Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Imam prijateljicu,sa kojom sam se uvijek lijepo slagala i dijelile smo iskustva dok je bila trudna u svojoj 37 godini.Međutim otkako se porodila ima raznorazne probleme.Čak je jednom prilikom kroz suze izjavila da se kaje što je rodila dete jer će ubrzo skrenuti s uma.Ne može da shvati kako to njena beba ne spava cijelu noć,ja je tješim tako što joj kažem da je to normalno ni moja ne prespava.Ona ne doji bebu jer smatra to jako taškim,a tek sad je shvatila šta je mućkanje vještaškog.Ne zna više šta da adi,kaže ne može da smisli rođeno dijete. :(

Kako da joj pomognem?Ja razumem da je starija,ali ne vjerujem da je to razlog za takvo ponašanje.Moja tetka je rodila sa 39,veoma je posesivna majka,čak se i razvela jer je svo vreme posvećivala isključivo detetu.Posvećujem i ja ali Sofija je ipak samo beba..

O bre... A šta kaže njen muž? Jel zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prijateljicu,sa kojom sam se uvijek lijepo slagala i dijelile smo iskustva dok je bila trudna u svojoj 37 godini.Međutim otkako se porodila ima raznorazne probleme.Čak je jednom prilikom kroz suze izjavila da se kaje što je rodila dete jer će ubrzo skrenuti s uma.Ne može da shvati kako to njena beba ne spava cijelu noć,ja je tješim tako što joj kažem da je to normalno ni moja ne prespava.Ona ne doji bebu jer smatra to jako taškim,a tek sad je shvatila šta je mućkanje vještaškog.Ne zna više šta da adi,kaže ne može da smisli rođeno dijete. :(

Kako da joj pomognem?Ja razumem da je starija,ali ne vjerujem da je to razlog za takvo ponašanje.Moja tetka je rodila sa 39,veoma je posesivna majka,čak se i razvela jer je svo vreme posvećivala isključivo detetu.Posvećujem i ja ali Sofija je ipak samo beba..

Ona bi takva bila i sa 30 godina. To nema veze sa godinama vec je ona razmazena, po meni. Neko nikad nije spreman na zrtvu i veliku zivotnu promenu sa svim obavezama koje se ticu deteta. Sorry ako sam gruba, ali ako mi neko kaze da joj je tesko bilo da doji, da ne moze da ustaje zbog bebe,onda ona ustvari nikad nije ni htela bebu nego joj je nametnuto.

Svi mi imamo momente kada nam tako dodje da ne mozemo da izdrzimo, a ipak nastavljamo jer smo svesni koliko dete zavisi od nas. Sumnjam u bilo kakvu postporodjajnu depresiju ili slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem da je PPD..Meni je samo žao deteta.Ona meni govori stalno tebi je lako ti si mlada..Pa nisam ni ja baš tako mlada,ali znam da moje bepče zavisi 100% od mene,i nije ona tražila da se rodi,ja sam to htela.

YelenaC ja isto smatram da je u pitanju razmaženost.Do sad je živela kao junakinje serije sex i grad,sad se našla u ulozi majke pa joj se odjednom ne ssviđa.Samo što je problem kad se jednom nađeš u toj ulozi nema menjanja,ili će beba da trpi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O bre... A šta kaže njen muž? Jel zna?

Razvela se,još u trudnoći..U sve je ušla nekako bez mnogo razmišljanja,u fazonu kao e da probam nešto novo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gospode Bože, jadno dete, "ne može da je smisli" ovakve rečenice nažalost često vode u tragediju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razvela se,još u trudnoći..U sve je ušla nekako bez mnogo razmišljanja,u fazonu kao e da probam nešto novo <_<

Ona kao da ima 17 a ne 37 godina...nezrelo, sebično, samoživo stvorenje!

Zaista me rastuži kad čujem za ovakve i slične priče, za ljude koji nisu zaslužili da imaju decu....jer toliko je onih koji se muče da bi se ostvarili kao roditelji a znaju da kad dođu deca više nisu sebi na prvom mestu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi mnogo mi je tuzno to sto sam procitala. :(

ja sam pala na nos mnogo puta u sred noci dok sam prokuvavala vodu za mleko, hladila je, muckala mleko, hranila bebu, prala flasicu i otkuvavala je. Proces od citavih sat vremena. Nisam nikad pranje i otkuvavanje ostavljala za ujutru, zato sto mi je ista cista flasica trebala i za jutarnje mlekce, a drugu flasicu nije hteo ni da vidi... Agonija, ali nikada nisam zazalila zbog bebe, nego sam se gorko kajala sto sam pocela sa terapijom zbog koje sam morala da prestanem da dojim, iako sam se propisno namucila da povratim mleko! Hoci samo da kazem da totalno razumem da joj je puno tesko, jer sam se i ja, pored maksimalne pomoci mma mnogo puta ujutru budila neispavana i preumorna, a kako li je tek njoj kad je sama?

