Doktori koji su vam vodili trudnoću

odgovora

Objavljeno

Zelim takodje pohvaliti DR. VLADIMIRA VAJSA, jer je to retko dobar, profesionalan, brizan, odgovoran, strpljiv... Ma jedan vrsan lekar bez sumnje!

Moram spomenuti i dr. Vukovica koji je isto zaista jedna divna osoba i zaista veliki profesionalac u svom poslu a i pored toliko posla, zena i problema uvek nasmejan i duhovit.

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam već da imam 2 doktora, u Dispanzeru i bolnici. Doktor u bolnici mi je otkrio miom, vodio računa o meni dok sam bila na odeljenju zbog bolova u bubregu, a doktorki u Dispanzeru nije bilo svejedno kad sam joj pokazala izveštaj o miomu jer ga ona nije videla na UZ. Tako da do daljnjeg kod nje ću odlaziti samo za doznake i upute za praćenje i trudnoće i mioma u bolnici. To je bio njen predlog. I svideo mi se, naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam već da imam 2 doktora, u Dispanzeru i bolnici. Doktor u bolnici mi je otkrio miom, vodio računa o meni dok sam bila na odeljenju zbog bolova u bubregu, a doktorki u Dispanzeru nije bilo svejedno kad sam joj pokazala izveštaj o miomu jer ga ona nije videla na UZ. Tako da do daljnjeg kod nje ću odlaziti samo za doznake i upute za praćenje i trudnoće i mioma u bolnici. To je bio njen predlog. I svideo mi se, naravno!

Ja imam isto iskustvo,ni meni moja dr iz DZ ni posle 2 UZ nije videla miom!otkrili su ga u Betaniji,nakon sto sma imala neko krvarenje.Da li ti miom stvara neke probleme?da li su te nesto savetovali povodom toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isto iskustvo,ni meni moja dr iz DZ ni posle 2 UZ nije videla miom!otkrili su ga u Betaniji,nakon sto sma imala neko krvarenje.Da li ti miom stvara neke probleme?da li su te nesto savetovali povodom toga?

Što manje kretanja i naglih pokreta, da ne dođe do uvrtanja mioma jer tada može doći do komplikacija. Ništa posebno. Samo što će ga u buduće bolje propratiti. Uglavnom, sada sam malo mirnija. Bitno je da ne smeta bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što manje kretanja i naglih pokreta, da ne dođe do uvrtanja mioma jer tada može doći do komplikacija. Ništa posebno. Samo što će ga u buduće bolje propratiti. Uglavnom, sada sam malo mirnija. Bitno je da ne smeta bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isto iskustvo,ni meni moja dr iz DZ ni posle 2 UZ nije videla miom!otkrili su ga u Betaniji,nakon sto sma imala neko krvarenje.Da li ti miom stvara neke probleme?da li su te nesto savetovali povodom toga?

Bice sve u redu, samo sledite upute lekara, sto manje fizickog rada i optimizam. Ja sam ih imala 2 u trudnoci i jedan je dosta smetao bebi ali hvala bogu sve se zavrsilo lepo :)

Sve najbolje!

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zadovoljna svojom doktorkom. Meni je zaista divna i profesionalna. E sad, neke zene misle da dr treba da trci i igra oko njih i da je uvek na cvetice, da im tepa i sta ti ja znam, ali ja to licno ne volim. Volim svoju doktorku koja mi u mojih pola sata pokaze maksimalnu paznju i korektnost, a da li ce mi se u gradu javiti ili ce me vec posle dva minuta zaboraviti, ne tice me se.

