Dete mokri u snu

odgovora

Objavljeno

NSanja moja mama mi je pricala da sam se i ja tako cesto nocu upiskivala dugo,mozda do seste godine.Mozda ne svake noci ali vrlo cesto.Tada joj je pedijatar savetovao da me budi svake noci u isto vreme da piskim.Tako je i radila i posle toga sam ostajala suva do jutra.Ne znam koliko je to dugo trajalo,ali mi kaze da sam se posle takvog,nazovi tretmana,sama budila nocu u slicno vreme i isla u wc.Tako da je meni ovaj savet pedijatra pomogao.I stvarno je divno cuti da se tako brines o detetu svog muza,tako i treba,iskreno da sam i ja u takvoj situaciji tako bih postupila,svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa sinom od 3,5 godine, koji u poslednjih 20-ak dana noću mokri u krevet. Pelene smo skinuli pre 6 meseci i od tada je možda 5-6 puta mokrio u krevet. Tražila sam na internetu informacije o tome, ali svuda piše da se problemom smatra tek kada to radi od pete godine. On je u poslednjih 20-ak dana imao problem sa grlom (što sam u nekim člancima videla da je navedeno kao jedan od razloga noćnog mokrenja, mada ja tu ne vidim nikakvu relaciju) i pio 5 dana antibiotike. Pre toga se sam budio i zvao nas da ga vodimo u toalet.

Da li ste vi sa decom imale takve slučajeve? Da li da ovo smatram prolaznom fazom ili da idemo kod pedijatra, urologa...?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vreme smo prestali da ga budimo jer nam je dr rekao da time samo ucimo besiku da se prazni nocu sto nije dobro , treba obrnuto , uciti besiku da zadrzava vecu kolicinu mokrace . Sad smo ponovo poceli da ga budimo jer tako nekad i uspemo da odrzimo noc suvom , kako kad ... sinoc smo ga bdili ali se ipak opet upiskio :/ Sutra idemo kod nefrologa i urologa , nadam se nekom pomaku ... Mita u septembru krece u prvi razred i sve vece probleme mu zadaje to nocno mokrenje protiv kog vise ne znam kako da se borimo :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja....odgovrio je doktor.... :)

Cybermed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , Mitara je bio na UZ besike i mokracnih kanala , ne znamo sta je dr rekao i u cemu je problem jer ga je mama vodila posto mm nije mogao da dobije slobodno a ja nisam roditelj pa ne mogu da ga vodim , uglavnom na jedvite jade ga je odvela i to uz pretnje mm da ce je odrobijati ako ga ne odvede :D posto nije htela da ga vodi , katastrofa :P A mesec dana smo cekali termin ali sreca eto odradio je to i dobio da pije Minirin , to je sve sto znamo , a posto on kosta oko 5.000 jedna kutija pokusacu ove nedelje da pronadjem gde moze da se kupi na recept ,jer ga neke apoteke ( mali broj )daju i onda izadje ni 1000 din , cula sam za jednu u Ns samo moram sutra to da proverim . Kako god bilo nadamo se da cemo za mesec dana resiti problem i otici na tu toliko zeljenu ekskurziju :)

PS Hvala Filipa , otprilike je sve kako je i dr rekao a tako smo i uradili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako , Mitara je bio na UZ besike i mokracnih kanala , ne znamo sta je dr rekao i u cemu je problem jer ga je mama vodila posto mm nije mogao da dobije slobodno a ja nisam roditelj pa ne mogu da ga vodim , uglavnom na jedvite jade ga je odvela i to uz pretnje mm da ce je odrobijati ako ga ne odvede :D posto nije htela da ga vodi , katastrofa :P A mesec dana smo cekali termin ali sreca eto odradio je to i dobio da pije Minirin , to je sve sto znamo , a posto on kosta oko 5.000 jedna kutija pokusacu ove nedelje da pronadjem gde moze da se kupi na recept ,jer ga neke apoteke ( mali broj )daju i onda izadje ni 1000 din , cula sam za jednu u Ns samo moram sutra to da proverim . Kako god bilo nadamo se da cemo za mesec dana resiti problem i otici na tu toliko zeljenu ekskurziju :)

PS Hvala Filipa , otprilike je sve kako je i dr rekao a tako smo i uradili...

Super, držim fige da sve bude ok i da Mita ide na ekskurziju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to znači da on ipak neki fiziološki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to znači da on ipak neki fiziološki problem?

