Fleke

odgovora

Objavljeno

Ja sam za tepihe uzela Skotchgard sprej-penu koja se naprska, ostavi da odstoji, malo protrlja cetkom ako je fleka u pitanju i usisa kad se osusi. To zaista skida sve od piva preko borovnice i slicnih nemani od fleka! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venish sapun,ja sam njih odusevljena i evo par godina samo njega, sa tecnim nisam zadovoljna,znaci samo sapun!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za tepihe uzela Skotchgard sprej-penu koja se naprska, ostavi da odstoji, malo protrlja cetkom ako je fleka u pitanju i usisa kad se osusi. To zaista skida sve od piva preko borovnice i slicnih nemani od fleka! ;)

A hoce li taj sprej da skine fleke od kafe na tepihu??? Sin prolio kafu a tepih je gazdaricin...mm poludeo...ja probala venisom ali napravila jos gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A hoce li taj sprej da skine fleke od kafe na tepihu??? Sin prolio kafu a tepih je gazdaricin...mm poludeo...ja probala venisom ali napravila jos gore...

Sigurna sam da hoce! Kad je skinulo fleku koju je mm napravio pre 2god od "cider" piva, na kojoj sam ja svasta isprobala i nista je nije ni pomaklo, e onda skida sve, sigurna sam.

Skotchgard je inace profesionalno upotrebljavan za dugotrajnu zastitu tkanina (u kolima, tepiha, garnitura) i ja sam se iznenadila kad sam ga videla u radnji. Nama su kola njime tretirana i ne dozvoljava da se ista u tkaninu upije vec ostaje na povrsini i samo se brise. Extra je stvar! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurna sam da hoce! Kad je skinulo fleku koju je mm napravio pre 2god od "cider" piva, na kojoj sam ja svasta isprobala i nista je nije ni pomaklo, e onda skida sve, sigurna sam.

Skotchgard je inace profesionalno upotrebljavan za dugotrajnu zastitu tkanina (u kolima, tepiha, garnitura) i ja sam se iznenadila kad sam ga videla u radnji. Nama su kola njime tretirana i ne dozvoljava da se ista u tkaninu upije vec ostaje na povrsini i samo se brise. Extra je stvar! ;)

Kupila sam onaj sapun u DM-u za samo 75din i super je za fleke od kecapa, trave probala sam ga...a gde taj sprej ima da se kupi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Детерџент за суђе-магично средство!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venish sapun,ja sam njih odusevljena i evo par godina samo njega, sa tecnim nisam zadovoljna,znaci samo sapun!!

I ja sam cula za njega da je bas efikasan...moracu da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleke imam i za prodaju... Kad smo stigli ovde ,kupili smo venis i pomogao je za neke ,a neke nema sanse da se skinu... Ali venis je dobar,, Ni onaj u Srbiji nije los,proslula sam crno vino na bele pantalone i venis je sve uklonio,.. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula za njega da je bas efikasan...moracu da probam

Moracu i ja, posto cu izludeti vise od fleka :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista nije efikasno kao dobro staro odkuvavanje u loncu :) ,malo protrnjam praskom ili sapunom i u lonac!sve spadne cak i one odvratne zute od sargarepe!jeste komplikovano ali je stvarno efikasno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BOLJE OD VANISHA! albusov AXAL gel za fleke,zelena tuba,crvena slova,kostao je nesto smesno(oko 70 din!),ali ULTRA EFIKASNO! vec dugo da nisam videla u prodaji nigde u gradu,ni po velikim ni po malim marketima.Njihov tecni deterdzent za vunu i osteljive tkanine je isto dobar,zove se LAMA isto je povoljan,ali ni njega vec dugo nisam nasla.

ima ga u ZR-u,ja ga ponekad koristim pre iskuvavanja a za manje fleke samo njega i stvarno je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге даме,

Ову тему постављам да наведете чаролије које користите у свом домаћинству!

Моја чаролија:

враћам сјај старом кухињском столу тако што скухам јачу кафу, натопим крпицу и обришем сто.

Увијек ме је нервирао смрад даске за сјечење, тако да сад на пола изрежем лимун, премажем даску, мало одстоји па оперем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja neki carobnjak. :P

Volim da cujem tako neki dobar savjet, ali moram da priznam da ga rijetko kada upotrijebim.

Bas sam juce cula za ovo: ako prospete crno vino na tepih ili stolnjak: na osteceno mjesto nanijeti soli i malo vode, i pustiti da stoji jedno sat-dva.. poslije oprati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sjaj šporeta, posle pranja ga namazati limunom.

Mada ja isto retko kad se setim da uradim nešto od tih čarolija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za skidanje crvenog vina koristim belo,cim prosipam crveno,samo preko sipam belo i odmah se izgubi fleka,posle stavim da se pere uobicajeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vas muči skidanje flastera?

E prije skidanja namažite flaster šamponom i eto...bezbolno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamenac u kupatilu ( slavine i plocice) ili u kuhinji ( sudopera, sudje ) skidam tako sto napravim rastvor, vode i obicnog sirceta, ostavim da malo odstoji i obrisem sa krpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i od mene jedan trik. Ako ste malo zapustile mikrotalasnu pecnicu ( sto sam sigurna da se desava i vama :) ) , pa se masnoca osusila i tesko se cisti, iscedite jedan limun u keramicku posudicu i ukljucite na najjacu temp. 2-3 min., a onda ocistite. Ako je potrebno ponovite jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja isto sav kamenac cistim sircetom...oko slavina i svega ostalog...narocito na slavini u kadi gde se skupi dosta kamenca.natopim vatu sircetom , obavijem oko kamenca i stavim najlon preko i tako drzim par sati...sve odpadne posle...takodje, ves masinu redovno tako cistim..pospem dosta sirceta u bubanj.zatvorim masinu i ostavim par sati. onda samo ukljucim ispiranje.em unistava bakterije em sav kamenac skine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ogledala isto mozete cistiti sircetom, tako se pre radilo, ali ja ne cistim, vec samo onim sprejom za stakla...ali ajde....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carobnjakinje, je i' imate neki trik za ciscenje pegle kad zalepi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carobnjakinje, je i' imate neki trik za ciscenje pegle kad zalepi?

Pošto ja CIF koristim za sve, i peglu oribam sa njim, ali čula sam da pomaže sirće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto ja CIF koristim za sve, i peglu oribam sa njim, ali čula sam da pomaže sirće...

Probala sam sinoc Cifom - imam onaj blagi abraziv u zelenoj ambalazi - ali bas sam je zalepila :) nisam sve skinula. Probac opet danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sirceta i iscediti limun, kazu da i to cisti peglu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula za sirće...sirće je spas za kamenac...

Ja kuhalo za vodu čistim sirćetom(prokuham)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.