Fleke

odgovora

Objavljeno

Ivancice, moram da priznam da su saveti bas za debile. :lol: Zato mrzim da citam magazine, puni su debilnih saveta. Cuj, kad malo bolje razmislis, da li je to savet da operes sudove, obrises pod u kupatilu i sklonis sitnice? Mnooooooogo smesno.

Ja se dugo farbam u plavo, ali ovoliko sumnjam da je iko ''plavusa'' ko drzi do svoje kuce. ;)

A sta li im je veliko spremanje,kad oni svasta nesto nabrojase da se uradi na brzinu.

E pa ja ta "mala" spremanja stalno radim na brzinu tako da velika dok dodju na red ja opet udarim po ovom kao za goste :lol: :lol: :lol:

Ali da "gosti ne bi u kupatilu ugazili u neku fleku oribajte plocice" :lol: :lol: :lol:

Ma mogu da ugaze i u punu pelenu ako ne paze ako nisam stigla da je izbacim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne praktikujem da u kucu zovem i primam ljude pred kojima mi je neprijatno cak iako je krs. Moji prijatelji vole mene, vole i moj nered, razumece da nisam imala vremena, ili me prosto mrzelo da sredjujem i nece mi zameriti. I to je to. Ako neko dolazi u inspekciju kolika mi je gomila sudja ili sloj prasine, ne mora ni da dolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne praktikujem da u kucu zovem i primam ljude pred kojima mi je neprijatno cak iako je krs. Moji prijatelji vole mene, vole i moj nered, razumece da nisam imala vremena, ili me prosto mrzelo da sredjujem i nece mi zameriti. I to je to. Ako neko dolazi u inspekciju kolika mi je gomila sudja ili sloj prasine, ne mora ni da dolazi.

Bas tako. Mada nikad mi nije toliki nered, ako imam gomilu sudja za pranje to se i ne vidi posto u moj budzak od kuhinje niko ne ulazi, a ko udje tamo to su samo najblizi a oni slobodno mogu i da operu nesto :D Ako bas nesto moram na brzinu to je jedino da sklonim sa kreveta i stola za kafu ako ima nekih novina, diskova i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo malom belu majicu,i ima plave ranfle i kad sam je oprala(na ruke) ta plava je pustila boju i sad majica ima plave fleke-jel zna neko kako da sredim to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, moram da priznam da su saveti bas za debile. :lol: Zato mrzim da citam magazine, puni su debilnih saveta. Cuj, kad malo bolje razmislis, da li je to savet da operes sudove, obrises pod u kupatilu i sklonis sitnice? Mnooooooogo smesno.

Ja se dugo farbam u plavo, ali ovoliko sumnjam da je iko ''plavusa'' ko drzi do svoje kuce. ;)

Ja tek sad vidim ovo.... Ja sam prepisala, nEsam smišljala ja :D

Ju, ju, ju.... :rolleyes: :rolleyes:

:P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske molim vas pomagajte...glupi peškir koji nikada nije pustio boju SAD je našao! ne znam jel ga mm stavio ili ja slučajno, poplavele su joj sve stvarčice, inače joj perem sve šarene stvari zajedno, i sad sam, a na 60 stepeni. Inace i taj plavi peškir ide na 60 stepeni zašto je sad odlučio da pusti boju ne znam! plačem kao kiša, upropastila sam ceo bubanj njenih prelepih stvari, šta da radim sve je j..eno plavo... :((((( ubicu se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske molim vas pomagajte...glupi peškir koji nikada nije pustio boju SAD je našao! ne znam jel ga mm stavio ili ja slučajno, poplavele su joj sve stvarčice, inače joj perem sve šarene stvari zajedno, i sad sam, a na 60 stepeni. Inace i taj plavi peškir ide na 60 stepeni zašto je sad odlučio da pusti boju ne znam! plačem kao kiša, upropastila sam ceo bubanj njenih prelepih stvari, šta da radim sve je j..eno plavo... :( (((( ubicu se!

Meni cim nesto pusti boji, perem jos po 2-3 puta i uglavnom se ta boja ispere.

Ako ne tako, onda postoje listici na trizstu bas za te stvari koje ubacis u masinu i pokupe boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženske molim vas pomagajte...glupi peškir koji nikada nije pustio boju SAD je našao! ne znam jel ga mm stavio ili ja slučajno, poplavele su joj sve stvarčice, inače joj perem sve šarene stvari zajedno, i sad sam, a na 60 stepeni. Inace i taj plavi peškir ide na 60 stepeni zašto je sad odlučio da pusti boju ne znam! plačem kao kiša, upropastila sam ceo bubanj njenih prelepih stvari, šta da radim sve je j..eno plavo... :((((( ubicu se!

