Dvostruka ličnost u realnom i virtuelnom svijetu

odgovora

Objavljeno

Šta mislite o tome? Kako se ponašate u realnom a kako u virtuelnom svijetu, koji je za vas bolji i u kojem se bolje uklapate?

Danas mnogi ljudi bježe od stvarnog, realnog života i skrivaju se u virtuelnom....

Za mene je virtuelni svijet jedan mali dio mog života i ja lično nemam potrebu za njim u smislu skrivanja i bježanja od stvarnosti... Život je jedan i suočiću se sa svim preprekama i ići do kraja. Ipak stvaran svijet je onaj u kome se rađamo, živimo i umiremo.... Dok je virtuelni samo jedna psihička varka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka, otkud ti inspiracija za ovolike teme, i to prilično neobične?

Ova mi je posebno privukla pažnju! :)

Moj virtuelni svet se svodi na ovaj forum. Ne bih mogla da ga poredim sa realnim, jer ga nikad neću shvatiti ozbiljno kao realni svet, ali u mnogo čemu pomaže! :)

Kad sam u pitanju ja u realnom i virtuelnom svetu, nema neke razlike, sem što ovde na forumu više vodim računa o načinu na koji ću nešto reći, jer nedostatak facijalne ekspresije i mimike može prilično doprineti da neko bude pogrešno shvaćen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam u pitanju ja u realnom i virtuelnom svetu, nema neke razlike, sem što ovde na forumu više vodim računa o načinu na koji ću nešto reći, jer nedostatak facijalne ekspresije i mimike može prilično doprineti da neko bude pogrešno shvaćen.

Hehe, ne znam ni ja, došlo mi.... :rolleyes:

Slažem se sa tim da nedostatak gestikulacije, mimike i pokreta dosta utiče na tumačenje odgovara u virtuelnom svijetu, pogotovo ako se radi o ovakvom načinu razgovora ili diskusije. Zbog toga se razgovor u realanom svijetu mnogo razlikuje od virtuelnog. Ali kada već upotrebljavamo ovakav način komuniciranja mislim da bi se trebali potreuditi da što bolje i vjerodostojnije iskažemo svoje mišljenje, emocije i td.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svakako dvostruka ličnost... :lol: blizanac u horoskopu... :D

Ja se super snalazim u ovom virtuelnom svetu...mislim na ovaj forum, drugo ništa i ne posećujem (to bi bio prevelik napor za mene ovako lenju)... :rolleyes:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka, otkud ti inspiracija za ovolike teme, i to prilično neobične?

Ova mi je posebno privukla pažnju! :)

Moj virtuelni svet se svodi na ovaj forum. Ne bih mogla da ga poredim sa realnim, jer ga nikad neću shvatiti ozbiljno kao realni svet, ali u mnogo čemu pomaže! :)

Kad sam u pitanju ja u realnom i virtuelnom svetu, nema neke razlike, sem što ovde na forumu više vodim računa o načinu na koji ću nešto reći, jer nedostatak facijalne ekspresije i mimike može prilično doprineti da neko bude pogrešno shvaćen.

slazem se..

kod mene nema razlike, i takodje ovo je jedino virtuelno sto posecujem.. nema se vremena a i ovde ne posecujem sve teme vec ono sto me zanima.

ponasam se isto, to se do sad moglo zakljuciti i ov za mene nije svet u kome bih se ja mogla bolje osecati i funkcionisati, ovo je po meni vid komunikacije, istrazivanje, pronalazenje odgovora na pitanja koja me muce i pruzanje pomoci drugima ako sam u mogucnosti..

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je po meni vid komunikacije, istrazivanje, pronalazenje odgovora na pitanja koja me muce i pruzanje pomoci drugima ako sam u mogucnosti..

Isto.

Ovakav vid komunikacije mi ujedno pomaze i da svoje misli u realnom svijetu lakse uoblicim i prenesem drugima. Lijepo je kada znas da u svakom momentu na ovom forumu postoji neko ko te razumije. :wub:

Kako se ponašate u realnom a kako u virtuelnom svijetu, koji je za vas bolji i u kojem se bolje uklapate?

Danas mnogi ljudi bježe od stvarnog, realnog života i skrivaju se u virtuelnom....

Ovdje sam se lijepo uklopila jer su mi prijatna caskanja sa zenama od kojih uvijek mogu nesto da naucim, da dobijem podrsku i sl. Nekada je nesto lakse napisati nego reci, pa mi je zbog toga ovakvo druzenje drago.

