Tasta i zet

odgovora

Objavljeno

Mm i mm su kao dva najbolja drugara, odlično se slažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama i mm se odlicno slazu. Cak me nervira kada trebamo da idemo kod njih ona mi kaze da pitam Vladu sta bi hteo da mu skuva i koje ce kolace. Alo zeno, pa valjda trebas mene da pitas i meni da ugadjas, a ne zetu. Ugadja mu njegova mama, ugadjas mu ti, a ja???

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama i mm se odlicno slazu. Cak me nervira kada trebamo da idemo kod njih ona mi kaze da pitam Vladu sta bi hteo da mu skuva i koje ce kolace. Alo zeno, pa valjda trebas mene da pitas i meni da ugadjas, a ne zetu. Ugadja mu njegova mama, ugadjas mu ti, a ja???

Hahaha,samo da promenim ime muža,ostalo sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ce mo iskreno moja mama nevoli sva tri njena zeta...a sto se tice mog muza i njega...uff bas se i ne gotive lepo pricaju kad se vide al zato mama kad on nije tu bas i neprica lepo stalno ima nesto protiv njega stalno nesto kao cuje u vezi njega lose a ja sama se borim da vidim dal je to istina ili laz...Ja zanam da ona nemoze da smisli moju svekrvu po nekim situacijama ni ja, al nezivim sa svekrvom nego sa mojim muzem.Isto tako pre nekoliko dana me pitala koliko je dobio platu i ja joj kazem da stalno idem sa njim po platu a moja mama kaze kako on laze me za mnoge stvari i kako on i dalje ,daje njegovima a znam da to nije tako... isto tako i moja sestra je jakoo ljubomorna na mene pa zanam da i ona puno doprinosi tome...ona zivi kod mojih sa muzem i neplaca kiriju ..nemogu da shvate da mi placamo stan.racune i jos plus za kola sitnice ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,samo da promenim ime muža,ostalo sve isto.

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ce mo iskreno moja mama nevoli sva tri njena zeta...a sto se tice mog muza i njega...uff bas se i ne gotive lepo pricaju kad se vide al zato mama kad on nije tu bas i neprica lepo stalno ima nesto protiv njega stalno nesto kao cuje u vezi njega lose a ja sama se borim da vidim dal je to istina ili laz...Ja zanam da ona nemoze da smisli moju svekrvu po nekim situacijama ni ja, al nezivim sa svekrvom nego sa mojim muzem.Isto tako pre nekoliko dana me pitala koliko je dobio platu i ja joj kazem da stalno idem sa njim po platu a moja mama kaze kako on laze me za mnoge stvari i kako on i dalje ,daje njegovima a znam da to nije tako... isto tako i moja sestra je jakoo ljubomorna na mene pa zanam da i ona puno doprinosi tome...ona zivi kod mojih sa muzem i neplaca kiriju ..nemogu da shvate da mi placamo stan.racune i jos plus za kola sitnice ...

