Krize i faze

odgovora

Objavljeno

A mi smo usli u fazu laganja...To je neverovatno kako tako malo dete moze da laze..Hoce da izadje napolje,i ja mu kazem idi pitaj tatu jel mozes,on izadje iz sobe,i posle par minuta udje i kaze putija tata vuleta,a nije ga ni pitao.Ili ode kod babe i dede(zive u drugoj polovini kuce) i kad ga pitaju ko te poslao on kaze tata,ili ako ga pitaju jesu te pustili mama i tata on kaze da,a uglavnom je pobegao. Strasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo usli nevidjenu emotivnu fazu izlivanja neznosti do besvesti. :wub: Mazenje, mazenje, mazenje...sve ostalo je sekundarno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova faza uzima maha: "Mama, hocu...!"

Sta sve odjenom hoce, to je cudo jedno. B)

Mislim da se polako priblizava faza "treniranje roditeljskih zivaca" raznim postpupcima koji su zabranjeni. Mislim da ulazimo u najgoru fazu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... <_< ...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... :huh: ...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... <_< ...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... :huh: ...Pa mama rekao sam ti da to hoću.... :angry:

I kod nas je ovako,i još

Anja pokupi igračke - NEĆU :mellow:

Anja pokupi igračke - NEĆU :blink:

Anja odmah da si pokupila igračke - Rekla sam ti da NEĆU :angry:

Dosad je ovo najgora faza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je ovako,i još

Anja pokupi igračke - NEĆU :mellow:

Anja pokupi igračke - NEĆU :blink:

Anja odmah da si pokupila igračke - Rekla sam ti da NEĆU :angry:

Dosad je ovo najgora faza

Zato sam ja odabrala mlađu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam ja odabrala mlađu... :)

:lol: :lol: :lol:

Kako mi se čini mlađa će da bude još gora... Još sada kad zapne za nešto vrišti dok ne dobije,to ciči da ne možeš da je slušaš. Kad ih uporedim,Anja je bila mala maca u odnosu na Enu sada... Pa ti sad vidi hoćeš li je još :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Kako mi se čini mlađa će da bude još gora... Još sada kad zapne za nešto vrišti dok ne dobije,to ciči da ne možeš da je slušaš. Kad ih uporedim,Anja je bila mala maca u odnosu na Enu sada... Pa ti sad vidi hoćeš li je još :P

Zato će moj Filip biti tada u drugoj fazi :lol: ...Hoću Enu ako nosi u miraz ćebence... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Kako mi se čini mlađa će da bude još gora... Još sada kad zapne za nešto vrišti dok ne dobije,to ciči da ne možeš da je slušaš. Kad ih uporedim,Anja je bila mala maca u odnosu na Enu sada... Pa ti sad vidi hoćeš li je još :P

Jao, jao, jao...moje najmladje dete se poslednjih dana ponasa kao da je princ tame u telu devojcice. Ona jednostavno ne konstatuje sta joj se prica dok ne dobije ono sto hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jao, jao...moje najmladje dete se poslednjih dana ponasa kao da je princ tame u telu devojcice. Ona jednostavno ne konstatuje sta joj se prica dok ne dobije ono sto hoce.

Upravo, tu sve moje teorije o vaspitavanju padaju u vodu. Vidim koliko mi je starje dete rođeno da kažem pitomo,a ja se hvalila umećem vaspitavanja :P U stvari sad tek vidim koliko će neke stvari ići teže sa Enom

Filipa ima da ponese i ćebe samo za svekrvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo, tu sve moje teorije o vaspitavanju padaju u vodu. Vidim koliko mi je starje dete rođeno da kažem pitomo,a ja se hvalila umećem vaspitavanja :P U stvari sad tek vidim koliko će neke stvari ići teže sa Enom

