Kila kod beba

odgovora

Objavljeno

NSanja.. nadam se da ce sve proci najbolje po Marka. i ja sam cula da su to stvarno samo rutinske operacije, ali i sama pomisao na operaciju bebe od 6 meseci je svakome zastrasujuca, pogotovo majci.

sto se tice osecaja zbog tvog rodjendana, to tako bude prve 2 godine se radujes svom rodjendanu sa bebicom, a posle tvoj rodjendan gotovo da izgubi cari.. bar je kod mene tako od ove godine..........

javljaj se kako je bilo. ako ista treba i na pp, blizu sam decije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja.. nadam se da ce sve proci najbolje po Marka. i ja sam cula da su to stvarno samo rutinske operacije, ali i sama pomisao na operaciju bebe od 6 meseci je svakome zastrasujuca, pogotovo majci.

sto se tice osecaja zbog tvog rodjendana, to tako bude prve 2 godine se radujes svom rodjendanu sa bebicom, a posle tvoj rodjendan gotovo da izgubi cari.. bar je kod mene tako od ove godine..........

javljaj se kako je bilo. ako ista treba i na pp, blizu sam decije.

Hvala ti mila ! Ako nas zadrze cucemo se pa cemo piti kafu u parkicu :)

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske suti već sve rekle, mislim na vas i šaljem ti veliki zagrljaj.

Pa se mi slušamo kasnije kad završite preglede. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, baš mi je žao. :(

Nadam se da će se to brzo srediti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nani

Zasto,od straha da se to moze desitit? Mi moramo,tj idemo tamo da zivimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nani

Zasto,od straha da se to moze desitit? Mi moramo,tj idemo tamo da zivimo.

To je drugo, raspitaj se dobro šta ti sve treba pa laganini, vjerujem da će vani dobiti bolju njegu nego ovde

Jednom kada smo otišli, zaglavilo mu se i nisam mogla da vratim, to je bio pakao ... MM nije mogao da vozi, noga u gipsu a on nije htjeo nikome drugom nego meni, plakao je i vrištao. Moj tata je vozio pa se nekako vratio da mama ne bude sama, desilo se u sred noći a doktor nas je iznapadao što smo toliko čekali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U decijoj u NS je haos od guzve , ono je strasno i zalosno , deca sede po patosu u hodniku , sacuvaj boze... Uglavnom imamo malu pupcanu kilu i preponsku vodenu , nije strasno , nije bolno ... samo su nam ih potvrdili i zakazali ponovo pregled za mesec dana i tako do prve godine sa tom preponskom onda tek u obzir dolazi operacija ... a sa pupcanom tako do cetvrte godine .... ako se ne desi da se same povuku ... nikakvu terapiju nismo dobili u bolnici niti savet , ja sam im rekla da sam mu sa mesec dana stavljala flaster za kilu na pupak , ali rekose mi sad ni to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mukica malena. Bas mi je zao :( Nadam se da ga nista ne boli i da nema nikakve smetnje. Preguracete vi to ! ;)

Nema bolove , sreca , raspolozen je, jede lepo (hvala Bogu , da ne ofali majci :) ) ali cim se raskenjka nesto ja sad odmah mislim da je zbog toga iako je i pre kenjkao ... posto on nije beba koja place , jako je to retko , on samo kenjka :) Ma preguracemo , mozda budemo imali srece pa se i samo povuce ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U decijoj u NS je haos od guzve , ono je strasno i zalosno , deca sede po patosu u hodniku , sacuvaj boze... Uglavnom imamo malu pupcanu kilu i preponsku vodenu , nije strasno , nije bolno ... samo su nam ih potvrdili i zakazali ponovo pregled za mesec dana i tako do prve godine sa tom preponskom onda tek u obzir dolazi operacija ... a sa pupcanom tako do cetvrte godine .... ako se ne desi da se same povuku ... nikakvu terapiju nismo dobili u bolnici niti savet , ja sam im rekla da sam mu sa mesec dana stavljala flaster za kilu na pupak , ali rekose mi sad ni to ...

