ti je to poznato?

Мислим да та ергела на коју ти мислиш није баш на Митровцу, него на Калуђерским барама (то је 10 ак км од Митровца). Знам да је велика ергела, знам да су љубазни, нисам користио њихове услуге, али верујем да постоји могућност да се учи јахање и сл. У близини те ергеле има један предиван видиковац, са неких 1200 м надморске висине, гледаш на град ... ух, милина...

Ја волим да одем тамо јер имам кућу између Бајине баште и Перућца. Доста сам често ишао док нисам добио дете, сада баш не могу, немам ни времена, али, полако. Онако, пријатељски, саветујем да се обиђе све то, али није замена за море и не може да буде. Ја бар, када сам тамо, обавезно посетим манастир Рача 13 век, задужбина Св.Стефана, наше крсне славе, идем на Тару, Заовине да се купамо, шетамо по Тари, други пут у Перућац .... и тако проведем 5 дана, ОДМОР ЗА ПАМЋЕЊЕ сваки пут.

ZP i jos ovo Drinska regata traje citavo leto,samo zavisi od kog do kog mesta.Svaka ima svoju deonicu.Ovde su celo leto nenormalne guzve bas zbog regate.Svaka turisticka organizacija moze da obezbedi turistima da ucestvuju.Prelep osecaj i odlicno iskustvo spustati se camcima niz planinsku reku.

Знам, ја сам се само 3 пута спуштао, сваки други пут сам био посматрач :) Убије сунце на реци, цео дан :)

Ми који смо одатле, ретко када нам падне на памет да се тако спуштамо, а када је тако, манифестација, сви одлепе :) и сви се спуштају :) (бар већина).

Мени је занимљивије увече, МОСТ ФЕСТ, долазе доста добри музичари, углавном је РОК сцена, што мени прија, тако да свако пронађе себе :)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ZP odakle si ti i ja sam odavde :D

Мој отац је рођен тамо, ја тренутно идем само по некад, али се спрема свашта, планирам :) да се вратим :) . Ја живим у БГ али, осећам да тамо припадам. Ишао сам ја често тим крајевима, према Кокином броду, Златарско језеро, Прибојска бања, Златибор (тамо имам пријатеља који изнајмљује собе, кућу), Мокра гора па и тамо будем...

Само полако, док мало синчина порасте, ето мене опет кући :) :) :)

Писао сам ја већ о томе у теми, чини ми се урбан или руралан живот...

Све у свему, јако леп део Србије :)

Жао ми је, никад ме пут није нанео на Власинско језеро, кажу да је тамо одлично :) Као, има покретно острво :)

Свако добро, земљакињо :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP,hvala na odgovorima. Znaci definitivno Perucac ne,jer kao jedini plivac ne bih mogla da pazim na cetvoro.No dobro,kao destinacija bez glupiranja u vodi svakako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TURISTI na Zlataru, putnici koji idu magistralom ka moru i stanovnici okolnih mesta, nemaju gde da se rashlade na letnjoj vrelini u Novoj Varoši. Tri jezera u kanjonu Uvca udaljena su od pet do 15 kilometara od grada, ali na njima nema ni metra uređenog prostora za kupače.

Uvačko, Zlatarsko i Radoinjsko jezero su bez prirodne peskovite plaže, najčešće sa strmim i teško pristupačnim obalama, pa nema mesta za sunčanje i rekreaciju. Ni pored brana nema plaža, sanitarnih objekata i prostora za zabavu i igru. Zato mnogi uživaju samo u vodi do kolena.

U Radoinji je pre nekoliko godina započeto uređenje obale, a sada na odbojkaškom igralištu nema peska, pa igrači i kupači mogu da se povrede na kamenitoj podlozi.

- Uskoro će stići tri kamiona peska, a planirali smo i podizanje nekoliko nastrešnica i zamenu najlonskog krova na mestu za roštilje - najavljuje Đorđe Obućina, direktor Turističke organizacije „Zlatar“.

Veliki broj turista na obali Zlatarskog jezera dočeka mulj i kamenje, a u toku su i radovi na prilazu obali, pored tek podignutog vizitorskog centra. Ovde se godinama najavljuje nasipanje šljunka i podizanje pontonske plaže. Ali, pominje se da uređenje ovog dela koči spor sa „Srbijavodama“, koje rezervatu „Uvac“ ne daju dozvolu, jer je jezero namenjeno snabdevanju Srbije vodom.

извор

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila prosle nedelje 5 dana u Beloj Crkvi,utisci su fantasticni.Kupali smo se u tom glavnom jezeru u gradu,plaza je super za decu,a voda cista i tooopla.