Ne znam , znam da je drugaricina devojcica isto pila Minirin jer je po preseljenju iz druge drzave u Srbiju pocela da mokri nocu i na taj nacin ispoljavala nezadovoljstvo zbog te promene , i ona je isto radila Uz i sve moguce i sve joj je bilo ok ... Ko zna sta je dr mami rekao jer je mm juce morao da ide u apoteku da mu apotekarka objasni oko kupovine tog leka na recept jer ova nije znala da prenese :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo deset dana je proslo kako je Mita poceo terpaiju Minirin tabletama i samo jednom i to drugi dan je imao mokru noc ... Uglavnom sada se sam budi nocu i ide da piski sto do sada nikada nije radio , nekad se i dva puta nocu probudi. Do sada ga je mm budio ali to je bilo bunovno stanje gde ga on skoro vuce do wc i vraca nazad , ako ga pusti samog on udara u zid , vrata ... spava. A sada svesno i lepo ustane , piski sam i vrati se i nastavi da spava .... Nadam se da je njegovim mukama sa nocnim mokrenjem konacno dosao kraj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo deset dana je proslo kako je Mita poceo terpaiju Minirin tabletama i samo jednom i to drugi dan je imao mokru noc ... Uglavnom sada se sam budi nocu i ide da piski sto do sada nikada nije radio , nekad se i dva puta nocu probudi. Do sada ga je mm budio ali to je bilo bunovno stanje gde ga on skoro vuce do wc i vraca nazad , ako ga pusti samog on udara u zid , vrata ... spava. A sada svesno i lepo ustane , piski sam i vrati se i nastavi da spava .... Nadam se da je njegovim mukama sa nocnim mokrenjem konacno dosao kraj ...

Super,bas mi je drago,i zbog njega,a i zbog vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je skinula pelene preko dana bez problema, sa manje od 2 godine. U avgustu puni cetiri, ali mi ih u toku spavanja jos uvek stavljamo, jer posle podne spava po 3h, a nocu od 22h-9h izjutra. Nekada u dnevnom spavanju pelena bude suva, ali nocu bas puno piski. Pokusala sam da je ostavim bez pelena tokom spavanja, ne budi se, uspiski se i spava ne pomerajuci se. Ja sam par noci dezurala, ne probudi se ni dok je presvlacim. Tu je na mene, ja sam prespavala 12h kontrakcija, probudila se pred sam porodjaj. :D

Moja prijateljica mi savetuje da sacekam da joj pelena bude par dana/noci suva posle spavanja i da ne "mucim" dete, jer nije jos spremna, ali nesto mi se bas oduzilo...

Molila bih vas za savet i vasa iskustva, kako da sto bezbolnije skinemo i pelenicu"spavalicu"? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, drage moje. nova sam pa se slabo snalazim :D
naime,u dilemi sam, sa koliko godina bi trebalo da dete ne piski u krevet. moja devojcica ima 3ipo god. ja ustajem nocu jednom i stavljam je na nosu,inace se upiski. da li je to "greska"?? moze li savet,iskustva vasa? pozzz :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 Možda i možete :)

Elem, najmlađa ima problem(a sa njom i ja) sa noćnim mokrenjem u krevet. Znam da je negde bila tema, ali nisam se snašla. Znam svesno da nemam nekih razloga za brigu ali bih bila srećna kada bih našla neko konstruktivno rešenje. Ovako nerviramo se kolektivno :)

Jeste li proverili urin, urinokulturu? Moze da bude obicna prehlada u pitanju. Ako nije u vezi sa tim onda moze bilo sta iz domena emocija. Mozds je gledala neki film koji ju je zabrinuo, mozda se desila neka promena u skoli, vrticu, mozda je pod nekim pritiskom koji ne moze da iskaze recima...ti je poznajes najbolje i mozes kroz crtez ili igru da saznas sta je u pitanju. Ali prvo proveri ono sto je najcesci uzrok-urin.