Uvek mogu da je pitam sta me interesuje, mogu da je zovem i na mobilni,ali hvala Bogu, nista do sad nije bilo tako urgentno da bih je uznemiravla na mobilni i sto nije moglo da saceka do kontrole. Uvek mi da neki savet i odgovori na pitanje, ali naravno ne zadrzavam je mnogo niti se ona sad nesto rasprica sa mnom dok druge zene cekaju. Prijatna je, cak i kad vidim da je umorna ili nije bas najbolje raspolozena, uvek ima osmeh i lepu rec, a to puno znaci kad krenes kuci. Radila je ranije i u bolnici i privatno, ali otkad postoji zakon da lekar moze da radi ili u drzavnoj ili u privatnoj praksi (sto mnogi jos uvek nisu primenili) odlucila se za privatnu. Cula sam da, iako ne radi u bolnici, uvek zove telefonom da cuje stanje i kako je prosao porodjaj njenih pacijentkinja. Oni imaju pravo da otvore bolovanje, tako da ni za to necu morati u DZ.

Nadam se da ce i kod mene biti sve ok i da se necu razocarati u nju. Nikad joj nista posebno nisam kupila, osim jednom kad sam joj kupila cvet- bas lep ljiljan za Ljiljanu. Ali ako nadjem nesto prikladno, odnecu joj jer smatram da zasluzuje.

post-17922-1272279066_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvu trudnoću vodila doktorka sa studentske poliklinike u Beogradu( jer sam tada bila student) i uvek je bila ljubazna, nasmejana i sppremna da odgovori na sva moja pitanja, a i da me posavetuje kako da se hranim da se ne ugojim, na UZ je sa interesovanjem sve lepo objašnjavala i pokazivala, zajedno se sa mnom radovala i sa njom sam prezadovoljna. Drugu trudnoću sam vodila u DZ, pošto sam već znala šta me sve očekuje nisam je smarala pitanjima, ona je korektno vodila trudnoću, ali bez ikakve zainteresovanosti, samo službeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoću sam vodila u DZ, i zadovoljna sam doktoricom. To je jedna mlada divna žena, koja je svaki put imala dosta strpljenja, osmeh i odgovor na svako moje pitanje. Pri tom se trudila da prilikom pregleda bude što pažljivija. U sedmom mesecu sam imala neko krvarenje, te sam se našla u bolnici kod jedne druge doktroke, takodje divne. Malo manje pažljive kod pregleda, ali mislim da je to zbog gužve.

Na porodjaju je takodje, bila strpljiva...duuuuugoooo je to trajalo, ali nijednom nije pokazala nervozu ili bilo kakvu reakciju, trudila se da me ne uplaši i dodato ne umara.

Sve u svemu sa njima sam imala divno iskustvo.

Užičankama od srca preporučujem i jednu i drugu. U DZ to je dr Mirela Jeftić, a u bolnici dr Mira Paunović.

Ni jedna nije tražila ništa, nikakvu dodatnu nadoknadu za svoj posao.

Ali, nakon porodjaja, sestre u porodilištu, e to je posebna priča. Takva drskost, bezobrazluk, nezainteresovanost...blagi užas. Ipak, su se i tu našle dve med.sestre, starije i pred penzijom da nas posavetuju i obidju, naravno kada su bile u smeni.

Da njih nije bilo, ne znam kako bih izdržala ta tri dana na odeljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve u redu, samo sledite upute lekara, sto manje fizickog rada i optimizam. Ja sam ih imala 2 u trudnoci i jedan je dosta smetao bebi ali hvala bogu sve se zavrsilo lepo :)

Sve najbolje!

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

hvala ti! poenta je u tome sto meni moja doktorica ne pominje nista! kada sam je prosli put pitala za to,odgopvrila mi je da je mali(mere su bile stare vise od mesec dana i ne znam da li je rastao) i da ga je ona pronasal na uz ,ne bi mi ni rekla za njega.ukratko,nece ona time da se bavi.....ne trazim niko da mi crta cvetice i srdasca,vec samo da sa mnom lepo razgovara i razumno mi objasni stvari,a ne baci ti nesto u lice -pa se sama snalazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti! poenta je u tome sto meni moja doktorica ne pominje nista! kada sam je prosli put pitala za to,odgopvrila mi je da je mali(mere su bile stare vise od mesec dana i ne znam da li je rastao) i da ga je ona pronasal na uz ,ne bi mi ni rekla za njega.ukratko,nece ona time da se bavi.....ne trazim niko da mi crta cvetice i srdasca,vec samo da sa mnom lepo razgovara i razumno mi objasni stvari,a ne baci ti nesto u lice -pa se sama snalazi