I pored svega toga ne mogu da shvatim da bilo sta lose pomisli da joj njeno dete na neki nacin ugrozava zivot? Mozda je samo htela da se igra roditelja, ali posle toliko neprespavanih noci se predomislila, umesto da se navikne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trudnocu sam kad god zena to zeli. U razloge ne ulazim, neko ima zdravstvenih problema, neko kao sto ste vec pomenule zivotnih, a neko ne zeli jer se jednostavno ne oseca spremnim. Ni protiv toga nemam nista niti to smatram razmazenoscu. Bolje da zena rodi dete sa 40 godina zato sto oseti (ili bar misli) da je spremna, nego da ga pod pritiskom okoline rodi sa 25, pa onda mrzi i dete i citav svet, nazalost znam takvih primera pa zato govorim.

Sto se tice ove zene o kojoj govori Marijachi, mislim da to nema veze s godinama,a ni sa PPD vec sa nespremnoscu. Ja imam 26 godina, nakon porodjaja nekih mesec dana nisam bila u bas najsjajnijem raspolozenju, iako dete nije uopste zahtevno, skoro od pocetka je spavao preko cele noci. Verovatno je bio u pitanju baby blues, ali nijednog trenutka nisam ni pomislila bilo sta negativno vezano za moje dete. Zato mislim da je u pitanju nespremnost na odgovornost koju deca nose sa sobom. Sta cete, neko je sa 17 godina brizan i posvecen roditelj, a neko nije ni posle 35, ima nas raznih. Zato zene radjajte decu kad vi to zelite, a ne kad drugi misle da bi trebalo. Svakako, ako nakon 35 godine budem imala decu, obavicu sve neophpdne preglede, jer ne bih nista rizikovala.

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuzno je to sto se unesrecila sa detetom i sto ce tako nezadovoljna i dete da unesreci. Trebala bi da poseti psihologa, sto pre. Mozda posle toga shvati kakvu joj je nagradu zivot dao. imam takav primer u okruzenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona kao da ima 17 a ne 37 godina...nezrelo, sebično, samoživo stvorenje!

Zaista me rastuži kad čujem za ovakve i slične priče, za ljude koji nisu zaslužili da imaju decu....jer toliko je onih koji se muče da bi se ostvarili kao roditelji a znaju da kad dođu deca više nisu sebi na prvom mestu!

P&P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za trudnocu sam kad god zena to zeli. U razloge ne ulazim, neko ima zdravstvenih problema, neko kao sto ste vec pomenule zivotnih, a neko ne zeli jer se jednostavno ne oseca spremnim. Ni protiv toga nemam nista niti to smatram razmazenoscu. Bolje da zena rodi dete sa 40 godina zato sto oseti (ili bar misli) da je spremna, nego da ga pod pritiskom okoline rodi sa 25, pa onda mrzi i dete i citav svet, nazalost znam takvih primera pa zato govorim.

Sto se tice ove zene o kojoj govori Marijachi, mislim da to nema veze s godinama,a ni sa PPD vec sa nespremnoscu. Ja imam 26 godina, nakon porodjaja nekih mesec dana nisam bila u bas najsjajnijem raspolozenju, iako dete nije uopste zahtevno, skoro od pocetka je spavao preko cele noci. Verovatno je bio u pitanju baby blues, ali nijednog trenutka nisam ni pomislila bilo sta negativno vezano za moje dete. Zato mislim da je u pitanju nespremnost na odgovornost koju deca nose sa sobom. Sta cete, neko je sa 17 godina brizan i posvecen roditelj, a neko nije ni posle 35, ima nas raznih. Zato zene radjajte decu kad vi to zelite, a ne kad drugi misle da bi trebalo. Svakako, ako nakon 35 godine budem imala decu, obavicu sve neophpdne preglede, jer ne bih nista rizikovala.

