Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Cao svima imam 37 g u januaru cu 38 i ovo mi je prva beba ne zato sto smo tako hteli vec je tek sada uspelo.Nemam nikakvih problema moja dr kaze da je sve idealno do sad .Danas sam usla u 19 nedelju a bebac je juce poceo da se mrda. U 17 radila amniocintezu ocekujem rezultate za nedelju dana, nista strasno malo neprijatno ali kratko traje.Da bi olaksala ostalim trudnicama koje ce da je rade a zive u Novom Sadu moj savet je NIKAKO JE NEMOJTE RADITI U BETANIJI totalno su nestrucni.Ja sam je radila u decijoj bolnici kod dr Kolarskog on je genije.Kad dodjete sestra vam da pola bensedina obavezno i posalje vas u setnju pola sata.Kad udjete ocekuje vas prijatna atmosfera dr prica viceve i dogodovstine iz svog zivota opustena varijanta ja sam se toliko smejala kao da gledam komediju a ne da radim amniocintezu. Sve sto vas interesuje slobodno ga pitajte sve ce vam reci uz dozu humora i sale . Kaze on meni za vas je ovo i onako stresno netreba ja jos vise da vas traumiram. Prepisao mi 3 dana bensedin i 20 dana gynipral zbog kontrakcija. Nikakvih problema nisam imala evo ni posle 2 nedelje. Izadjoh iz ordinacije sa obecanjem da cu mu doneti cokoladu ako je u pravu da je decak a on meni ako bude devojcica, Steta sto takvih nema vise . Svima puno srece i zdravih beba. :P

veroslava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima imam 37 g u januaru cu 38 i ovo mi je prva beba ne zato sto smo tako hteli vec je tek sada uspelo.Nemam nikakvih problema moja dr kaze da je sve idealno do sad .Danas sam usla u 19 nedelju a bebac je juce poceo da se mrda. U 17 radila amniocintezu ocekujem rezultate ... Prepisao mi 3 dana bensedin i 20 dana gynipral zbog kontrakcija. Nikakvih problema nisam imala evo ni posle 2 nedelje. Izadjoh iz ordinacije sa obecanjem da cu mu doneti cokoladu ako je u pravu da je decak a on meni ako bude devojcica, Steta sto takvih nema vise . Svima puno srece i zdravih beba. :P

Ako je doca rekao da je decak, onda kupi cokoladu, sigurno je, u toj sedmici se vidi i na ultrazvuku pol:) uzgred drago mi je sto vidim da se moja generacija aktivirala sa bebikonima :)

Pozd. i srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima imam 37 g u januaru cu 38 i ovo mi je prva beba ne zato sto smo tako hteli vec je tek sada uspelo.Nemam nikakvih problema moja dr kaze da je sve idealno do sad .Danas sam usla u 19 nedelju a bebac je juce poceo da se mrda. U 17 radila amniocintezu ocekujem rezultate za nedelju dana, nista strasno malo neprijatno ali kratko traje.Da bi olaksala ostalim trudnicama koje ce da je rade a zive u Novom Sadu moj savet je NIKAKO JE NEMOJTE RADITI U BETANIJI totalno su nestrucni.Ja sam je radila u decijoj bolnici kod dr Kolarskog on je genije.Kad dodjete sestra vam da pola bensedina obavezno i posalje vas u setnju pola sata.Kad udjete ocekuje vas prijatna atmosfera dr prica viceve i dogodovstine iz svog zivota opustena varijanta ja sam se toliko smejala kao da gledam komediju a ne da radim amniocintezu. Sve sto vas interesuje slobodno ga pitajte sve ce vam reci uz dozu humora i sale . Kaze on meni za vas je ovo i onako stresno netreba ja jos vise da vas traumiram. Prepisao mi 3 dana bensedin i 20 dana gynipral zbog kontrakcija. Nikakvih problema nisam imala evo ni posle 2 nedelje. Izadjoh iz ordinacije sa obecanjem da cu mu doneti cokoladu ako je u pravu da je decak a on meni ako bude devojcica, Steta sto takvih nema vise . Svima puno srece i zdravih beba. :P

Pa Sneska, jel dečak ili devojčica.