Ma vama nikada nije dosadno...ima puno 'priča' kod vas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je bio sa mojom majkom super ali u zadnje vreme se drzi na distanci i slabije ide... Pretpostavljam zbog njegove majke ljubomorne.... :angry: grrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh, nisam ni znala da ova tema postoji, a bas sam razmisljala da je otvorim. Kod mene je ta prica kompleksna. Naime, glavni problem se javio kada se beba rodila i moja mama je izrazila zelju da dolazi svaki dan kod nas da je vidi. To smo praktikovali prvih 40 dana, a onda je mm rekao da on nema nameru da gleda tastu ceo zivot svaki dan u kuci, kad vec imamo tu srecu da zivimo sami. I njegova mama je tada dolazila svaki dan, medjutim ona je nekako manje zahtevna i zaista danas retko dolazi kod nas. Vise voli da odemo mi kod nje (a ja vise volim da ona dodje kod nas jer tada mogu da zavrsim neki kucni posao ali to je sad druga tema), i to se svede na 1 ili najvise 2 puta nedeljno, sto je skroz ok. Glavni problem je sto moja mama sa mojom sestrom ima dogovor da dolazi svaki dan kod nje od kada se njen sin rodio, i to obema odgovara-njen muz radi do 6, a moja mama do 3 i onda ona posle posla ode kod moje sestre i bude sa njom dok joj muz ne dodje. I posle toga ona bi da dodje kod mene. A mm se toga UZASAVA, kaze da nije normalno da mojoj sestri svaki dan treba mamicina pomoc kako on kaze i da on ne bi voleo i da kada nije tu da moja mama dolazi svaki dan. Na kraju se to svelo na neki kompromis. Moja mama dolazi 3-4 puta nedeljno i to u 98% slucajeva kada on nije tu. Kada se vide odnos je ok, ali retko se vidjaju. :rolleyes: Naravno, najvise sve to mene opterecuje jer moram da kombinujem da svi budu zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i moja mama se slazu ok mozda zato sto se vodjauj kedanput u 2 godine :lol: :lol: ne sad ozbiljno mm postuje moje roditelje iako zivim daleko od njih zna ponekad da uzme tel.kucni da ih pozove vjerovatno zato sto i ja njegove postujem pozovem ih ponekad da vidim gdje su sta ima kod njih,ali to je mozda ok sve jer mi zivimo sami i daleko od njih sviju a mozda da smo u istom gradu i blizu mozda bi bilo sve drugacije :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh, nisam ni znala da ova tema postoji, a bas sam razmisljala da je otvorim. Kod mene je ta prica kompleksna. Naime, glavni problem se javio kada se beba rodila i moja mama je izrazila zelju da dolazi svaki dan kod nas da je vidi. To smo praktikovali prvih 40 dana, a onda je mm rekao da on nema nameru da gleda tastu ceo zivot svaki dan u kuci, kad vec imamo tu srecu da zivimo sami. I njegova mama je tada dolazila svaki dan, medjutim ona je nekako manje zahtevna i zaista danas retko dolazi kod nas. Vise voli da odemo mi kod nje (a ja vise volim da ona dodje kod nas jer tada mogu da zavrsim neki kucni posao ali to je sad druga tema), i to se svede na 1 ili najvise 2 puta nedeljno, sto je skroz ok. Glavni problem je sto moja mama sa mojom sestrom ima dogovor da dolazi svaki dan kod nje od kada se njen sin rodio, i to obema odgovara-njen muz radi do 6, a moja mama do 3 i onda ona posle posla ode kod moje sestre i bude sa njom dok joj muz ne dodje. I posle toga ona bi da dodje kod mene. A mm se toga UZASAVA, kaze da nije normalno da mojoj sestri svaki dan treba mamicina pomoc kako on kaze i da on ne bi voleo i da kada nije tu da moja mama dolazi svaki dan. Na kraju se to svelo na neki kompromis. Moja mama dolazi 3-4 puta nedeljno i to u 98% slucajeva kada on nije tu. Kada se vide odnos je ok, ali retko se vidjaju. :rolleyes: Naravno, najvise sve to mene opterecuje jer moram da kombinujem da svi budu zadovoljni.

Auh, bre, ja ne bih dozvolila nikome da mi odredjuje koliko cesto ce mi mama dolaziti. Posebno jer sam i ja mama i razumem tu potrebu. Svaka tebi cast na nervima, ali u mojoj kuci moja mama je uvek rado vidjen i srdacno docekan gost, od strane mene, mm, pa cak i moje svekrve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i moja mama se ne slazu uopste, ali to znam samo ja. Kada se sretnu tu ljubav isijava iz svake njihove reci ili gesta. Namazani su oboje, lizu jedno drugo i tepaju, ali zato kad sam sama sa nekim od njih tu padaju teske optuzbe na racun ovog drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama izuzetno voli i postuje mm. Imaju lep odnos, bas se oseti postovanje, ugadja mu stalno, nikad nista ruzno nije rekla za njega. I tata ga jako voli i postuje, vrlo je zadovoljan zetom :) . Bas kao sto je neko napisao i sira rodbina ga voli, cak i moji ujaci ga stalno zovu i dolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesni su :D "Kao" se svadjaju non-stop, ali se ustvari vole :)

Isti slucaj! :) Obozavaju se! Nisam jos ni od jednog cula kritiku na racun ovog drugog od kad se poznaju. Pa cak i da je bilo nekih primedbi, oni su to resili sigurno licno bez mene, da ja za to ni ne saznam... :) Stalne pucaju neke prozivke, peckanja i slicno, a uglavnom sam najvise prozvana ja, a oni se kikocu... ma jednostavno su nasli zajednicki jezik.