Da se pohvalim da sam jezero preplivala u oba pravca,a ostatak ekipe me je bodrio sa obale :lol:

Osim Bele Crkve,videli smo sve sto se moglo videti u okolini-prelazili smo skelom Dunav,prelep osecaj i divna slika Dunava,isli cak i do Srebrnog jezera,ali je mutnije u odnosu na belocrkvansko;obisli tvrdjavu Ram,isli u Labudovo okno,videli masu ptica i krda krava,na odusevljenje mog Janka inace farmera buduceg.U Labudovom oknu videli i lisicu,ali je pobegla pre nego smo je slikali,a sve caplje,divlje patke i rode u onoj trsci,kao iz pesme "Lepa protina kci" od Balasevica.

Zatim smo isli u Vrsac,koji je takodje blizu BC,tamo obisli kulu,jezero i grad uopste.

A u povratku isli do Carske bare,pa kuci preko Novog Sada,tako da smo u jednom danu videli 4 reke -Tamis,Begej,Tisu i Dunav!

Mogu samo reci Vojvodina je prelepa!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila prosle nedelje 5 dana u Beloj Crkvi,utisci su fantasticni.Kupali smo se u tom glavnom jezeru u gradu,plaza je super za decu,a voda cista i tooopla.

Da se pohvalim da sam jezero preplivala u oba pravca,a ostatak ekipe me je bodrio sa obale :lol:

Osim Bele Crkve,videli smo sve sto se moglo videti u okolini-prelazili smo skelom Dunav,prelep osecaj i divna slika Dunava,isli cak i do Srebrnog jezera,ali je mutnije u odnosu na belocrkvansko;obisli tvrdjavu Ram,isli u Labudovo okno,videli masu ptica i krda krava,na odusevljenje mog Janka inace farmera buduceg.U Labudovom oknu videli i lisicu,ali je pobegla pre nego smo je slikali,a sve caplje,divlje patke i rode u onoj trsci,kao iz pesme "Lepa protina kci" od Balasevica.

Zatim smo isli u Vrsac,koji je takodje blizu BC,tamo obisli kulu,jezero i grad uopste.

A u povratku isli do Carske bare,pa kuci preko Novog Sada,tako da smo u jednom danu videli 4 reke -Tamis,Begej,Tisu i Dunav!

Mogu samo reci Vojvodina je prelepa!!!!!!!!

Odlicna ruta! :D Bas ste uzivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko,

što ste se vi lepo našetali.

Suuuper, sad su pune baterije :)

Jel da i jezero nekad može da prija ko more? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko,

što ste se vi lepo našetali.

Suuuper, sad su pune baterije :)

Jel da i jezero nekad može da prija ko more? :)

Samo sto nije slano,a ovako mislim da je toplije dosta i nema talasa ko ih ne voli,mada i oni imaju svoje drazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u Beloj Crkvi i ok je, ali ništa specijalno po meni. Kokin brod je lepota neviđena. Kada sam tamo bila, potpuno sam se očarala. Voda čista kao suza, prelepe četinarske šume, pejzaži kao iz nekog američkog filma o Indijancima, raj na zemlji. Međutim, nije za decu, jer je to divljina i netaknuta priroda. I, lepa su jezera, ali more je more i ništa ne može da ga zameni :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u Beloj Crkvi i ok je, ali ništa specijalno po meni. Kokin brod je lepota neviđena. Kada sam tamo bila, potpuno sam se očarala. Voda čista kao suza, prelepe četinarske šume, pejzaži kao iz nekog američkog filma o Indijancima, raj na zemlji. Međutim, nije za decu, jer je to divljina i netaknuta priroda. I, lepa su jezera, ali more je more i ništa ne može da ga zameni :) .

Da Kokin brod je nezamenljiv.Definitivno najlepse jezero u Srbiji.I to bas ovako kako je Kristal opisala,prava divljina,divota,milina,da ne poverujete da ste u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Препоручујем Бован, по мени најлепше језеро у Србији.

Jekic, a gde je to? Ja prvi put cujem. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7км од Сокобање, прелепо, знате то је ваздушна бања за асматичаре па самим тим је чист ваздух и здрав, лепо језеро, имају и плажу, сваке године идем макар на пар дана. Топла препорука.

Bili u Sokobanji pre dve, tri godine - bio sneg pa nismo mogli sa siđemo.

Veliko je i deluje da ima plićake pogodne za decu. Jel ima plićak, ili je malo drugačije od onoga što smo mi gledali?

Bili smo sa ove strane koja je na glavnom putu za banju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.