Ja za 10 dana punim 4 banke ali još vodim borbu za drugom bebom. Dr me je utešila da sam mlada i da imam fore do 45 godine da rodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima imam 37 g u januaru cu 38 i ovo mi je prva beba ne zato sto smo tako hteli vec je tek sada uspelo.Nemam nikakvih problema moja dr kaze da je sve idealno do sad .Danas sam usla u 19 nedelju a bebac je juce poceo da se mrda. U 17 radila amniocintezu ocekujem rezultate za nedelju dana, nista strasno malo neprijatno ali kratko traje.Da bi olaksala ostalim trudnicama koje ce da je rade a zive u Novom Sadu moj savet je NIKAKO JE NEMOJTE RADITI U BETANIJI totalno su nestrucni.Ja sam je radila u decijoj bolnici kod dr Kolarskog on je genije.Kad dodjete sestra vam da pola bensedina obavezno i posalje vas u setnju pola sata.Kad udjete ocekuje vas prijatna atmosfera dr prica viceve i dogodovstine iz svog zivota opustena varijanta ja sam se toliko smejala kao da gledam komediju a ne da radim amniocintezu. Sve sto vas interesuje slobodno ga pitajte sve ce vam reci uz dozu humora i sale . Kaze on meni za vas je ovo i onako stresno netreba ja jos vise da vas traumiram. Prepisao mi 3 dana bensedin i 20 dana gynipral zbog kontrakcija. Nikakvih problema nisam imala evo ni posle 2 nedelje. Izadjoh iz ordinacije sa obecanjem da cu mu doneti cokoladu ako je u pravu da je decak a on meni ako bude devojcica, Steta sto takvih nema vise . Svima puno srece i zdravih beba. :P

Za dr Kolarskog se slazem, on je stvarno divan. I privatno.

A za Betaniju ne, jer sve trudnice koje su negativne krvne grupe, a muz pozitivan, radice tamo amniocentezu. Lekar koji radi jeste smusen, ali zna svoj posao, sto je iapk za to sto radi najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneska 73, javi rezultate amnio. Jeste li XY ili XX?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste decak dugujem doci cokoladu. Sad sam u 24 sutra ulazim u 25 nedelju, sve je ok samo se moj stidljivko spustio mnogo dole pa nosim pojas i moram vise da lezim. Ali ne zalim se samo nek je on dobro ,evo i sad se mrda i golica a ja se smejuljim svaki put kad se on pokrene , morate priznati osecaj je bozanstven. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi put bilo bozanstveno, a drugi nista posebno. Sve isto. Nekako se nisam odusevljavala svim i svacim, samo sam bila jako nestrpljiva da vidim bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste decak dugujem doci cokoladu. Sad sam u 24 sutra ulazim u 25 nedelju, sve je ok samo se moj stidljivko spustio mnogo dole pa nosim pojas i moram vise da lezim. Ali ne zalim se samo nek je on dobro ,evo i sad se mrda i golica a ja se smejuljim svaki put kad se on pokrene , morate priznati osecaj je bozanstven. :rolleyes:

Bravo za decaka! (bilo bi bravo i za devojcicu, sve jedno!) ;) Uzivaj dok se tako lepo migolji :) Kad pocne da se sutira, neces moci da spavas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno receno ni sad nespavam , ustvari jako malo i budim se vise puta od pocetka je tako.Sve to ide u rok sluzbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene isto:),a bas bih volela malo da se odusevljavam.Sad ,da mi nije muka,nekako ne bih ni osecala da sam trudna.Nema onog ushicenja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste decak dugujem doci cokoladu. Sad sam u 24 sutra ulazim u 25 nedelju, sve je ok samo se moj stidljivko spustio mnogo dole pa nosim pojas i moram vise da lezim. Ali ne zalim se samo nek je on dobro ,evo i sad se mrda i golica a ja se smejuljim svaki put kad se on pokrene , morate priznati osecaj je bozanstven. :rolleyes:

Lepo, a docu veeliku čokoladu.

