Jezera u Srbiji

odgovora

Objavljeno

E, cure ako postoji tema - prebacite je. :rolleyes:

Jel ima neko da je dete vodio na letovanje na jezero?

Mi smo za prvi maj vodili sina u Belu Crkvu na tri dana, imao je 14 meseci i kako smo se nadali... Super je bio.

Sad bi i promenili mesto - tj. jezero...

Ja sam i ranije bila u B. Crkvi i tamo je smeštaj 5 evra noćenje, al je klopa džabaka i prodavnice su im neverovatno jeftine!!! Preporučujem

Kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo bili u Beloj Crkvi,sin nam je imao isto oko 1,5god.Sada takodje planiramo tamo ici na par dana.Ja sam gledala gde jos ali mi BC odgovara najvise,em je dosta blizu,em je jeftino(relativno),em lepo i isprobano... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D potpisujem a da su prodavnice jeftine mislim da nisu ,cene su osnovnih namirnica iste svuda,mozda nekom zatreba Euro market je najjeftiniji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D potpisujem a da su prodavnice jeftine mislim da nisu ,cene su osnovnih namirnica iste svuda,mozda nekom zatreba Euro market je najjeftiniji :rolleyes:

Ne znam kad su otvorili - ali imaju DIS prodavnicu koja je najjeftinija od svih... Mleko, jaja i hleb koštaju koliko svuda - slažem se - al je sve drugo mnogo jeftinije.

Prdavnice sa krpicama - jeftine, pekare - prodavnice - jeftine, roštilj - tu i tamo...

Pošto ove godine nemamo odmor - otišli bi na jedan produženi vikend na neko drugo mesto, ako ne opet u B. Crkvu... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nam se more cas smesi,cas sakrije osmeh :lol: pocela sam da razmisljam o jezerima.Vidim vase komentare o BC,odgledala sam snimke na youtube-u,i rekla bih da ima pescanih plaza.Interesuje me kakva je voda u ovo doba godine(temperatura),jel je bezbedno,da li ima bova za ogranicenje ili moze da se pliva po celom jezeru(to za sebe pitam),da li je stvarno za decu tj da li moze da zameni more?

I da li su sva jezera (cini mi se ima ih 7) aktivna? Posto je lilika iz BC mozda bi imala preporuku za smestaj,ali otom potom.

A sada da pitam da li je neko bio na jezeru Perucac(ta ideja mi se svidja zbog blizine i obilaska Tare),ali meni se cini (opet sa snimaka na youtubu),da tamo nema plaza i da li je voda odmah duboka,takav sam utisak stekla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nam se more cas smesi,cas sakrije osmeh :lol: pocela sam da razmisljam o jezerima.Vidim vase komentare o BC,odgledala sam snimke na youtube-u,i rekla bih da ima pescanih plaza.Interesuje me kakva je voda u ovo doba godine(temperatura),jel je bezbedno,da li ima bova za ogranicenje ili moze da se pliva po celom jezeru(to za sebe pitam),da li je stvarno za decu tj da li moze da zameni more?

I da li su sva jezera (cini mi se ima ih 7) aktivna? Posto je lilika iz BC mozda bi imala preporuku za smestaj,ali otom potom.

A sada da pitam da li je neko bio na jezeru Perucac(ta ideja mi se svidja zbog blizine i obilaska Tare),ali meni se cini (opet sa snimaka na youtubu),da tamo nema plaza i da li je voda odmah duboka,takav sam utisak stekla?

BC je super za decu, ja sam tamo letovala dva leta pre udaje, jer mm tad nije imao odmor, a mogo je vikendom da mi dođe :-).

Ostajala sam po 15 dana - baš ceo odmor i prepuno je dece.

Najbezbednija je gradka plaža i ona je šljunkovita. Pored gradske plaže detetu možete sve da kupite.

Ostale su isto šljunkovite - možda je ispred apartmana i pesak sada - to ne znam... Ostale plaže su isto tako dobro uređene - ali su malo dalje - tipa ima i do 3km-a do njih, pa je zgodno za one sa kolima...

