Kila kod beba

odgovora

Objavljeno

Za kakao ne znam

Ali danas je dobio komadic dzigerice u supici

On ne prihvata ni totema ampule ni referum sirup ... na zalost.

Ne trebam mnogo da mu popravim hemoglobin, on nije tako los ali nije dovoljno visok za totalnu anesteziju. Sada mu je 105 a za operaciju minimum je 115 posto poslije operacije nuzno hemoglobin padne pa onda oporavak moze da traje i mjesecima jer rana ne moze da zaraste i stalno puca sto znaci da bi mu pri prvom naporu tj prohodavanju opet pukao taj misic kroz koji crijevo i iskace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za kakao ne znam

Ali danas je dobio komadic dzigerice u supici

On ne prihvata ni totema ampule ni referum sirup ... na zalost.

Ne trebam mnogo da mu popravim hemoglobin, on nije tako los ali nije dovoljno visok za totalnu anesteziju. Sada mu je 105 a za operaciju minimum je 115 posto poslije operacije nuzno hemoglobin padne pa onda oporavak moze da traje i mjesecima jer rana ne moze da zaraste i stalno puca sto znaci da bi mu pri prvom naporu tj prohodavanju opet pukao taj misic kroz koji crijevo i iskace

A legofer sirup :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu mada kontam ako nije prihvatio ovo dvoje ne vjerujem ni da ce to.

Trebao bi piti najmanje 6ml toteme dnevno tj dva puta po 3 ml, ja mu danas dadnem 1,5 ml, konam bolje ista nego nista i odmah se "prokakio" ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu mada kontam ako nije prihvatio ovo dvoje ne vjerujem ni da ce to.

Trebao bi piti najmanje 6ml toteme dnevno tj dva puta po 3 ml, ja mu danas dadnem 1,5 ml, konam bolje ista nego nista i odmah se "prokakio" ....

I moje dete je imalo takvih problema sa sirupima al je legofer pila i nije bilo problema sa stolicom, mada ko zna svako reaguje drugacije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakav savet u vezi ishrane,ali eto da ti pruzim podrsku i zelim vam da izgurate sve to na najbolji moguci nacin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nikakav savet u vezi ishrane,ali eto da ti pruzim podrsku i zelim vam da izgurate sve to na najbolji moguci nacin!

hvala puno :)

hvala zene na savjetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, tek sam sad videla vaš problem sa kilicom i gvožđem. I baš mi je krivo. Ali nadam se da će biti okej.

I mi imamo pupčanu kilu koja mu se pojavila pre godinu dana a pre 6 malo porasla. Ovih dana moram da ga vodim na kontrolu. Hirurg nam nije rekao da mora za sad da se operiše ali da dolazimo na 6 meseci na kontrolu. I čini mi se da mu se povećalo. Veruj mi da bi mi bilo lakše da se operiše nego svaki dan gledam i mislim o tome.

Veliki pozdrav i poljubac od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u ovakvim slucajevima operacija je spas .... Nije meni frka za operaciju nego mi je frka sta ako se ukljesti što nije nemoguće a on još nije spreman na operaciju tj u tom slučaju operišu ali te upoznaju sa rizikom a ti nemas druge opcije ...

Koliko sam ganjala ovih dana mnogi roditelji su se sa tim borili na isti nacin kao i ja ali su djeci sa ovim ampulama popravili krv za 15 dana i rjesili problem a ovaj moj "kilo" ne prihvata zeljezo ni pod razno.

danas sam se cula sa doktoricom i kaze da mu definitivno uvedem meso ali da ne dajem kakao jer je jos mali za njega a za legofer kaze da je to isto, zeljezo samo razredjeno i da bi mu trebala dupla doza tog sirupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam za drugaricin slucaj, njena mala je imala preponsku kilu kao mala beba i doktorka im je rekla da ako se ukljesti, tj. kad primete da neutesno place naprave kupku sa toplom vodom, moze i malo vruca i da ubace bebu, kila se pod dejstvom te vode oslobodi, tj. ne bude vise ukljestena, to je kao prva pomoc kod takvih slucajeva. Nadam se da sam bar malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo prvi put cujem, u svakom slucaju hvala na informacijama, svaki savjet je koristan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa ovim, mora li se bruh nizno operisati

Iskustva imam ali da li je nuzno,ne znam tj.meni su dr.ovde u CH rekli da je bolje da operise dok je beba a iako se povuce,moze se povratiti bilo kad i bice mu gore kad postane aktivan.Takodje su mi rekli da se moze desiti da tokom dana ili noci dobije napad ili ako se taj deo creva ukljesti,morao bi hitno na operaciju.

