Cene vrtica u Srbiji

odgovora

Objavljeno

Drage mame i tate volela bih da ostavite svoja saznanja o visini cene vrtica, kako ga placate (da li postoje rate), kako ste zadovoljni... U Krusevcu su cene enormno velike, pa me interesuje kako je u ostalim gradovima (cula sam da su svuda nize). Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate volela bih da ostavite svoja saznanja o visini cene vrtica, kako ga placate (da li postoje rate), kako ste zadovoljni... U Krusevcu su cene enormno velike, pa me interesuje kako je u ostalim gradovima (cula sam da su svuda nize). Hvala unapred!

Evo ja ću izgleda prvi da odgovorim.

Cena vrtića u Staroj i Novoj Pazovi je 2.500 dinara za mesec dana.U tu cenu spada boravak deteta u vrtiću od 07:00 do 16:30.Doručak,ručak,spavanje,užina,igranje i učenje raznih pesmica i pametnih stvari za njih.

Ja sam super zadovoljan,baš ima prijatne i fine vaspitačice!

Upiši nam koja je cena vrtića u Kruševcu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da se pitanje odnosi na privatne vrtiće, zar ne?

Ako je tako, u Novom Sadu se cene kreću od 150 - 250eu, u zavisnosti da li je uključen ručak ili ne, dužina boravka i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja ću izgleda prvi da odgovorim.

Cena vrtića u Staroj i Novoj Pazovi je 2.500 dinara za mesec dana.U tu cenu spada boravak deteta u vrtiću od 07:00 do 16:30.Doručak,ručak,spavanje,užina,igranje i učenje raznih pesmica i pametnih stvari za njih.

Ja sam super zadovoljan,baš ima prijatne i fine vaspitačice!

Upiši nam koja je cena vrtića u Kruševcu!

Covece, ja se selim u Pazovu :) Kakva cool cena!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Banjaluci-državni 90 eura, privatni 200 eura...

Zvali su nas juče da ima jedno mjesto slobodno u državnom vrtiću, ali nećemo ga upisivati, neka bude sa tetom još ovu godinu..A tetu plaćamo 150 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate volela bih da ostavite svoja saznanja o visini cene vrtica, kako ga placate (da li postoje rate), kako ste zadovoljni... U Krusevcu su cene enormno velike, pa me interesuje kako je u ostalim gradovima (cula sam da su svuda nize). Hvala unapred!

Ako mislis na drzavni,ja ga placam 8.666.dinara i to je puna cena.Uslovi su super,moj klinac stvarno voli vrtic.Sada smo i bebu upisali,pa se nadam da cemo imati popust 20%.

Inace,mislim da nije moguce da se vrtic placa na rate,barem ja to nisam cula.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki ide u državni vrtić, jaslice smo plaćali 3158 din mesečno i to je cena sa 80% popusta, jer grad plaća ostatak :) Sad prelazi u mlađu vrtićnu grupu i kažu da su ru cene manje i da izađu oko 2500 din mesecno...

U Futogu imaju privatni vrtići koji koštaju 50-60 evra, zavisi da li vi vodite dete ili oni dolaze po njega, to je cena za celodnevni boravak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Krusevcu su sledece kategortije:

1.300- 4.045 din. za primanja po clanu domacinstva

2.500 - 6.500

3.800 - 8.960

5.000 - 12.133

6.000 do 28.583

10.800 preko 28.583

Tako da nama, Boze zdravlja, ne gine 10 800!!! Mislim da je to stvarno mnogo! Kada se upise drugo dete, za prvo je popust 20%, sto dodje da se placa oko 18 000!!! :wacko::angry:

Cujem sa raznih strana da je sada lose stanje u vrticima, posebno hrana.

Znam za jedan privatni u gradu i cena je 110 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame i tate volela bih da ostavite svoja saznanja o visini cene vrtica, kako ga placate (da li postoje rate), kako ste zadovoljni... U Krusevcu su cene enormno velike, pa me interesuje kako je u ostalim gradovima (cula sam da su svuda nize). Hvala unapred!

Cula sam da su vrtici u Krusevcu preskupi,s obzirom da sam prilicno blizu Krusevca a moji klinci idu u drzavni vrtic mogu da kazem da su cene extra pristupacne, otprilike 6.500.00 za oba deteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Krusevcu su sledece kategortije:

1.300- 4.045 din. za primanja po clanu domacinstva

2.500 - 6.500

3.800 - 8.960

5.000 - 12.133

6.000 do 28.583

10.800 preko 28.583

Tako da nama, Boze zdravlja, ne gine 10 800!!! Mislim da je to stvarno mnogo! Kada se upise drugo dete, za prvo je popust 20%, sto dodje da se placa oko 18 000!!! :wacko::angry:

Cujem sa raznih strana da je sada lose stanje u vrticima, posebno hrana.

