Doktori koji su vam vodili trudnoću

odgovora

Objavljeno

Dr Petronijevic GAK Visegradska,najbolji na svetu!

Ne vodim trudnocu kod dr.Petronijevica,ali sam u poslednje vreme dosta pozitivno cula za tog doktora...

Obecala sam sebi da cu sledecu trudnocu voditi kod njega...

Citala sam po raznim forumima o njemu i nisam naisla na nijedan negativan komentar :)

A i moja snajka je imala priliku da ga upozna,kaze:Doktor koji malo prica a mnogo zna i pomaze ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za DZ Mirijevo! Eto ja bila, ima dosta trudnica, ali ne previse, koliko mi se cini ok je sve, ljubazni, ma super. Nadam se samo da se nece pokvariti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za DZ Mirijevo! Eto ja bila, ima dosta trudnica, ali ne previse, koliko mi se cini ok je sve, ljubazni, ma super. Nadam se samo da se nece pokvariti...

Kod koje gin. si upala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam pisala ovde... Lekara koji mi je vodio trudnocu vise ne zelim ni da komentarisem, ali cu onog koji me je porodio, dr Zikic, bolnica u Zajecaru, pohvaliti. Super je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod koje gin. si upala?

Htela sam kod dr Pecic jer sam cula da je sasvim ok, ali nazalost radila je popodne, a meni se nije vracalo, jos izasla sa posla, i neka mladja sestra na salteru mi kaze da je stvarno ok i dr Vesna Filipovic tako da sam bila kod nje. I cini mi se da je ok, al videcemo.

Dala mi uput za laboratotriju, i uput za institut u Sv. Save za krvnu grupu i Rh faktor, jer kaze moram da imam za porodiliste napismeno negde koja sam krvna grupa iako znam koja sam.

Pa kod nje ponovo u cetvrtak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam kod dr Pecic jer sam cula da je sasvim ok, ali nazalost radila je popodne, a meni se nije vracalo, jos izasla sa posla, i neka mladja sestra na salteru mi kaze da je stvarno ok i dr Vesna Filipovic tako da sam bila kod nje. I cini mi se da je ok, al videcemo.

Dala mi uput za laboratotriju, i uput za institut u Sv. Save za krvnu grupu i Rh faktor, jer kaze moram da imam za porodiliste napismeno negde koja sam krvna grupa iako znam koja sam.

Pa kod nje ponovo u cetvrtak...

Ona je i moj ginekolog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je i moj ginekolog ;)

Stvarno? Pa ja pitam ima li neko da vodi u DZ Mirijevo, a ti cutis..Najgora si od sve dece! ;)

I jesi zadovoljna? Kakva ti je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno? Pa ja pitam ima li neko da vodi u DZ Mirijevo, a ti cutis..Najgora si od sve dece! ;)

I jesi zadovoljna? Kakva ti je?

Nezahvalno je preporučiti doktora, zato sam i ćutala ;) Ok je žena, svidja mi se komunikacija sa njom, nije nadobudna, arogantna, znači, pre svega je čovek, što se meni svidja. A to koliko je stručna ne znam, nisam do sad imala neke potrebe da saznam, ono što radim kod nje su samo brisevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih da pitam da li mi mozete preporuciti dobrog doktora u Bg za 4d.Ja sam u 22 nedelji trudnoce,pa me zanimaju vasa iskustva.Gde ste bile i kakva je cena.Pozdrav svim mamama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih da pitam da li mi mozete preporuciti dobrog doktora u Bg za 4d.Ja sam u 22 nedelji trudnoce,pa me zanimaju vasa iskustva.Gde ste bile i kakva je cena.Pozdrav svim mamama.

Ja mogu da ti savetujem sledece:

posto si 22 nedelja, vazno je da znas da se od 23 nedelje pa na dalje radi FES tj. fetalna ehokardiografija tj. pregled srca deteta. Taj pregled rade u AnaLife-u to znam sigurno i to pomocu 4d uz-a, medjutim, meni je moja lekarka rekla da je mnogo bolje da za FES odem u Visegradsku kod doktorke Dukanac, koja vazi za naseg najboljeg dijagnosticara u ovoj oblasti. Takodje, rekla mi je (moja lekarka) da zapravo FES treba da radi pedijatar specijalozovan za to, i da takvih ima u Tirsovoj, ali da ona ne moze da mi da takav uput, pa mi je dala uput za FES za Visegradsku, pa ako bude problema, oni mogu dalje da salju u Tirsovu. Mislim da je to mnogo bolja varijanta nego 4d, ali ti razmisli sama.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...a mozes ti i jedno i drugo, ako ti je do 4d zezalica, to razumem. Ja ipak vise verujem dobrom dijagnosticaru, na kakav god UZ gledao. 4d UZ je simpaticna igracka mada sama po sebi nema puno znacaja. Ima dobrih dijagnosticara po privatnim ordinacijama ali vecina njih rade u NF ili Visegradskoj, pa je bolje da ih za pocetak pojuris tamo, a posle moze i druge varijante.

Eto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bih da pitam da li mi mozete preporuciti dobrog doktora u Bg za 4d.Ja sam u 22 nedelji trudnoce,pa me zanimaju vasa iskustva.Gde ste bile i kakva je cena.Pozdrav svim mamama.

Ja bih ti rekla da odeš pre na ekspertni uz,nego 4d.a ko je dobar od dr i to je relativno.Ja bih ti predložila da odeš na sajt Fondacije Fetalne medicine iz Londona,tamo ima spisak lekara koji su osposobljeni za ekspertni uz,hromozomopatije,baš detaljne preglede u trudnoći.Nije to stvar samo aparata uz,treba da te pregleda neko ko se u to baš razume,ako već hoćeš da platiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da ti savetujem sledece:

ali da ona ne moze da mi da takav uput, pa mi je dala uput za FES za Visegradsku,

Meni je ginekolog iz DZ dala uput za fetalnu ehokardiografiju za Tirsovu. Sigurno moze. I gomila zenica koja je bila tamo je isto dosla sa uputom iz Doma zdravlja. Ja sam isla kod Parezanovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ginekolog iz DZ dala uput za fetalnu ehokardiografiju za Tirsovu. Sigurno moze. I gomila zenica koja je bila tamo je isto dosla sa uputom iz Doma zdravlja. Ja sam isla kod Parezanovica.

I? Kakva su iskustva? U kojoj nedelji si bila? Jel mozes da opises pregled? Jel su guzve? Koliko ranije si zakazala? Ja zakazala ali prilikom zakazivanja vidim da pregledi traju 10 minuta. Odmah mi se slosilo, sto volim te sto "sve vide" za minut... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila ni dabl ni tripl test,ali bih da radim 4d cisto da vidim bebac i da se uverim da je dobro.A i prvi mi je bebac pa me bas zanima kako to sve izgleda.Cula sam da je Jurisic dobar za 4 d pa ako neko ima iskustvasa njim neka pise. I koji jos test da uradim do kraja trudnoce da se uverim da je beba zdrava i prava.Sada sam u 22 nedelji.POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila ni dabl ni tripl test,ali bih da radim 4d cisto da vidim bebac i da se uverim da je dobro.A i prvi mi je bebac pa me bas zanima kako to sve izgleda.Cula sam da je Jurisic dobar za 4 d pa ako neko ima iskustvasa njim neka pise. I koji jos test da uradim do kraja trudnoce da se uverim da je beba zdrava i prava.Sada sam u 22 nedelji.POZDRAV

Koliko imaš godina? Na običnom UZ se dosta toga vidi i ako te tvoj lekar ne šalje na dodatne analize, znači da je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 25 godina.Nije m e moj ginekolog slao ni na dabl ni neki drugi test.Ali posto nisam radila ni jedan taj test radila bih 4 d cisto da se uverim da je sve ok i da mirno spavam.Pa me zanima jel neko od vas u Bg isao kod Jurisica i kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa me zanima jel neko od vas u Bg isao kod Jurisica i kakav je.