Tako je .. :)

Moje trece dete ce biti nakon 35-te, ukoliko naravno budemo te srece da mozemo da ostvarimo veliku porodicu kao sto zelimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam ridila sa 29, drugo sa 36, zaista ne vidim neku razliku, osim što je drugi pirodjaj buo lakši. Sve mi uzgleda, ups, zar ja već imam 38, kad pre..... Ma svake godine su syper za radjanje....

C*I*C*A*N*A, Enika i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam ridila sa 29, drugo sa 36, zaista ne vidim neku razliku, osim što je drugi pirodjaj buo lakši. Sve mi uzgleda, ups, zar ja već imam 38, kad pre..... Ma svake godine su syper za radjanje....

E oduševim se kad ovo pročitam - lagano sve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam ridila sa 29, drugo sa 36, zaista ne vidim neku razliku, osim što je drugi pirodjaj buo lakši. Sve mi uzgleda, ups, zar ja već imam 38, kad pre..... Ma svake godine su syper za radjanje....

Slazem se! Rodi dete kad to zelis,nije vazno sa koliko godina.

Ja sam prvo rodila sa 21,drugo sa 36,nisam imala nikakvih problema sa trudnocom u ovim godinama,e jedino sto sam sama sebi napravila problem jer sam pri kraju sedmog meseca strcala :blink: niz stepenice u metrou pa sam posle do kraja imala bolove u karlici i kukovima.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo dete rodila sa 30 godina, drugo sa 37 i verujte mi i sad kad imam skoro 40 rodila bih jos jedno :wub: . MIslim da sto ste stariji, vise imate potrebu za bebom, nekako vas podmladi!!! :P:D:P

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je svako vreme pravo vreme za bebe :) I svaki period ima svojih prednosti ali i mana. Mlade mame imaju dosta dobrih jajnih celija, i lakse zatrudne, al trpe obrazovanje karijera ( pod uslovom da uopste to zele). Mame posle 35-te su se verovatno vec ostvarile na mnogim poljima, i sad opusteno mogu da se posvete materinstvu. Al budimo realni, broj i kvalitet jajnih celija posle 35te opada.

Ja sam prvi put u zivotu ostala u drugom stanju u 37-oj godini, i to bas kad sam zelela, 2 meseca nakon vencanja. Sve je bilo ok, al ipak zbog godina radila sam amniocentezu. Porodila sam se lako. I uopste mi nije bilo tesko da ustajem po 5-6 puta nocu da dojim bebu ( to nema veze sa godinama, vec sa psiholoskim profilom), da ga setam i po kisi i po snegu, da prohodavamo zajedno i da sad trcim za njim.

Drugi i treci put sam ostala trudna u 38oj, al su na zalost bili spontani.

Cetvrti put sam ostala u drugom stanju u 39-oj i to sa blizancima ( potpuno prirodno). I sada smo radili amniocentezu ( i to dve posto se nije znalo dal su jednojajcani ili dvojajcani). Evo sad smo dogurali do 36-te nedelje, jos malo pa porodjaj.

Inace starije majke, pogotovo koje su vec radjale imaju povecane sanse za blizance.

Danas ipak dosta zena vodi racuna o svom ginekoloskom zdravlju, zdravije se hrane, fizicki su aktivne i u dobroj formi. Sve moje drugarice ukljucujuci i mene smo rodile posle 35-te ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i menee,,,danas sam saznala da cekam treceg bepca, ne planiranog, ali ne manje voljenog,Imam 40 god, sina od 18, cerku od 9.Rodila sam jedno u dvadesetim, jedno u tridesetim i evo sada cu, ako Bog da, jedno u cetrdesetim. Nemam sumnju da radim ispravno, ne zanimaju me predrasude, teorije za i protiv..Majcin osecaj da ce sve biti u redu je ne pogresiv. Ljubim Vas

Unicka, Ummu, JEJA* i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 24 godine, moja mAjka je u 46toj godini rodila sestru Milicu... prirodnim putem je ostalla trudna... i cijelu trudnocu je radila... nista nije nemoguce :))

nataša p., amorfati i andisam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav od mene i ovde

Ja sam već na kraju,39-ta nedelja,u februaru punim 40,četvrta beba.Prvo sa 21,drugo sa 23,treće sa 27