A ja sam bebcu primetila dve nedelje po rodjenju i kad su mi rekli za operaciju,ja sam se sva izgubila.Nije nista strasno,malo ga uspavali i nije trajalo ni sat vremena.Posle operacije smo bili na intenzivnoj dok se probudio.S obzirom da jadnicak nije smeo ujutru da pije mleko,cim se probudio nije mogo da se napije kolko je bio gladan.Tad je imao mesec i po dana i evo posle godinu dana cak se ni oziljak ne vidi.

Nemoj nista da se plasis,po meni bolje da operise sto je pre moguce.Ja bih sad non stop razmisljala dal ce mu izaci ili nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo prvi put cujem, u svakom slucaju hvala na informacijama, svaki savjet je koristan

Mozda kasnim, ali sam se tek sada prikljucila temi. Moja beba ima preponsku kilu sa obe strane i dobio ju je pre mesec dana. Morali smo da proveravamo dal se ukljestila ili nije, jer je u tom slucaju kontrola hitna. Proverava se tako sto pritisnes tu izbocinu i guras je prstima ka stomaku. U pocetku sam se plasila to da radim sama, ali vec za 2-3 dana morala sam da pobedim strah jer se radi o dobrobiti deteta. Malo sam eksperimentisala,...i mnogo je lakse kad bebi dignes nogice u vis kao kad joj menjas pelenu a onda drugom rukom pritiskas na gore. Mrdnes prstima malo levo-desno i ona sama pronadje put i vrati se. Doduse prvim grcom ili napinjanjem bebe ona opet iskoci, ali poenta je da znas da li je pokretljiva ili nije, jer ako nije onda je ukljestena i to bebe nenormalno boli. Ukoliko tvoja bebica jos nije operisana, slazem se sa savetom da bebu ubacis do struka u toplu vodu, na taj nacin se isto malo povuce kila i to mi je rekao pedijatar a i hirurg iz Tirsove. Moj bebac nije mogao da se operise kada je ustanovljena kila jer je bio previse mali za anesteziju, tako da sad ima skoro 2 meseca sto je minimum za intervenciju. Idemo sutra na operaciju pa ako te budu interesovali detalji rado cu te informisati. Veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DanijelaDani, znam sve te fazone, na žalost silom prilika sam ih naučila ZAISTA TI ŽELIM SVU SREĆU SA TIM KILAMA- JOŠ NA OBE STRANE

Mi smo jako dugo ganjali krv pa kada smo popravili hitno je morao na opetaciju jer se dva puta desilo da mu se uklještilo. Nisam mogla sama da vratim a on je povraćao od bolova :( ... i tako bolnu bebu je jedna budala od dj. hirurga vratio kući i rekao da čekamo 24h, pošizila sam, htjela sam ga tužiti, "nalupati" ga na licu mjestu DJETETU SE KILA UKLJESTILA, POVRAĆA KOLIKO GA BOLI A ON NAMA KAŽE DODJITE ZA 24 SATA???

kreten

U svakom slucaju operacija je bila rutinska, doktor je morao da napravi dosta veći rez nego što je to uobičajno i rekao da nikada nije vidio veću kilu.

koliko god da je operacija bila rutinska, anestezija i narkoza su učinili da mi se noge odsjeku i da ne budem u stanju ni da hodam kako treba a kamo li nešto drugo, 45 minuta nevidjene nervoze i operacija gotova ....