 Nije ona ni prestajala na duži period da piski u krevet noću još od kad je skinula pelenu.  Nekoliko puta sam naglašavala njenom dr. Medjutim on kaže da nema razloga za brigu zato što je to najverovatnije enureza i nema potrebe za terapijom jos uvek. Genetskih predispozicija ima, sama sam imala problem sa tim, onda najstarija ćerka takodje, samo kod nje nije bilo tako često, i čini mi se da je ranije prestala(doduše od zbira 3, i zaboravila sam kad je ko skinuo pelenu :D

Emocionalno nema nekih promena, bar da znam, jer ona je pričalica po prirodi, i s obzirom na to da nije ni prestajala doktor isključuje tu stranu. Što znači, tvrd san u kombinaciji sa većim stvaranjem mokraće preko noći. E sad ja bih instant rešenje ko i većina :)

pa sam mislila možda ima nekih ideja na forumu

Strelac,moj stariji sin(5godina ima)prošle godine kad je krenuo u vrtic se upiškio par puta ali je prestalo samo od sebe. 

Moj rodjeni brat je jako dugo piskio noću u krevet. Toliko je jako spavao da kao da nije osećao. Trajalo je čini mi se do 10-te godine. Njemu je sa 13godina ustanovljen dijabetes. Nikad nisam ozbiljno sa mamom pričaš o tome,ali čini mi se da je spominjala da je nešto bilo to povezano ili joj se samo cini. Mogu da je pitam nesto oko toga... ako budeš htela.

Evo nađoh temu pa da nastavim ovde.

Kao što rekoh mi imamo genetskih predispozicija za to, pa doktor samo što mi ne kaze da se ne zamaram time. Iskreno i ne zamaram se, nego bre ne mogu više da perem posteljinu skoro svaki dan. Druga stvar je što je nju sramota, pa se nervira pa i mene iznervira i to je onda vrzino kolo.

Ja se trudim da kroz to prolazimo kao "eto desilo se, pa šta da se radi, biće bolje" jer ne bih da ona ima osećaj stida zbog nečega na sta sama ne može da utiče. Ali nekad izgubim živce, pa onda krenem jao bre dokle više i tako :D

 

Kruela ne verujem da dijabetes ima veze sa enurezom, ali opet ne tvrdim. Znam da se do 13 godine toleriše posebno kod dečaka uz privremene terapije Minirin tableticama, alarmom i tako dalje, ali opet sve zavisi od deteta. 

Moja dilema je da li da je vratim na noćne pampers gaćice?! Nisam pitala doktora, a ne verujem i da mnogo mame vole da raspredaju da im deca od pet godina piške u krevet. Bar moje poznanice :D

Meni bi to olakšalo mnogo, a ona ne bi spavala mokra. A onda se vidim mišlju "bas sam NEmajka, sta mi tesko da je presvlacim, perem itd." I tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemam iskustva, a posto je devojcica vec velika ja bih joj vratila pelene uz njen pristanak  ono da se dogovorite zasto i zbog cega,  i to one sto su kao gacice a preko mozda i normane gacice obuci, jer dok se ona stidi to povecava i napetost, pa mozda nesto i klikne posle toga, plus bi nasla neku knjigu na tu temu cisto da vidi da se to i drugima desava, pa polako. A preko dana ide normalno?

Izmenjeno od strane Venera
Strelac84 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je cudno da pedijatar ne pridaje znacaj kada se to desava svakodnevno. Da se eto desilo par puta pa da tako reaguje. Ne znam stvarno, nemam licnog iskustva ali mislim da je vreme da insistiras da resite problem. Ja joj ne bih vracala pelenu. 

Strelac84 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Venera, tako sam i ja mislila naravno uz dogovor sa njom, jder smatram da bi joj baš bilo traumatično da bez njenog pristanka joj stavim pampers :mellow:.

Da, preko dana ide sve normalno jos od njene druge godine kada smo definitivno skinuli pelenu. Nije imala ni nezgoda ni problema sa skidanjem,  čak šta više, s njom je išlo kao po loju za razliku od ove druge dve.

 

Kam, vidiš meni nije čudna njegova reakcija jer smo sa najstarijom ćerkom prošli kroz to isto, ja kao klinika sam prošlo kroz to isto, pa onda tu nema mnogo vajde od insistiranja. Kako da objasnim plastično a da ne zvuči ružno -_- nema tu pomoći dok bešika i mozak ne uspostave vezu noću :)

Drugačije bi bilo da je ona vise od 6 meseci bila suva neprekidno, pa onda da se tretira kao psihološko/emocionalni problem pa onda kreću sa timom stručnjaka da je leče. Ovako, zasad mirujemo, pa onda na sledećem pregledu ja opet skrećem pažnju na to, pa da vidimo šta će da kaže.  

