Višak kože na stomaku

odgovora

Objavljeno

Ima li neko ko ima ili je imao problema sa viskom koze na stomaku posle porodjaja, i kako se bori sa tim ?

Ja sam vratila kilazu i zadovoljna sam sa svim sem sa stomakom. Stomak mi izgleda stvarno grozno, em imam pupcanu kilu, em sad i ovaj ogromni visak koze. Znaci katastrofa !

Da li ima leka sem plasticne hirurgije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imaš strije na stomaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ih imaš, šansa da se koža vrati u prvobitno stanje ne postoji. Strije su ožiljačno tkivo gde je koža popucala i nema načina da se one uklone, tako da je koža rastegnuta na tim mestima.

Ako ih pak nemaš, onda verovatno uz neka silna mazanja raznim kremama, vežbama i ko zna čime, možeš koliko toliko da vratiš stomak u red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ko ima ili je imao problema sa viskom koze na stomaku posle porodjaja, i kako se bori sa tim ?

Ja sam vratila kilazu i zadovoljna sam sa svim sem sa stomakom. Stomak mi izgleda stvarno grozno, em imam pupcanu kilu, em sad i ovaj ogromni visak koze. Znaci katastrofa !

Da li ima leka sem plasticne hirurgije ?

Rano ti je za kukanje. Sačekaj kakva će situacija biti za pola godine, a do tad maži Strijetom, on pomaže da se koža vrati na mesto. Da sam na tvom mestu probala bih i sa steznikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar, složila bih se sa Kikiriki. Tvoj stomak se rastezao 9 meseci, i mislim da ne možeš očekivati da se za samo mesec dana sve vrati na staro. Budi strpljiva, povućiće se to! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar, složila bih se sa Kikiriki. Tvoj stomak se rastezao 9 meseci, i mislim da ne možeš očekivati da se za samo mesec dana sve vrati na staro. Budi strpljiva, povućiće se to! :)

Pa, da, devojka je ipak iznela blizance. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, Phoenix ti je rekla realno. Ti jedino mozes da masiras stomak svakodnevno. Verovtano mozes da nadjes tamo mast:

Palmer's Cocoa butter formula

Tummy butter

Ja sam je dobila iz Amerike i odlicna je ukoliko mazes na mokru kozu. Kosta oko 6$.

Pogledaj ovde:

http://www.palmers.com/product/detail.php?ID=80&SID=2

a mozda imaju jos nesto sto bi ti znacilo. Nisu skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tako izgledalo posle oba porodjaja, i dobila sam i puno strija, ali se sve vratilo. Imam jos uvek jedva vidljive bele linijice, ali posto sam bleda, ne vidi se, a koza se zategnula lepo. Mazi, ali i da ne mazes, vratice se na mesto, ako nemas viska kg.

Razmisli samo da li si nekad videla nekoga kome visi koza...Nisi sigurno, jer se ona oblikuje prema telu. Treba vremena, ali se vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mislila da mi se stomak nikada nece vratiti u normalu... Doduse i sada imam visak, ali to je ono sto bi se trebalo srediti vjezbama. Tebi je jos rano, ja sam poslije mjesec dana i dalje izgledala kao trudnica u, mozda 6. mjesecu! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,vratice se u normalu,probaj da nosis steznik.ja generalno nisam dugo imala taj opusteni stomak,mozda mesec dana,ali sam nosila steznik i posle tih mesec dana i mazala sam strijetom.To je normalno,treba vremena da se vrati.Ja nikad necu zaboraviti svoje prvo tusiranje nakon porodjaja,stomak je izgledao kao prazna kesa,i uplasila sam se da se nece vratiti u normalu,ali jeste.A da,ja sam i lezala tri nedelje nakon porodjaja,mm mi nije dao ista da radim,sve je on,moje je bilo samo da mu dam da sisa,tako da mislim da i lezanje znaci,ali koliko vidim imas vec jedno dete i sad blizance,tako da je lezanje za tebe verovatno bila nemoguca misija.Bice to sve ok,ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, mada mislim da ovome sem noza zaista nema spasa. Ne preterujem kad kazem da stomak izgleda grozno, on zaista i jeste takav. Da me nije sramota slikala bi se, a i ne bi vas da plasim.

Ja sam uske gradje i onda to izgleda jos izrazenije nego sto bi kod neke zene jace konstitucije, sirih kukova...

Strije i kilu sam dobila jos u prvoj trudnoci, kao i mali visak koze, a sad je tek katastrofa.

