Dete mokri u snu

odgovora

Objavljeno

Mm ima sina iz prvog braka koji ima 6 godina i svako vece , retko se desi da preskoci , mokri u snu i kad je vec obavio budi se i place da ga presvucemo ... Tvrd san ? Sumnjam jer ga onda ne budilo ni to sto je mokar zar ne ? Pokusavala sam mm da ubedim da ga vodi lekaru jer mislim da je problem na psihickoj bazi ali on to izbegava iako stalno tvrdi da ce ga voditi ... Ima li neko slicna iskustva i kako problem resiti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto necu pomoci,ali saosecati da.

Moj stariji sin je jako osetljivo dete i njemu se u tom periodu od3-6 god.desavalo,ali s vremena na vreme.Znaci desi mu se jednom u mesec,dva,tri,ali nekad i 2 vezane veceri,pa pauza.

Ponavljam da je jako osetljiv i da se to desavalo kada je bio kritikovan zbog necega,ili je imao neki neprijatan dogadjaj. On je sklon i tikovima.

E sad ako je klinac tvog muza osetljiv,pa kada se tome doda razvod roditelja,to moze da bude uzrok problema,ali posto se to desava bukvalno svako vece,vise nije da se ceka da ce proci,znaci treba se obratiti decjem psihologu.Da je problem u nekoj bakteriji koju ima umokravanje bi mu se desavalo i preko dana,znaci mislim da je psiholoski.

E sada na tebi je da pomocu zenske umesnosti otvoris oci svom muzu a da se on ne uvredi sto se ti mesas.

I jeste jedan od nacina da se prevazidje problem budjenje da se dete vodi da piski,ali i pored toga moze da se desi da se upiski i posle toga.Moj rodjak je imao takvih problema i ne znam kada ih je resio,ali sada ima 24god i celog zivota ima manje ili vise probleme psiholoske prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ima sina iz prvog braka koji ima 6 godina i svako vece , retko se desi da preskoci , mokri u snu i kad je vec obavio budi se i place da ga presvucemo ... Tvrd san ? Sumnjam jer ga onda ne budilo ni to sto je mokar zar ne ? Pokusavala sam mm da ubedim da ga vodi lekaru jer mislim da je problem na psihickoj bazi ali on to izbegava iako stalno tvrdi da ce ga voditi ... Ima li neko slicna iskustva i kako problem resiti ?

Moja rođaka je imala isti takav problem sa svojom ćerkicom i to do 8. godine. Nekad se budila zato što je mokra, a nekad nastavljala da spava do jutra tako. Posle brojnih lekara, na kraju su je vodili kod psihologa, koji je pretpostavio da je u pitanju čvrst san. Terapija je bila vrlo interesantna i jednostavna. Kupili su joj sveščicu i napravili dve kolone. S jedne strane je upisivala datume, a s druge je svakog jutra crtala kišne oblake kad se upiški tokom noći ili sunce ako se ne upiški. Broj kišnih oblaka se postepeno smanjivao, bilo je sve više sunašca i problem su rešili za nešto više od tri meseca.

Ne mora da znači da je i kod vas takav slučaj, ali ako već nećete da ga vodite psihologu (što bi sigurno bilo najbolje), možete da pokušate sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacemo prvo sa tim kisobrancicima i sunascima , nista nas ne kosta a zanimljivo ce mu biti , ako ne onda cemo se ubedjivati mm i ja i znam da cu pobediti :) jednog dana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo ja cu da ti kazem kako je bilo kod mene... :(

Imala sam 7 godina kada je poceo rat, znaci isla sam i u skolu... Kada smo mama, brat i ja izbjegli u CG, a tata ostao u nasem rodnom mjestu, ne trebam pisati kroz kakav sam uzas prosla, jer sam bila jako vezana za oca. Bilo je tako da sam za svakim muskarcem koji ima brkove trcala i govorila:"Tata"! :(

Iako mi je strasno nedostajao, sa svojim strahom da cu izgubiti tatu sam se sama borila, jer sam vidjela kako je mami tesko.

