Doktori koji su vam vodili trudnoću

odgovora

Objavljeno

Šta reći o doktorima ovde..Loše, loše, loše.. :angry: ..sva sreća te postoji internet te se informišem..mislim da pacijente jako loše tretiraju..primer moje doktorke..tumačenje triple testa trudnici koja je bila ispred mene i zainteresovano pitala da li je sve ok..doktorka: možeš konju rep da iščupaš :lol: :lol: ..šta reći :lol:

<_<:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako. Kao što kažu da je brak čista lutrija, tako je i naći dobrog lekara čista sreća. Ja sam ih menjala nekoliko za dve trudnoće, i tek sam sad posle 4 godine od drugog porođaja našla normalnog lekara koji radi u domu zdravlja i privatno. Pošto nemam vremena da čekam u domu zdravlja, uvek nekako izdvojim novac za privatnog lekara, jer mi mnogo znači da mi se u potpunosti posveti tih pola sata-sat. Ako niste znale, ordinacija "DIVINA" na Banovom brdu radi sistematske preglede za 4.000 dinara (uključuje: ultrazvuk grudi, pregled grudi, ultrazvuk materice i jajnika, kolposkopija, papa, bris), što u gradu košta oko 12.000 sve zajedno. To se radi jednom godišnje. Što se tiče lekara koji su mi vodili trudnoću (usput, jedna upadica : htela sam da vodim trudnoću kod čuvenog doktora Ljubića, ali ni Sveti Petar mi ne bi pomogao da zakažem kod njega jer se čeka mesecima!). Odem ja kod jedne doktorke koja takođe radi privatno i u N.Fronta, i naravno, morala sam da idem privatno kod nje, jer "nikad nema vremena u bolnici". Ja sam se već predstavila na ovom forumu, dva spontana pobačaja i dva prevremena porođaja. Elem, ona je slatka, poznata, svi hoće kod nje, bog zna kako čovek pomisli da je FANTAZIJA od doktorke. Kad ono, odeš, ona ti prisloni ultrazvuk na 3 minuta i kao sve je redu, ćao. Nijedan savet, šta kako, sve sam morala da se informišem preko drugih lekara ili preko interneta ! Ništa ona meni nije rekla, dogovorile smo se da me ona porodi, ali je otišla na odmor i naravno porodio me je u N.Fronta specijalizant koji je bio sasvim ok. Zatrudnim ja ponovo, tek što mi je test bio pozitivan, međutim, mene počne da boli stomak...i ja ti okrenem nju da joj kažem da mi je test pozitivan i da bih došla na ultrazvuk, ona mrtva hladna kaže "nemoj da dolaziš, ako te već boli stomak, sačekaj, možda ćeš da prokrvariš pa ta trudnoća ne uspe!!!???!!! ZAMISLITE DEBILA ! umesto da mi kaže, dođi odmah da pogledamo, da spasimo, ona tako...i ja poludim, nikad je više nisam zvala, odem kod drugog lekara. Preporučili mi ga. Isto radi u N.Fronta, ali aj probaj da ga nađeš u N.Fronta. Odem ja kod njega privatno. Ovaj isti - nadobudan, uobražen, frajer (osećam da ga sestrice u bolnici samo jure) i ok, izdržim ja njega, ne mogu da kažem da mi nije vodio trudnoću kako treba, ali nije to to, nema tog odnosa doktor-pacijent, sve nešto hladno, izvlačiš mu reči iz usta itd. Dogovorimo se mi da on mene porodi, kad ono, mesec dana pre termina meni pukne vodenjak...ja njega zovem u 23h, on kaže, ajde kreni u N.Fronta, stižem i ja, zovi me čim te pregledaju. Dolazim ja u N.Fronta, vodenjak samo curi, a ispred sedi neka sestra srednjih godina, na stoličici i maže pete nekom kremom. Pita me "što si došla" ja kažem "pukao mi je vodenjak", "pa šta ako ti je pukao vodenjak" a kažem "molim Vas, neka me neko primi, porodiću se". u onoj prijemnoj sobi su sestre u N.Fronta TOLIKO NELJUBAZNE da je to TUGA tako dočekati uplašenu trudnicu. Kako ih nije sramota ???? na zapadu bi dobile otkaz, odmah ! naravno ja sam bila toliko pristojna, da me ne bi izbacili iz bolnice...pregledaju oni mene, kao primiće me, kad dođe jedan doktor i kaže "nemamo mesta u bolnici"?!?!?!?!?! ja zovem mog doktora, on meni "jebi ga, nemaju mesta, idi ti kući pa se čujemo". Da idem kući sa puknutim vodenjakom ? ljudi moji, ovo je luda zemlja ! Ja mu kažem "ja da idem kući a voda curi iz mene, nisam luda ! "Ništa, ti idi onda u Višegradsku, jebi ga". BOŽE SAČUVAJ. Odem ja u Višegradsku, sačeka me čistačica i kaže "što si došla"? ja kažem nemaju mesta u Narodnog fronta, a ona "a šta mi kao imamo" ??? i ja tu počnem da plačem i kažem "MORAM NEGDE DA SE PORODIM, MOLIM VAS POMOZITE MI". Zamisli kad te čistačica nadrkana sačeka i još ti ne da da odeš u WC jer je upravo čistila !!!! nakon 2 i po sata čekanja smiluje se doktor da me pregleda i porodim se sa ćerkicom u 6 ujutru.