Znam za jedan privatni u gradu i cena je 110 evra.

Ju,ja ne mogu da verujem!!!

Da li je moguce?Ja sam mislila da je ovde najskuplje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis na drzavni,ja ga placam 8.666.dinara i to je puna cena.Uslovi su super,moj klinac stvarno voli vrtic.Sada smo i bebu upisali,pa se nadam da cemo imati popust 20%.

Inace,mislim da nije moguce da se vrtic placa na rate,barem ja to nisam cula.........

i to nije puna cena, mislim da grad kao plaća 20%, oko 10,000 i nešto dodje PUN iznos ;)

i još se umanjuje u zavisnosti kolika su mesečna primanja po članu domaćinstva, a samohranom roditelju se još taj iznos umanjuje za 50% po novom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i to nije puna cena, mislim da grad kao plaća 20%, oko 10,000 i nešto dodje PUN iznos ;)

i još se umanjuje u zavisnosti kolika su mesečna primanja po članu domaćinstva, a samohranom roditelju se još taj iznos umanjuje za 50% po novom.

Da,da,u pravu si-prava,ekonomska cena vrtica je nesto preko 13.000.Ali mi ovo za Krusevac nikako ne dopire do mozga,premnogo je.Moja sestra zivi u unutrasnjosti i za sve je cena ista=2750,bez obzira na primanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ide u vrtic u Beogradu, u srednju jaslenu grupu i plaćamo 6.199,00 to nam je umanjena cena 46% - regresiranje grada. Dete u vrticu moze da boravi od 6h do 18h, mislim da je to jedini vrtic na teritoriji Novog Beograda koji radi tako dugo, nisam sigurna

Mislim da je to mnogo za nas standard, ali sa druge strane, ona je u vrticu od 7.30h do najkasnije 16.30h, za to vreme ima dorucak, uzinu, spavanje, rucak posle kojeg obavezno dobiju sezonsko voce (znaci da su sada dobijali jagode i tresnje), i posle nekih sat vremena opet voce, u medjuvremenu citaju price, uce pesmice, igraju se. Kada dodjem po nju zateknem je cistu i umivenu, nikada je nisam videla slinavu ili umazanu.... za tri dana je skinula pelene uz veliku pomoc vaspitacica, koje su sjajne, divne, detaljne i svakom od roditelja posvete pažnju....

tako da i da vrtic kosta 10.000,00 i vise jane bih žalila para jer vredi, moje dete se uozbiljilo, naučilo da se igra kvalitetno, naučila gomilu pesmica i prica... a da, da ne azporavim vec su imali predstvu - karneval, imali su kostime bubamara i bumbara... vredi svaki dinar...

bas sam se raspisala, ali sam i stvarno prezadovoljna sa vrticem...

P.S. jedino sto smo svake dve nedelje bolesni, ali kazu da je i to normalno dok se dete ne adaptira na viruse i bakterije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ide u vrtic u Beogradu, u srednju jaslenu grupu i plaćamo 6.199,00 to nam je umanjena cena 46% - regresiranje grada. Dete u vrticu moze da boravi od 6h do 18h, mislim da je to jedini vrtic na teritoriji Novog Beograda koji radi tako dugo, nisam sigurna

Mislim da je to mnogo za nas standard, ali sa druge strane, ona je u vrticu od 7.30h do najkasnije 16.30h, za to vreme ima dorucak, uzinu, spavanje, rucak posle kojeg obavezno dobiju sezonsko voce (znaci da su sada dobijali jagode i tresnje), i posle nekih sat vremena opet voce, u medjuvremenu citaju price, uce pesmice, igraju se. Kada dodjem po nju zateknem je cistu i umivenu, nikada je nisam videla slinavu ili umazanu.... za tri dana je skinula pelene uz veliku pomoc vaspitacica, koje su sjajne, divne, detaljne i svakom od roditelja posvete pažnju....

tako da i da vrtic kosta 10.000,00 i vise jane bih žalila para jer vredi, moje dete se uozbiljilo, naučilo da se igra kvalitetno, naučila gomilu pesmica i prica... a da, da ne azporavim vec su imali predstvu - karneval, imali su kostime bubamara i bumbara... vredi svaki dinar...

bas sam se raspisala, ali sam i stvarno prezadovoljna sa vrticem...

P.S. jedino sto smo svake dve nedelje bolesni, ali kazu da je i to normalno dok se dete ne adaptira na viruse i bakterije....