Filipa ima da ponese i ćebe samo za svekrvu

I ja sam sve postignuto sa dve starije klinceze pripisivala svom pedagoskom talentu i znanju. Ali ovo mladje je zapelo da me demantuje posto poto...No, ne dam se lako. Za sad sam uspela da je naucim da mora da mi da ruku kad smo napolju :D I to je nesto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne zanimljive situacije kod nas. Moja curica ima 2 godine i 10 meseci. pre tri meseca je počela histerično da plače i da urla da neće u školicu iako ide od svojih 17 meseci bez ikakvih problema. Po kući me je držala za ruku i bukvalno me nije ispuštala, i uvek je pitala da li mene hoće neko da uzme, i jel neće mama negde da ode bez nje. Ja u čudu, jer je ona izrazito pametno i samostalno dete. Situacija se nastavila oko mesec dana a onda sam ja naslutila o čemu se radi. Jednog jutra uradim test na trudnoću i naravno bio je pozitivan (planirano ;) ) i objasnim joj da će mama da joj rodi bebu. Ona se oduševi i od tada se opet vratilo sve u normalu. U vrtić ide bez problema i sa oduševljenjem i sve je ok. Mozda je OT ali sam htela da ukažem na činjenicu koliko su naša deca empatična i intuitivna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo shvatili da umemo da se naljutimo :D Uh, kako se za svaku sitnicu naljuti, to je cudo. Naravno, ne traje dugo, ali taj revolt ispoljava samo u kuci, srecom. Uredno kaze:" Ljut sam" :lol:

Opet se pojavljuje faza: "Mama, mama" samo mi se sad unosi u facu kad hoce da mi nesto kaze a ja pricam sa nekim drugim. Puno se mazi, trazi vise paznje nego ranije, ali se i dalje igra sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo shvatili da umemo da se naljutimo :D Uh, kako se za svaku sitnicu naljuti, to je cudo. Naravno, ne traje dugo, ali taj revolt ispoljava samo u kuci, srecom. Uredno kaze:" Ljut sam" :lol:

Opet se pojavljuje faza: "Mama, mama" samo mi se sad unosi u facu kad hoce da mi nesto kaze a ja pricam sa nekim drugim. Puno se mazi, trazi vise paznje nego ranije, ali se i dalje igra sam.

Genijalac. :)

Stefi pokrije oči rukicama i kao plače kad se naljuti. Mene to razoruža u srcu skroz na skroz.... I ne voli kad neko povisi ton na njega - sve mora lepo i na tenane da mu se objasni - inače - ne prestaje da se ljuti :D Videćemo koliko će šta da traje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa,kod nas je sve manje-vise isto kao kod vas-necu je necu i nema rasprave,njegova mora biti zadnja,i jako se ljuti,al ono sto me najvise nervira,kad mu ne das nesto on krece da se ujeda i pljuje-gde je to video nemam pojma,to nam je sad najgora nocna mora..bas me iznervira kad krene da se ujeda.. i ne znam kako da to sprecim,da li da pokusavam ili da pustim pa ce proci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa,kod nas je sve manje-vise isto kao kod vas-necu je necu i nema rasprave,njegova mora biti zadnja,i jako se ljuti,al ono sto me najvise nervira,kad mu ne das nesto on krece da se ujeda i pljuje-gde je to video nemam pojma,to nam je sad najgora nocna mora..bas me iznervira kad krene da se ujeda.. i ne znam kako da to sprecim,da li da pokusavam ili da pustim pa ce proci?

Jel ujeda vas ili sebe? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa,kod nas je sve manje-vise isto kao kod vas-necu je necu i nema rasprave,njegova mora biti zadnja,i jako se ljuti,al ono sto me najvise nervira,kad mu ne das nesto on krece da se ujeda i pljuje-gde je to video nemam pojma,to nam je sad najgora nocna mora..bas me iznervira kad krene da se ujeda.. i ne znam kako da to sprecim,da li da pokusavam ili da pustim pa ce proci?

