Kila kod beba

odgovora

Objavljeno

U pravu si, nisam procitala taj tvoj prvi odgovor, ko vise zna u kojoj je to temi bilo.

Hvala za sliku.

Od kad je to Marku takav pupak? Tj, kad se pojavila ta kila?

Pitam te sve ovo zato sto moja mladja cerka imamalo kao ispupcen pupak, dr kaze da to nije kila a ja, majka kao majka, moram sve to da proverim.

Ako nadjem sliku, poslacu ti da vidis i nas pupak, pa da cujem tvoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cim mu je otpao pupak tako mu je bilo , i ja sam posumnjala ali me dr ubedjivala da nije , dok nije izasla i preponska , ako sumnjas pravac deciji hirurg i da ne mislis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hpim7584.jpg

Nadam se da sam uspela.

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeeeeeeeeeee, uspela konacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovo deluje kao da se naruckao pa mu je malcice izasao pupak . Jer i Marku kad se najede zadje jace napolje... Ma nista vas ne kosta da proverite sa decijim hirurgom i da ste mirne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda joj je stomak veliki (mozda? :lol: ), ali pupak je uvek takav.

Babice je kriva, jer kad ona ne veze pupak kako treba onda se javi kila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda joj je stomak veliki (mozda? :lol: ), ali pupak je uvek takav.

Babice je kriva, jer kad ona ne veze pupak kako treba onda se javi kila.

Moguce je da je i to . Ja znam da je Marko pre operacije ujutro imao vrlo malo izbacen al zato posle rucka kao onaj veliki kliker viri ispod bodica :) Uglavnom znam da se kile javljaju kad trbusni misici ne ojacaju dovoljno a dete se napreze da ustane, da place , da legne , da se pentra ... Pa znas da bodybilderi nose pojas da im ne izadje kila od tereta , a nasa deca nisu bodibilderi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojki ne znam dali ste slusnale deka ima pojas za hernija kaj mali bebinja mnogu pomaga i kilata se povlekuva bez da ima operativen zafat

Kamilica ako slucajno imate kila pobaraj takov pojas kaj najmalite bebinja najmnogu deluva imam nekolku prijatelki sto se epten zadovolni na koi za dve nedeli bebinjata nemaa poveke ispaknato papoce Pozdravce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili flaster koji mozes sama da iseces od onog baby sensitiv flastera , sutra cu ti nacrtati obilik pa pokusaj sa tim ali da ne mucis dete bez dijagnoze , bolje proveri prvo sa dr ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sa dr, znam da imaju ti neki flasteri a i cula sam za neku foru sa dinarcicem metalnim, koji se stavi na pupak pa ta kila nestane?!

Uglavnom, ona nema nikakvih tegoba i simptoma.

Kad je ta kila u pitanju, sta moze da se desi? Da se inficira, naraste, zaboli jako, pukne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim ali evo npr , sa nama je bio decak kome je kilo toliko narasla da mu je povukla testis ( koji ce morati da mu odstrane) i pritisnula crevo , koje da se taj dan nije operisao verovatno bi puklo :( Uglavnom znam a ne sme da se ukljesti ... onda je operacija hitna ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali ja mislim da kod vas nije kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da te pitam kako izgleda preponska kila?

Kao kliker na preponama? Jel to to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam sanjala da mu se kila vratila , i da ima i neku novu , Boze sacuvaj , a cesto ako odmah nastavim da spavam posle tih glupih snova , nastavim isto i da sanjam ,pa sam ustala da napravim pauzu :P

Nasa preponska je izgledala kao otok tik iznad pise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo uput pa ćemo sutra otići na Institut za majku i dete za svaki slučaj. Lakše će mi biti kada ga tamo pogledaju i kažu šta dalje da radimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo uput pa ćemo sutra otići na Institut za majku i dete za svaki slučaj. Lakše će mi biti kada ga tamo pogledaju i kažu šta dalje da radimo...

Javi sta je bilo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče smo bili na Institutu, uradili pregled i UZ testisa i dr. mi je objasnila da je to zapravo vodena cista, jer je na preponama sve ok, testisi su kako treba, nema reakcije prilikom pregleda i dodira tako da za sada samo treba da pratimo i za mesec dana da dođemo na kontrolu, po potrebi i ranije. Njeno mišljenje je da će se samo povući za nekoliko meseci. Lakše mi je kada smo i to obavili, a nadam se da će se samo povući kao što je dr. rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukasin ima jos od prvog meseca preponsku kilu.

Kada smo je ugledali prvi put prestravili smo se,odmah smo isli kod doktora,pa su nas poslali kod hirurga.Pregledali ga,konstatovali preponsku kilu i rekli nam za mesec dana kontrola,pa su nam opet zakazali kontrolu kada mali bude imao godinu dana.Za sada je sve ok,ali ja se i dalje plasim...jedva cekam da ga operisu i da se to sredi.Stalno se bojim da se ne ukljesti,da ne povuce testis.Evo i sada se probudio i vristao,odmah sam pipala da nije iskocila...uh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.