Super si sve ovo rekla i ja se u potpunosti slazem sa tobom.Ja sina nisam mogla da prepoznam.....kako je samostalan,kako pamti pesmice,slaze garderobo kad krene na spavanje,...ma,da ne verujes,odusevljena sam bila!

A to sto kazes za bolest-tako je kod svakog deteta,mi smo to jednom prosli i trajalo je...mozda cak i citavu godinu!Sad me to isto ceka sa cerkom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiko i mi smo na Novom Beogradu, gde se nalazi taj vaš vrtić? Naš je u 45om bloku.

Mislim da sad svi vrtići rade produženo, tj. do 18h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ide u vrtic u Beogradu, u srednju jaslenu grupu i plaćamo 6.199,00 to nam je umanjena cena 46% - regresiranje grada. Dete u vrticu moze da boravi od 6h do 18h, mislim da je to jedini vrtic na teritoriji Novog Beograda koji radi tako dugo, nisam sigurna

Mislim da je to mnogo za nas standard, ali sa druge strane, ona je u vrticu od 7.30h do najkasnije 16.30h, za to vreme ima dorucak, uzinu, spavanje, rucak posle kojeg obavezno dobiju sezonsko voce (znaci da su sada dobijali jagode i tresnje), i posle nekih sat vremena opet voce, u medjuvremenu citaju price, uce pesmice, igraju se. Kada dodjem po nju zateknem je cistu i umivenu, nikada je nisam videla slinavu ili umazanu.... za tri dana je skinula pelene uz veliku pomoc vaspitacica, koje su sjajne, divne, detaljne i svakom od roditelja posvete pažnju....

tako da i da vrtic kosta 10.000,00 i vise jane bih žalila para jer vredi, moje dete se uozbiljilo, naučilo da se igra kvalitetno, naučila gomilu pesmica i prica... a da, da ne azporavim vec su imali predstvu - karneval, imali su kostime bubamara i bumbara... vredi svaki dinar...

bas sam se raspisala, ali sam i stvarno prezadovoljna sa vrticem...

P.S. jedino sto smo svake dve nedelje bolesni, ali kazu da je i to normalno dok se dete ne adaptira na viruse i bakterije....

Drago mi je da imas tako lepo iskustvo. Ovde se majke bas ne hvale. I naravno da za dete nije nista puno, ali kad te deru to je bezobrazluk!!!! :angry: Zivo me interesuje kako su u nekim gradovima cene drasticno nize?! Pa to je isto Srbija?! O cemu se radi?! O sposobnoj Opstinskoj vlasti?!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da imas tako lepo iskustvo. Ovde se majke bas ne hvale. I naravno da za dete nije nista puno, ali kad te deru to je bezobrazluk!!!! :angry: Zivo me interesuje kako su u nekim gradovima cene drasticno nize?! Pa to je isto Srbija?! O cemu se radi?! O sposobnoj Opstinskoj vlasti?!!!

Da,vrtice finansiraju opstine.Ali,ja mislim da su plate vaspitaca daleko vece ovde,nego li u drugim mestima,tako da mi nista nije jasno...................sta to deca koja vise placaju dobijaju bolje od nekih drugih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da imas tako lepo iskustvo. Ovde se majke bas ne hvale. I naravno da za dete nije nista puno, ali kad te deru to je bezobrazluk!!!! :angry: Zivo me interesuje kako su u nekim gradovima cene drasticno nize?! Pa to je isto Srbija?! O cemu se radi?! O sposobnoj Opstinskoj vlasti?!!!

Nale, mi placamo vrtic 5.400 din. To je za nas standard inace puno, nazalost, inace smatram da vredi svaku paru. Vaspitacice su odlicne. Nas sin je mladja vaspitna grupa u vrticu Neven, ali sto se uslova tice u centralnom vrticu je higijena mnogo bolja nego u drugim gradskim vrticima, jer je u jaslice isao u drugi vrtic. On obozava svoju grupu i vaspitacice, imali su zavrsnu priredbu gde deca sa nepune 4 godine recituju i pevaju 40 min. Mislim da je to jako korisno za vaspitanje dece. Steta sto takva slika nije u svim srpskim vrticima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Krusevcu su sledece kategortije:

1.300- 4.045 din. za primanja po clanu domacinstva

2.500 - 6.500

3.800 - 8.960

5.000 - 12.133

6.000 do 28.583

10.800 preko 28.583

Tako da nama, Boze zdravlja, ne gine 10 800!!! Mislim da je to stvarno mnogo! Kada se upise drugo dete, za prvo je popust 20%, sto dodje da se placa oko 18 000!!! :wacko::angry:

Cujem sa raznih strana da je sada lose stanje u vrticima, posebno hrana.

Znam za jedan privatni u gradu i cena je 110 evra.

