Tasta i zet

odgovora

Objavljeno

Opet ja...

Kikiriki...mogu meni moji roditelji oprostiti, ali neću ja sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to je već stvar savjesti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba stati na stranu muža jer je on tvoja druga polovina, jer s njim deliš život, jer će ti roditelji oprostiti što si im okrenula leđa jer si time čuvala svoju porodicu.

Potpisujem ovu izjavu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo volim i cijenim pravdu...ne bitno da li to bio MM ili moji roditelji...

Niko nema prava nikoga da vrijeđa bez razloga...i nema šanse da ću ja stati na nečiju stranu ako mislim da taj neko griješi. Još povrh svega fino objašnjavanje, ma kome?????

Bravo!!!!!

Ostalo (uglavnom) što sam ovde pročitala mi deluje :wacko: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostalo (uglavnom) što sam ovde pročitala mi deluje :wacko: .

:lol: :lol: :lol:

Do sada (hvala Bogu) nismo imali situacije u kojima se mm svadja ili prepire sa mojom majkom... Kao ni ja sa njegovim roditeljima, uostalom. Medjutim, mladi smo, mozda ce se i to jednom desiti....

Ako bi se to desilo, slusala bih kao i raspravu bilo koje druge dvije osobe... Znaci, samo objektivno. Volim i jedno i drugo, i ne bih voljela da povrijedim bilo koga- ona me je rodila (i bas zbog toga je moram postovati i realno gledati stvari), a on je covjek sa kime zelim provesti ostatak zivota. Samo bih realno sagledala situaciju i objasnila (bez vrijedjanja, povisenog glasa), onome kome mislim da treba. I trudila bih se da izgladim stvar, i da nasamo popricam i sa mm-om i sa njom, pa da se poslije izmire. :)

Poznavajuci ih, cini mi se da do svadje ne moze doci, jer i kada se u necemu ne slazu (a to su sitnice), pricaju sasvim normalno i zezaju se na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada (hvala Bogu) nismo imali situacije u kojima se mm svadja ili prepire sa mojom majkom...

Takođe. Ne mogu ni da zamislim takvu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe. Ne mogu ni da zamislim takvu situaciju.

ni ja ne mogu ni da zamislim situaciju da se mm prepire(svadja) sa mojom mamom,niti bih ja imala sta da raspravljam sa njegovom...ako mi/mu nesto smeta kaze meni(ili ja njemu)pa neka svako resava sa svojima,iskreno ne verujem u neku ljubav izmedju taste-zeta,snaje i svekrve,ja moju mamu volim,njegovu postujem,on takodje i tu nema sta da raspravljamo...da dodje do sukoba ja bih se povukla,pa resavajte sami,niciju stranu ne bih drzala,jer ih oboje volim(na razlicite nacine)

na kraju krajeva vidjaju se 1-2 puta godisnje,pa ako onda smetaju jedno drugom njihov problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo volim i cijenim pravdu...ne bitno da li to bio MM ili moji roditelji...

Niko nema prava nikoga da vrijeđa bez razloga...i nema šanse da ću ja stati na nečiju stranu ako mislim da taj neko griješi. Još povrh svega fino objašnjavanje, ma kome?????

evo u potpunosti se slazem sa svim navedenim, i ne slazem se da treba ZAUZETI BILO CIJU STRANU SEM PRAVEDNE STRANE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa situacija, mm i moja mama se idealno slazu. moja mama stvarno voli mm a i on nju i obozava da idemo kod njih..

presudno je kod moje mame to sto je mm dobar i vredan covek, sto se toliko zalaze za porodicu..

a i ja i sveki se volimo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je baš ljepo Ivana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa situacija, mm i moja mama se idealno slazu. moja mama stvarno voli mm a i on nju i obozava da idemo kod njih..

presudno je kod moje mame to sto je mm dobar i vredan covek, sto se toliko zalaze za porodicu..

a i ja i sveki se volimo :wub:

kod vas cveta ljubav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj izvini al roditelji su roditelji i ovo mi malo surovo zvuci, mislim da osim mog deteta nemogu da volim nikoga kao njih, i smatram da su to dve razlicite ljubavi, mnogo razlicite

Upravo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je degutantno uporedjivati ljubav prema roditeljima, supruznicima i deci..

ja ne mogu da volim mm kao mamu niti mamu kao mm.. pa to bi bilo smesno. zato je bitno da balansiramo medju nasim najdrazima ali samo tako sto cemo biti realni i pravedni. opet kazem, zauzimanje za jednu stranu ne moze da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja majka i mm se postuju,ne znam da li se vole nismo o tome pricali.Mislim ni ja ne volim njegove,postujem ih.