Ljudi, posle ovakvog iskustva, ja sam zadovoljna sa moje dvoje dece. Ne bih više, zaista, kao što sam rekla, lutrija je kako ćeš da prođeš sa trudnoćom i porođajem. zato kad birate ginekologa koji će da vam vodi trudnoću, neka ispunjava osnovne uslove : da ne bude nadrdan, da odvoji vreme za vas i vaša pitanja i probleme ! I još nešto, iz iskustva, uvek tražite drugo mišljenje ako nešto nije u redu ! jer oni se razlikuju u mišljenjima !

Kroz ovaj cirkus ne bih više da prolazim !

SREĆNO SVIMA !

Da li ste bile zadovoljne svojim lekarom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je trudnocu vodio gonekolog kod kog inace idem na redovne kontrole, on me je i porodio. Ja sam prezadovoljna. Isla sam privatno, u DZ sam isla samo za papirologiju. Uvek sam mogla da ga pitam sve bez uvijanja, mogla sam da ga pozovem u bilo koje doba dana i noci, nije mi unosio nervozu i strah od ovog ili onog, prosto ja sam bila zadovoljna, smirena i sigurna, i smatrala sam da je to najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, zanima me da li je neka od vas mozda vodila trudnocu u DZ Vozdovac-Krivolacka, i kakava su vam iskustva? :rolleyes:

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog nesretnog primera zdravstvenog radnika - dr. Sasa Milosevic, DZ Novo Naselje, Novi Sad. Posto kod uzasnog drTabsa idem samo po doznake jer mi ostalo ni ne da(probala sam da iskamcim recept za partusisten ali ga nema (objasnjenje - tog leka obicno nema u apotekama, ako mi da uput on ce propasti a neko drugi nece dobiti recept jer je meni ispisan ?!), u ponedeljak cu da ga pitam da li ja mozda sasvim slucajno treba da vadim krv i nosim urin na analizu po "cak" drugi put u ovoj trudnoci ili da bacim pasulj i otvorim karte da bih saznala da li sam malokrvna ili nisam.

E danas sam imala cast i zadovoljstvo da me dr Milosevic ekspedituje za 2.5 minuta - menja Tabsa,a meni je hitno potreban uput za komisliju. 2.5 minuta.

Eh, jedva cekam da osvane ponedeljak pa da saznam da li cu dobiti uput za vadjenje krvi ili ce muz morati da ide po njega preko reda, tako moj dragi rece da mu kazem. Ako budete citale stogod u novinama, da znate sled dogadjaja :)

Lepo je biti prijavljen i imati pravo na zdravstvenu zastitu....eh mozda u nekoj drugoj zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I napise meni danas Tabs recept za preparat gvodja posto sam mu donela rezulatat analize krvi o svom trosku (on mi nije dao uput za isto od 7.nedelje). Ali mi ne da recept za lek o drzavnom trosku. 200 nesto din je, ali NE DAM vise ni dinara!!!Videcu kako cu proci i koliko ce mi vremena biti potrebno da promenim lekara, javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste bile zadovoljne svojim lekarom?

