Cene vrtica u Srbiji

odgovora

Objavljeno

Phoenix...a da otvoriš sopstveni privatni vrtić? Vjerujem da bi(poznavajući tvoj vid skrbi) imala dosta zainteresovanih...a i B. bi ti bio "na oku"...

Nije to posao za mene, plus, uglavnom u okruženju, pa i najbližem nailazim na osudu što toliko pazim na detetovu ishranu, tako da većini ljudi je ipak sve jedno.

milicau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo temu Jelovnik u vrtiću pa možemo tamo da nastavimo o tome, da ne budemo ovde OT :rolleyes:

prenela sam postove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам јутрос добио уплатницу за август (2011) 8666,00 дин за целодневни боравак у јаслицама. То је без било каквих попуста, а како сам разумео и то је умањена цена јер град дотира остатак.

Није то страшно, може да се поднесе ипак је дете цео дан тамо и добија да једе, чувају их ... шта знам, неком је и то много, али, таква је некако без везе ситуација, да чак и обданиште - јаслице не можеш да приуштиш а опет, ако не радиш, намаш баш ништа :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno tačno! Stalno salame, paštete i margarin... juče su imali sardine, luk i hleb za doručak.

Bože ko da su radnici a ne deca u vrtiću... Svašta... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам јутрос добио уплатницу за август (2011) 8666,00 дин за целодневни боравак у јаслицама. То је без било каквих попуста, а како сам разумео и то је умањена цена јер град дотира остатак.

Није то страшно, може да се поднесе ипак је дете цео дан тамо и добија да једе, чувају их ... шта знам, неком је и то много, али, таква је некако без везе ситуација, да чак и обданиште - јаслице не можеш да приуштиш а опет, ако не радиш, намаш баш ништа :(

To je i naša cena...i meni je visoka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Regresiona skala za Beograd

42n-Regres.jpg

Na sve ovo dodatni "popusti" važe za roditelje koji plaćaju stambeni kredit ili su podstanari (još 10%) ali kao dokaz morate priložiti ugovor o zakupu stana (za one koji su podstanari) a za ove što imaju kredit... nemam pojma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naselite moj grad pa cete za vrtic placati promotivnih 2000din. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko da mi kaze da li se podnosi zahtev za regresiranje do kraja septembra, ako sam vec uz prijavu u jaslice podnosila isti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko da mi kaze da li se podnosi zahtev za regresiranje do kraja septembra, ako sam vec uz prijavu u jaslice podnosila isti?

Sve opet podnosis novo, nema nista veze sa prijavom, ovo je drugo.. sad prosek plate ide za drugi deo godine a za prijavu je trebao prvi deo godine(tako nesto su meni objasnili)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve opet podnosis novo, nema nista veze sa prijavom, ovo je drugo.. sad prosek plate ide za drugi deo godine a za prijavu je trebao prvi deo godine(tako nesto su meni objasnili)

ccc a meni u vrticu rekli posto sam uz upis podnela zahtev za regresiranje, da sad ne moram... od sad se jednom godisnje podnosi. idem sad po dete, pa cu opet da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ccc a meni u vrticu rekli posto sam uz upis podnela zahtev za regresiranje, da sad ne moram... od sad se jednom godisnje podnosi. idem sad po dete, pa cu opet da pitam.

Ako ti potvrde da ne treba opet, ja idem kod ovih mojih u vrtic da se zalim i da se pozovem na tvoj slucaj! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko da mi kaze da li se podnosi zahtev za regresiranje do kraja septembra, ako sam vec uz prijavu u jaslice podnosila isti?

Kod nas u vrtiću se podnosi svakih 6 meseci, tj. 2x godišnje. Ako si ove godine upisala dete (a mislim da je tako), onda ne treba sada opet da podnosiš, jer si to uradila uz prijavu, pošto je to počelo u julu i traje do 30.09.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u vrtiću se podnosi svakih 6 meseci, tj. 2x godišnje. Ako si ove godine upisala dete (a mislim da je tako), onda ne treba sada opet da podnosiš, jer si to uradila uz prijavu, pošto je to počelo u julu i traje do 30.09.

Ko je ovde lud? :lol:

Meni su u vrticu rekli da po novome, zahtev se dostavlja jednom godisnje, a nema veze a upisom jer ide prosek plate za drugi period.

Meni je starija cerka isla u vrtic i kad sam upisivala mladju sva nova dokumenta su mi trazili, nema veze sto to sve imaju od starije cerke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je ovde lud? :lol:

Meni su u vrticu rekli da po novome, zahtev se dostavlja jednom godisnje, a nema veze a upisom jer ide prosek plate za drugi period.

Meni je starija cerka isla u vrtic i kad sam upisivala mladju sva nova dokumenta su mi trazili, nema veze sto to sve imaju od starije cerke...

Da to je to...ja sada podnosim za regres 1. put, jer sam trenutno nezaposlena, pa da iskoristim i tu povlasticu a kada sam radila nismo imali pravo. Da i to je tačno da za svako dete podnosiš posebno...iako su to maltene isti podaci i dokumenta...ali valjda računaju da smo svi besposleni i možemo da se zezamo sa tim svaki dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sad dobijes regres i on vazi godinu dana, a ti u medjuvremenu se zaposlis, sta se onda desava?

Jel ovi iz vrtica znaju kad se ti zaposlis i automatski ti ukidaju regres ili on ostaje dokle god vaze papiri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sad dobijes regres i on vazi godinu dana, a ti u medjuvremenu se zaposlis, sta se onda desava?

Jel ovi iz vrtica znaju kad se ti zaposlis i automatski ti ukidaju regres ili on ostaje dokle god vaze papiri?