Draga moja, slažem se sa tobom! Pošto imamo isti problem, isto i prolazimo kod doktora! Kada me je u bolnici pregledala potpuno druga doktorka (misleći da će mi ona malo bolje objasniti o čemu se radi), pitala sam je "pa, koliko je to opasno?", ona se tako izvikala na mene da je to strašno. Shvatila sam da je to za sve njih rutina i da ako oni znaju šta je to i koliko je opasno ili nije, misle i da mi to moramo da znamo. Ne sviđa mi se takav pristup! 10-tog idem na kontrolu i na UZ, pa ću videti šta će mi reći i koliki je sada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti! poenta je u tome sto meni moja doktorica ne pominje nista! kada sam je prosli put pitala za to,odgopvrila mi je da je mali(mere su bile stare vise od mesec dana i ne znam da li je rastao) i da ga je ona pronasal na uz ,ne bi mi ni rekla za njega.ukratko,nece ona time da se bavi.....ne trazim niko da mi crta cvetice i srdasca,vec samo da sa mnom lepo razgovara i razumno mi objasni stvari,a ne baci ti nesto u lice -pa se sama snalazi

A sto ne bi promenila lekara kada je ova neozbiljna i ne profesionalna??

Kako mogu mere da budu stare vise od mesec dana?! Meni su oba lekara to pratili redovno, jer je miom nepredvidiv, merili rast pod obavezno! Bio je zeznut, slazem se, ne znam koliko je kod tebe ozbiljno ali razmisli ti o nekom odgovornije lekaru ipak to nije stvar za zezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,evo mene sa novostima...NAPOKON SAM PROMENILA GINEKOLOGA ! :D ovaj osmeh ne skidam sa lica,jer sam prezadovoljna sto sam donela pravu odluku.covek je odlican ,temeljan,odgovara na svako pitanje...otrkio je da KRAVA KOJA MI JE DO SAD VODILA TRUDNOCU,uopste nije videla RANU NA GRLICU MATERICE,koja krvari!! nije to nista strasno i ne stresiram se zbog toga...covek me je pregledao i putem uz I TO MNOGO TEMELJNIJE I DETALJNIJE NEGO DR U BETANIJI,beban je,kaze ODLICAN.zacudio se zasto me ni jedna ni druga dr nisu poslale na tripl test,pa cu mu to uraditi ovih dana...SVE U SVEMU,POSTOJI SLUZBA ZA ZALBE PACIJENATA,KOJU CU RADO ISPROBATI NA MOJOJ,SADA VEC B I V S O J DR :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS sto se mioma tice,novi doca kaze da mi nije uopste kritican,samo zbog ranice NE SMEM DA JEDEM SLATKISE I BANANE :( ali kako je u sali prokomentariosa,necu imati celulit i strije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS sto se mioma tice,novi doca kaze da mi nije uopste kritican,samo zbog ranice NE SMEM DA JEDEM SLATKISE I BANANE :( ali kako je u sali prokomentariosa,necu imati celulit i strije :lol:

