Fleke

odgovora

Objavljeno

Čime se skidaju fleke od crnog vina sa stolnjaka? Molim za neki proveren recept :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa venišom...

Provereno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Provereno?

Da...staviš direktno na fleku, i u onaj deo gde stavljaš prašak i tu dodaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da potvrdim - veniš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vam se zahvalila...a mene pita jel provereno... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vam se zahvalila...a mene pita jel provereno... <_<

Valjda vidiš da sam se zahvalila tebi i Phoenix :D . Millar je posle toga postovala :P:D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je mrlja od vina friška po njoj poli kiselu vodu a kasnije operi u hladnoj vodi - nikako vruća voda.

Ja sam tako 100 puta skinula sa namještaja koji je boje bijele kafe i ništa nije ostalo ali sam odmah reagovala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije neka nauka, ali...

Skorije smo slavili prvi rođendan!

:rolleyes:

I smazali smo figuricu tigra sa torte koja je imala neke crne šare po sebi....koje su ostale na košuljici....Misllila sam nema joj spasa....Jer nisu htele da se skinu ribanjem ni praškom...Nisam htela da je perem u mašini. Razmišljam-voda je univerzalni rastvarač...Tako da mi je odstojalo jedan dan u prašku i vodi (uz povremeno ribanje i nerviranje) i ta-ram! Nestalo je!

Sad sam kao Gutović-NE može da škodi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula da se fleke od crnog vina skidaju belim vinom,nisam probala ali eto da da se zna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čime se skidaju fleke od crnog vina sa stolnjaka? Molim za neki proveren recept :) .

Ja sam čula da se fleke od crnog vina skidaju belim vinom,nisam probala ali eto da da se zna ;)

takodje ....

Nego sam htela da vas pitam nesto ... Markovi svi bodici su novi i divni beli dok se prvi put u njih ne ukaki :unsure: Posto nam sve izadje iz pelene , na ledja , sa strane :(

Imate li tih problema i kako skidate te fleke? Nema sta nisam probala (sem domaceg sapuna koji mi je jos ostao da probam ) Izbeljivaci , venis , potapanje u prasak na duze, mast i prasak ma ne znam vise sta nisam pokusala :(

Fleke su grozne , zute :huh: Kad mu oblacim taj bodic bez obzira sto je cist ( samo fleka stoji ) imam osecaj kao da sam mu obukla prljavo na njega a bodica se vise ne mogu nakupovati da bi imao lepe bele bodice bez fleka <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj poznato mi je to. Meni je taj problem resavao bas domaci sapun, probaj.Najbolji efekat je da kad mu skines bodic malo ga properes i odmah natrljas sapunom, kasnije peres naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj poznato mi je to. Meni je taj problem resavao bas domaci sapun, probaj.Najbolji efekat je da kad mu skines bodic malo ga properes i odmah natrljas sapunom, kasnije peres naravno.

Pa da , eto jos to mi je ostalo ali nikako da nadjem domaci sapun ... A jesi li probala da skines i stare fleke ? Ima toliko lepih novih bodica ali sa tim flekama i tako stoje , ne volim da mu ih oblacim zbog toga ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, meni se takve fleke skinu u drugom-trecem pranju. Da li si ti probala da operes vise puta te bodice?

I bitno je da se fleka ne osusi, znaci kad se bodi ufleka, odmah ga isperes i ostavis da stoji u vodi, dok ne ukljucis masinu.

Kad se prospe vino, sipati so po fleci i dobro utrljati da upije visak vina i onda oprati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula da se fleke od crnog vina skidaju belim vinom,nisam probala ali eto da da se zna ;)
Kad se prospe vino, sipati so po fleci i dobro utrljati da upije visak vina i onda oprati.

Ovo je za friške mrlje...ali obično niko odmah ne reaguje...no treba znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula za so, ko što Kamilica reče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odmah sam spirala sto se sprati moze i potapala do pranja ali nista ... Prala vise puta , iskuvala , cak i rucno na sporetu pokusala , ne vredi :P Zaj- -ana kaka :D Nasla sam danas domaci sapun pa cu pokusati sledece nedelje sve da skinem ... pa sta nam Bog da ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, ...ako "slučajno" zapadne neka stvarčica od koje veš poplavi..."porozi" :lol: ...pozeleni....mislim na beli veš, peškiriće i sl... ? Šta je stvarno efikasno? Sad zvučim kao one iz reklame "Zašto belo ne može da ostane belo"?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula da se fleke od crnog vina skidaju belim vinom,nisam probala ali eto da da se zna ;)

Jeste, i ja sam cula, ali mislim da to "radi" samo kada su friske fleke u pitanju.

Npr. prijateljica mi prica da joj je muz na njihovoj svadbi prosuo punu casu crnog vina na vjencanicu. Ona je odmah zgrabila sa stola casu bijelog vina i posula preko te mrlje. Kaze da fleke vise nije bilo, ni u salonu nisu primijetili da je ista prosuto.

Hm, ...ako "slučajno" zapadne neka stvarčica od koje veš poplavi..."porozi" :lol: ...pozeleni....mislim na beli veš, peškiriće i sl... ? Šta je stvarno efikasno? Sad zvučim kao one iz reklame "Zašto belo ne može da ostane belo"?...

Ako je bijeli ves u pitanju, onda mozes koristiti Domestos. Na njemu pise da se moze koristiti i kao izbjeljivac. Probala sam, moze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, ...ako "slučajno" zapadne neka stvarčica od koje veš poplavi..."porozi" :lol: ...pozeleni....mislim na beli veš, peškiriće i sl... ? Šta je stvarno efikasno? Sad zvučim kao one iz reklame "Zašto belo ne može da ostane belo"?...

Meni se to desavalo i kad to primetim momentalno ukljucim ponovo masinu da opet opere i sve spadne .... bez iakakvih dodatnih sredstava , eventualno bilo koji izbeljivac dodam ali to dodajem svakako uvek uz beli ves ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, ...ako "slučajno" zapadne neka stvarčica od koje veš poplavi..."porozi" :lol: ...pozeleni....mislim na beli veš, peškiriće i sl... ? Šta je stvarno efikasno? Sad zvučim kao one iz reklame "Zašto belo ne može da ostane belo"?...

Meni se to desavalo i kad to primetim momentalno ukljucim ponovo masinu da opet opere i sve spadne .... bez iakakvih dodatnih sredstava , eventualno bilo koji izbeljivac dodam ali to dodajem svakako uvek uz beli ves ...

Baš ovako ko Sanja ,samo ponovo uključim mašinu, nema veze da li je 60 ili 90C. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala cure ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako da skinem mrlje sa stolica od masnoće i raznog šaranja dječijeg :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ja da skinem fleke od krvi? Znate na šta mislim. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.