Ne znam sta da ti kazem i nemam savet. Ja bih mozda reagovala isto kako bi i reagovala deca da je u njihovom okruzenju. Ne bih ignorisala jer ne bih mogla da ignorisem, takav mi je karakter B)

Verujem da je sad u fazi kad obajsnjavanje nicemu ne sluzi. Mora mu se nekako dati do znanja da nanosi bol drugome, pa i sam da oseti kako je to. Verujem da kad bi ugrizao nekog drugara da bi se bar jedan nasao koji bi mu vratio istom merom.

Sve to, na kraju prodje. faze su. Samo je pitanje da li mi mozemo to da istrpimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ujeda vas ili sebe? :unsure:

nas

Ne znam sta da ti kazem i nemam savet. Ja bih mozda reagovala isto kako bi i reagovala deca da je u njihovom okruzenju. Ne bih ignorisala jer ne bih mogla da ignorisem, takav mi je karakter B)

Verujem da je sad u fazi kad obajsnjavanje nicemu ne sluzi. Mora mu se nekako dati do znanja da nanosi bol drugome, pa i sam da oseti kako je to. Verujem da kad bi ugrizao nekog drugara da bi se bar jedan nasao koji bi mu vratio istom merom.

Sve to, na kraju prodje. faze su. Samo je pitanje da li mi mozemo to da istrpimo.

pa,jednom me je tako ujeo da mi je odmah pomodrelo i ja sam njega ujela malo samo zato sto me je jako ujeo i on nista..posle je nastavio po svome..a sestra(deverova mala) mu vrati,ne ostane mu duzna,i posle nikom nista...ali nas sto ujeda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je Petar ujedao kad je imao godinu dana.Bila sam sva plava i gubila sam zivce najstrasnije. Dr. mi je rekla da je to poriv slican strasti koji tek treba da se kanalise. U vasem slucaju ne znam da li je to jer ste veliki ili je neka doza agresivnosti tj. negativne emocije koja nikako da se kanalise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je Petar ujedao kad je imao godinu dana.Bila sam sva plava i gubila sam zivce najstrasnije. Dr. mi je rekla da je to poriv slican strasti koji tek treba da se kanalise. U vasem slucaju ne znam da li je to jer ste veliki ili je neka doza agresivnosti tj. negativne emocije koja nikako da se kanalise...

Ne znam sta je,ali kanalisacu mu ja te negativne emocije... :lol: mozda oseca da uskoro nece biti sam pa je zato takav?Citala sam da oni to osete i pre nego sto se desi?nisam ga bas toliko razmazila pa da za svaku sitnicu kad nije po njegovom on se ujede ili pljuje.Cak sta vise,prilicno sam stroga za neke stvari. mozda mu to smeta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza ili ne...nemam pojma. Počela je histerija kada krenem na posao. Bacanje po podu, jecanje...plač. Nikada do sada to nije pokazivao, nemam pojma šta mu je sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faza ili ne...nemam pojma. Počela je histerija kada krenem na posao. Bacanje po podu, jecanje...plač. Nikada do sada to nije pokazivao, nemam pojma šta mu je sada.

Priča ne pomaže?

Mislim da je jako vezan za tebe, sada mnogo više zna i zna da to i pokaže.

Pa čak i kad se buni što nećeš biti tu.

Moj mali je to imao par puta (obično spava kad ja odem na posao) ali je to uspešno rešila moja mama. Objašnjava mu da moram na posao, da zadradim za ovo i ono i da on se lepo grli sa njom da pričaju priču o tome i tome, i on je prestao da drami. Sad da kucnem u drvo nemamo taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ne pomaže ništa. Odnosno pomaže dok ne krenem. Shvata, kaže mora mama raditi...galami šef na nju....Ali čim vidi da oblačim jaknu gotovo je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ne pomaže ništa. Odnosno pomaže dok ne krenem. Shvata, kaže mora mama raditi...galami šef na nju....Ali čim vidi da oblačim jaknu gotovo je....

Duša... :wub: Hoće mamu na ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duša... :wub: Hoće mamu na ceo dan.

Eh... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.