Pilule za kontracepciju

odgovora

Objavljeno

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

Sve je to ista tehnologija, uglavnom. Mm ih nekad prepisuje zenama, zavisno od potrebne doze hormona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su izdale :lol: i tako nastala Sofija...E sad,pojma nemam šta činiti.Nisu me izdale pilule 7 godina,a onda odjednom puf!Da li se nekome slično desilo?Ja bih opet da krenem s pilulama,al ovog puta neću Logest.Da li neko ima bolji predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su izdale :lol: i tako nastala Sofija...E sad,pojma nemam šta činiti.Nisu me izdale pilule 7 godina,a onda odjednom puf!Da li se nekome slično desilo?Ja bih opet da krenem s pilulama,al ovog puta neću Logest.Da li neko ima bolji predlog?

Najbolje da vidis sa svojim ginekologom,nista na svoju ruku

Ja trenutno koristim Minerva honormonalne pilule,nema sanse da zakazu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

ja sam ih pila neke 2 godine. Sve bilo ok, nikakvih nuspojava nisam imala. I 2 meseca po prestanku stigla i bebica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih ja sam ih dosta promenila i na kraju spirala dala najbolji rezultat.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila neke sa G nemam pojma vise kako se zovu.Pila sam ih dva mjeseca i prekinula otisla kod doktora jer me stomak bolio stalno od njih i dao mi neke druge koje nisam krenula piti jer sam zatrudnila.A do tad se nisam cuvala godinu i po dana i nisam mogla ostati trudna tako da ja mislim da su mi one pomogle da zatrudnim i hvala im :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno koristim logest i zadovoljna sam. Pila sam logest i izmedju dve cerke, a i sad cu dok se ne odmorim za trece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno koristim logest i zadovoljna sam. Pila sam logest i izmedju dve cerke, a i sad cu dok se ne odmorim za trece.

Ja sam logest pila godinama, i bila sam prezadovoljna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam logest pila godinama, i bila sam prezadovoljna ;)

Čula sam da su dobre čak je i jedna moja drugarica pila te pilule pre vto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...bilo sta od kontracepcije cu pre da prihvatim nego abortus...Posle prvog deteta uzimala sam Yaz pilule i stvarno...prezadovoljna.Prvi mesec mi je bilo malo muka a posle se krvarenje umanjilo,menstruacija se svela na 3 dana,nisam imala pms,uvek dobijala na vreme...Pa i da nemaju ulogu kontracepcije vrede svaku paru zbog ovih drugih pozitivnih svojstava koje imaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre 2 nedelje sam pocela da pijem Jeanine, najvise da bi mi regulisalo krvarenje, jer mi se od porodjaja desavalo da jednostavno dobijem odlive. Ali krvarenje je i dalje neobicno, na svaka 2-3 dana po malo, pa onda nista par dana, pa opet po malo... koliko sam citala, to je normalno, ali nisam jos cula da se to nekome desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre 2 nedelje sam pocela da pijem Jeanine, najvise da bi mi regulisalo krvarenje, jer mi se od porodjaja desavalo da jednostavno dobijem odlive. Ali krvarenje je i dalje neobicno, na svaka 2-3 dana po malo, pa onda nista par dana, pa opet po malo... koliko sam citala, to je normalno, ali nisam jos cula da se to nekome desava...

Meni se to desavalo prva dva meseca. To je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to desavalo prva dva meseca. To je normalno.

hvala ti puno, sad mi je mnogo lakse! Posebno kad od tebe cujem da je to normalno. Ja sam Jeanine pila godinama sa auzama i nikad mi se to nije desavalo do sada pa sam se ipak malo i zabrinula, iako cak i u indikacijama leka pise da moze da se desi. Inace sam planirala da pocnem da ih pijem, doktor mi je dao zeleno svetlo pre 3 meseca a ja sam cekala ni sama ne znam sta, a ti odlivi su bili razlog da napokon pocnem da ih pijem.

Verovatno ni moji hormoni nisu kao pre trudnoce, pa zato telo i reaguje drugacije na pilule ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za Enav:

Pila sam Logest nekih 6 meseci po preporuci doktora da bih smanjila laktaciju i uredila ciklus. Napravila sam pauzu od 4 meseca, ali su mi ciklusi ponovo neredovni. isti dr. mi je rekao da ako hocu, nastavim sa Logestom radi kontracepcije, a dr. iz DZ mi je rekao da ne trebam Logest jer imam preko 40godina i pusac sam, nego neke jace tablete.

Ako je Meni Logest resavao redovnost ciklusa sa 40 godina, da li stvarno znaci da nece sa 41? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za Enav:

Pila sam Logest nekih 6 meseci po preporuci doktora da bih smanjila laktaciju i uredila ciklus. Napravila sam pauzu od 4 meseca, ali su mi ciklusi ponovo neredovni. isti dr. mi je rekao da ako hocu, nastavim sa Logestom radi kontracepcije, a dr. iz DZ mi je rekao da ne trebam Logest jer imam preko 40godina i pusac sam, nego neke jace tablete.