Od prvog dana su se dopali jedno drugom,nekad mu vise ugadja nego meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se vasi muzici slazu sa vasim mamama?Da li i vi mislite da nijedna tasta ne moze da "voli" zeta?

Da li i vasa mama misli ,da nijedan muskarac ne zasluzuje,njenu cerku?

Uh, toliko se dobro slazu, da kada se nesto porodicno mora resiti zovu njega, a ne mene <_< , sto mi je u pocetku bilo drago dok me sad vec nervira i ljuti :angry: ( mozda sam ljubomorna... ali ipak sam im ja dete ). I on je prema njima definitivno bolji nego ja... nista mu nije tesko za njih dok ja nekada kao zatezem. Svekra i svekrvu nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razumem sve sto si ti htela da kazes, i sve to stoji, ja njih mnogo volim i vezana sam za njih, za mamu pogotovo, odkad imam dete tek sad razumem mnoge stvari i tek sad nemogu bez nje, al jednostavno u nekim raspravama stajem na stranu mm posto mislim da tako treba, nas dvoje smo jedno i moramo da se podrzavamo, ko ce ako necemo jedno drugo.

lepo rečeno.....

Ovo je po meni apsolutno ispravan stav.

He he, evo Filipa da ne bude da te nikad ne komentarišem. :) Ovo je baš tema gde se ne slažem sa tobom. Treba stati na stranu muža jer je on tvoja druga polovina, jer s njim deliš život, jer će ti roditelji oprostiti što si im okrenula leđa jer si time čuvala svoju porodicu. Ako je on BAŠ u krivu mislim da treba ćutati, ali NIKAKO da se stane na stranu roditelja. Naravno ovo se odnosi na normalne odnose, ne na patologiju.

i ovo lepo rečeno....

:lol: :lol: :lol:

Do sada (hvala Bogu) nismo imali situacije u kojima se mm svadja ili prepire sa mojom majkom... Kao ni ja sa njegovim roditeljima, uostalom. Medjutim, mladi smo, mozda ce se i to jednom desiti....

Ako bi se to desilo, slusala bih kao i raspravu bilo koje druge dvije osobe... Znaci, samo objektivno. Volim i jedno i drugo, i ne bih voljela da povrijedim bilo koga- ona me je rodila (i bas zbog toga je moram postovati i realno gledati stvari), a on je covjek sa kime zelim provesti ostatak zivota. Samo bih realno sagledala situaciju i objasnila (bez vrijedjanja, povisenog glasa), onome kome mislim da treba. I trudila bih se da izgladim stvar, i da nasamo popricam i sa mm-om i sa njom, pa da se poslije izmire. :)

Poznavajuci ih, cini mi se da do svadje ne moze doci, jer i kada se u necemu ne slazu (a to su sitnice), pricaju sasvim normalno i zezaju se na tu temu.

A ovako bi ja slično napisala no' me Boki preduhitrila.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se djevojke...ali me ova tema malo razljutila i moram da iznenesem svoj stav.

Slažem se sa time da ne treba da se podržavaju neosnovane tvrdnje, optužbe i sl.

:rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sto se tog odnosa tice, moram da se pohvalim. Hahaha! Kod nas vazi ona "Ko nema zeta, nema ni magarca"! Salim se, naravno! Moja mama i moj muz se tako dobro slazu, da mi nekad idu na zivce, pogotovo u situacijama kada ja nisam u pravu, pa mi zajedno podju pametovati. :angry:<_< Kada smo u BiH, mm i moja mama idu u nabavke, igraju igrice na kompu, pricaju, super se razumiju.

Sto se tice toga koga bih podrzala u odredjenim situacijama, tu se slazem sa Filipom, Koje zauzimanje strana i objasnjavanje?! :blink: Rjesavamo odmah, pa svidjelo se to nekom ili ne.

Prvo, ako ja stanem na stranu mm, koji nije u pravu, kinjim, ponizavam i povrjedjujem mamu, da bih ja njemu nasamo rekla. Ona to nije zasluzila! Isto bih uradila i u obrnutoj situaciji. Sreca nemam tih problema, uvijek sam ja na tapetu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja majka i mm se postuju,ne znam da li se vole nismo o tome pricali.Mislim ni ja ne volim njegove,postujem ih.