Svaka cast za promjenu ginekologa! Zasluzujemo bar da nas pregledaju ozbiljni i profesionalni ljudi, koji znaju sta rade! a040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam poludela u030.gif Moja dr iz DZ je bila na god. odmoru, i pošto sam trebala na pregled mioma u bolnici, otišla sam bez uputa i onda mi je taj moj dr u bolnici rekao da bi trebalo da uradim kontrolu briseva (vag. i cer.) i ja sam to uradila u privatnoj lab. Juče, odem kod dr u DZ i pošto je pogledala izveštaj iz bolnice, pogledala je i rezultate. I, onda mi reče da ti rezultati nisu dobro urađeni (?!) i da moram da ih ponovim i uz to me je pitala ko je meni rekao da idem kod privatnika da uradim (?!). Ne mogu da verujem šta mi je rekla! Kakve veze ima u kojoj sam lab. radila briseve?! c045.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorka je fina osoba i jako ljubazna :) Bas mi je drago da je ona vodila moju trudnocu

post-25155-1274789198_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,evo mene sa novostima...NAPOKON SAM PROMENILA GINEKOLOGA ! :D ovaj osmeh ne skidam sa lica,jer sam prezadovoljna sto sam donela pravu odluku.covek je odlican ,temeljan,odgovara na svako pitanje...otrkio je da KRAVA KOJA MI JE DO SAD VODILA TRUDNOCU,uopste nije videla RANU NA GRLICU MATERICE,koja krvari!! nije to nista strasno i ne stresiram se zbog toga...covek me je pregledao i putem uz I TO MNOGO TEMELJNIJE I DETALJNIJE NEGO DR U BETANIJI,beban je,kaze ODLICAN.zacudio se zasto me ni jedna ni druga dr nisu poslale na tripl test,pa cu mu to uraditi ovih dana...SVE U SVEMU,POSTOJI SLUZBA ZA ZALBE PACIJENATA,KOJU CU RADO ISPROBATI NA MOJOJ,SADA VEC B I V S O J DR :D

Ako si!! Svaka cast! Sada mozes da se opustis :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Др Јадранка Пајчин, Поликлиника-Бања Лука, суууупеер докторица. Топло препоручујем будућим мајкама...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja dr je bila super! Ne znam šta joj bi odjednom a050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilicno zadovoljna sa ekipom iz DZ Rakovica, Dr. Laketa i Dr. Bojovic...

Imam jos 3 nedelje do porodjaja pa sam sada uglavnom u porodilistu KBC Zvezdara, kod DR Bojovica koga svi hvala...

Na zalost ide na GO taman kad mi je termin :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec 10 godina ne menjam ginekologa.Jako sam zadovoljna i nikad nisam otisla kod nekog drugog.Imala sam ranije problema sa vodenim cistama,pa mi je to lecila,a i vodila mi je trudnocu i obavila porodjaj (carski rez).Vec sam je svuda hvalila,na raznim forumima :)Kao i osoblje u bolnici Dr Dragisa Misovic.

U DZ na Karaburmi sam isla samo po doznake i ta dr je bila jako fina.Izabrala sam je nasumice.Ispostavilo se da su njih dve zajedno studirale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta reći o doktorima ovde..Loše, loše, loše.. :angry: ..sva sreća te postoji internet te se informišem..mislim da pacijente jako loše tretiraju..primer moje doktorke..tumačenje triple testa trudnici koja je bila ispred mene i zainteresovano pitala da li je sve ok..doktorka: možeš konju rep da iščupaš :lol: :lol: ..šta reći :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr.Beba iz Loznice je divna zena.Isla sam kod nje tokom cele trudnoce u bolnicu na preglede.Nikada je nisam castila i iako radi privatno to mi nikada nije pomenula.Cak me je slala i u Beograd zbog hronicna bolesti koju imam.Iako sam bila protivnik podmicivanja lekara kada sam se porodila i kada sam otpustena poslala sam muza sa picem i kovertom da joj se zahvali sto jos uvek ima casnih lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je bila rizicna od pocetka ali mi je dr uvek svojim osmehom i ljubaznoscu pomagala da optimisticno cekam svoju bebicu.

Porodjaj je protekao ok.

Pa zamislite da vam dr tepa i oslovljava vas sa MACO NISTA SE TI NE BRINI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.