Sad novi muž,pa još jedno

Starija deca su oduševljena,posebno sin,iako ima 18,5,ali će snage biti ravnomerno raspoređene jer je i ovo dečak,pa se nada da će moći da se izbore sa ove dve veštice ;)

Prvo tromesečje sam pretrčala,jer sam tako isplanirala zbog obaveza na poslu,pa nisam ni osetila trudnoću.Preskočila sam double,jer nisam imala pojma da je to obavezno za trudnice posle 35,pa sam obavila tripple i ekspertski UZ.Sve je bilo u redu,te sam odbila AC.U genetskom savetovalištu troje dece,čini mi se mlađi od moje,zapeli za AC.Ja pitam zašto,jel možda nešto nije u redu,kažu-imate 39 godina.Pa znam ja,deco,koliko imam godina,ja pitam jel ima nekih indicija da nešto nije u redu,oni opet-imate 39 godina.Ćao,zdravo.Posle toga ekspertski UZ odličan,sve po PS-u,svaki UZ dobar,sve analize dobre.Moja dr je samo rekla-zdrava si,nije ti prvi put,ja ću da ti pomognem ako nešto treba,zajedno ćemo da donesemo još jednu bebu na svet i sve će biti super,nema veze koliko imaš godina.

I tako ja sad čekam dan D...

A teško mi je..... kao da soliter vučem na leđima.Ne sećam se kad sam se poslednji put naspavala ko čovek.U wc idem na sat vremena,kosti mi se raspadaju,svaki dan me još po nešto negde zaboli,ali se tešim da će to potrajati još par dana i dolazi Luka :wub:

Sve sam spremila,oprala,ispeglala,spakovala i sad jedva čekam da ga donesemo kući i spustimo u krevetac

I onda kreće igranka

Al baš me briga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Imam 39 godina i ozbiljno su me naplasili raznim tekstovima o trudnoci u "ovim" godinama. Koje godine? Pa ja se osecam isto kao da imam 29 godina. Ovo mi je prva trudnoca i doktor mi nije savetovao AC, nego prenatalni test, pa ako dobijem poztivan rezultat na neki poremecaj onda obavezno na AC. Radila sam Nifty test u 11.nedelji i tacno 8.dan stigao mi na mail rezultat, sve je bilo u redu:rolleyes:. Sad mogu da me plase koliko hoce, ja sam potpuno mirna, doduse sve veca i veca, teza i teza i malcice umorna, ali ZNAM da ce biti sve u redu. Poljubac za sve buduce mame, kojih god da su godina;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sto ne bi bilo u redu,kad je mogla Monika Beluci da rodi u 45.mozes i ti u 39. :-) 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice,dodji u caskalista da se druzimo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i jos jedne mame koja ce uskoro imati preko 35. krajem marta cu napuniti 36, ovo mi je treca beba. prvu sam rodila u 30, drugu u 32, a ovu sad ako da Bog da sve bude u redu u 36. termin mi je u julu. moja dr se mnogo uscudjava sto sam odbila da radim genetske testove, to je bila nasa odluka. sa prvim detetom sam po automatizmu radila sve za sta sam dobila preporuku, posle sa drugim nisam htela.

ne osecam se staro, naprotiv.. iako su mi deca mala i ponekad sam jaaako umorna. jedva sam cekala da ponovo budem trudna, bas sam se radovala. jos i nekako potajno verujem da ovo nije kraj, da ce nam se cetvrto desiti kad jos malo omatorimo i nase devojke porastu..mm se samo zaprepasti na ovo moje razmisljanje. :D

Venera, leni i Voljena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iju, pa ti si mladunica :) Trece dete sa 36,to je super. Ja sam trece rodila u 37. ali sam radila Nifty test. Nisam za invazivne testove ali nisam ni toliko opustena da mogu da se predam struji. Moja baka je svoje najmladje rodila u 42. godini, pre 60. godina. I najlepse je, i najsnaznije od sve njene dece :D Te tako imas vremena i za cetvrto :D A mozda ti se i ja pridruzim u toj ludoj ideji, mada sumnjam :D 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da se ovde upisem, sa nepune 34 stigla je prva beba, a sve sledece bice preko 35:)

Sta znam ja sam ipak za testove kad vec postoji mogucnost i jednostavno sam mirnija. Ja se ne osecam nikako staro:) a energije imam vise nego ikad ,cini  mi se da sam podetinjila pa sa mojim malenim izvodim ludosti :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.