JA SAM NOVA NA FORUMU,MORAM DA POHVALIM VASU TEMU ZATO STO SAM VEOMA IZNENADJENA!JA ZIVIM U VICENZI(ITALIJA) I MOJE DETE IDE U VRTIC DRZAVNI,JA MESEC JEDAN PLACAM 12 EURA TJ 1200 DINARA OD 8-16.PRIVATAN VRTIC JE 120 EURA.IMAJU VEOMA LEP PROGRAM NARAVNO I 2 UZINE.OVDE SU PLATE SOLIDNE SOBZIROM NA SRBIJU NEZNAM ZAISTA KAKO VI MOZETE DA IZADJETE SA TIME,DOCI CE I KOD NAS BOLJE VREME.POZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesela mama, dobrodošla...samo mogu reći da sam prilično iznenađena cijenama vrtića u Italiji, prosto nevjerovatno..to samo govori u kakvom sistemu mi živimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesela mama,dobrodosla na forum.Bas si me prijatno iznenadila sa ovim sto si napisala.Moja sestra od tetke zivi u Vicenzi vec godinama i kaze da vrtic placa,malte ne,kao i ratu za kredit (tipa oko 400e) i to moraju oba roditelja da imaju veca primanja da bi mogli da ga upisu u vrtic.E sad,ako laze ona mene,lazem i ja tebe.

U svakom slucaju,tvoj primer je fantastican,nadam se da ce i ovde doci malo normalnije vreme i da ce cene vrtica biti prihvatljivije za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesela mama,dobrodosla na forum.Bas si me prijatno iznenadila sa ovim sto si napisala.Moja sestra od tetke zivi u Vicenzi vec godinama i kaze da vrtic placa,malte ne,kao i ratu za kredit (tipa oko 400e) i to moraju oba roditelja da imaju veca primanja da bi mogli da ga upisu u vrtic.E sad,ako laze ona mene,lazem i ja tebe.

U svakom slucaju,tvoj primer je fantastican,nadam se da ce i ovde doci malo normalnije vreme i da ce cene vrtica biti prihvatljivije za sve!

JA GOVORIM KOLIKO JA PLACAM 12 EURA(DRZAVNI)A MOJA SESTRA SALJE SVOJE DETE U PRIVATNI I PLACA 120 EURA.TO SU CENE KOJE SU PRIHVATLJIVE OVDE SOBZIROM NA PLATE.VEC 400 EURA JE STVARNO PREVISE :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale, mi placamo vrtic 5.400 din. To je za nas standard inace puno, nazalost, inace smatram da vredi svaku paru. Vaspitacice su odlicne. Nas sin je mladja vaspitna grupa u vrticu Neven, ali sto se uslova tice u centralnom vrticu je higijena mnogo bolja nego u drugim gradskim vrticima, jer je u jaslice isao u drugi vrtic. On obozava svoju grupu i vaspitacice, imali su zavrsnu priredbu gde deca sa nepune 4 godine recituju i pevaju 40 min. Mislim da je to jako korisno za vaspitanje dece. Steta sto takva slika nije u svim srpskim vrticima!!!

Jao, muka me hvata vec godinu dana unapred... Trudim se da ne razmisljam o tome i nadam se da ce se nesto promeniti...Mada, kod nas to ide traljavo.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM NOVA NA FORUMU,MORAM DA POHVALIM VASU TEMU ZATO STO SAM VEOMA IZNENADJENA!JA ZIVIM U VICENZI(ITALIJA) I MOJE DETE IDE U VRTIC DRZAVNI,JA MESEC JEDAN PLACAM 12 EURA TJ 1200 DINARA OD 8-16.PRIVATAN VRTIC JE 120 EURA.IMAJU VEOMA LEP PROGRAM NARAVNO I 2 UZINE.OVDE SU PLATE SOLIDNE SOBZIROM NA SRBIJU NEZNAM ZAISTA KAKO VI MOZETE DA IZADJETE SA TIME,DOCI CE I KOD NAS BOLJE VREME.POZ

Blago vama! Kod nas su cene vec evropske, za sve. Samo jos plate da nam budu evropske! Cist lopovluk! Kako se ljudi ovde snalaze, to je umetnost!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis na drzavni,ja ga placam 8.666.dinara i to je puna cena.

Ovo je cena, koju i mi plaćamo u državnom vrtiću...to je i najviša cena za roditelje, čija su primanja preko 40000din. Inače puna cena je oko 13000din. i tu razliku plaća grad Beograd.

Cena je ista i za jaslice i za starije grupe.

Skala se nalazi na oglasnoj tabli u vrtiću, a pošto mi nemamo prava na regresiranje (jer su nam primanja preko 40000din.), nikad je nisam ni gledala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.