Fleke

odgovora

Objavljeno

Drage savete,cime bih mogla da skinem osusenu fleku od krvi? mm ima prelepu lovacku jaknu na kojoj je fleka. Savetovala sam ga da je nosi svakodnevno jer je stvarno odlicna i dosta ju je i platio ali nije bilo sanse.

Samo da vam "kazem" da sam uspela da skinem fleku. Natrljala sam domacim sapunom i ostavila da odstoji,izribala cetkom,pa natrljala venis sapun,stavila u masinu i dodala tecni venis. Bas sam joj nanu naninu :lol: ali uspela sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Baco ti si joj stvarno sve po spisku. Svaka ti čast. Poznato mi je koliko teško može da se skine krv koja se "skorila" zato jedan savet, čim opazite da je nastala fleka od krvi, odmah je potopite u hladnu vodu i neka odstoji pola dana i posle operite u veš mašini sa regularnim vešom.

Verovale ili ne ovu foru mi je rekao svekar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znala sam za tu foru,da se odmah odreaguje. Ali sta da te lazem,mrzelo me je da,cim je stigao iz lova, budem uzorna supruga. Ej, nedelja popodne,odmor,uzivancija,sad da se dizem da ribam fleku,evo me bas.

Iovako sam protivnik lova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako bih mogla da skinem fleke od hemijske olovke sa gumene lutke odnosno celavka koju je moja cerka koja ima dve godine ispisala da nema gde prstom da se ubode :blink: probala sam svasta ...i nista ne pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako bih mogla da skinem fleke od hemijske olovke sa gumene lutke odnosno celavka koju je moja cerka koja ima dve godine ispisala da nema gde prstom da se ubode :blink: probala sam svasta ...i nista ne pomaze

jel si probala acetonom? ili da naprskas malo laka za kosu pa da skines....lak za kosu skida hemijsku sa koze, ali ne znam da li sa gume,,, :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu pomoći nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znala sam za tu foru,da se odmah odreaguje. Ali sta da te lazem,mrzelo me je da,cim je stigao iz lova, budem uzorna supruga. Ej, nedelja popodne,odmor,uzivancija,sad da se dizem da ribam fleku,evo me bas.

Iovako sam protivnik lova

hehehe bolujemo od istog sindroma :lol: Mada sam ja još i gora, ja bih pre bacila tu stvar nego uradila sve to što si ti učinila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe bolujemo od istog sindroma :lol: Mada sam ja još i gora, ja bih pre bacila tu stvar nego uradila sve to što si ti učinila.

Pa i ja bih,ali jakna je stvarno prelepa,a i on se bas ne iskesira cesto za sebe pa mi bi nesto zao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam "kazem" da sam uspela da skinem fleku. Natrljala sam domacim sapunom i ostavila da odstoji,izribala cetkom,pa natrljala venis sapun,stavila u masinu i dodala tecni venis. Bas sam joj nanu naninu :lol: ali uspela sam.

lepo vam ja kazem da domaci sapun skida bas SVE! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja... Mogla bih da posluzim za onu reklamu - ide fleka na coveka -. Naime,Jana je dograbila soljicu kafe i prosula na roze kosuljicu i beli dzemperak. Odmah sam isprala,natrljala domacim sapunom i ostavila da odstoji u hladnoj vodi. Sa kosuljice se skinula fleka uz pomoc venis sapuna,a sa dzempera nece. Opet sam natrljala domacim sapunom i ostavila jos malo da odstoji mada sumnjam da ce se skinuti. Ima li neka neki bolji savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja... Mogla bih da posluzim za onu reklamu - ide fleka na coveka -. Naime,Jana je dograbila soljicu kafe i prosula na roze kosuljicu i beli dzemperak. Odmah sam isprala,natrljala domacim sapunom i ostavila da odstoji u hladnoj vodi. Sa kosuljice se skinula fleka uz pomoc venis sapuna,a sa dzempera nece. Opet sam natrljala domacim sapunom i ostavila jos malo da odstoji mada sumnjam da ce se skinuti. Ima li neka neki bolji savet?