znam.. sestrina mladja 12god je danas pala u nesvest u skoli pa su je sa hitnom dovezli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, samo ti njega i dalje mazulji i ljubi, biće sve u redu! Momčina je on, izugraće sam :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U decijoj u NS je haos od guzve , ono je strasno i zalosno , deca sede po patosu u hodniku , sacuvaj boze... Uglavnom imamo malu pupcanu kilu i preponsku vodenu , nije strasno , nije bolno ... samo su nam ih potvrdili i zakazali ponovo pregled za mesec dana i tako do prve godine sa tom preponskom onda tek u obzir dolazi operacija ... a sa pupcanom tako do cetvrte godine .... ako se ne desi da se same povuku ... nikakvu terapiju nismo dobili u bolnici niti savet , ja sam im rekla da sam mu sa mesec dana stavljala flaster za kilu na pupak , ali rekose mi sad ni to ...

moj mladj sin pre mesec dana napunio tri godine ima pupcanu kilu koja je postala vidljiva tek prosle godine negde oko 22 meseca, i bila sam kod hirurga rekao je isto da ce da se povuce spontano , ako se ne povuce morace operacija, rekao je da mora da bude vise aktivan da ojacaju ti trbusni misici, a on kao šilo, non - stop ide, igra se, trci tamo -vamo, baš je živo dete, nema nikakvih problema, ja ga verovatno ne bi ni vodila kd lekara, nego moja jetrva, mora da ide kod hirurga, stalno mi zvocala tak da sam ga odvela i samo nam je dat savet! bitno je da se ne povecava , mada ja nesto i ne vidim da se smanjuje sto znaci da nam operacija ne gine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam primetila da je mojoj bebi neznatno uvecan levi testis u odnosu na desni. Nema crvenila, sve je meko, ne napipavam nikakvu kvrzicu, bebu to ne boli. Da li je ipak moguce da se radi o kili? Bebac ima 2 meseca. Molim za pomoc, da li je necija beba imala nesto slicno, kako zapravo izgleda kila, da li se prstima moze opipati nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam primetila da je mojoj bebi neznatno uvecan levi testis u odnosu na desni. Nema crvenila, sve je meko, ne napipavam nikakvu kvrzicu, bebu to ne boli. Da li je ipak moguce da se radi o kili? Bebac ima 2 meseca. Molim za pomoc, da li je necija beba imala nesto slicno, kako zapravo izgleda kila, da li se prstima moze opipati nesto?

Ne bih se brinula...kod većibne djece na redovnim pregledima to pominju...i najčešće se povuče do VI mjeseca, ako ne, tada ide operacija....

Kažu da se ona javlja zbog plača...mi smo imali jake grčeve praćene plačom...zato se i pojavila. Vodena kila-hernija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih se brinula...kod većibne djece na redovnim pregledima to pominju...i najčešće se povuče do VI mjeseca, ako ne, tada ide operacija....

Kažu da se ona javlja zbog plača...mi smo imali jake grčeve praćene plačom...zato se i pojavila. Vodena kila-hernija....

Nadam se da je to u pitanju. Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u ponedeljak sada imamo zakazan prijem u decijoj bolnici u NS a u utorak operaciju . Posto je Marko pre dva dana poceo da slinavi ja sam se zabrinula i odvela ga na pregled kod dr koja je utvrdila da nema upale grla ni nosa i da je slinavljenje izavano izbijanjem novih zubica . Ali nije me ni to nesto posebno smirilo , i nadam se u ponedeljak detaljnim pregledima u decijoj , tek tad cu ga mirno pustiti pod anesteziju , a ja... iako sam ja nebitna skroz , eto da vam docaram stanje svoje trenutno , od pre dva dana ne spavam nocu duze od tri sata sa prekidima , sinoc sam morala popiti piliulu za lilulu da ne bih pala u nesevest do ponedeljka , jedva cekam da se to zavrsi i da kazem sebi da sam bila luda sto sam toliko brinula :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u ponedeljak sada imamo zakazan prijem u decijoj bolnici u NS a u utorak operaciju . Posto je Marko pre dva dana poceo da slinavi ja sam se zabrinula i odvela ga na pregled kod dr koja je utvrdila da nema upale grla ni nosa i da je slinavljenje izavano izbijanjem novih zubica . Ali nije me ni to nesto posebno smirilo , i nadam se u ponedeljak detaljnim pregledima u decijoj , tek tad cu ga mirno pustiti pod anesteziju , a ja... iako sam ja nebitna skroz , eto da vam docaram stanje svoje trenutno , od pre dva dana ne spavam nocu duze od tri sata sa prekidima , sinoc sam morala popiti piliulu za lilulu da ne bih pala u nesevest do ponedeljka , jedva cekam da se to zavrsi i da kazem sebi da sam bila luda sto sam toliko brinula :P