Tada je pocelo. Cesto sam znala da mokrim u snu, a ujutru bi me sramota pojela, jer smo zivjeli kod tetke... To se pojacalo kada su mene i rodicu poslali na neku ekskurziju sa dosta druge djece izbjeglica.

I sve je stalo onog dana kada se tata vratio...

Znaci, kod mene je bio cisto psiholoski problem, ali ne mora da znaci da je tako i kod tm-ovog sina. Najbolje bi bilo kada bi ga odveli psihologu, a ti, kao sto rece Joka, trebas dati sve od sebe da na fin nacin nagovoris tm-a da to uradite. Puno srece ti zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ubedjena da je problem psiholoske prirode , prvo sam mislila da sam mozda ja u pitanju a onda sam saznala da je to pocelo pre mog dolaska u njihove zivote , tj posle njihovog razvoda , mada iz moje price sa njim o tome moze se zakljuciti i da ima dosta cvrst san, malo je i lenj , jer mi mm kaze da se desavalo da kad njih dvojica spavaju zajedno on onako bunovan kaze da mu se piski i ipak se okrene na drugu stranu i nastavi da spava pa ga mm digne iz kreveta i odvede da piski ... Pokusacemo sa tim kisnim oblacicima i sunascima a u medjuvremenu cu raditi i na ubedjivanju mm ... Ja bih ga rado odvela ali ne znam koliko ja tu smem da se mesam ... Sto se mm tice ne bi mu smetalo ali ne znam kako bi njegova mama reagovala na to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E izgleda da nam pali ovo sa crtanjem oblacica i sunca , vec dve nedelje se nije upiskio , dobio je nagradu za to , posto obozava da igra igrice na kompu a leti su mu zabranjene , jutros je kao nagradu za pet nacrtanih sunca ( posto samo vikendom spava kod nas ) dobio da igra igrice i tako ce biti sve dok ( ako ) ne padne neki oblacic , onda ispocetka ... Hvala na savetima !!! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E izgleda da nam pali ovo sa crtanjem oblacica i sunca , vec dve nedelje se nije upiskio , dobio je nagradu za to , posto obozava da igra igrice na kompu a leti su mu zabranjene , jutros je kao nagradu za pet nacrtanih sunca ( posto samo vikendom spava kod nas ) dobio da igra igrice i tako ce biti sve dok ( ako ) ne padne neki oblacic , onda ispocetka ... Hvala na savetima !!! :*

Baš se radujem što napredujete! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! :wub:

Samo tako nastavite! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene moje , mnogo smo srecni zbog napredka ... ne bih da se prerano radujem ali mislim da je i ovo veliki uspeh posto nam se u zadnjih dve godine nije desio ovoliko dug "suv" period !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo na starom :( Nocno mokrenje se i dalje nastavlja , vise ne pale ni oblacici ni nagrade i kazne :( Krenuli smo sad kod lekara , konacno sam utuvila mm da je to velik problem koji mora da se leci ... Uradili smo sve analize urina i sa te strane sve je ok , zdravo -pravo dete kako dr kaze. E sad radimo vezbe besike , kad kaze da mu se piski mi to malo odlozimo , nekad prodje i sat vremena on zaboravi da je hteo da piski ... Time "ucimo" besiku da prima vise mokrace . Piski u flasu na kojoj smo nacrtali skalu i merimo koliko je izmokrio i to belezimo u jednu svescicu ... On to sve prihvata bez problema , trpi jadnik kao da je i on svestan velicine problema ... kaze dr da kad postignemo da odjednom izpiski 300ml mokrace , tad ce nocno mokrenje prestati ... Prvi dan smo krenuli sa jedva nekih 20-30ml :( Da bi do treceg dana dosli vec i do 150ml ... E sad jedini je problem sto njegova mama nece da saradjuje :( Ali on je obecao da ce sam da trpi jedino sto tamo nece meriti koliko je piskio ali kad dodje za vikend mi nastavljamo ... Dr nam je dao mesec dana takve vezbe , posle idemo na snimanje ako do tad ne prestane ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja,jako mi je zao sto Mitina mama nece da saradjuje za dobrobit deteta....Kad su takve situacije treba sa strane ostaviti sve rasprave,razloge razvoda...ali kod nje to nije slucaj...