Ako je Meni Logest resavao redovnost ciklusa sa 40 godina, da li stvarno znaci da nece sa 41? :blink:

Naravno, ja ti necu odgovoriti na ovo pitanje jer pojma nemam :) Secam se samo da sam u pocetku, sa 14 godina pila neke strahovito jake pilule od kojih su mi iskakale zlezde i gojila sam se i stalno sam imala glavobolje. E onda mi je dr rekla da je za mene najbolji Logest jer sam jako mlada. Mozda ti treba nesto jace da bi uticalo na ciklus i kad prestanes da ih pijes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za Enav:

Pila sam Logest nekih 6 meseci po preporuci doktora da bih smanjila laktaciju i uredila ciklus. Napravila sam pauzu od 4 meseca, ali su mi ciklusi ponovo neredovni. isti dr. mi je rekao da ako hocu, nastavim sa Logestom radi kontracepcije, a dr. iz DZ mi je rekao da ne trebam Logest jer imam preko 40godina i pusac sam, nego neke jace tablete.

Ako je Meni Logest resavao redovnost ciklusa sa 40 godina, da li stvarno znaci da nece sa 41? :blink:

Sorry, mnogo radim i ne svracam na sajt...

Pusaci ne bi trebalo da piju kontraceptive.

Inace, zene preko 35 piju cesto diane 35, jer je jaci i vise im odgovara. Naravno, ako nisu pusaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti. Sad se samo pitam zasto to do sada nikad nisam cula. Ni jedan doktor mi nikad nije rekao da ne pijem pilule, a nikad nisam krila da sam pusac. :blink: I sad mi je savetovano da uzimam pilule :blink: Da li onda ne deluju ili je nesto drugo u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti. Sad se samo pitam zasto to do sada nikad nisam cula. Ni jedan doktor mi nikad nije rekao da ne pijem pilule, a nikad nisam krila da sam pusac. :blink: I sad mi je savetovano da uzimam pilule :blink: Da li onda ne deluju ili je nesto drugo u pitanju?

Postoji velik rizik od tromboze u tom slucaju. Pa, uostalom, pise na svakom uputstvu. Ne znam zasto to niko nije pominjao.A vazno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

Ja sam 5godina pila jasmin,nikakvih problema,sve super, + cistija koža + nema vise jakih bolova, obilnih krvarenja i nesvestica. Nakon toga ginekolog mi je preporucio NOVINET posto je efekat isti a ima manje hormona. Poslusala sam ga. Pila ih godinu, isto sve ok, samo sto su jos i upola jeftinije. Kad smo muž i ja resili da dobijemo dete, cim sam prestala da se stitim, zatrudnela sam. Hvala bogu, sad cekamo Veljka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jako interesuje ova tema, ovih dana razmisljam da pocnem da uzimam pilule jer sam cula da od njih totalno nestaju bubuljice. Posto jako volim slatkise i nemogu da ih se odreknem imam probleme sa bubuljicama kije se s vremena na vreme pojve na mom licu i uzasno mi smetaju. Sve sam probala, sto kozmetickih preparata, redovno idem kod kozmeticara ali nevredi.… Na bebcu sam procitala losu stranu pilula ( nervoza, mucnina, bolovi u stomaku). Jako me interesuju vasa iskustva i da li postoji neke odredjene pilule koje nemaju ovakve reakcije ?

@Dunja Suput imala sam isti problem sa kožom. 

Pošto sam imala partnera i svakako sam želela dodatnu zaštitu, otišla sam na pregled i uradila analize - tablete su rešile sve moje probleme sa kožom, a nisam imala nikakve nuspojave. Mislim da to zavisi od toga da li si dobre pilule uzela, koje odgovaraju tvojim hormonima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biljo,mislim da je Dunja nasla vec resenje za kontracepciju s obzirom da je pitala 2011. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Jako sam se zbunila, tad sam tek napravila nalog ovde, nisam uopšte gledala kad je pisano. I sad mi je malo teško da se snađem :D

Mene jako interesuje ova tema, ovih dana razmisljam da pocnem da uzimam pilule jer sam cula da od njih totalno nestaju bubuljice. Posto jako volim slatkise i nemogu da ih se odreknem imam probleme sa bubuljicama kije se s vremena na vreme pojve na mom licu i uzasno mi smetaju. Sve sam probala, sto kozmetickih preparata, redovno idem kod kozmeticara ali nevredi.… Na bebcu sam procitala losu stranu pilula ( nervoza, mucnina, bolovi u stomaku). Jako me interesuju vasa iskustva i da li postoji neke odredjene pilule koje nemaju ovakve reakcije ?

@Dunja Suput imala sam isti problem sa kožom. 

Pošto sam imala partnera i svakako sam želela dodatnu zaštitu, otišla sam na pregled i uradila analize - tablete su rešile sve moje probleme sa kožom, a nisam imala nikakve nuspojave. Mislim da to zavisi od toga da li si dobre pilule uzela, koje odgovaraju tvojim hormonima

Izmenjeno od strane Bilja89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Kruela Jako sam se zbunila, tad sam tek napravila nalog ovde, nisam uopšte gledala kad je pisano. I sad mi je malo teško da se snađem :D

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skontaka sam,ali nilo mi je simpaticno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.