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u Sloveniji, nedavno sam cula da ovde pedijatri do punih 5g, ne poduzimaju apsolutno nista sto se tice nocnog mokrenja. E sad propustih info koliko tvoja cera ima god. 

Ja bih isto vratila pelenu, jer mene bi izludjivalo to svakodnevno pranje posteljine. Jer znam koliko vese je za pranje svaki dan i bez posteljine. :DNaravno ako ona pristane i ako za nju to nije previse traumaticno. 

A sta drugo da dodam,osim da se naoruzas strpljenjem. Znam da je od mog muza brat dosta dugo piskio u krevet, tek kad su cure pocele da ga zanimaju prestao je. Ne secam se koliko god je imao. A sad njegova cerka isto ima problem. Napunila je 4 u novembru. 

Strelac84 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ni ovde u CH ne preduzimaju ništa pre 5-6 godina, moja ima 5.5. Kao što rekoh već, ne brine mene to što ona piski u krevet već da li grešim ako joj vratim pampers. Poslednji put kad smo bili kod dr.(bili smo pred polazak u školicu u avgustu) rekao je da nema potrebe za bilo kakvom intervencijom čak do 13 godine deca imaju problema sa tim, posebno dečaci. Kao devojčice ranije sazrevaju po tom pitanju, ali eto rade se testiranja pre, i ako se ustanovi da je obična enureza obično se čeka da prodje. E sad neko koristi tablete i alarm pogotovo, ali ništa to specijalno ne ubrzava samo sazrevanje bešike (ili kako se već stručno kaze ne znam).

Kaže takodje da nema potrebe za budjenjem noću jer to takodje remeti zadržavanje mokraće i stvara naviku noćnog ustajanja, pa i to treba izbegavati. Ona ima periode kad piski svaku noć, pa onda ima periode kad oseti pa ustane da piski, pa ima periode kad se ne piski po par noći uopšte pa onda opet ispočetka i tako. Ne zavisi ništa od tečnosti koju popije u toku dana i pred veče jer sam pratila i to. Jedno je sigurno, da i ako se upiski ne oseti uopšte da je mokra već spava do jutra tako bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vaznije da ona dobro spava i bude spremna za dan i aktivnosti koje je ocekuju a ne da se presvlacite. Imamo druga koji je isto kasno ostavio pelene, majka je pokusavala pa ih vracala,cak su je i vaspitacice zbog toga kritikovale, kod njega je bio drugi problem tj. da krene na wc da piski a  ne u pelenu, i doslo samo od sebe. Dr. nam je ista i nije pravila oko toga neki problem.

leni, KruelaDeviL i Strelac84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao, uzelela sam se ovakvih diskusija :) I ja bih, kao i Venera, uz njen pristanak vratila neku pelenicu, gacice. Cini mi se da, ako svake veceri bude mokra, moze samo jos gore da bude. Vec si prosla kroz to. Sa prvim detetom jos i mozes stalno da peres, a sa trecim i ne. I neka nam ovakve stvari budu najveca briga kad su deca u pitanju :) Moja najmladja je kasno skinula nocnu pelenu, pitala sam se jesam li lenjivica i nemajka ali prevazidjoh tu dilemu :D 

Venera, Strelac84 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Vece dileme su mi sadili drugi nego sama ja, srećom mnogo se i inače potresam u životu, sve mi tesko prevazići te nedoumice 

:DPa da, definitivno ću sa njom se dogovoriti.

Što se briga tiče, hvala višoj sili ili kome god što mi je trenutno ovo najveći da kažem problem. 

A što se diskusija tiče imala bih ja još par za otvoriti, nego ne poznajem trenutnu družinu na forumu :lol:

 

I ne znam šta je sa ovim citiranjem teksta :huh:

Izmenjeno od strane Strelac84
leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14.nedelja, 3.trudnoca. 

Mislite da je moguce da sam osetila pokrete bebe? 

Znam da ovo nije tema za to,ali u trimestrima nema zive duse! 

miliccam i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14.nedelja, 3.trudnoca. 

Mislite da je moguce da sam osetila pokrete bebe? 

Znam da ovo nije tema za to,ali u trimestrima nema zive duse! 

Moguce, ja sam u drugoj trudnoći bebine pokrete osetila u 12.ili 13.nedelji i tačno sam znala da je to to.

Ti već 14.nedelja? Pa divno. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.