Mm ne dozvoljava da kazem ni jednu jedinu losu rec, cak nece ni da cuje nagovestaj moje zalbe na mamu, kaze da je to zena koja je zasluzila da joj se svaka greska oprosti sta je sve ucinila u svom zivotu i zrtvovala za svoju decu (pogotovo za mene) i da je toliko puna ljubavi koju je nama prenela, da je zasluzila da je drzimo kao kap na dlanu. A moja mama konstantno ponavlja kako bih morala da cuvam mm, jer drugog "takvog" nikad necu naci, a kajacu se citavog zivota ako ga povredim. Cudno, ali istinito :)

I ja volim svoju sveki, ali mi posebno ide na zivce u poslednje vreme jer ne mogu vise da joj budem antidepresiv koliko god ona dobronamerna bila :0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji se slažu odlično, ma čitava moja familija ga voli, sa njima on ima mnooogo bolji odnos nego sa svojima što je pomalo tužno. Sa svojima je na distanci i uvek suzdržan, a sa mojima (širom rodbinom) i zapevati i popiti i raditi i crći od smeha... Volela bih da je u životu imao takav odnos sa svojima, često se požali i bude mi baš žao ali i drago što su moji takvi s njim. Samo kad su svadbe i sl. znam da će s mojom braćom zavšiti pripit na stolu, za mikrofonom i taaako. Srećom ne dešava se često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se vasi muzici slazu sa vasim mamama?Da li i vi mislite da nijedna tasta ne moze da "voli" zeta?

Da li i vasa mama misli ,da nijedan muskarac ne zasluzuje,njenu cerku?

Super se slazu i jako mi je drago zbog toga :)))

Doduse moja mamika nije teska zena, njoj bi se dopao svako "normalan", bitno da je dobar, vredan i da me voli i postuje..

A mm se svakom uvuce pod kozu, takav je, veseljak, pricljiv, zna sa matorcima kako, cale ga gotivi takodje..i baka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moji se slažu odlično, ma čitava moja familija ga voli, sa njima on ima mnooogo bolji odnos nego sa svojima što je pomalo tužno. Sa svojima je na distanci i uvek suzdržan, a sa mojima (širom rodbinom) i zapevati i popiti i raditi i crći od smeha... Volela bih da je u životu imao takav odnos sa svojima, često se požali i bude mi baš žao ali i drago što su moji takvi s njim.

Ista situacija! Sa mojom rodbinom se bolje slaze nego sa svojom..sa svojima se ne slaze najbolje pa cak ni sa majkom, jer je uzasno komplikovana..

Ujaci ga gotive, baba i deda isto, cale i keva moji isto, pa cak i sestra moja ga voli, koja je inace hladna prema mojim momcima (pre njega)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vrijedi ovu temu ozivjeti?:-D

Kakav je ovaj odnos kod vas?

Na prvoj stranici ove eme jedna clanica je izjavila, parafraziram, da sta god da se dogodi izmedju njenih roditelja i njenog muza( da se npr posvadjaju) ona ce uvijek stati na stranu muza(pa iako nije u pravu). Sta vi kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slazem se da muza treba slijepo podrzati. Ja se ne mjesam izmedju njih direktno vec nalijepim ono koje treba nalijepiti u 4 oka. Doduse i oni su poprilicno "korektni", izbjegavaju direktne okrsaje, vec svoje nezadovoljstvo jedno drugim jadikuju meni u nadi da su ja to prenijeti onom drugom i da ce taj drugi to objerucke prihvatiti i postati bolji. Medjutim ja to samo stresem sa ramena jer ukoliko bih stvar proslijedila na adresu samo bi ispalo gore, pogotovo ako je adresa moj muz.

Ne mogu ja muzu da gladim jajca(ma koliko ga sad volim) pored moje krvi i mesa, zene koja me rodila, odgojila, uvijek bila tu za mene. Na kraju krajeva mati je za citav zivot, a muz ako-ako. Da sta bude mati ce mi uvijek biti tu za utjehu i podrsku, a on ce brzo naci mjesto kod druge u krevetu, svaki on.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I o ovoj temi bi se moglo nadugacko i nasiroko, mislim da sve u biti zavisi o cemu se radi tj.koja vrsta prepirke, kakav je brak i zajednicko razumevanje, i kakav je odnos izmedju deteta i roditelja. Ja bi uvek podrzala muza ako je nesto vezano za nas, nase dete. Ako je nesto sasvim trece tj. ne tako vazno mogla bi bez problema podrzati i tudje misljenje , ne moraju biti roditelji u pitanju. Tako je i sa njegove strane. Mene nerviraju roditelji koji se puno deci mesaju, mislim deci vec odraslim ljudima, zanovetaju ,gde pokusavaju u neke odluke da se uplicu, jos ajd na pocetku i mogu razumeti ali posle nekoliko godina braka to je vec previse. Jeste da su nas roditelji stvorilli, ali s kim zivimo , kome decu radjamo je po meni vaznije.