Nikako ne mogu porediti virtuelni i realni svijet, jer nemam namjeru bjezati od stvarnog zivota. Mogu ga samo obogatiti informacijama koje dobijam, i prijateljstvima koja se izrode na ovakav nacin.

mojabeba i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret je rekla da Ja na forumu i Ja u stvarnom životu nisam ista osoba... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lično mislim da sam mnogo iskernija u ovom virtuelnom svijetu nego stvarnom i pri tome miuislim da se lakše i brže otvaram nego što bi to zaista činila. Inače nisam dvostruka ličnost, to sam što sam i ovde i stvarno samo što u stvarnosti krijem mnogo toga a ovde sve izlajem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li i u stvarnosti modifikujes Frojdove teorije kako ti se svidja? :D

Ja sam lajava pa lajava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret je rekla da Ja na forumu i Ja u stvarnom životu nisam ista osoba... :D

mislim da je ovo jos neko ranije pisao, ne secam se sad ko.

ja iskreno ne znam kako ovo da shvatim. volim te na forumu, volim tvoj duh i znatizelju, volim sto ti i ako si "bez dlake na jeziku" nisi bezobrazna i prosta, volim sto svugde po malo 'cackas'..

pa onda mi nije jasno zasto to nisi isto u realnosti kao i u ovom virtuelnom svetu?

ne znam da li kontas sta hocu da pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je ovo jos neko ranije pisao, ne secam se sad ko.

ja iskreno ne znam kako ovo da shvatim. volim te na forumu, volim tvoj duh i znatizelju, volim sto ti i ako si "bez dlake na jeziku" nisi bezobrazna i prosta, volim sto svugde po malo 'cackas'..

pa onda mi nije jasno zasto to nisi isto u realnosti kao i u ovom virtuelnom svetu?

ne znam da li kontas sta hocu da pitam..

Kada je stvarno vidiš rekao bi ova ne na da zagalami :lol: ... tako nježna i opuštena a na forumu :D djeluje mnooooooooooooogo strožija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana ja sam upravo takva kako me ti doživljavaš...sem što valjda tiho govorim, pa to zbunjuje moje sagovornike...očekuju da sam grlata... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana ja sam upravo takva kako me ti doživljavaš...sem što valjda tiho govorim, pa to zbunjuje moje sagovornike...očekuju da sam grlata... :)

sada bih jos vise volelada te upoznam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada bih jos vise volelada te upoznam :rolleyes:

Ma naći ćemo se na pola puta... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret je rekla da Ja na forumu i Ja u stvarnom životu nisam ista osoba... :D

mislim da je ovo jos neko ranije pisao, ne secam se sad ko.

ja iskreno ne znam kako ovo da shvatim. volim te na forumu, volim tvoj duh i znatizelju, volim sto ti i ako si "bez dlake na jeziku" nisi bezobrazna i prosta, volim sto svugde po malo 'cackas'..

pa onda mi nije jasno zasto to nisi isto u realnosti kao i u ovom virtuelnom svetu?

ne znam da li kontas sta hocu da pitam..

Kada je stvarno vidiš rekao bi ova ne na da zagalami :lol: ... tako nježna i opuštena a na forumu :D djeluje mnooooooooooooogo strožija

Baš to, ona je divna, vesela kao i na forumu, ništa loše, taman posla, nego jednostavno, kad je upoznaš, očekuješ osobu sa grubim glasom, koja će da te čačne, kao i na forumu, koja će da ti postavlja provokativna pitanja kao i na forumu, a (u)stvari ona je jedna mila maca sa nežnim glasićem :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš to, ona je divna, vesela kao i na forumu, ništa loše, taman posla, nego jednostavno, kad je upoznaš, očekuješ osobu sa grubim glasom, koja će da te čačne, kao i na forumu, koja će da ti postavlja provokativna pitanja kao i na forumu, a u stvari ona je jedna mila maca sa nežnim glasićem :wub:

:rolleyes: E, da ...to je to... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš to, ona je divna, vesela kao i na forumu, ništa loše, taman posla, nego jednostavno, kad je upoznaš, očekuješ osobu sa grubim glasom, koja će da te čačne, kao i na forumu, koja će da ti postavlja provokativna pitanja kao i na forumu, a (u)stvari ona je jedna mila maca sa nežnim glasićem :wub:

Pa šta joj je onda ovde na forumu da je tako 'stroga' :lol::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš to, ona je divna, vesela kao i na forumu, ništa loše, taman posla, nego jednostavno, kad je upoznaš, očekuješ osobu sa grubim glasom, koja će da te čačne, kao i na forumu, koja će da ti postavlja provokativna pitanja kao i na forumu, a (u)stvari ona je jedna mila maca sa nežnim glasićem :wub:

:rolleyes: E, da ...to je to... :)

Ja da potvrdim Suncokret za našu Neuhvatljivu. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da potvrdim Suncokret za našu Neuhvatljivu. :rolleyes: :rolleyes:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.