... budjenje iz anestezije je bilo katastrofa, narednih 8 sati je proveo bukvalno na meni, počeo bi da plače čak i kada bi pokušala da sjednem a kamo li da ga spustim ili nešto slično

Isti dan su nas pustili kući, koliku mu anestezija "nije sjela" povraćao je tri dana i tu noć imao temperaturu, opet naravno oka nisam sklopila

U svakom slucaju sve je OK proslo, nije bilo nista strasno u medicinskom smislu ali meni je bilo KATASTROFA GLEDATI KAKO SE TAKO MALO BIĆE MUČI, i prije operacije a i poslije

Dok nije bio spreman za operaciju po 3-4 puta dnevno se DESAVALO DA JA NE MOGU DA VRATIM i morao je hirurg to da vraća a ja od straha ni jednom nisam mogla da upalim auto i vozim nego laganini taksi pa na hirurgiju i svaki put ista prica, vrate nas kuci dok ne bude spreman za operaciju ....

BOGU HVALA PA JE I TO GOTOVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani hvala Bogu da je sve gotovo, mukica kako se namucio :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bas se namucio ... ova zadnja dva mjeseca (nesto manje) su bili katastrofa i za nas i za njega .... svaki roditelj zasluzuje orden koji prodje kroz ovakve (i na zalost) jos gore situacije

sada tek razumijem rijeci svoje mame, kada je kroz jecanje (u jednoj GROZNOJ sitaciji) za mog brata govorila " a kada se sjetim kako sam ga nunala kada je bio beba dodje mi da vristim" ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani,sve je to tesko,ali je proslo..Ti si hrabra zena i majka,a bebac hrabrica takodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i moj mladji sin kilu na preponi,ne dirati nista dok se jel ne ukljesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima i moj mladji sin kilu na preponi,ne dirati nista dok se jel ne ukljesti.

idi kod pedijatra i dj hirurga da ti sve objasne

Ako budeš uspjela da to bebi kontrolišeš biće sve OK, ugovori operaciju, odradi pred operativne nalaze ... sa tim se nije šalilo

Ako budeš pustila da se uklješti radiće operaciju ali kada se to desi tj nećeš ti birati a možda baš u tom momentu beba bude npr bolesna ili nešto slično. Sa totalnom anestezijom se nije zezati a ja sam svom djetetu vraćala bruh po savjetu ljekara a kada nisam ja mogla vraćao je hirurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod pedijatra prosle nedelje,objasnila mi je kako to uopste izgleda i sta da radim. Jedino mi moze biti problem posto idemo u inostranstvo da mi se tamo desi pa mogu u pm :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod pedijatra prosle nedelje,objasnila mi je kako to uopste izgleda i sta da radim. Jedino mi moze biti problem posto idemo u inostranstvo da mi se tamo desi pa mogu u pm :wacko:

Ja sa Stefanom ni na vikendicu nisam mogla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo kilu :( Danas smo dobili uput , sutra ujutru idemo u deciju kod hirurga , prilicno je velika u trouglu iznad pise :( Ne boli ga na dodir , raspolozen je ali je ona bas velika , sinoc sam je primetila da je bas otekla (postavila sam pitanje u sos sta moze biti ) i jutros je bila znatno manja , medjutim u toku dana je opet otekla pa smo oko 18h isli u hitnu i tamo nam je to utvrdjeno ... Tako mi je tesko , tata mi je u bolnici , ovo sad sa Markicem ... a posve svega sutra mi je rodjendan , za koji sam mislila da ce mi biti najsrecniji u zivotu jer je prvi sa mojom srecicom ali eto .... Bas sam tuzna, uplasena , iscrpljena ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo kilu :( Danas smo dobili uput , sutra ujutru idemo u deciju kod hirurga , prilicno je velika u trouglu iznad pise :( Ne boli ga na dodir , raspolozen je ali je ona bas velika , sinoc sam je primetila da je bas otekla (postavila sam pitanje u sos sta moze biti ) i jutros je bila znatno manja , medjutim u toku dana je opet otekla pa smo oko 18h isli u hitnu i tamo nam je to utvrdjeno ... Tako mi je tesko , tata mi je u bolnici , ovo sad sa Markicem ... a posve svega sutra mi je rodjendan , za koji sam mislila da ce mi biti najsrecniji u zivotu jer je prvi sa mojom srecicom ali eto .... Bas sam tuzna, uplasena , iscrpljena ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Zao mi je NSanja,citala sam sinoc tvoja pitanja,ali nisam znala nista o tome da ti kazem,jedino da ti preporucim da ipak odes kod lekara sto si ti i uradila.