Nosim ja i steznik i mazem sa tom kremom sto mi je Yelena C preporucila, ali svejedno izgledam kao trudnica u sestom mesecu.

Uzas!

Milar, nemoj da se nerviraš, daj sebi vremena. Stvarno verujem da će se koža vratiti u normalu. Ja sam imala ogroman stomak u trudnoći, kasnije višak kože i višak kilograma, ali sve to je nestalo! :)

Što se stija tiče, i to se može rešiti laserskim uklanjanjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, za strije me i nije briga, ne moram se skidati u bikini :) Muka mi je ok komentara da izgledam kao trudnica. Volela bi da mi stomak izgleda koliko toliko pristojno , bar kad sam obucena :)

Millar,bice to sve ok,ja nisam do sad videla da je nekoj zeni ostao stomak da visi. Ne brini se oko tih komentara,ipak si iznela blizance.Moja kuma je tri godine redom radjala i imala svaki put oooogroooman stomak i eno je sad izgleda sto puta bolje od nekih koje su jedno rodile ili cak nijedno.Sve se to vremenom vrati u normalu.

Don't worry,be happy! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, za strije me i nije briga, ne moram se skidati u bikini :) Muka mi je ok komentara da izgledam kao trudnica. Volela bi da mi stomak izgleda koliko toliko pristojno , bar kad sam obucena :)

Ma ne sekerijaj se spasce to pa proslo je tek mesec dana od porodjaja a rodila si blizance, nemoj da se opterecujes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ne obraćaj pažnju na komentare! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo!

Imam isti problem kao i ti, mozda i malo veci <_< i zato sam se i uclanila na forum da ti prenesem moje iskustvo. Jer, ja znam da to jeste na neki nacin zdravstveni problem ne samo "kozmeticki". Rekla si da imas pupcanu kilu, imam i ja. To podrazumeva da nesmes da dizes nista teze od 4-5 kila a sa malom decom svi znamo da je nemoguce :))) ali se MORAS stedeti.Ako ipak moras bar stavi na sebe SHIROKI pojas do ispod grudi koji ce ti stezati stomak i drzati kicmu!!!. Neznam dali mozes raditi trbushnjake ali ako nemozes onda ti najtoplije preporucujem aparat za elektrostimulaciju mishica koji koriste u tretmanima za skidanje kg-a. Tako sam ja pocela, a onda sam saznala za COMPEX- to je Svicarka firma koja proizvodi ove aparatice za kucnu upotrebu koje imaju razne programe za vezbe, masaze, stimulisanje mikrocirkulaciju itd.. Mnogo mi je pomogao jer sam radila mishice, maximalno ih "opterecivala" ali nemozes ih VISE POVREDITI, ali ce ti mnogo pomoci u "zatvaranje" trbushnih mishica kako ne bi izgledala kao trudnica :lol: (nemoj svatiti pogresno, smejem se jer sam ISTA bila i ja)

Tako dolazimo do vishka koze.... VERUJ mi kad povuces, zatvoris stomak, maaaalo smanjis masnocu oko struka, taj visak koze kad se obuces ce se sam od sebe rasporediti i izgledaces i osecas ces se mnooogo bolje. Spored mene, taj visak koze ce se MOZDA malo stegnuti budes li redovno vezbala i pojacala mishice. Svaki put kad se tusiras, rukavicom se dobro istrljaj i namazi neko mleko za telo koje prija TVOJOJ kozi. Znaj, to sto je dobro za nekoga pa makar i za pola sveta, nemora znaciti da je dobro i za tvoju kozu, pa makar to bilo ono staro dobro mleko koje si koristila kao devojka. I nemoj se razocarati, znas meni je trebalo skoro godinu da to postignem... ali sam ja sve ovo otkrivala SAMA, korak po korak trazila reshenja, iskreno se nadam da ce tebi trebati mnogo manje. I naravno ako ti mogu dati druge informacije, slobodno mi pisi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je dr rekla da steznik nece uciniti da se stomak zategne niti bilo sta oko toga pomoci, jedino stto se mi mozemo bolje osecati ako ga nosimo, manje ce nam smetati stomak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo slican problem,i mene stomak muci. 6 meseci posle porodjaja je se sve vratilo u normalu osim stomaka.Ovaj mesec mi dete puni 3 god a opustena koza je jos tu.Ja cu najverovatnije na operaciju,jer kod mene nisu u pitanju misici ni salo vec samo koza,koja se ne moze zategnuti nisacim.Nadam se da ces ti uspeti da resis problem bez operacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je dr rekla da steznik nece uciniti da se stomak zategne niti bilo sta oko toga pomoci, jedino stto se mi mozemo bolje osecati ako ga nosimo, manje ce nam smetati stomak..