Ne se sikiriš, to je uobičajena operacija, moraš brinuti - mama si, ali spavaj, vaćno je da i ti njemu budeš odmrona i nasmejana tih par dana koliko ćete biti tamo... Što se tiče nosića - ako DR smatra da je prepreka to što mu samo curi nos - odložiće intervenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, kakvu on kilu ima? Kako si to primetila? Jel ga boli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, kakvu on kilu ima? Kako si to primetila? Jel ga boli?

Ima je od rodjenja , kazu verovatno od teskog porodjaja , imao je i preponsku koja se za sada povukla , sto ne znaci da se nece vratiti jer se one retko povlace , preponsku je dobio oko 5-6 meseca a pupcanu (vodenu) kilu kao sto rekoh od rodjenja . A primetila sam je jer pupak nije izgledao kao kod ostale dece , skroz je izbacen za velicinu jagodice prsta npr... Ne boli njega to ali se nije ni malo smanjila za godinu i po, jedino sto se pomerila malo iznad pupka. Pokusacu da dodam jednu od slika sa mora gde se lepo vidi ta pupcana ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

img1220.jpg

Evo ovde se bas vidi ... Mi smo se vec navikli na to mada su na moru decica upirala prsticem u njegov pupak pitajuci se sta je to ?! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo danas primetili kuglicu veličine klikera na levom testisu. Odsekli smo se živi jer nije imao sinoć prilikom kupanja, a ni danas kada sam ga presvlačila. Mm je odmah pozvao prijatelja inače doktora opšte prakse i čovek je došao u roku od 15 minuta, pregledao ga i kaže da pratimo da li se povećava, da li postoje promene u ponašanju, bolovi na dodir, učestalo povraćanje i sl. Ako nema ništa od navedenih simptoma nije ništa strašno, trebalo bi da se samo povuče kroz izvesno vreme.

A predveče ga krenu mučiti grčevi, mukica vrišti od plača, a ne bi trebalo da se napreže baš zbog te kilice...jedva sam ga smirila i uspavala...preznojila sam se 10 puta, a sve se trudim da ostanem maksimalno smirena i pribrana zbog njega.

Uf...

U utorak imamo prvu kontrolu pa ćemo da vidimo šta će nam pedijatar reći i samo se nadam da neće morati na operaciju, bar ne ovako mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tila, ja bih ti preporucila , zarad tvoga mira , da bez obzira sta ti kaze pedijatar vas , trazis uput za decijeg hirurga . Mi smo pupcanu kilu imali od rodjenja , i nas pedijatar je tvrdio kako to nije kila nego mu je tekav pupak , dok mu se nije u 6om mesecu javila i preponska koja je bila ocita i meni pa smo dobili uput gde nam je potvrdjena i jedna i druga kila , preponska se posle otprilike pola godine povukla a pupcanu smo operisali pre dve nedelje . A za tu preponsku su nam rekla da i dalje pratimo stanje i da postoji mogucnost da se vrati . Inace je decija hirurgija puna decaka sa kilicama , to je rutinska operacija koju teze podnesemo mi roditelji nego deca i zato razumem tvoj strah jer sam se i ja tako osecala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, mozes li da objasnis kako tacno izgledaju te kile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice , pitala si me vec jednom to i ja sam ti cak i dodala sliku MArkovu gde se ona lepo vidi u temi gde si me pitala ,verovatno ti je promakao odgovor , ali posto ni ja sad ne znam gde je , evo dodacu ti opet ...img1220.jpg

NSanja, mozes li da objasnis kako tacno izgledaju te kile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dupli post....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.