Sad lepo uživaj u trudnoći i mazi stomačić. A nema lepšeg osećaja kad počne da te šutira i da se meškolji u stomaku. :lol::lol::rolleyes::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte, zene, da se cudite. Prvi put je ushicenje jer to nikad niste dozivele. Ja verujem da ce vas sacekati ista radost i ushicenje kad dodju na svet. Bicete vi super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put rodila u 38 godini, trudnoca bez znacajnijih problema osim uzasne mucnine u I trimestru. Porodjaj je bio prirodan i relativno brz-3 sata od pojave prvih kontrakcija.

Rizik od genetskih malformacija je statisticki veci, jer je daleko manja populacija porodilja od 35 do 40 nego od 20 do 25 godina. Ipak ko sto neko rece dosta toga zavisi od genetike i opsteg stanja organizma. Nisam radila amniocentezu, uprkos stalnom pritisku mog lekara cija je to uza specijalnost.

Rodila sam sa 38 jer sam se tek tada osetila spremnom za to.

Neke zene su spremne da budu majke i sa 17 godina, drugim zenama kao sto sam ja treba mnogo vise...Sigurna sam da se sa 20 god fizicki lakse podnose neprospavane noci uz plac deteta, mada ih nikad ne bih menjala za neprospavane noci u diskoteci u tom periodu...

Njanja, ovajkomentar kao da sam ja napisala :))

Ja sam 17 nedelja trudnoce sa blizancima i takodje sam odbila amniocintezu jer je jos veci rizik kad su blizanci. Isto nisam bila spremna ranije potpuno te razumem:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чекам прву бебу, имам 39 година, а термин ћу дочекати са пуних 40. Надам се и другој! :) Millar, поздрави тетку.

LEJLA BG voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чекам прву бебу, имам 39 година, а термин ћу дочекати са пуних 40. Надам се и другој! :) Millar, поздрави тетку.

Da li su zdravstveni problemi uzrok ovako kasnoj 1. trudnoći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li su zdravstveni problemi uzrok ovako kasnoj 1. trudnoći?

Не. Животне околности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam ako cu biti malo direktnija, ali moram da odgovorim na ovo.

Mrvicice (ili bilo koja druga zena da je u pitanju), nikoga ne treba da se tice zasto si trudna u 15, 20, 30, 40 ili koliko vec godina, da li je u pitanju prva ili deseta trudnoca i koji su razlozi. Takva pitanja su naprosto nepristojna. Naravno, ako ima konkretan razlog koji se vidi iz posta a zahteva taj podatak, onda ok, ali, koliko mi se cini, ovde to nije slucaj.

Pozdrav svim buducim mamama, i sve najbolje vam zelim. :)

Tangerine i LEJLA BG volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima imam 37 g u januaru cu 38 i ovo mi je prva beba ne zato sto smo tako hteli vec je tek sada uspelo.Nemam nikakvih problema moja dr kaze da je sve idealno do sad .Danas sam usla u 19 nedelju a bebac je juce poceo da se mrda. U 17 radila amniocintezu ocekujem rezultate za nedelju dana, nista strasno malo neprijatno ali kratko traje.Da bi olaksala ostalim trudnicama koje ce da je rade a zive u Novom Sadu moj savet je NIKAKO JE NEMOJTE RADITI U BETANIJI totalno su nestrucni.Ja sam je radila u decijoj bolnici kod dr Kolarskog on je genije.Kad dodjete sestra vam da pola bensedina obavezno i posalje vas u setnju pola sata.Kad udjete ocekuje vas prijatna atmosfera dr prica viceve i dogodovstine iz svog zivota opustena varijanta ja sam se toliko smejala kao da gledam komediju a ne da radim amniocintezu. Sve sto vas interesuje slobodno ga pitajte sve ce vam reci uz dozu humora i sale . Kaze on meni za vas je ovo i onako stresno netreba ja jos vise da vas traumiram. Prepisao mi 3 dana bensedin i 20 dana gynipral zbog kontrakcija. Nikakvih problema nisam imala evo ni posle 2 nedelje. Izadjoh iz ordinacije sa obecanjem da cu mu doneti cokoladu ako je u pravu da je decak a on meni ako bude devojcica, Steta sto takvih nema vise . Svima puno srece i zdravih beba. :P