Nisam isla kod Jurisica ali su dve poznanice vodile trudnocu kod Njega i kazu da su jako zadovoljne... ;) Usput sam na internetu citala dosta pozitivno o njemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I? Kakva su iskustva? U kojoj nedelji si bila? Jel mozes da opises pregled? Jel su guzve? Koliko ranije si zakazala? Ja zakazala ali prilikom zakazivanja vidim da pregledi traju 10 minuta. Odmah mi se slosilo, sto volim te sto "sve vide" za minut... <_<

28. nedelja trudnoce. Pregled UZ-om preko stomaka, kao kod ginekologa, samo sto te gledaju i perinatolog i deciji kariolog/kardiohirurg. Guzve su velike, zakazuju na dva meseca (bar je tako bilo). Da, pregledi traju 10, 15 minuta, doktori su ljubazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

28. nedelja trudnoce. Pregled UZ-om preko stomaka, kao kod ginekologa, samo sto te gledaju i perinatolog i deciji kariolog/kardiohirurg. Guzve su velike, zakazuju na dva meseca (bar je tako bilo). Da, pregledi traju 10, 15 minuta, doktori su ljubazni.

Hvala puno. Nadam se da ce mi rezultati biti ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula da je on ok pa me zanima kakva su vasa misljenja.Verovatno cu ovih dana zakazati kod njega.Bitno mi je da je dobar strucnjak i da zna da radi sa 4 da ne kao neki da promrmlja nesto i da me skine sa dnevnog reda,sto je kod nas na zalost vecinom tako.Trudnice nemaju neke privilegije,sto smatram da bi zaista trebalo,ako hocemo da iskorenimo belu kugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula da je on ok pa me zanima kakva su vasa misljenja.Verovatno cu ovih dana zakazati kod njega.Bitno mi je da je dobar strucnjak i da zna da radi sa 4 da ne kao neki da promrmlja nesto i da me skine sa dnevnog reda,sto je kod nas na zalost vecinom tako.Trudnice nemaju neke privilegije,sto smatram da bi zaista trebalo,ako hocemo da iskorenimo belu kugu.

Mislim da se neces pokajati ako odes kod njega...Bar tako kazu moje prijateljice :rolleyes:

Ja sam isla u Analife na expertni UZ i jako sam zadovoljna...Radi dr.Vojislav Zivanic,makimalno se posveti pacijentu,sve objasnjava dok radi UZ ,tako da znas sta gledas,sta obelezava i tako to...Pregled traje 30min...Na kraju dobijes slike na papiru a i CD sa slikama i klipovima svoje bebice...

Ne znam da li Jurisic daje CD sa klipovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A reci mi,taj ekspertni uz,u cemu je razlika izmedju njega i 4 d jel to slicno?I koliko on kosta u Analife?Nisam bas cula dobre stvari za Analife pa sam malo skepticna.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A reci mi,taj ekspertni uz,u cemu je razlika izmedju njega i 4 d jel to slicno?I koliko on kosta u Analife?Nisam bas cula dobre stvari za Analife pa sam malo skepticna.Pozz

Bas cudno sto nisi cula pozitivno o Analife,a evo npr.ti si prva osoba od koje sam Ja cula da nisu dobri ;) Bas ima dosta pohvala po raznim forumima...Ali dobro,sve zavisi od osobe do osobe...to je normalno :rolleyes:

Eksperni UZ znači da se preciznije i detaljnije pregledaju svi organi bebe da li je sve OK (i obično zahteva osobu - ginekologa koji je obučen za to, ne rade svi dr to). Obično se savetuju 3: u 12.nedelji (kad je završen razvoj svih organa - organogeneza), oko 24.nedelje (kad se obično radi i ehokardiografija - stanje srca bebe) i oko 34. nedelje.

Razlika između 3D i 4D UZ je u toj tzv. 4 dimenziji, tj. beba se vidi trodimenzionalno u realnom vremenu.

Znači, nije bitno da li je 3D ili 4D već da ga radi ekspert ;)

Ja sam prvi pregled u Analife platila 8700 a svaki sledeci je bio 7000din..mislim da je u 10-oj nedelji besplatan pregled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja mogu da pretpostavim otkud te lose vesti o AnaLife. Posto je tamo 4d uz u 10 nedelji besplatan, i to vec godinama cini mi se, jer je klinika sklopila nekakav ugovor sa ministarstvom zdravlja, tamo se prave strasne guzve. Trudnice se zale uglavnom na taj uz u 10 nedelji, da je dezorganizacija, da Zivanic ne stigne sve da ih pregleda kako valja i sve u tom smislu (sto mi je i logicno, kad navali ko zna koliko trudnica u prvom trimestru... :rolleyes: ). Prosto, cini se da imaju organizacioni problem ua tom delu. Za ostale preglede, i ja cujem sve najbolje o Zivanicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.