Meni licno steznjak nije pomogao,a nosila sam ga prilicno dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni licno steznjak nije pomogao,a nosila sam ga prilicno dugo.

Posto je moj stomak posle porodjaja je bio kao stomak moje drugarice PRE porodjaja :lol: Tada mi je doktor izricito rekao da nenosim steznik jer time dobijam kontra efekat!! Umesto da aktiviram misice da SAME drze stomak, dakle da rade i samim tim polako zatezu stomak, koristenjem steznika oni samo miruju, steznik obavlja njihov posao i oni ostaju mlitavi!!! Steznik nositi samo zbog stomacne kile koje je millar pomenula da ima, kako bi drzala stomak i pomogla drzanju kicmi!!! Kozi nema pomoci, nazalost.... MI jedino mozemo pomoci koliko toliko vezbom, pilingom tokom tusiranja i odabirom pravog mleka za tela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,

ja i posle 16 meseci ima stomak - ko da sam u 4om mesecu...

Svi mi kažu da sam smršala u poslednje vreme, e lepo - a stoma stoji li stoji :lol:

Nije ko što je bio ali ga i dalje imam. Žao mi je što sam pre par dana uspela da uđem u svoje stare farmerke - a ni jedne od stomaka ne mogu da zakopčam.

Dete ima 16,5 meseci a koža je počela da se sređuje i povlači pre mesec - dva.

Valjda treba da sad imam 50 kila (devojačkih 55 mi je bilo savršeno na 170 visine :unsure: ) da bi mi stomak nestao?

A baš mi više ide na ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto sam ostala trudna,dosta sam vodila racuna o svom telu i izgledu.Svaki dan sam radila vezbe,bila sam uvek puna kondicije(kad se samo setim ahh)

Kad sam se porodila nisam puno bila opterecena sa stomakom jer sam svesna da treba malo vremena da stomak spadne.Ali nakon par meseci kad je stomak spao a ova koza ostala....AAAAAAAA plakala sam kao kisa.I sad posle 3 godine jos ne mogu da se naviknem.I dalje vodim racuna o izgledu,sredjujem se svaki dan ali sama pomisao na stomak grrrrrrrrr bas me nervira.Ali dobro neka je meni moje sunce zivo i zdravo,resicemo se stomaka tj koze.Resila bih se davno,ali pokusavamo dobiti drugu bebu,i posto nam ne ide mislim da cu uskoro zakazati operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh tješe komentari da se povukla,onda opet ima i da nije i ja imam višak kože,veliiiki stomak imala velika beba bila sada koža viisi,najmrže mi je kad obučem farmerke i uspijem zakopčat a koža visi preko ...uuufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MILLAR, POTPUNO TE RAZUMEM

evo meni su svi rekli povuci ce se, ali nije i nece, znam svoje telo.... meni je koza ada stojim relativno ok, ali kada sednem katastrofa kao baba, stomak se prelije, kada pokusam stomak dauvucem , ono citav donji se ne uvlaci, katastrofa...

povuklo se to u odnosu na porodjaj, ali pisala sam klinikama za estetsku hirurgiju i svi su mi rekli da se koza maximalno povuce za 6 meseci ostalo je sve uspomena na porodjaj....

sto je najgore, ja nisam opterecena kada se obucem ,ali toliko mi je strasno da se skinem pred muzem... nemam reci, i iako on kaze da nema veze i da super izgledam ja znam da to nije istina, dovoljno je sto ja znam kako izgledam i tako mi to strasno pada

kazem sebi da treba da se skoncentrisem na druge delove tela na lepe grudi, na noge... ali dzaba kada vidim svoj stomak, nemam reci utehe za sebe, pokusacu samo da redovno vezbam i da jos smrsam piosto su mi ostale tri kile , i nadam se a cu jednog dana ustedeti za operaciju, jer moje samopuozdanje je krajnje poljuljano, tokom sexa ne mogu da se opustim, stalno razmisljam o tom mlitavom stomaku i ko kaze a se covek pomiri sa tim , ja stvarno do sada nisam....

nisam te utesila znam ,ali bar znas da smo sve ovde ocajne i jbg gledala sam neku zenu sto je trener cindy kraford na youtubu , ona kaze da imamo manjka kolagena u kozi i i da tu nema pomoci , ajde vdecemo ali sto vreme prolazi mislim da te odvratne stomacine ostaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.