 

 

 

 

 

Izmenjeno od strane Venera
Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su kao rogovi u vreci. Nekad gresi keva, nekad muz. U sustini oboje su poput decurlije koji se pocupaju oko igracke. Muzu zameram jer je mladji i mogao bi da odbije na glupost, a kevi zameram sto je omatorila pa misli da moze sve da joj se odbije na "matora sam-bas me briga". Peckaju se medjusobno pa se posle pozdravljaju preko mene, cirkus sve u svemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala da slepo branim muža u kakvoj god situaciji, ne pada mi na pamet. Iako bi baš tako priča tekla dok sam bila klinacki zaljubljena u njega;) Jbg, omatorila sam i ja i u međuvremenu naučila da ljude posmatram i sa zdrave distance. Važi za sve, i moje i njegove, i njega i mene samu. Kod svih ima stvari koje izuzetno poštujem, ali i onih koje mi izuzetno smetaju, i nije mi problem da glasno kažem šta mislim.

Inače i nisam neki primer za ovu temu jer moji obožavaju mm, imaju fin, korektan odnos, a i ne viđaju se baš često (distanca od 1000 i kusur km) pa sve to ima uticaja... Moja mama zna često da ponovi da joj ni sin verovatno ne bi bio bolji da ga je imala.

Margaritta i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su u dobrim odnosima, toliko dobrim da bi mm svakog dana isao u tazbinu:-) salu na stranu, mm vrlo rado ide kod njih.
A roditelji ko roditelji, nijedan zet nije dovljno dobar za njihovu kcer. Vjerovatno cu i ja jednog dana tako razmisljati, ko zna.
I po meni je to pretjerano - stati na muzevljevu stranu pa iako nije u pravu. Nije mi jasno zasto, iz straha ili cega vec...
Kad razmisljam o ovome cesto se pitam da li ljudima treba da je bitnija primarna porodica (mislim na onu koju stvori) ili ona iz koje je potekao...jer mm zna ponekad da kaze kako njegov brat misli samo na svoju porodicu(zenu i djecu) i nije ga puno briga za roditelje...a onda ja mm-u prigovaram kako je njega vise 'briga' za njegove roditelje nego za nas...

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He,he Snow,ovo kao da nasi muzevi pisu na temi Snaja i svekrva :DNije objektivno :D

Medju nasim primarnim porodicama odnosi su skroz poremeceni,niko nikog ne podnosi,ma kau u losem domacem filmu.

Meni je najbitnija porodica koju sam stvorila.Naravno,sta god da treba,mojima ili njegovima,pomoci ćemo,ali ja sam vaspitavana tako da roditelji brinu o deci,a mm obrnuto.Tako se nasi i ponasaju,moji pomazu i sakom i kapom i sklanjaju se da ne smetaju,a njegovi se grebu,namecu,mesaju,a ako nesto ne daj Bože i pomognu to uredno moraju i da naplate.Sad ja nahvalih moje a nagrdih njegove,a volela bih da bude drugacije...

Ehinacea, Venera i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada bezuslovno ne bih stala ni na ciju stranu,prosto  mi zdrav razum i savest ne bi to dozvolili. Tako da vagam medju njima...nije da se nesto svadjaju ali mm ume nesto da zameri mojima oni mnogo redje ili bar ne iznose to predamnom. Zapravo je da nazovem to pristupom ono sto medju njima stvara "konflikte". Naime, nije sto su moji :D, ali svi su dobri ljudi samo sto kod mojih pristup ponekad  bude prenapadan pa se svede vec na titranje pogotovo kod majke /tako je i oca navikla, sama sebe zeznula u zivotu/ dok se kod njega bezrezervna pomoc podrazumeva nema sta da se bilo ko zahvaljuje, oseca duznim i sl. i onda njega nervira kad se moji zahvaljuju za neku glupost po 10x i gledaju da se na sve nacine oduze... Njega to smara pa mi onda pridikuje a njih opet ne mozes opasuljiti da je to za  njega prirodno isto kao da je za samog sebe uradio. I tako. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kompleksna tema za razmisljanje. Kad budem oprala noge muzu idem da pljunem majku u lice ako ga samo krivo pogleda. :)

Salim se naravno, svakako da mi je porodica koju sam ja stvorila najbitnija i da cu sve u zivotu uciniti za brak i decu, ali ako vidim da mm nije u pravu i da nije bio korektan prema mojoj majci nasamo cu mu to i reci. I obrnuto, reci cu majci ako mislim da nije bila korektna prema mm-u i da se potrudi sledeci put. Mm i ja smo tim i zivotni saputnici, pa mislim da mozemo da pricamo o svemu. Nas dogovor oko svega je na prvom mestu, ali se isto tako trudim da budem dobra cerka i da nekad ako treba savijem i nase potrebe zbog majke. Uvek naravno stradaju moji zivci jer zelim da su svi oko mene zadovoljni, ali to je posebna tema. :D  

Venera, Ummu, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.