Prezadovoljna...I to sa oba.Jedan je u Srbiji,kod njega sam zbog 4d uv,a ovaj drugi,u Bijeljini me je porodio,nemam im sta reci!Sve pohvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I napise meni danas Tabs recept za preparat gvodja posto sam mu donela rezulatat analize krvi o svom trosku (on mi nije dao uput za isto od 7.nedelje). Ali mi ne da recept za lek o drzavnom trosku. 200 nesto din je, ali NE DAM vise ni dinara!!!Videcu kako cu proci i koliko ce mi vremena biti potrebno da promenim lekara, javljam.

Toliko o tome da je za trudnice sve besplatno... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenila lekara konacno! Dr Savin je sasvim korektna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenila lekara konacno! Dr Savin je sasvim korektna. :)

srecno sa novom lekarkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se licno i nesto ne cimam oko lekara. Odabrala sam jos u startu jednu u DZ koja je na dobrom glasu - ali kod nje idem samo po upute i da pitam ponekad ponesto...

Na UZ preglede i pracenje trudnoce idem privatno kod druge dr... i sa njom sa zadovoljna... ma meni je bitno samo da su bebe ok, za lekare me nesto i nije briga... Nista i ne ocekujem od njih - samo da na vreme isprate sve sto treba, da zatraze sve potrebne analize i osiguraju dobar razvoj mojh beba...

Sve sto mi je ova privatnica trazila od analiza uradila sam u DZ i bolnici, besplatno... Nisam imala probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da!

preporucujem obe ginekologinje:

- u DZ to je Vesna Jordačević

- u bolnici i privatno je Dragana Radović ( u nju se pola niških trudnica kune)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre pre pre pre zadovoljna!!! Vodio mi je i prvu i drugu trudnocu ! On je inace porodicni prijatelj,tj .njegovi roditelji ,njegov otac je ginekolog u penziji i on je porodio moju svekrvu sa mm !! Prvi put kad sam zatrudnela ,nisam isla kod ginekologa sve do 4-5meseca jer sam morala da se krijem (znate vec zasto, da ne pricam ) ,i kad mi je dosao muz na nedelju dana iz suisse,mama mi rekla da odem i da trazim Stevu i da kazem ko sam i cija sam .. Ja dolazim u dz i pitam ga ,"Si ti Steva"? On "da","E pa ja sam Bozinovicka " , i tako je svepocelo ,on je dosta mlada,ima zenu i dete ^malo stariji od Aleske,i ne persiram mu sve super sa njim .. Kad mi je skocio pritisak u 9.mesecu izgrdio me sto odma nisam dosla da se javim ,janisam ni znala da moram . I odma me poslao u bolnicu , ja odem ,ostanem da lezi i cekam njega da mi kaze sta dalje ,ulazi on na vrata a ja "pa gde si ti dosad ,cekam te jos odavno " svi poceli da se smeju !! Jer ja jos i dete i tako pricam sa njim .

Ma on je stvarno extra lik,pricali mi moji da kad smo ja i moja seka bile male on i njegov brat su dolazili i igrali se sa nama ..