A tebi svaka cast sto se zauzimas za dete tm-a,stvarno svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet smo na starom :( Nocno mokrenje se i dalje nastavlja , vise ne pale ni oblacici ni nagrade i kazne :( Krenuli smo sad kod lekara , konacno sam utuvila mm da je to velik problem koji mora da se leci ... Uradili smo sve analize urina i sa te strane sve je ok , zdravo -pravo dete kako dr kaze. E sad radimo vezbe besike , kad kaze da mu se piski mi to malo odlozimo , nekad prodje i sat vremena on zaboravi da je hteo da piski ... Time "ucimo" besiku da prima vise mokrace . Piski u flasu na kojoj smo nacrtali skalu i merimo koliko je izmokrio i to belezimo u jednu svescicu ... On to sve prihvata bez problema , trpi jadnik kao da je i on svestan velicine problema ... kaze dr da kad postignemo da odjednom izpiski 300ml mokrace , tad ce nocno mokrenje prestati ... Prvi dan smo krenuli sa jedva nekih 20-30ml :( Da bi do treceg dana dosli vec i do 150ml ... E sad jedini je problem sto njegova mama nece da saradjuje :( Ali on je obecao da ce sam da trpi jedino sto tamo nece meriti koliko je piskio ali kad dodje za vikend mi nastavljamo ... Dr nam je dao mesec dana takve vezbe , posle idemo na snimanje ako do tad ne prestane ...

Baš ti svaka čast da se tako zauzimaš za Mitu. Svaka čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao :rolleyes: , hvala vam ,ali ja mislim da bi svaka normalna zena i majka tako trebala jer ne daj Boze tako moze i nju sutra da zadesi da joj neka druga cuva dete tri dana pa sto ne zelim svom detetu ne zelim ni njemu ... Stvarno sam se trudila da se postavim prema njemu kako treba i sa njegovim problemima se borim isto kao sto bih i sa Markovim a mm sam prihvatila sa brakom iza sebe i detetom, tako da prihvatam i sve obaveze koje to nosi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi su digli ruke od vezbi zadrzavanja mokrace pa i Mita :( Prosli vikend se upiskio sve tri noci , ovaj vikend je preskocio petak al je zato nocas obavio posteno :( Ja vise ne znam sta cu . U petak kad sam otisla po njega u skolicu mi je vaspitacica rekla da ako piski u krevet ne moze na exkurziju na koji treba da idu na prolece , mislila sam da ce to uticati malo na njega posto jako zeli da ide ali eto nocas se upiskio ... Ocajna sam vec , nemam podrsku ni od koga a sama ne mogu , on je tri noci kod nas nedeljno , one cetir niz vetar sve ode sto radimo kod nas ... Glava me boli , i umorna sam od svega :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi su digli ruke od vezbi zadrzavanja mokrace pa i Mita :( Prosli vikend se upiskio sve tri noci , ovaj vikend je preskocio petak al je zato nocas obavio posteno :( Ja vise ne znam sta cu . U petak kad sam otisla po njega u skolicu mi je vaspitacica rekla da ako piski u krevet ne moze na exkurziju na koji treba da idu na prolece , mislila sam da ce to uticati malo na njega posto jako zeli da ide ali eto nocas se upiskio ... Ocajna sam vec , nemam podrsku ni od koga a sama ne mogu , on je tri noci kod nas nedeljno , one cetir niz vetar sve ode sto radimo kod nas ... Glava me boli , i umorna sam od svega :(

A da ti ipak pitaš njegovu mamu da se ona malo zauzme...? Ii tm da je pita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ti ipak pitaš njegovu mamu da se ona malo zauzme...? Ii tm da je pita?

