Krize i faze

odgovora

Objavljeno

Faza ili ne...nemam pojma. Počela je histerija kada krenem na posao. Bacanje po podu, jecanje...plač. Nikada do sada to nije pokazivao, nemam pojma šta mu je sada.

Falis mu,draga!Sta da ti kazem,osim da koristis svaki slobodan trenutak da mu se posvetis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza ili ne...nemam pojma. Počela je histerija kada krenem na posao. Bacanje po podu, jecanje...plač. Nikada do sada to nije pokazivao, nemam pojma šta mu je sada.

Faza koja je trajala 5 dana....Ništa posebno nisam radila...prošla sama od sebe. Imamo novu...bacanje na pod u prodavnici ako nešto ne kupim. Naravno ne kupim...ostavim ga da leži a ja kupujem svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza koja je trajala 5 dana....Ništa posebno nisam radila...prošla sama od sebe. Imamo novu...bacanje na pod u prodavnici ako nešto ne kupim. Naravno ne kupim...ostavim ga da leži a ja kupujem svoje...

I ta ce proci,ne brini samo ignorisi ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ta ce proci,ne brini samo ignorisi ga

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza koja je trajala 5 dana....Ništa posebno nisam radila...prošla sama od sebe. Imamo novu...bacanje na pod u prodavnici ako nešto ne kupim. Naravno ne kupim...ostavim ga da leži a ja kupujem svoje...

U kako me to izludjuje,Nikola ima tu fazu da na parkingu ide od auta do auta i kada mu ne dam nastaje urlanje!t0103.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh, ja samo "čekam" tu fazu na javnom mestu jer je več počela kod kuće. Do duše još nije krenula sa valjanem po podu ali da zajauče uuuuuu suze su tu u roku od 2sec i to one prave filmske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vec mesec dana u fazi neke agresivnosti: udaranje nogama i rukama koga god stigne, vristanje bez ikakvog povoda...mislim da mu je potrebna socijalizacija. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kakve fazeeee :lol: .

Jana je u fazi "ubij me, ali te necu poslusati."

Mogu da kazem da je bila jako poslusno dete,medjutim kako koji dan sve manje i manje slusa,a ja bas sve manje i manje imam vremena sa njom da se natezem.

Toliko je tvrdoglava da nema sanse da nesto poslusa ako zacrta da nece.Nema te sile da je natera,moram da je vodim u sobu za kaznu.Ipak mislim da ovo nije faza,vec karakterna osobina koja se sve vise istice,ali kako se sa tim izboriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kakve fazeeee :lol: .

Jana je u fazi "ubij me, ali te necu poslusati."

Mogu da kazem da je bila jako poslusno dete,medjutim kako koji dan sve manje i manje slusa,a ja bas sve manje i manje imam vremena sa njom da se natezem.

Toliko je tvrdoglava da nema sanse da nesto poslusa ako zacrta da nece.Nema te sile da je natera,moram da je vodim u sobu za kaznu.Ipak mislim da ovo nije faza,vec karakterna osobina koja se sve vise istice,ali kako se sa tim izboriti.

Kao da si opisala mene.I ja sam takva bila kad sam bila mala a i sad sam i svi kazu da mi je to losa osobina i da menjam ali sta cu takva sam.To ne mozes promeniti i moji su imali muke sa tim i opet sam ostala ista pored silnih kazna.Pusti dete jos je mala,mozda popusti malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvanicno stigla faza valjanja po ulici! :wacko: :wacko: :wacko:

Kada ga vodim na onu stranu na koju on nije planirao (mozes misliti!), postaje strasan- vristi, izvija se, pada na koljena... Kada ga uzmem i ponesem, cupa me i otima se... :angry:

Danas sam imala takvu situaciju, a ljudi su prilazili da pitaju sta mu je... U zemlju sam propala... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvanicno stigla faza valjanja po ulici! :wacko::wacko::wacko:

Kada ga vodim na onu stranu na koju on nije planirao (mozes misliti!), postaje strasan- vristi, izvija se, pada na koljena... Kada ga uzmem i ponesem, cupa me i otima se... :angry:

Danas sam imala takvu situaciju, a ljudi su prilazili da pitaju sta mu je... U zemlju sam propala... :(

I kako biti pametniji i sta uraditi u ovakvim situacijama? Ja se ovoga jako plasim a dozivecemo kad tad. Vec je pocela da ispipava granice samo sto sad ide dublje u inat :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvanicno stigla faza valjanja po ulici! :wacko: :wacko: :wacko:

Kada ga vodim na onu stranu na koju on nije planirao (mozes misliti!), postaje strasan- vristi, izvija se, pada na koljena... Kada ga uzmem i ponesem, cupa me i otima se... :angry:

Danas sam imala takvu situaciju, a ljudi su prilazili da pitaju sta mu je... U zemlju sam propala... :(

Jooooj! Idemo istim stopama..Juce je palo urlanje u prodavnici, uzeli smo mu cokoladicu da je kasirka otkuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je u fazi "ubij me, ali te necu poslusati."

