Fleke

odgovora

Objavljeno

Prvo smo koristili Ace pa onda Ariel i na kraju SAMO OTKUVAVANJE :angry: a to mi je nasmoreniji posao <_<

Meni se cini da ova moja pravi "radioaktivne" fleke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja perem veš sa persilom :) beli iskuvavam, a ostalo na 60 i nemam probleme sa flekama :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fleke ,ima ih koliko hoces i ne pomaze ni venis ,ni prasak njimik :D jbg ... to Strahinja kad jede uzas ,pogotovo ako jede ove raviole pa onaj sos to ima najvise na odela ,pa tako da ta odela oblace samo po kuci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za fleke koristim venis,ali cim se isfleka odmah skidam i prvo obrisem vlaznom maramicom NIVEA TODEES(ne znam da li sam dobro napisala :P ),neznam da li ste primetile,ali on skida fleke samo tako i da koristim onaj plavi saput mislim da je merima ili tako nesto on fantasticno skida fleke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleke po namještaju, tepihu itd-PJENA ZA BRIJANJE-idealno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za fleke koristim Ariel i venish u kombinaciji. Za sada je pomagalo.

Ovo za penu za brijanje, prvi put cujem, probacu ako mi nesto isfleka.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleke po namještaju, tepihu itd-PJENA ZA BRIJANJE-idealno...

Stvarno? Moram probati...

Sta bih mogla koristiti za brisanje drvenih povrsina?

OT-Imam veliki problem sa ogrebotinama na laminatu... Napravila sam haos u tudjem stanu, istjerace me ako vide... :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...već godinama drvene površine čistim rakijom, vjerovala ili ne...i to mi je najbolje sredstvo, ne koristim hemijska sredstva, ne oštećuje površinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...već godinama drvene površine čistim rakijom, vjerovala ili ne...i to mi je najbolje sredstvo, ne koristim hemijska sredstva, ne oštećuje površinu...

auuuuu mm bi me popreko pogledao ako bi video da sa rakijom cistim pod. Za njega je to greh :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brišem parket...već unutrašnjost ormara, TV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...već godinama drvene površine čistim rakijom, vjerovala ili ne...i to mi je najbolje sredstvo, ne koristim hemijska sredstva, ne oštećuje površinu...

Hvala draga.. I moja majka je to radila- sto, ormarice itd.

Samo, moram to raditi kada mm nije kuci, kaze "To su mrve koje se ne mogu pokupiti kada se prospu". :lol:

Najgora mi je kuhinja, crvena je, drvena, i svaka packa se vidi, sto me strasno nervira. Ja brisem onim sredstvom za prozore, ali i tada mi se ponekad vidi trag kuda je prosla krpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo rakija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, kad budes skinula maksimalno plastiku, a kad ti se ohladi ringla, probaj da je obrises sa razredjivacem. Inace, ako ti se bude osecala platika kad budes ukljucivala ringlu narednih dana, jedino sto mozes da uradis je da pospes na toplu ringlu malo secera i da utrljas.

Da li neko zna kako da skinem tragove hemijske olovke sa koznog namestaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako da skinem tragove hemijske olovke sa koznog namestaja?

probaj vazelinom...mada nisam sigurna...ili hrorinom rastopljenim u malo vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je 'hrorin'?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kako da skinem tragove hemijske olovke sa koznog namestaja?

imam jos bolji savet :

isprska se malo laka za kosu na kozu i onda krpom obrise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jos bolji savet :

isprska se malo laka za kosu na kozu i onda krpom obrise.

Cu da probam... imam jednu koznu fotelju. Ako nju jos vise us..., bice zivo u nasoj kuci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nameštaj od punog drveta najefikasnije se čisti specijalnim sredstvima, a nakon toga je poželjno da ga zaštitite pčelinjim voskom koji će mu produžiti vek i sprečiti taloženje prljavštine.

* Lakirani nameštaj će biti kao nov ako prašinu i nečistoće prvo uklonite vlažnom krpom, pa snažno istraljate čistom suvom krpom.

* Elemente od trske, bambusa ili ratana prebrišite mokrom krpom u koju ste iscedili nekoliko kapi limunovog soka.

* Nameštaj i stvari od metala očistite specijalnim sredstvom i izglancajte jelenskom kožom, a od plastike operite sredstvom za pranje sudova i obrišite suvom krpom.

Ukoliko su na vašem tepihu ili omiljenoj fotelji ostale fleke, ne paničite jer za sve postoji rešenje.