Cene hrane su im ok, ako se hranite u kafani - jeftino je - meni je prijalo to što mi na plažu ujutro donesu tursku kafu za tipa 50 dinara i to savršenu...!!!

Bova nije bilo, ali smo sad za prvi maj videli neke kad smo bili - nisu baš česte.. Plićak je dugačak, dugačak na gradskoj plaži i to je raj za malo dete... Treba biti oprezan na drugim plažama - one imaju puno PROPADANJA iz plićaka u rupe..

Mi nećemo na more - al ćemo opet tamo na par dana... iskreno se nadam - blizu i povoljno.

Još ako imate sreće za smeštaj.. jupiiii....

Ma ja je preporučujem silnooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto nam se more cas smesi,cas sakrije osmeh :lol: pocela sam da razmisljam o jezerima.Vidim vase komentare o BC,odgledala sam snimke na youtube-u,i rekla bih da ima pescanih plaza.Interesuje me kakva je voda u ovo doba godine(temperatura),jel je bezbedno,da li ima bova za ogranicenje ili moze da se pliva po celom jezeru(to za sebe pitam),da li je stvarno za decu tj da li moze da zameni more?

I da li su sva jezera (cini mi se ima ih 7) aktivna? Posto je lilika iz BC mozda bi imala preporuku za smestaj,ali otom potom.

A sada da pitam da li je neko bio na jezeru Perucac(ta ideja mi se svidja zbog blizine i obilaska Tare),ali meni se cini (opet sa snimaka na youtubu),da tamo nema plaza i da li je voda odmah duboka,takav sam utisak stekla?

voda na tri jezera je b kategorije a na dva a kategorije(vracevgajsko i sljunkara) vec sad temperatura je bila 24 stepena na vracevgajskom a za dva stepena su ostala hladnija... plaze su uglavnom peskovite ,ali imas i betonske i travnate i kamene pa ko sta voli....nema ogranicenja za plivace ali moras voditi racuna jer su jezera prepuna p[edolina i jedrilica (pogotovo u jeku sezone),nA SKORO SVIM JEZERIMA ima igraliste za decu i da, moze da zameni more po pitanju vode ali ne i po pitanju kvaliete vazduha naravno,mada je ovde vazduh extra zbog karpata ali nije morski jbg:))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

voda na tri jezera je b kategorije a na dva a kategorije(vracevgajsko i sljunkara) vec sad temperatura je bila 24 stepena na vracevgajskom a za dva stepena su ostala hladnija... plaze su uglavnom peskovite ,ali imas i betonske i travnate i kamene pa ko sta voli....nema ogranicenja za plivace ali moras voditi racuna jer su jezera prepuna p[edolina i jedrilica (pogotovo u jeku sezone),nA SKORO SVIM JEZERIMA ima igraliste za decu i da, moze da zameni more po pitanju vode ali ne i po pitanju kvaliete vazduha naravno,mada je ovde vazduh extra zbog karpata ali nije morski jbg:))))))))

da,za decu i trudnice preporucujem Vracevgajsko jezero,jer je najcistije(na glavnom se mi kupamo samo na pocetku sezone jer kad nastanu guzve klinci uzasno podignu mulj i bude uzasna voda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika, jako lijepo izgleda tvoje mjesto, nikada ranije nisam gledala fotke. Pitomo, mirno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,jeste siromasna opstina,ali je tako lepo za ziveti...zato smo i pobegli iz grada u varos...da odmorim mozak i telo....i jako je simpaticno jer je grad zadrzao izgled od pre 100 i kusur godina..fasade su negovane i jako stare....a priroda jako lepa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lilika hvala na odgovorima,ako budem imala jos pitanja imacu slobodu da ti ih postavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lilika hvala na odgovorima,ako budem imala jos pitanja imacu slobodu da ti ih postavim.

naravno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala,jeste siromasna opstina,ali je tako lepo za ziveti...zato smo i pobegli iz grada u varos...da odmorim mozak i telo....i jako je simpaticno jer je grad zadrzao izgled od pre 100 i kusur godina..fasade su negovane i jako stare....a priroda jako lepa...