Sve pohvale ,ali jedna malecka mana-mnogoo brzo prica !! :lol::lol: ne mogu uhvatim ,ali posle mi deteljano objasni ako ga pitam da ponovi ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam se porodila pre 10 meseci jos uvek se najezim kad se setim pregleda u trudnoci!Otvorila sam karton u DZ Zemun kod nacelnice i samo taj put sam isla kod nje na pregled jer se nazalost razbolela(kasnije i umrla,tuzno).Medjutim,poenta price je da,kad bih otisla na pregled one nadrndane salteruse su me redovno vracale jer moja dr nije bila tu a kod drugih je bila guzva!!!I tako ja stalno dolazim,oni me vracaju....onda se neko umilostivi da me primi.....i tako ja do kraja trudnoce prodjem kroz sve ruke lekara u DZ.Znaci niko me nije pratio samo su mi davali upute za labor.i nesto upisivali u karton nezainteresovano(jer pobogu ja nisam njihov pacijent).A nisu mi dali da promenim dr,stalno je imao neki razlog,a u stvari ih je mrzelo da obavljaju tu papirologiju.Na srecu,trudnoca je bila uredna pa mi nije bio potreban neki spec.tretman ali....tom bezobrazluku u zemunskoj bolnici ne mogu da se nacudim.NAJGORI SU,treba da ih je sramota...nemam gde to da kazem a da ima efekta pa eto ovde kukam:-)))U ovoj zemlji,ako nemas para za privatnika,zdravlje ti je ugrozeno,zalosno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je vodila dve trudnoce u Zemunskoj bolnici.Obe su prosle odlicno iako je u prvoj trudnoci u petom mesecu prokrvarila a u drugoj imala tezak porodjaj.Sada ima miome.Ja i ona vodimo zajedno trudnoce ( :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ziva istina razlika izmedju mene i nje mesec dana)...Za ostale doktore ne mogu da garantujem ali za dr. Ivan Madic. mogu ...Ja imam samo dvadeset dve godine i jako sam bila uplasena...Kontrakcije imam mislim od prvog dana,zavaljenu matericu a u domu zdravlja me nisu ni pogledali...Jednostavno mislim da on ima veliko znanje i jako je fin i ljubazan...Jednostavno se nicega ne plasim i sve mi je objasnjeno do detalja ne moram da jurim po internetu njihove strucne nazive ovoga ili onoga...U januaru pravac zemunska bolnica cak cu da trazim i pismeno da mi on prisustvuje porodjaju... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi smorila, ja sam baš sa interesovanjem pročitala. Ako nije tajna, šta si operisala u trudnoći?

Ja sam vodila trudnoću privatno kod školske prijateljice moje mame. Ona je sasvim ok i opuštena, ali nekim stvarima nisam bila zadovoljna, pa sam u dva navrata išla po drugo mišljenje kod drugog ginekologa.

Na drugi i treći glavni UZ (sad sam već i zaboravila kad se rade) sam otišla kod dr koja u NS važi za najbolju na polju ekspertnih UZ-ova.

Zbog indikacija za CR, pred kraj trudnoće sam otišla kod dr-a koji radi CR-ove.

Ukupno 4.

Baš mi je skoro palo na pamet - a kod koga od njih da vodim narednu trudnoću? :)

Ako nije tajna kod koga si vodila trudnocu! Ja sam jako ne zadovoljna svojim doktorom a iz Nsa sam i u potrazi sam za nekim dobrim i predanim lekarom!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam PREZADOVOLJNA svojom doktorkom, obe trudnoce mi je vodila od pocetka, oba puta me je ona porodila, sve pohvale i dan danas kad sam u nekoj nedoumici pozovem je ili odem kod nje, nista bolje nego kad u lekara imas bezgranicno poverenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo je reci da sam zadovoljna doktoricom koja mi je vodila trudnocu.Slala me je na mali milion pretraga jer je veoma temeljna i tako da sam svo vrijeme mogla mirno da spavam jer sam znala da ce moja beba da bude zdrava.Srecom ona me je i porodila a i babica koja je bila u sali je takodje bila fantasticna kao i sestre na dok sam lezala ta dva-tri dana poslije poroda.Sve u svemu imam odlicno iskustvo sa osobljem naseg DZ.Neki ce pomisliti da sam ih mozda "podmazala" a ja cu vam iskreno reci da nisam dala ni marku sve dok nije sve proslo,tek kad sam se porodila muz je pocastio doktoricu na njeno veliko protivljenje tako da je bukvalno morao da trci za njom da uspije u namjeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamina princezo...o kome se radi? Možeš i samo ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vodil trudnocu privatno, posto nisam imala osiguranje, i jako sam bila zadovoljna sa doktorom i mnogi su mi ga preporucili. Najvjerovatnije cu tako i drugu trudnocu, ako bog da! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prvi pregled sam otišla u DZ, ali se to svelo na zakazivanje UZ. Kada sam otišla na UZ, koji mi je bio zakazan u 11h, čekala sam do 13, lekar se nije pojavio, ja sam naravno pobesnela i otišla kući. Trudnoću, koja je bila rizična, jer je krenula kao blizanačka, ali je u 4. mesecu jedan embrion prestao da bude vitalan, sam vodila u privatnoj ordinaciji. Na prvi pogled moj lekar mi se nije dopao, međutim, vrlo brzo sam stekla poverenje u njega i bila jako zadovoljna. I ako je bio na godišnjem odmoru, došao je i da me porodi (radi i privatno i u kliničkom centru). Bez obzira što mi je porođaj bio težak i ostao u sećanju kao jedno jako traumatično iskustvo, da nije bilo mog doktora, sigurna sam da bi bilo mnogo gore. Ako jednog dana budem odlučila da rodim još jedno dete, bez dvoumljenja ću izabrati istog lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu trudnocu sam vodila u DZ,tacnije,vise sam je vodila u doktorkinoj privatnoj ordinaciji,nego u DZ :angry: !!!!Zasto....UZ im u DZ nikada nije radio,a sta je najbitnije u trudnoci nego to!!!Silne pare sam dala na isti,bezpotrebno,glupaca.....Ali sam zato od doktorke bila mazena i pazena,ma volela me je najvise na svetu!!!