Proci ce i taj tezak period....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo kilu :( Danas smo dobili uput , sutra ujutru idemo u deciju kod hirurga , prilicno je velika u trouglu iznad pise :( Ne boli ga na dodir , raspolozen je ali je ona bas velika , sinoc sam je primetila da je bas otekla (postavila sam pitanje u sos sta moze biti ) i jutros je bila znatno manja , medjutim u toku dana je opet otekla pa smo oko 18h isli u hitnu i tamo nam je to utvrdjeno ... Tako mi je tesko , tata mi je u bolnici , ovo sad sa Markicem ... a posve svega sutra mi je rodjendan , za koji sam mislila da ce mi biti najsrecniji u zivotu jer je prvi sa mojom srecicom ali eto .... Bas sam tuzna, uplasena , iscrpljena ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

jaoooooo koliki sam post napisala i stefan nešto kliknu i sve izbrisa :angry::angry::angry::angry:

Nsanja, svaki treći dječak danas ima kilu. Znam kakko se osjećaš, kako ti je ali zapamti da je to rutinska operacija koja traje maksimalno 45 minuta i zovu je takodje beskrvna operacija jer se bebi samo zasječe koža i spoji taj mišić

Pretpostavljam da će ti operaciju raditi "na hladno", kako oni to tako zovu a to je da ugovoriš datum i vrijeme, izabereš hirurga i obavi se. Dakle još jedna od prednosti, nije hitno.

Vodi računa da se kila ne uklješti, onda imaš 24h da ga operišeš i onda je operacija nešto teža. U slučaju da primjetiš otok koji je bolan, koji nikako ne možeš da vratiš, da je poplavio i uz to sve beba ti povraća ISTE SEKUNDE NA HIRURGIJU ONDA JE HITNO. Pošto ćeš ovu uputnicu da iskoristiš sada za pregled i dogovor traži još jednu, koja će ti stajati u knjižici šisto da imaš kraj sebe

Pretpostavljam da ćeš morati da radiš predoperativne nalaze, ima tema predoperativna procedura gdje sam napisala šta sve doktori traže i šta treba da uradiš, kada nadjem link stavicu ti u ovu temu.

Znam da je teško, znam da je grozno i kako se osjećaš ... nevjerica, razočarenje ali vjeruj, prošla sam to, nije toliko strašno koliko se na prvu čini.

Bitno je da bebu ne nosiš preko stomaka, da mu ne stišćeš trbuščić, da ga ne stavljaš điha điha položaj i ako primjetiš da pokušava da ustane ravno kao odrastli ljudi tj da napreže stomačne mišiće, okrenui ga na bok ili na stomak i pokaži mu kako to "bebe" rade tako da minimalno napreže stomačne mišiće.

Ako ti bilo šta zatreba ja sam kroz sve to prolazila prije dva mjeseca tako da ti mogu puno pomoći, ako ništa drugo tu sam da ti pružim podršku .... sretno i bez panike ... posalji ovde ili na pp poruku ako ti nesto ne bude jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala joko , i nani ... Probudio se jutros jako rano pa sam ga stavila jos jednom da odpava pre nego sto krenemo , da ne bude nervozan i neispavan tamo ... Javljam se cim se vratimo , izguracu ja ovo, samo da prodje , sad me sve odjednom sastavilo , sinoc sam od muke dobila dijareju :P On je raspolozen , nije mu bolno , ujutru mu otok spadne a poslepodne opet otekne ... valjda od naprezanja ...

Hvala vam jos jednom na podrsci , kuckamo se poslepodne ... :*

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAVI STA SU TI DOKTORI REKLI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.