Od prvog dana su se dopali jedno drugom,nekad mu vise ugadja nego meni.

I kod mene je ovaj slučaj.

Moji svi su nezgodini pa sam od samog početka držala mm na distaci sa mojima. Vide se par puta godišnje i to je to. A sve to zbog mog brata koji je notorni alkoholičar koji voli da se svađa e pa da ne bi dolazili u nezgodnu situaciju viđamo se o slavi i o rođendanima i super se slažemo.

A mama i tata poštuju mm, i da se češće viđaju mislim da ne bi bilo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i moji roditelji ne pricaju isti jezik... :( Ali, mislim, bukvalno :D Dok smo bili kod mojih, primetila sam da oni nerviraju mm, pogotovo moja mama, ali jos uvek nisam uspela da provalim zbog cega! Sto puta sam ga pitala sto mu smetaju, jer bas zelim da razumem, ali on ni sam ne zna da mi kaze. Videla sam i kakvi su prema drugom zetu i prema snaji, i uglavnom su prilicno rezervisani, ne mesaju se nikome u zivot, obozavaju da provode vreme sa unucicima, ali ne insistiraju da ih dovodimo, mislim da sve rade s merom. Medjutim, nesto ne stima, a ja ne mogu da shvatim sta... Sad, on njoj ne moze nikad da odgovori (a ne znam ni na sta bi to imao da odgovara), jer ne prica srpski, ali tako nekad nesto ruzno prokomentarise, ili jednostavno napravi ruznu facu, da ona sigurno primeti, ali ne kaze nista, da ne bi pravila probleme-da ja to isto uradim njegovoj mami, ili cak upola manje, bilo bi cike i vriske, osecala bi se uvredjenom i ne znam ti ni ja sta vec. Ne znam... Trudim se da budem oprezna, ako primetim da moja mama previse zabada nos, ja joj bez problema kazem, ona se odmah povuce, mada to se desilo mozda samo jednom ili dvaput. Njemu sam isto rekla da nije u redu da pravi face i komentarise, ali njegovo opravdanje je: "Pa ona ne razume italijanski!" :huh: A koliko mu samo ugadjaju! Jednom, dok sam bila prvi put trudna, rasplakala sam se jer je mama napravila strudlu s makom, da bi je on probao, a ja mak ne podnosim :lol: Njemu uzasno smetaju cigare, i dok je on kod njih, kuca se provetrava pre nego sto mi dodjemo, i dok ne odemo ne pusi se unutra. I ni to mu nije dovoljno... A njegova mama, inace, ima ritual da svaki put kad ode u toalet na veliku nuzdu, obavezno zapali po jednu cigaru, i to mu ne smeta. Glavno mu je bilo: "Kakvi su to roditelji kad smo morali da im placamo troskove dok smo ziveli kod njih, eto vidis da kod moje mame nismo nista morali da platimo??!?!" :blink: A njegova mama nas je izbacila iz kuce!!! Totalno sve nesto nelogicno... Smetaju mu zbog necega, a ne ume da mi objasni zbog cega, pa ja ne mogu da resim, a znam da bi se sve vrlo lako resilo, jer su moji takvi da im je glavna sreca njihove dece i unuka pa sebe stavljaju u drugi plan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesni su :D "Kao" se svadjaju non-stop, ali se ustvari vole :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa situacija, mm i moja mama se idealno slazu. moja mama stvarno voli mm a i on nju i obozava da idemo kod njih..

presudno je kod moje mame to sto je mm dobar i vredan covek, sto se toliko zalaze za porodicu..

a i ja i sveki se volimo :wub:

İsta situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno svi clanovi moje familije, sto uze sto sire, vole mm, i to jos od perioda kad smo se zabavljali... toliko da je to cak meni nekad i iritantno :D Cak i baba kad me nazove da vidi kako smo i sta radimo, uvek kaze "Nemoj da mi sekiras Branka, znam ja tebe..." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno svi clanovi moje familije, sto uze sto sire, vole mm, i to jos od perioda kad smo se zabavljali... toliko da je to cak meni nekad i iritantno :D Cak i baba kad me nazove da vidi kako smo i sta radimo, uvek kaze "Nemoj da mi sekiras Branka, znam ja tebe..." :D

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama često kaže da ima jedna stara: volim zeta zbog svoga deteta. :)

Još kad bi izmislili nešto za svekrIve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.