Ovo lepo deluje, mi smo planirali da dodjemo ovoga leta, al videcemo jos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sa malom isla na Kopaonik pocetkom avgusta.. Imace tada pet meseci! Nemam pojma da li je to pametno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sa malom isla na Kopaonik pocetkom avgusta.. Imace tada pet meseci! Nemam pojma da li je to pametno!

Pa mislim da bi trebala da pitas lekara,zbog nadmorske visine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sa malom isla na Kopaonik pocetkom avgusta.. Imace tada pet meseci! Nemam pojma da li je to pametno!

S obzirom na obzir i 40 stepeni napolju, tamo može samo da joj prija što je 15 stepeni manje. :)

Ne zaboravi da je tamo noću sveže i da poneseš duge rukaviće - više komada i trenerkice, da se ne iznenadiš.

Mislim da joj ništa ne fali da ide i ako ima 5 meseci.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislim da bi trebala da pitas lekara,zbog nadmorske visine.

Ne brini, nemamo mi tako visoke planine. Do 2000m moze koliko hoce, a preko toga ne duze od 10 dana.

Meni brat zivi u BC, pa idemo tamo svake godine. Ove smo bili pre nedelju dana, a verovatno cemo i u avgustu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, nemamo mi tako visoke planine. Do 2000m moze koliko hoce, a preko toga ne duze od 10 dana.

Meni brat zivi u BC, pa idemo tamo svake godine. Ove smo bili pre nedelju dana, a verovatno cemo i u avgustu.

Enav,hajde par reci i ti o BC,planiramo tamo iduce nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sa malom isla na Kopaonik pocetkom avgusta.. Imace tada pet meseci! Nemam pojma da li je to pametno!

Odlično!!!!!!!!!!!

S obzirom na obzir i 40 stepeni napolju, tamo može samo da joj prija što je 15 stepeni manje. :)

Ne zaboravi da je tamo noću sveže i da poneseš duge rukaviće - više komada i trenerkice, da se ne iznenadiš.

Mislim da joj ništa ne fali da ide i ako ima 5 meseci.... :rolleyes:

Tako je!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav,hajde par reci i ti o BC,planiramo tamo iduce nedelje.

Nisam bas turista tamo, ali ni domaca. Cene su normalne, i u kaficima. Sladoled je mozda malo skuplji, ali ne mnogo. Ne znam gde odsedate, ali svejedno je i to, jer su cene standardne. Ako za decu nesto treba, ponesite, jer nije neki izbor(pelene, maramice i sl), mada se moze snaci. Ima jedna apoteka, koliko znam i ne radi nocu.

Mi smo najcesce na glavnom jezeru, jer na njemu ima sve. Lepa je plaza, bistra voda, ima s druge strane i parkic za deci, ljuljaske i sl. Komaraca ima malo, koliko sam primetila.

Grad je stvarno prelep. Za decu je dobar, jer ima gde da se seta. I ima puno drveca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas turista tamo, ali ni domaca. Cene su normalne, i u kaficima. Sladoled je mozda malo skuplji, ali ne mnogo. Ne znam gde odsedate, ali svejedno je i to, jer su cene standardne. Ako za decu nesto treba, ponesite, jer nije neki izbor(pelene, maramice i sl), mada se moze snaci. Ima jedna apoteka, koliko znam i ne radi nocu.

Mi smo najcesce na glavnom jezeru, jer na njemu ima sve. Lepa je plaza, bistra voda, ima s druge strane i parkic za deci, ljuljaske i sl. Komaraca ima malo, koliko sam primetila.

Grad je stvarno prelep. Za decu je dobar, jer ima gde da se seta. I ima puno drveca.

Hvala,enav.Nisam nikad letovala na jezeru,a posebno ne sa decom,pa skupljam iskustva svih.Cula sam da je BC lepa,a i okolina,vec sam smislila izlete do Deliblatske pescare,Vrsca,Tvrdjave Ram,Prelaz skelom preko Dunava,a u povratku preko Carske bare da vidimo te silne caplje i preko Fruske ,da obidjemo deo Vojvodine bar malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,enav.Nisam nikad letovala na jezeru,a posebno ne sa decom,pa skupljam iskustva svih.Cula sam da je BC lepa,a i okolina,vec sam smislila izlete do Deliblatske pescare,Vrsca,Tvrdjave Ram,Prelaz skelom preko Dunava,a u povratku preko Carske bare da vidimo te silne caplje i preko Fruske ,da obidjemo deo Vojvodine bar malo.