Joj mila pa znas i sama situaciju :( Nema od nje nikakve podrske , nema je ni za dobro njenog deteta ... Ona je jedno sebicno stvorenje koje svoje dete koristi da postigne svoje ciljeve i nahrani svoju zlobu i sujetu ..... ta opcija o njenom zauzimanju je iskljucena skroz :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj mila pa znas i sama situaciju :( Nema od nje nikakve podrske , nema je ni za dobro njenog deteta ... Ona je jedno sebicno stvorenje koje svoje dete koristi da postigne svoje ciljeve i nahrani svoju zlobu i sujetu ..... ta opcija o njenom zauzimanju je iskljucena skroz :/

Tužno... :(

Stvarno ne mogu da shvatim kakva je to majka! :(

A šta se dešava ako sat-dva pre spavanja ne unosi tečnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tužno... :(

Stvarno ne mogu da shvatim kakva je to majka! :(

A šta se dešava ako sat-dva pre spavanja ne unosi tečnost?

Probali smo i to ... od 18 h ne pije nista , leze oko 21h u krevet , zaspi kad odgleda crtac tako da ni to ne pomaze :P Ma necu da vas davim sa tim , samo sam jako skenjana jutros zbog svega toga pa sam morala u neku rupu da se iskukam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali smo i to ... od 18 h ne pije nista , leze oko 21h u krevet , zaspi kad odgleda crtac tako da ni to ne pomaze :P Ma necu da vas davim sa tim , samo sam jako skenjana jutros zbog svega toga pa sam morala u neku rupu da se iskukam :(

Samo se ti iskuliraj, uopšte nas ne daviš! ;)

Nadam se da ćeš uspeti da pronađeš neko rešenje, jer čisto sumnjam da će se problem rešiti sam od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se ti iskuliraj, uopšte nas ne daviš! ;)

Nadam se da ćeš uspeti da pronađeš neko rešenje, jer čisto sumnjam da će se problem rešiti sam od sebe.

Boga mi moon, teško da sama nađe rešenje kad niko ne pomaže... Mai za dva tri dana što postigne kad ode kod mame sve se vrati na staro.... Sanja, grlim jakooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi moon, teško da sama nađe rešenje kad niko ne pomaže... Mai za dva tri dana što postigne kad ode kod mame sve se vrati na staro.... Sanja, grlim jakooo :)

crying-a-puddle.gif

love.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Sanja citam sve ovo sto si jutros pisala, mozda ce zvucati da preterujem, ali ja mislim da to dete ima psihicki problr. Laze, krade, piski nocu. Skreni tm paznju, neka on ozbiljno razgovara sa bivsom, ako nju to ne zanima ti najmanje mozes da ucinis. I nemoj toliko da se jedes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi moon, teško da sama nađe rešenje kad niko ne pomaže... Mai za dva tri dana što postigne kad ode kod mame sve se vrati na staro.... Sanja, grlim jakooo :)

Ma razumem ja to, ali ako i Sanja odustane, ko će da pomogne tom detetu? :(

Sanja, verujem da ti je teško, ali takođe verujem da ti nije u prirodi da odustaneš od onog za šta veruješ da je ispravno!

Jao Sanja citam sve ovo sto si jutros pisala, mozda ce zvucati da preterujem, ali ja mislim da to dete ima psihicki problr. Laze, krade, piski nocu. Skreni tm paznju, neka on ozbiljno razgovara sa bivsom, ako nju to ne zanima ti najmanje mozes da ucinis. I nemoj toliko da se jedes.

Da, verovatno je Mama dy u pravu. Možda je malom teško pao razvod roditelja, pored toga, očigledno da mu mama ne posvećuje dovoljno pažnje, a z druge strane se možda oseća ugroženo i kod tate, jer ni tamo nije na prvom mestu, tj. ima mlađeg batu sa kojim mora da podeli to prvo mesto. Ko zna koliko je to traumatično za njega, šta je sve u njegovoj glavi i kako to proživljava.

Sanja, da li postoji i najmanja šansa da tm shvati da dete ima problem i da objasni to i svojoj bivšoj ženi? U kakvim si ti odnosima sa njom? Postoji li mogućnost da vas dve popričate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.