uf ne znam...iskreno ja umesto domaceg sapuna koristik fairy za to "momentalno natapanje" fleke, pre nego ode u masinu...

pa jel vuneni dzemprer ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma koncani,znas kako je divan. Obukla ga je svega dva puta,poslala joj je baba tetka iz Amerike ejjjjj :lol: . Najgore od svega je sto nesmem bas onako manijacki da trljam sav ce se iskezeciti. A to mi je mozda i jedino resenje,da ga muski istrljam pa sta mu Bog da. I ovako flekav nece moci da se nosi,ako se istegli neka ga vuklja po kuci. Bezveze i ja se vezala ko luda za dzemper. Ejjjjjjjjj,a znas kako je sladak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkuvala sam sareni ves umesto da stavim na 40,ne znam kako sam to mogla da uradim.E sad ono sto je bilo svetlije je potamnelo od drugog vesa.Da li sad ono svetlije da ubacim opet da otkuvava ili obicno pranje ili da sipam venis ili ariel,kako da vratim staru boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ne vjerujem da će to bilo šta izbjeliti(desilo mi se to puuuuuno puta)...s vremenom će izbijeliti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkuvala sam sareni ves umesto da stavim na 40,ne znam kako sam to mogla da uradim.E sad ono sto je bilo svetlije je potamnelo od drugog vesa.Da li sad ono svetlije da ubacim opet da otkuvava ili obicno pranje ili da sipam venis ili ariel,kako da vratim staru boju.

Takve fleke se nekad skidaju DOMESTOSOM, imaš na njemu uputstvo kako to uraditi. Ja sam radila nekoliko puta, ali sam samo u 2 slučaja imala potpun uspeh. Da napomen da u toj razblaženoj varijanti, Domestos ne oštećuje dodatno tkaninu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni apsolutno u svemu pomaze "veniš" (ne znam kako se pise) i to pogotovo sapun .... sta god treba prvo operem tim venis sapunom pa onda - ako je za masinu, stavim u masinu ako nije operem vodom i fleke uglavnom vise nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li iko kakav način da se skine super ljepak sa odjeće?????? Kapnulo mi je malo ljepka na omiljenu trenerku i voljela bi da mogu to da skinem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime cistite filter od aspiratora i kako,ili posto je prilicno zapusten ideja od kog materijala da se napravi drugi,jer mm kaze da je trazio po prodavnicama nema da se kupi,a cime onu resetku na aspiratoru odozdole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime cistite filter od aspiratora i kako,ili posto je prilicno zapusten ideja od kog materijala da se napravi drugi,jer mm kaze da je trazio po prodavnicama nema da se kupi,a cime onu resetku na aspiratoru odozdole?

Kod nas ima da se kupe filteri za aspirator na buvljaku samo. I to razliciti, a nisu jevtini-oko 900din.. Uglavnom, to je neki materijal poput filca.

Resetku treba da skines i da je operes sa onim sredstvom sa kojim peres i rernu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,nadam se da cemo naci neki adekvatan materijal za zamenu ili naici na gotov filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sve fleke,pa cak i sasusene skida tecni vanish,stavim na fleku i ostavim da prenoci,i ubacim u masinu i nema je...Jedino imam problem,seo je u zutu farbu i to ne mogu nikako da skinem.A moj generalni problem je taj sto mi se obavezno potkrade nesto sto ne sme na otkuvavanje i skupi se...moram to da resim nekako... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo fleke od kajsije pokusala sam sa domacim sapunom i venisom i jos je tu, dajte neki savet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pjena za brijanje(za muškarce), otklanja sve mrlje. Ostavi neka stoji 5 minuta i istrljaj. Jeste da sam ja pokušala na tepisima i namještaju, ali ne znam za garderobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu probati pa sta bude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pjena za brijanje(za muškarce), otklanja sve mrlje. Ostavi neka stoji 5 minuta i istrljaj. Jeste da sam ja pokušala na tepisima i namještaju, ali ne znam za garderobu.

I šta se posle radi - usisa ili ispere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.