Fleke

odgovora

Objavljeno

Svi imamao problema sa flekama bilo da su od ulja ili od olovke ili od kafe ili od vina ili od trave ili...da ne nabrajam. Koja sredstva koristite za skidanje fleka? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno ja ne koristim nista od ariela i sve mi se fleke uvek skidaju...mada kazu da ariel u srbiji nije kao ovaj ovde (u grckoj) ili je moja masina cudo (sto ne verujem) ili je voda super.....ne znam u cemu je stos ali fleka nemamo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula za mleko da dkida masnocu,ali nisam nikad probala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno imam priblem sa flekama od sargarepe.Sve sam moguce probala i nista,ostaju narandzaste fleke.Dodje mi da umocim sve portikle i isflekane benke u kasu od sargarepe i da ih zauvek obojim u naranzasto :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno ja ne koristim nista od ariela i sve mi se fleke uvek skidaju...mada kazu da ariel u srbiji nije kao ovaj ovde (u grckoj) ili je moja masina cudo (sto ne verujem) ili je voda super.....ne znam u cemu je stos ali fleka nemamo :lol:

Blago tebi. Ja imam dvoje dece a fleka milion...a u pravu si da je ovde mozda i do tvrdoce vode a i do praska pa se fleke ne operu. Ja koristim tide za beli ves a bonux za sareni. Ariel nisam koristila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi. Ja imam dvoje dece a fleka milion...a u pravu si da je ovde mozda i do tvrdoce vode a i do praska pa se fleke ne operu. Ja koristim tide za beli ves a bonux za sareni. Ariel nisam koristila...

ili posalji hrpu vesa kod mene na pranje..... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno imam priblem sa flekama od sargarepe.Sve sam moguce probala i nista,ostaju narandzaste fleke.Dodje mi da umocim sve portikle i isflekane benke u kasu od sargarepe i da ih zauvek obojim u naranzasto :angry:

Ja sam ove fleke skidala na sledeci nacin: dobro nasapunati portikle i benkice sa Merix sapunom za pranje vesa, ostaviti malo da odstoji i onda otkuvati iste. Kada kazem otkuvati, mislim da se otkuvaju na sporetu a ne u masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim venis,a cula sam da se fleke od hemijske olovke skidaju pastom za zube

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A savet za zvake!

Nemojte ih guliti sa tkanine. Sacekajte da se zvaka dobro osusi, pa na dasku za peglanje, "fleku" prekrijte papirom, i prepeglajte, zvaka se prelepi na papir.

Meni je uspevalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim vanish i skida skoro sve fleke... ali ga sipam na fleku i stavim da stoji 3-4 sata pa tek ona perem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

take a look

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno imam priblem sa flekama od sargarepe.Sve sam moguce probala i nista,ostaju narandzaste fleke.Dodje mi da umocim sve portikle i isflekane benke u kasu od sargarepe i da ih zauvek obojim u naranzasto :angry:

Skinu se tek posle više pranja. I ja sam sve probala, stvarno su tvrdokorne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

take a look

jaooooooo znam hahahahahahhaha :lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

take a look

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo kod venisa, je l' zna neko gde ima da se kupi venis za suvo pranje tepiha? To je neki prasak, samo se pospe na tepih, saceka malo da odstoji i posle se usisa. Znam da ima u RS i BIH ali ovde u Srbiji nesto nisam videla da ima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A savet za zvake!

Nemojte ih guliti sa tkanine. Sacekajte da se zvaka dobro osusi, pa na dasku za peglanje, "fleku" prekrijte papirom, i prepeglajte, zvaka se prelepi na papir.

Meni je uspevalo

I meni takodje! Ovako moze da se skida i vosak sa tkanine. Samo treba voditi racuna da pegla ne bude suvise vrela.

Masne fleke sa odece mogu da se odstrane ako se stavi talk preko njih. On upije masnocu. Ovo ne vazi za stare fleke, samo za "sveze".

U poslednje vreme koristim Ariel odstranjivac mrlja, onaj sa prskalicom i veoma sam zadovoljna. Bolje skida fleke nego Vanish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo kod venisa, je l' zna neko gde ima da se kupi venis za suvo pranje tepiha? To je neki prasak, samo se pospe na tepih, saceka malo da odstoji i posle se usisa. Znam da ima u RS i BIH ali ovde u Srbiji nesto nisam videla da ima!

Bilo je u Tempu da se kupi. Meni nije bio nista posebno. Fleke, naravno, ne skida. Jedino sto malo zamirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo kod venisa, je l' zna neko gde ima da se kupi venis za suvo pranje tepiha? To je neki prasak, samo se pospe na tepih, saceka malo da odstoji i posle se usisa. Znam da ima u RS i BIH ali ovde u Srbiji nesto nisam videla da ima!

ja sam ga koristila i ok je , osvezi tepih,,,,ali mi je bolji vanish "sapun" za pranje tepiha....on mi sve skine i tepih bude kao nov....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, kapiram da je sapun za klasicno ciscenje tepiha ali meni treba nesto da sto brze osvezim tepih. Znaci u Tempu da potrazim! Hvala Katice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A savet za zvake!

Nemojte ih guliti sa tkanine. Sacekajte da se zvaka dobro osusi, pa na dasku za peglanje, "fleku" prekrijte papirom, i prepeglajte, zvaka se prelepi na papir.

Meni je uspevalo

I meni je uspelo to. Isto se papirom skida i vosak sa odece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A savet za zvake!

Nemojte ih guliti sa tkanine. Sacekajte da se zvaka dobro osusi, pa na dasku za peglanje, "fleku" prekrijte papirom, i prepeglajte, zvaka se prelepi na papir.

Meni je uspevalo

isto je i sa voskom.ja takodje koristim venis i za neke fleke pravi domaci sapun,ne kupovni.odlican je za fleke od krvi,recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, sta koristite? Vanish ne pomaze, od deterdzenta koristim Ariel, ali nisam ni njime preterano zadovoljna. Najgore su mi fleke od sokica, i kad Sara dodje umrljana iz obdanista, ne znam vise cime da skidam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sem venisa koristim i domaci sapun!Pravi domaci sapun koji skida cak i fleke od krvi!Danilove ukakane pelene sam sa njim isto mazala da odstoji jedan dan,pa onda u masinu ih redovno prala i to na 60 stepeni i pelene su mi uvek izgledale kao nove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sem venisa koristim i domaci sapun!Pravi domaci sapun koji skida cak i fleke od krvi!Danilove ukakane pelene sam sa njim isto mazala da odstoji jedan dan,pa onda u masinu ih redovno prala i to na 60 stepeni i pelene su mi uvek izgledale kao nove!

Jel ti to neko pravi ili ima da se kupi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanish, fairy i sapun. Za taj domaci sapun sam i ja cula ali ne znam gde da ga kupim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.