Kila kod beba

odgovora

Objavljeno

Mojoj bebi je sa sedam ipo meseci ustanovljena kila. Ne moram ni da pominjem koliko sam se uplasila kada sam to prvi put napipala. Odveli smo ga u Tirsovu na pregled i rekli su nam da mora biti operisan. Svi su me ubedjivali da je to veoma laka operacija ali ja sam tih dana bila totalno pogubljena. Operaciju su mu uradili 15.03.Sve je trajalo nekih pola sata. Ujutru dodjete a uvece se ide kuci. Ovih dana idemo na skidanje konaca. Bebac je to super podneo izgleda da je meni palo teze nego njemu.

Mame ako vasa beba ima slican problem mozda ce vam znaciti da vam kazem da zaista nije strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je imao operaciju kilice sa mesec dana. Meni je bilo strašno ali sve je prošlo kako treba. Ožiljak se jedva nazire.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Andrej je imao kilu koju je dobio sa mesec dana,ali nije mogao da se operise jer je bio anemican,i non stop nesto bolesljiv,i konacno smo se operisali pre 2 meseca,4.februara 2010.Moram vam priznati da sam se psihicki 10 dana pripremala,ali je hvala bog proslo sve ok.Operisali su ga na Institutu za majku i dete kod doktorke Bube,ali on nema nikakve konce,vec je koza zalepljena,i mi smo lezali 2 dana u bolnici.Iskreno sam jako protiv lecenja i hiruskih zahvata u Tirsovoj,imala sam jako losa iskustva za neke stvari,a jeste cinjenica da tamo postoji tim ekserata za operativne zahvate,ali bih vam toplo preporucila Institut,i necete pogresiti,Nas ceka sada jos jedna operacija hipospadije,samo cekamo da prestane da piski i kaki u gace....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ima nešto više od tri meseca. Pre nedelju dana promenili smo pedijatra (jer je prethodni bio prezauzet i bukvano nas je otkačio i preporučio neke svoje kolege), koji je primetio pupčanu kilu. Kada sam ja posumnjala na kilu jos kad je beba imala mesec i po, stari pediajatar je rekao da to nije kila.

Elem, novi pedijat nam je preporučio da fiksiramo pupak tako što ćemo da prokuvamo novčić ili da napravio disk oblika novčića od čistog voska i zalepimo ili zavojem pričvrstimo pupak i ubacimo ga unutra da ne štrči.

Da li neko ima iskustva sa tim i šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam, ali mi to sa novcicem i voskom zvuci prosto neverovatno. Da probate kod nekog hirurga ili da potrazite jos neko misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam, ali mi to sa novcicem i voskom zvuci prosto neverovatno. Da probate kod nekog hirurga ili da potrazite jos neko misljenje?

Ja bih ako je moguće da izbegnem hirurga, evo već par dana mu stavljam i čini mi se da se malo pupak uvukao. Verovatno treba vremena, kao i da se razvije muskulatura. Bitno je da se beba ne bunu kad stavljam vosak.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je da idete kod nekog hirurga,ipak se ja sa tim etvarima ne bih mnogo zezala....Moj Andrej je u februaru operisao testisnu kilu,koja mu je pravila problem godinu i po dana,sada je skroz drugo dete,bolje jede,raspolozeniji je..

Ja bih ti preporucila dr.Slobodanku-Bubu,sa instituta za majku i dete,ona je urolog,hirurg,mi smo kod nje isli po preporuci,jako je dobra,pa je posetite da pogleda dete.Ona radi utorkom od 9-11 u ambulanti,i nema guzve,brzo se zavrsi...samo vam treba uput pedijatra za urologiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba ima nešto više od tri meseca. Pre nedelju dana promenili smo pedijatra (jer je prethodni bio prezauzet i bukvano nas je otkačio i preporučio neke svoje kolege), koji je primetio pupčanu kilu. Kada sam ja posumnjala na kilu jos kad je beba imala mesec i po, stari pediajatar je rekao da to nije kila.

Elem, novi pedijat nam je preporučio da fiksiramo pupak tako što ćemo da prokuvamo novčić ili da napravio disk oblika novčića od čistog voska i zalepimo ili zavojem pričvrstimo pupak i ubacimo ga unutra da ne štrči.

Da li neko ima iskustva sa tim i šta mislite o tome?