Ja mislim da nemaju pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sad dobijes regres i on vazi godinu dana, a ti u medjuvremenu se zaposlis, sta se onda desava?

Jel ovi iz vrtica znaju kad se ti zaposlis i automatski ti ukidaju regres ili on ostaje dokle god vaze papiri?

Pa po pravilu bi ti trebao da im odneses papire cim dodje do bilo kakve promene u tvom statusu... Pitala sam sad glavnu vaspitacicu (il' sta je vec) i rekla mi je da ne moram da opet podnosim, ako sam predala zahtev pri upisu. S'obzirom da sam i ja od avgusta nezaposlena, tj primam 6 meseci naknadu sa biroa, ici cu u njihovu upravu i podneti im te papire.

Meni sad nije jasno, ako su oni taj moj zahtev uzeli u obzir, kako sam ja primila septembarsku priznanicu na pun iznos! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad nije jasno, ako su oni taj moj zahtev uzeli u obzir, kako sam ja primila septembarsku priznanicu na pun iznos! <_<

Zato sto se prvi put placa pun iznos, pa se to posle odbija, to im je osiguranje da ces da koristis vrtic na duze a ne za mesec-dva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaaaaaaaaaa

Jednom godisnje se podnosi zahtev za regresiranje (a oni racunaju godinu od 01.09. pa do 31.08. naredne godine, a ne kalendarski!) tako da ipak sad treba, tj do 30.09. ili ti sutra da se podnese nov zahtev za regresiranje! I lepo sam pitala i vaspitacicu i glavnu u vrticu i sve mi rekle da nema potrebe nov zahtev posto sam predala kad smo se upisivali u vrtic. I danas nazovem drugaricu koja je u savetu roditelja i ona kaze da ne mora al ipak da proveri... i proveri i naravno mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate volela bih da ostavite svoja saznanja o visini cene vrtica, kako ga placate (da li postoje rate), kako ste zadovoljni... U Krusevcu su cene enormno velike, pa me interesuje kako je u ostalim gradovima (cula sam da su svuda nize). Hvala unapred!

e, vala jesu bezobrazni, osim sto za obojicu placamo 10.000, hrana nista posebno, cak jedno vreme nisu imali skoro nista, sreca te smo bili na odmoru, jer je ustanova ,,nedomacinskim,, poslovanjem spiskala sve pare, pa nije bilo za brasno i ono najosnovnije :( , maramice redovno donosim, a mladji slinav i umazan, prvo ga umijem u njihovom kupatilu pa, onda sve ostalo, papmpers smo ostavili tek kada je u junu presao sa tri godine iz jaslene u vaspitnu grupu,ja sam se trudila kuci, ali je njima tamo bilo lakse, i sto je najgore u Nevenu je najbolje, a ostali vrtici katastrofa, prosle godine novembar hladno , oni nemaju loz ulje, to jedini vrtic koji se greje sa svojim kotlom, ostali su prikljuceni na gradsku toplanu, deca nam se smrzavala, nisu platili dug iz prethodne godine, dok nismo kao roditelji digli malo prasinu po medijima, verovatno bi i januar docekali grejuci se na 2 grejaca kvarcne....i naravno vaspitacice koje misle da su zavrsile Oksford ili Harvard, ne sme dete da ih zove teta, nego mora vaspitacica :blink: ....o sujete boze....i grozne su.....da ne moram ne bi ih davala u vrtic, stariji je u predskolskom tako da mora da ide, a mladjeg nema ko da cuva....sad kad bih rodila trece, ispisala bih mladjeg iz vrtica da ide tek u predskolsko......BAS SAM NEZADOVOLJNA :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame cija deca idu u drzavne vrtice a koje su podnele zahtev za regres u septembru:

Da li vam je stiglo resenje da je regres prihvacen? Meni je to prosle godine stiglo na kucnu adresu a sad jos uvek nema nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame cija deca idu u drzavne vrtice a koje su podnele zahtev za regres u septembru:

Da li vam je stiglo resenje da je regres prihvacen? Meni je to prosle godine stiglo na kucnu adresu a sad jos uvek nema nista...

Nije mi jos stiglo. Drugarici koja je prosle godine predavala u septembru, stiglo je u januaru ove godine. Ona je uvek placala po onoj cifri sa regresne skale, dobijala na uplatnicama da uvek duguje, ali kad su proknjizili bila je u maloj ptetplati. Tako i ja sad placam, umanjeno, mada i dete mu u proseku provede 10 dana u vrticu, tako da se nadam da kad obracunaju, da cu biti u pretplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame cija deca idu u drzavne vrtice a koje su podnele zahtev za regres u septembru:

Da li vam je stiglo resenje da je regres prihvacen? Meni je to prosle godine stiglo na kucnu adresu a sad jos uvek nema nista...

Ja sam otisla u racunovodstvo da trazim,tamo su mi dali i ako mi je uvek stizalo na kucnu adresu.I,naravno,pogresno resenje,punu cenu su mi uracunali,a trebalo je 6.600 po detetu.Ispravili su,ali moram da cekam to novo resenje!Ja uopste ne znam kako da ostvarim pravo na regres,plata nam je sve manja,ali kriterijum su opet pomerili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas dobila uplatnicu sa novom (umanjenom) cenom. S' obzirom da sam do sad placala pun iznos i po dve nedelje mesecno nije isao u vrtic zbog bolesti, bicu jedan mesec u pretplati! Posto sam nezaposlena, nisu racunali moj prosek sa pocetka godine, nego samo platu mm... tako da mi je mesecna obaveza 3446 din! Lakse se dise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.