Eeee ali u drugoj trudnoci sam bila pametnija,slusala savete drugih i vodila trudnocu u Gradskoj bolnici,tacnije,sve,ama bas sve sto sam trebala da radim,ja lepo odem po uput kod moje "fine" doktorke i pravac bolnica pa tamo odradim sve sto treba!!!

Uh sto je bila ljuta kada sam joj na pitanje "mila a zasto ti to ne odradis kod mene u klinici,znas mozes odmah,ja sam ti danas tamo popodne" odgovorila "hvala lepo,nemam ja vise para za ta zadovoljstva,uostalom,sve to mogu ODMAH i u bolnici i to bezplatnoooo" .....E od tada me nikako ne voli,cak je na kontrolnom pregledu posle porodjaja bila jaaaako neljubazna te sam odlucila da sledeci pregled bude kod neke druge doktorke,definitivno!

Zato buduce mame,t.j. trudnice,sve analize i UZ mozete da uradite i po bolnicama,samo vam naravno treba uput,ali na njega imate pravo,u ostalom zasto biste placale bez potrebe isti UZ kada ga mozete i tamo odraditi!Cuvajte parice....uskoro ce vam biti preko potrebne!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamina princezo...o kome se radi? Možeš i samo ime...

Dr. Branka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam na kojoj temi da postavim ovo pitanje a u velikoj sam panici! Ako može neka informacija ili pomoć bila bih zahvalna. Večeras sam bila na drugoj kontroli kod svog lekara a inače sam 8 nedelja trudnoće i desilo se ono čega sam se najmanje nadala, kaže ovo ništa ne valja i keretaža hitna odmah sutra na odeljenje???

Nemam pojma o čemu se radi, ali bih prvo htela da mi njegov nalaz potvrdi i još neki lekar. Zato sam htela da pitam kakva zna li neko kakva je procedura za dolazak u GAK ili N. Front na pregled? Treba li mi uput ili mogu bez njega da platim pregled? Inače sam ja iz Smedereva.

Baš sam očajna........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam na kojoj temi da postavim ovo pitanje a u velikoj sam panici! Ako može neka informacija ili pomoć bila bih zahvalna. Večeras sam bila na drugoj kontroli kod svog lekara a inače sam 8 nedelja trudnoće i desilo se ono čega sam se najmanje nadala, kaže ovo ništa ne valja i keretaža hitna odmah sutra na odeljenje???

Nemam pojma o čemu se radi, ali bih prvo htela da mi njegov nalaz potvrdi i još neki lekar. Zato sam htela da pitam kakva zna li neko kakva je procedura za dolazak u GAK ili N. Front na pregled? Treba li mi uput ili mogu bez njega da platim pregled? Inače sam ja iz Smedereva.

Baš sam očajna........

Tanja79, stvarno mi je žao zbog toga kroz šta prolaziš! Izgleda da nijedna mama od onih koje bi mogle da ti daju informacije nije videla tvoju poruku, ali kako god, obavezno prvo potraži mišljenje još nekog lekara! Ne mora da bude GAK ili N. front, možeš da odeš i do neke privatne klinike. Da li ti je tvoj lekar uopšte rekao u čemu je problem?

Iskreno se nadam da je pogrešio i želim ti svu sreću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.