Ja sam tamo bila turista tri godine za redom - pre udaje. :)

Bili smo ove godine za 01. maj, nije bila sezona za kupanje, ali smo proverili cene po radnjama i smeštaj.

Cene po radnjama su ok - osim mleka, jaja i hleba sve drugo je jeftinije nego u BGD-u. :rolleyes:

Smeštaj je kako - tako - sobe su 500dinara noćenje po osobi, a deca plaćaju pola cene.

Ako dete spava sa vama u krevetu ne plaća ništa.

Zavisi šta tražite. :rolleyes:

Ja odatle nosim samo pozitivne utiske. Sprijateljila sam se sa devojkom kod koje sam se smeštala sve tri godine, i uvek rado idem tamo.

Pošto ove godine ne možemo na more - verovatno ćemo tamo ići na produženi vikend, uskoro nadam se. :).

Gradska plaža je ko stvorena za decu, plićak je dugačak - kao što sam već pisala ovde, a i sve je uz plažu - hladovina, palačinke, kafe, sokovi, sladoled, roštilj...

Gužva je velika, pa će možda biti potrebno da idete ujutro da rašitrite prostirke za ležanje i suncobran, kako ne biste ležali bilo gde, al za to pošaljete muža kad ujutro ustanete. Dok dete jede, on će vas već smestiti tamo. :)

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma citala sam te Ivancice od pocetka ove teme,nego da pitam i ostale :rolleyes:

A kazi mi jos ovo ja sam na slikama videla da ima na plazama( u blizini) drveca i hladovine ispod,jesam li ja to dobro videla ili mora suncobran?

I da li se secas nekog proverenog restorana(posto sam ja lenja domacica)?

I sta izdaje ta tvoja gde si odsedala,kakve sobe,nama bi trebala trokrevetna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma citala sam te Ivancice od pocetka ove teme,nego da pitam i ostale :rolleyes:

A kazi mi jos ovo ja sam na slikama videla da ima na plazama( u blizini) drveca i hladovine ispod,jesam li ja to dobro videla ili mora suncobran?

I da li se secas nekog proverenog restorana(posto sam ja lenja domacica)?

I sta izdaje ta tvoja gde si odsedala,kakve sobe,nama bi trebala trokrevetna?

:)

Lepo što me čitaš, ja sam toliko oduševljena da ne priobam ni da odem na neko drugo – na duže. ;)

Forsiram ga ko da je moje i imam neke koristi od toga :P

U gradu nisam ni jedan nasla da ima nekog izbora, a ja sam se hranila tamo gde sam odsela – prve godine su me tako prihvatili da su me ostavili da im pazim na prodavnicu jedan dan, pa je od ove cure mama kuvala svaki dan i za mene .

Znam da sa druge strane jezera ima odličnih apartmatna – i tamo imaju dobru kuhinju. Sad su napravili i asfaltnu stazu za bajs i pešake, pa je super da se prošeta i ruča. Za to znam jer su mi najbolja drugarica i njen muž tamo bili i kažu da je super klopa, da su oni mislili da spremaju da jedu, ali da su odustali jer se ne isplati.

Sve u svemu ja nisam nesto oduševljena kuvanim jelima tamo pa nemam neku preporuku. :(

Pekare za doručak imaju baš dobre. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma citala sam te Ivancice od pocetka ove teme,nego da pitam i ostale :rolleyes:

A kazi mi jos ovo ja sam na slikama videla da ima na plazama( u blizini) drveca i hladovine ispod,jesam li ja to dobro videla ili mora suncobran?

I da li se secas nekog proverenog restorana(posto sam ja lenja domacica)?

I sta izdaje ta tvoja gde si odsedala,kakve sobe,nama bi trebala trokrevetna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.