Mogu da kazem da je bila jako poslusno dete,medjutim kako koji dan sve manje i manje slusa,a ja bas sve manje i manje imam vremena sa njom da se natezem.

Toliko je tvrdoglava da nema sanse da nesto poslusa ako zacrta da nece.Nema te sile da je natera,moram da je vodim u sobu za kaznu.Ipak mislim da ovo nije faza,vec karakterna osobina koja se sve vise istice,ali kako se sa tim izboriti.

Kao da si opisala moje dete! Ista prica.Nadam se da ce malo da se promeni kad poraste! (ili ce ostati na onoj narodnoj "puste zelje,pusti snovi!" ).

Jooooj! Idemo istim stopama..Juce je palo urlanje u prodavnici, uzeli smo mu cokoladicu da je kasirka otkuca.

Ovo nam se redovno desava! Nekad toliko zacepi da joj se otvori u prodavnci,kao da nikad nije jela! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kako biti pametniji i sta uraditi u ovakvim situacijama? Ja se ovoga jako plasim a dozivecemo kad tad. Vec je pocela da ispipava granice samo sto sad ide dublje u inat :unsure:

Stvarno nemam pojma sta uraditi... :unsure: Evo, danas je bio super, igrao se kamencicima, setao, gurali smo tricikl. Ali, te scene urlanja i cupanja su nam sve cesce, i ne znam kako da se postavim...

Jooooj! Idemo istim stopama..Juce je palo urlanje u prodavnici, uzeli smo mu cokoladicu da je kasirka otkuca.

O daaaa, mi lizemo lizu skoro svaki put u marketu, jer, Boze moj, on je MORA imati sada i odmah! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno nemam pojma sta uraditi... :unsure: Evo, danas je bio super, igrao se kamencicima, setao, gurali smo tricikl. Ali, te scene urlanja i cupanja su nam sve cesce, i ne znam kako da se postavim...

O daaaa, mi lizemo lizu skoro svaki put u marketu, jer, Boze moj, on je MORA imati sada i odmah! <_<

Sto se tice tih marketa i sta znam, i mi smo otvarali svasta nesto (samo da cuti) a onda sam razmislila, kad vec otvaramo neka to bude malo zdravije, pa joj uzmem i obrisem jednu jabuku, krastavac, bananu i nek se zanima. To je uglavnom kad idemo da kupujemo vise stvari, samim tim ostajemo duze u prodavnici. Stavim je u kolica u onaj deo za sedenje i neka zvace. Desava se naravno da otvorimo i smoki al stvarno gledam da to ipak bude neko voce/povrce. Pa nek se i zamaze, pa sta, opracu. Kad idemo da kupimo dve/tri stvari, ne treba joj nista. Izdrzace tih par minuta.

Ja se plasim onog treskanja o zemlju za kojekakve gluposti. Bilo to u kuci ili na ulici. A pocela je da se zacenjuje i vristi kad jelte, ne ide situacija u pravcu u kojem ona nije planirala. Testira bre dokle moze. Samo ja ne znam kako da reagujem. Za sad je na ignore listi :) Videcemo dal ce upaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno nemam pojma sta uraditi... :unsure: Evo, danas je bio super, igrao se kamencicima, setao, gurali smo tricikl. Ali, te scene urlanja i cupanja su nam sve cesce, i ne znam kako da se postavim...

O daaaa, mi lizemo lizu skoro svaki put u marketu, jer, Boze moj, on je MORA imati sada i odmah! <_<

hmmm... krize i faze

Bacanje po ulici - Ignorisanje i produzim dalje

Udaranje, stipanje i sl. druge dece - dok je bezazleno, pustam ga, jer mu cesto vrate, i mislim da je to najbolja vaspitna mera koju dobije a kad postane opasno - ulecem tako sto sprecavam katastrofu i ako smo napolju, za kaznu odmah ide kuci a tamo kritika

Bacanje i unistavanje igracaka - sve igracke u crnu kesu za djubre pa na terasu, na jedno dva do pet dana ili pored kontejnera, dok ne pocne da kuka za njima i da govori kako nece vise da ih baca,

Dreka po kuci, zgradi, prodavnicama - ili ignorisanje ili pretnja sa zabranom da nece dobiti ono sto mu je u tom trenutku najdraze (recimo cokolada, voznja bicikla, gledanje crtanog filma i sl.)