Najbolje da odmah opet uključiš mašinu, samo izbaci taj peškir. Ili potopi veš da odstoji preko noći sa dosta deterdženta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desilo vise puta da obojim ves, nesto sto mogu posle iskuvam pa malo ta boja ode a sta ne mogu pomirim se sa sudbinom :(;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas u DM parfimerijama Dr B.... (ne secam se tacno imena), hvatac boja, pa pokusaj...ili natopi u vanish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama taj hvatac boja odradi svoje. Ima raznih vrsta i svi su dobri. ponovo operi na 60 stepeni, kako ti je moon.savetovala, bez tog peskira. Nama se to desava nekad, a uvek perem sa tim krpicama, jer zajedno sa ostalim vesom perem i odecu za posao od mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno! I da, pitala sam za hvatač boja ALI to da ne dođe do mog slučaja :) znači kao preventiva! A ako dođe do bojenja ima neki praškić u kesici iste marke koji se stavi umesto praška u kaseticu mašine. Meni uopšte nije pomoglo. košta 200 din a jedna kesica. Sad, piše pokušati opet ako nije uspelo bla bla...Da li sad da bacam pare na to pokušavajući da se MOŽDA eventualno ikako itd. itd. skine ta plava boja s tim praškićem...mislim, nema šanse da dam skoro isto k'o za 3 kg regularnog praška. Pomiriću se sa sudbinom. Proplakala sam tu garderobu šta je tu je. Eto, i moje iskustvo:) Oprezno mame...sa tirkiznim bojama, ŠTA GOD DA JE I MA KOLIKO IZGEDALO DA NE PUŠTA BOJU:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrlje od crnog vina penom za brijanje, a mrlje od piva vodom sa dosta soli!

Belo vino se može takođe očistiti vodom, stim što je pre toga treba posuti solju.

Ali da ne dužimo, ima interesantan tekst na jadnom sajtu koji nam dosta pomaže oko uređenja stana, pa najbolje pročitati tamo:

Kako ukloniti fleke i mrlje

Bebac nam pomaže oko bebe i nas samih :-) a ovaj sajt oko našeg stana!

I dosta interneta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima

Da li neko zna kako da uklonim fleku od vanisha na sivim pantalonama od kepera,slucajno sam ostavila vanish da se osuši i sad nikako ne mogu da ga isperem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima

Da li neko zna kako da uklonim fleku od vanisha na sivim pantalonama od kepera,slucajno sam ostavila vanish da se osuši i sad nikako ne mogu da ga isperem?

Probaj vanishom :D Bez zezanja, pokusaj da stavis vanish na tu fleku od sasusenog vanisha ostavim par minuta i istrljas, mozda se tako ispere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da uklonim fleku od hemijske olovke sa eko koze,Nikola je svoju kreativnost ispoljio na krevetu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da uklonim fleku od hemijske olovke sa eko koze,Nikola je svoju kreativnost ispoljio na krevetu?!

Uffff , probaj benzinom... ali prvo stavis benzin na neko nevidljivo mesto , tipa od pozadi da vidis kako ce eko koza reagovati pa onda ako se nista ne desi pokusaj , mada se sa eko koze tesko skida da te odmah "utesim " :( Znam da moze i lak za kosu da posluzi ali opet i naglasavam sve prvo probaj od pozadi gde se ne vidi , jer nikad ne znas kako ce eko koza reagovati na takve preparate ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uffff , probaj benzinom... ali prvo stavis benzin na neko nevidljivo mesto , tipa od pozadi da vidis kako ce eko koza reagovati pa onda ako se nista ne desi pokusaj , mada se sa eko koze tesko skida da te odmah "utesim " :( Znam da moze i lak za kosu da posluzi ali opet i naglasavam sve prvo probaj od pozadi gde se ne vidi , jer nikad ne znas kako ce eko koza reagovati na takve preparate ...

Vazi,draga,hvala!Pokusacu,pa cemo vidjeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da uklonim fleku od hemijske olovke sa eko koze,Nikola je svoju kreativnost ispoljio na krevetu?!

Acetonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Acetonom...

Aceton potvrdjeno ostavlja fleke pa cak i rupe na vecini materijala od eko koze , tj rastopi ga ... ali nije na odmet i to da probas Tigrice al obaveznooooo od pozadi :D

PS u bivsoj firmi smo sa obuce skidali cesto fleke od hemijske , benzin je nacesce pomagao ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aceton potvrdjeno ostavlja fleke pa cak i rupe na vecini materijala od eko koze , tj rastopi ga ... ali nije na odmet i to da probas Tigrice al obaveznooooo od pozadi :D

PS u bivsoj firmi smo sa obuce skidali cesto fleke od hemijske , benzin je nacesce pomagao ....

Sanjci,sve cu ja odpozadi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjci,sve cu ja odpozadi! :lol:

:lol: :lol: :lol: Tako je najsigurnije :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, jesi li uspela da skineš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, jesi li uspela da skineš?

Nisam,draga,cekam mm da dodje s posla,ne mogu od Nikole,u sve se pertlja,a isvrljo je prilicno,tako da ce potrajati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam,draga,cekam mm da dodje s posla,ne mogu od Nikole,u sve se pertlja,a isvrljo je prilicno,tako da ce potrajati!

Ok...svakako javi rezultate... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.