Ultrazvuk, povraćaj novaca od socijalnog

odgovora

Objavljeno

Ne razumem kako plaćaš a imaš uput?

Kod nas ako dobiješ uput e plaćaš a bez uputa plaćaš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je to jer mi je uput iz doma zdravlja, a posto oni nemaju nista od opreme onda salju u Gradsku bolnicu. A tamo se sve placa, a resila sam sutra da se prosetam do rzzo da vidim kako su mi to naplatili. A da me pominjem expertni UZ za koji uzimaju 5000, za te pare cu i privatno to uraditi bez cekanja i zakazivanja mesec dana unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre nekih godinu i po, malo vise od toga, radila expertni uz u Visegradskoj. Zakazuje se neke dve nedelje unapred sto nije strasno (bar je moja dr to znala i rekla mi kad mi je davala uput da cu toliko cekati pa mi je dala uput ranije taman koliko treba), ali se nista ne placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, na licnom primeru tvrdim da ukoliko ustanova u koju ste upucene ne moze da obavi trazeni pregled, a ako je taj pregled pri tom striktno vezan za odredjeni period gestacijeske starosti-poput EUZ, double, triple testa itd, vi lepo uradite to privatno i predate RZZO na refundaciju. Dobra vest je da vam za ovaj poduhvat ne treba cak ni potvrda nadlezne ustanove da nije u mogucnosti da vam pruzi trazenu uslugu jer je za trudnice procedura malo pojednostavljena, hvala Bogu.

Konkreno, meni su u Betaniji pristali da urade EUZ ali double test NE jer navodno nemaju reagense a potvrdu ne izdaju jer jelte oni nisu u obavezni da obavljaju uslugu double testa!? Strasno! Pitam se samo ko je nadlezan ako oni nisu posto su jedina ustanova tog tipa u NS.

Tako sam ja lepo uz gotovinski racun prilozila sve svoje nalaze, kopiju LK i knjizice, popunila zahtev i predala na refundaciju. Upozorili su me da cu na resenje cekati 2 meseca a na novac 3 ali Boze moj, neka legne bilo kada, nista necu da poklanjam ovoj lopovskoj drzavi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, na licnom primeru tvrdim da ukoliko ustanova u koju ste upucene ne moze da obavi trazeni pregled, a ako je taj pregled pri tom striktno vezan za odredjeni period gestacijeske starosti-poput EUZ, double, triple testa itd, vi lepo uradite to privatno i predate RZZO na refundaciju. Dobra vest je da vam za ovaj poduhvat ne treba cak ni potvrda nadlezne ustanove da nije u mogucnosti da vam pruzi trazenu uslugu jer je za trudnice procedura malo pojednostavljena, hvala Bogu.

Konkreno, meni su u Betaniji pristali da urade EUZ ali double test NE jer navodno nemaju reagense a potvrdu ne izdaju jer jelte oni nisu u obavezni da obavljaju uslugu double testa!? Strasno! Pitam se samo ko je nadlezan ako oni nisu posto su jedina ustanova tog tipa u NS.

Tako sam ja lepo uz gotovinski racun prilozila sve svoje nalaze, kopiju LK i knjizice, popunila zahtev i predala na refundaciju. Upozorili su me da cu na resenje cekati 2 meseca a na novac 3 ali Boze moj, neka legne bilo kada, nista necu da poklanjam ovoj lopovskoj drzavi !!!

Tako i treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сећам се како сам се у трудноћи први пут стално пењала на интернет и читала хорор приче. Али још је најбоље да се само одвратите од посла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

То је да, а још више увек стално седите код куће, тако да мислим да је опција за клађење погодна за вас, још увек постоји доста опција за зараду на Интернету KladioniceTV можете прочитати више, трудноћа не значи да морате остати код куће и не радити ништа, моја супруга је чак и путовала на посао до последњег

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.