I naravno najbitnije: DOSLEDNOST I NEMA POPUSTANJA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam sta bih rekla na ovo gore, mislim da su to sve prolazne faze bacakanje na pod, histerisanje, hocu lizu bas sada u prodavnici,ovde odmah...o da, imali smo i mi te faze. Prosle su ali pravo da vam kazem nema tu neke velike metode ili nekog pravila za prevazilazenje toga. Naravno, nije mi bilo prijatno kad se to desavalo, ali nisam ni pridavala preveliki znacaj tome, da bi to proslo malo samo od sebe, malo uz neke mere, tipa neces dobiti ovo, neces dobiti ono, a igracke sklanjam kad nece da ih pakuje na mesto. Uzmem nekoliko igracaka koje su njemu bitne i ostavim u spajz, provedu tamo par dana dok se situacija ne smiri, pa idemo dalje :) :) :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kakve fazeeee laugh.gif .

Jana je u fazi "ubij me, ali te necu poslusati."

Mogu da kazem da je bila jako poslusno dete,medjutim kako koji dan sve manje i manje slusa,a ja bas sve manje i manje imam vremena sa njom da se natezem.

Toliko je tvrdoglava da nema sanse da nesto poslusa ako zacrta da nece.Nema te sile da je natera,moram da je vodim u sobu za kaznu.Ipak mislim da ovo nije faza,vec karakterna osobina koja se sve vise istice,ali kako se sa tim izboriti.

Na koga li je ?! :D Ti si bas smirena i povucena osoba... :D:wub:

I Marko vec duze vreme ima fazu HOCU SAD I ODMAH , neku igracku , pa dodje uhvati me za ruku i vodi me da mu dohvatim nema veze sta ja tog momenta radim , moram momentalno sve da ostavim i da idem sa njim ili cak i da moram da stojim pored njega da gledam kako se igra , cesto prvu jutarnju kafu pijem stojeci jer mi ne da da sednem , a kad stojim onda je siguran da cemo uskoro napolje , pa cim sednem on pruza ruku da me digne i histerise dok god ne ustanem . Imam srece sto je on uglavnom van kuce dobar i poslusan ali zato mi u kuci "vadi mast"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma isti su, kako mogu biti isti tako :) vani bi rekao jao kakvo dete, jos me baby napala kad smo se videli sta me lazes da ona ne slusa i da je nemirna viidi je kako je zlatna, ma glumci teski :D

Vidis li ti to Mici , neverovatno :D Marko je kao bubca van kuce , svi me napadaju sto se zalim i kako divno dete imam jer je napolju kao odrasla osoba , razuman i poslusan nista mu ne moram dva puta reci a u kuci mogu pricati do mile volje dzaba je sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma isti su, kako mogu biti isti tako :) vani bi rekao jao kakvo dete, jos me baby napala kad smo se videli sta me lazes da ona ne slusa i da je nemirna viidi je kako je zlatna, ma glumci teski :D

Bolje i tako nego da je obrnuto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje i tako nego da je obrnuto ;)

Pa to jeste , al po svim prilikama cemo morati sator da razapnemo u neom parkicu da se malo odmorimo od ove faze :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to jeste , al po svim prilikama cemo morati sator da razapnemo u neom parkicu da se malo odmorimo od ove faze :wacko:

:lol: :lol: :lol: Bleso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek su me bukvalno plasila takva histericna deca , nisam ni pomisljala da tu postoje neke faze , e sad kad vidim bezobrazno dete cutim jer ... sta me sutra ceka samo onaj gore zna , bolje ti Sanja cuti da ne bude "rugala se Ruga pa postala druga " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek su me bukvalno plasila takva histericna deca , nisam ni pomisljala da tu postoje neke faze , e sad kad vidim bezobrazno dete cutim jer ... sta me sutra ceka samo onaj gore zna , bolje ti Sanja cuti da ne bude "rugala se Ruga pa postala druga " :D

Pa to.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.