* Žvaka će se lako skinuti kada je istrljate ledom, mrlje od kafe će nestati ako na njih obilno nanesete sapun i isperete hladnom vodom, a na isti način možete skinuti i fleke od mleka, samo umesto hladne isperite toplom vodom.

* Tragove pudera i karmina možete da eliminišete pomoću alkohola, a vosak od sveće će nestati ako tkaninu potopite u hladnu vodu i sačekate da se stvrdne, a zatim ga izlomite na komade i pažljivo sastružete ostatak. Ukoliko, ipak, ostane fleka, stavite papir na nju i pređite nekoliko puta vrućom peglom.

* Mrlje od ulja nasapunjajte i ostavite 10 minuta da odstoji, pa isperite vrelom vodom, dok ćete kečap najlakše ukloniti sa stolnjaka kada ga potopite u hladnu vodu, pa istraljate sapunom, belim sirćetom ili blažim rastvorom deterdženta, a zatim isperete. Na masne fleke nanesite puder, sačekajte da upije svu masnoću, pa operite deterdžentom.

* Crno vino ostavlja trajne mrlje, a to ćete izbeći ako na svežu fleku sipate sodu bikarbonu ili kuhinjsku so, ostavite da odstoji 15 minuta pa isperete prokuvanom vodom. Ukoliko je fleka stara i suva, tkaninu potopite u mleko, a zatim isperite hladnom vodom, ili čist sunđer potopite u vodu u kojoj ste skuvali krompir i njime dobro istrljajte fleku. Tragovi piva nestaće ako na njih nanesete mešavinu vode i alkohola u razmeri 50:50, ostavite da odstoji 20 minuta i isperete čistom vodom, a od voćnog soka kada je duže ispirate toplom vodom dok se sav šećer ne skine.

* Zavese snažno upijaju sve mirise, a pre svega duvanski dim. Slabije će upijati mirise kada ih potopite u toplu vodu sa 5 kapi eteričnog ulja lavande i pola šoljice alkoholnog sirćeta, ostavite da odstoje 30 minuta i ovlaš isperete.

Kopirano sa Bebac portala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage savete,cime bih mogla da skinem osusenu fleku od krvi? mm ima prelepu lovacku jaknu na kojoj je fleka. Savetovala sam ga da je nosi svakodnevno jer je stvarno odlicna i dosta ju je i platio ali nije bilo sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage savete,cime bih mogla da skinem osusenu fleku od krvi? mm ima prelepu lovacku jaknu na kojoj je fleka. Savetovala sam ga da je nosi svakodnevno jer je stvarno odlicna i dosta ju je i platio ali nije bilo sanse.

draga,ja sam vec ovde pisala da domaci sapun skida i stare fleke od krvi-ako mozes negde na selu da ga nabavis,namazi fleku sa njim ostavi da odstoji 24h i onda operi!meni jedino domaci sapun pomaze u borbi sa flekama od krvi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Taco,imam domaci sapun,pa bre ja zivim na selu :lol: . Probacu svakako sa njim,ali sve sam nesto sumnjicava da ce skinuti sasusenu fleku. Iskrena da budem,nisam iscitavala sve postove od pocetka. U svakom slucaju hvala na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Taco,imam domaci sapun,pa bre ja zivim na selu :lol: . Probacu svakako sa njim,ali sve sam nesto sumnjicava da ce skinuti sasusenu fleku. Iskrena da budem,nisam iscitavala sve postove od pocetka. U svakom slucaju hvala na savetu

ja znam da meni ovaj ariel ovde skine sve fleke od cega kod da su...a mozda ima veze i sa vodom :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZEEEENEEEEE...CIME SKIDATE FLEKE OD BENZINA???

mm (citaj ,, moj majstor`` <_< )se isflekao,jer je ,,samo nesto hteo da pogleda`` <_< oko kola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam da meni ovaj ariel ovde skine sve fleke od cega kod da su...a mozda ima veze i sa vodom :blink::blink:

pa sve je moguce. Meni se cini da arijel nije vise ono sto je bio,bar ovaj nas. Uopste mi vise ne skida fleke kao pre,katastrofa. Cena sve veca,a ucinak sve manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZEEEENEEEEE...CIME SKIDATE FLEKE OD BENZINA???

mm (citaj ,, moj majstor`` <_< )se isflekao,jer je ,,samo nesto hteo da pogleda`` <_< oko kola...

Mojoj nani i mami bi zivot bio puno laksi da su ikad saznale bas ovaj odgovor! :lol:

Boki, nazalost da te razocaram- ne skidaju se te fleke nikako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.