Potpisujem za dr Kolarskog. Oba puta analizu plodove vode radila kod njega. Drugi put sam mu rekla "dovidjenja i vidimo se i treci put" ..ali..izgleda, ma koliko ja to zelela, da se necu usuditi i za taj treci put..mislim na trudnocu.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чекам прву бебу, имам 39 година, а термин ћу дочекати са пуних 40. Надам се и другој! :) Millar, поздрави тетку.

Ćao Mrvičice nisi usamljana i ja čekam moje prve dve bebe,tj. nosim blizance i pre par dana napunila sam 41. i presrećna sam jer sam danas saznala da su dečak i devojčica i odlični rezultati amniocinteze! Pozzzz ...p.s. ne zamaraj se sa radoznalicama!

LEJLA BG voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao Mrvičice nisi usamljana i ja čekam moje prve dve bebe,tj. nosim blizance i pre par dana napunila sam 41. i presrećna sam jer sam danas saznala da su dečak i devojčica i odlični rezultati amniocinteze! Pozzzz ...p.s. ne zamaraj se sa radoznalicama!

Drago mi je zilijen :) Jel si smislila imena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je zilijen :) Jel si smislila imena?

Naravno imala sam dosta vremena u životu ha,ha :D:D:D Milica i Andrej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno imala sam dosta vremena u životu ha,ha :D:D:D Milica i Andrej!

Bravo za Milicu i Andreja! Blago tebi što imaš dve bebe, oduvek sam volela da imam blizance. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamama, imam 35 i cekam svoju trecu bebu. Radila sam amniocentezu pre pet dana (zbog rezultata double testa i godina), cekam rezultate. Nadajmo se da ce sve biti OK :rolleyes: . Prethodne trudnoce bile su bez problema, ali mi je sada dosta teze, nekako sam tromija i umornija, samo bih se izlezavala...Inace, mislim da me ocekuje pojas, jer nosim nisko, pa osecam pritisak. Sada sam u 18. nedelji, samoinicijativno sam prestala da pijem folnu kiselinu kada sam usla u 4. mesec (po uputstvu na kutiji), da li mislite da bi trebalo nastaviti sa njom, ili ne? Sve najbolje svim mamama iz kluba 35+ (a i ostalim)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno imala sam dosta vremena u životu ha,ha :D:D:D Milica i Andrej!

Moja mladja cerkica zove se Milica, najlepse ime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamama, imam 35 i cekam svoju trecu bebu. Radila sam amniocentezu pre pet dana (zbog rezultata double testa i godina), cekam rezultate. Nadajmo se da ce sve biti OK :rolleyes: . Prethodne trudnoce bile su bez problema, ali mi je sada dosta teze, nekako sam tromija i umornija, samo bih se izlezavala...Inace, mislim da me ocekuje pojas, jer nosim nisko, pa osecam pritisak. Sada sam u 18. nedelji, samoinicijativno sam prestala da pijem folnu kiselinu kada sam usla u 4. mesec (po uputstvu na kutiji), da li mislite da bi trebalo nastaviti sa njom, ili ne? Sve najbolje svim mamama iz kluba 35+ (a i ostalim)!

Ja sam po preporuci lekarke do ulaska u 4 mesec pila folnu kiselinu,a od tada Mamavit,i tako cu i ovaj put.

Popijes celu kutiju,pa napravis pauzu 7 dana,i tako i za vreme dojenja.

Drzim ti palceve za dobre rezultate. Pozz. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.