Pa i ja sam cula za taj sistem sa novcicem, ali sam ipak probala flastere koji su se dosta dobro pokazali, zovu se Porofix flasteri , kod nas u NS kostaju po apotekama ok 150 din komad, sto nije malo s obzirom da ih treba menjati svaki dan. Ali postoji i losa strana, koliko god da mu je pomogao flaster i vratio pupak na mesto, pojavila se iritacija koze na lepak od flastera, pa evo i nakon dve nedelje mazem kremom da se povuce crvenilo. Inace probala sam i sa tim novcicem od voska ali moj malisan je jako aktivan pa mu to spadne i ne vredi. Nadam se da ce proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skinuli smo konce pre nekih mesec dana i sve je OK. Ranica izgleda kao neka dublja ogrebotina. Sada mu ranu 2 puta dnevno mažem sa pavlovićevom masti i verovatno mu neće ostati ožiljak. Jeste li vi sa nečim mažali ožiljak i sa čime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skinuli smo konce pre nekih mesec dana i sve je OK. Ranica izgleda kao neka dublja ogrebotina. Sada mu ranu 2 puta dnevno mažem sa pavlovićevom masti i verovatno mu neće ostati ožiljak. Jeste li vi sa nečim mažali ožiljak i sa čime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo ni imali ranicu već samo crticu koja izgleda kao prevoj. Godinu dana posle operacije skoro da se uopšte ne vidi. Nismo ničim mazali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada mu je ta ranica (crtica) baš izbledela. Još kad se osunčamo na moru neće se ništa ni poznavati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niste napisale gde se ta kila nalazila kod vase dece? Molim za brz odgovor jer sam od jutros kod sina primetila malo ispupcenje na levom jajetu, unapred zahvalna. Pri dodiru ne reaguje, ne boli ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niste napisale gde se ta kila nalazila kod vase dece? Molim za brz odgovor jer sam od jutros kod sina primetila malo ispupcenje na levom jajetu, unapred zahvalna. Pri dodiru ne reaguje, ne boli ga.

Bili smo kod hirurga, u pitanju je vodena kila koja ce se za sada, samo pratiti. Kaze da se obicno povuce, u slucaju da pocne da raste, moracemo da je operisemo. Eto toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ako je moguće da izbegnem hirurga, evo već par dana mu stavljam i čini mi se da se malo pupak uvukao. Verovatno treba vremena, kao i da se razvije muskulatura. Bitno je da se beba ne bunu kad stavljam vosak.. :)

Moja beba je imala to,isto tako,i uspelo je da se povuce sa novcicem zalepljenim za vosak,pa gaza i zavoj neka nosi tako 15 dana i gotovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da ne mora da se operiše. Kod mog bebca se to nalazilo otprilike 1-2 cm iznad piše pa na levu stranu ( ne na preponi ). Izvini što nisam ranije odgovorila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovako mali, moj Mihailo ima problem- naime, pedijatar nam je jos u porodilistu primijetio vodenu kilu, ali je rekao da bi trebala nestati sama od sebe do godinu dana.

Danas, kada smo isli na vakcinu, drugi pedijatar nam rece da za par mjeseci odemo do djecijeg hirurga...

Malo sam gledala na netu, vidim da najcesce i nestaje do godinu dana, a negdje preporucuju da se saceka i do 3 godine. Ne znam sta da radim ako nam hirurg preporuci operaciju... :(

Da li je neko imao slican problem? Mislim da ga to ne boli, jer ne place kada ga kupam, presvlacim itd, ali me stvarno brine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš dosta ovde o tome (mene lično nije zanimalo, ali slučajno videh)

http://redhotchilibaby.freeforums.org/vode...rokela-t66.html

Hvala, Kristal. Citala sam to, cak negdje vidjeh da se i nekim bajanjem to uspjesno skida :blink:

Htjela sam da vidim da li neka od "nasih" mamica ima iskustva sa ovim, da cujem neke konkretne savjete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 50% muške dece se rađa sa hidrokelom. I mi smo je imali i postepeno se voda resorbovala nakon recimo 6 meseci. Uopšte ne treba da brineš. :)

Nemam nikakav savet jer se to ne tretira. Samo prati. Videćeš da će se postepeno smanjivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 50% muške dece se rađa sa hidrokelom. I mi smo je imali i postepeno se voda resorbovala nakon recimo 6 meseci. Uopšte ne treba da brineš. :)

Nemam nikakav savet jer se to ne tretira. Samo prati. Videćeš da će se postepeno smanjivati.

Hvala ti. Uopste se nisam brinula, jer su mi u porodilistu rekli da je to veoma cesta pojava i da nestaje do prve godine... A onda mi juce kazu da se konsultujem sa hirurgom! To me je malo uplasilo...

Dobro je znati da to nije nista ozbiljno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip je imao vodenu kilu, ali je u potpunosti nestala oko 7 mjeseca. Samo neka je pedijatar prati na redovnim kontrolama u savjetovalištu. Ali uvijek naglasi da ju pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je imala to,isto tako,i uspelo je da se povuce sa novcicem zalepljenim za vosak,pa gaza i zavoj neka nosi tako 15 dana i gotovo!

I moja beba je imala to i kupili smo neki chicco zavoj za pupak,za dan-dva se pupak vratio u normalu,a eto može i novčićem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo sinoc kod djecijeg hirurga, i rekao nam je da nista ne radimo u vezi vodene kile, da se ponasamo kao da je i nema. Rekao je da dodjemo za 3 mjeseca na kontrolu, ali da on ne preporucuje da se bilo sta radi dok dijete ne napuni bar 2 godine. Racuna da ce ona postepeno nestati, bas kao sto je Filipa rekla.

A sto se tice famoznog povlacenja kozice na pisi, rekao je da do prve godine nista ne diramo, i da je za sada sve ok!

Rijesila sam da ga poslusam, jer je cijenjen dr, sa "Instituta za majku i dete" u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidiš Borjana, izgleda da će biti kao kod mog Filipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.