Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima!

Devojke, imam jedno pitanje za sve...imam 39 godina i dvoje dece. Sin ima 18 a cerka 16 godina. Proganja nas vec mesecima zelja da imamo i trece dete. Opustili smo se ali se nista ne dogadja. Trebalo bi krenuti kod lekara pa me interesuje, sta mislite na cemu da insistiram (posto znam kakvih sve lekara ima)?

Unapred hvala.

Dovoljna je folikulometrija. To nije gnjavaza, kratak pregled ultrazvukom. Prvo to uradi pre nego sto doktori krenu da filozofiraju. Meni je uspleo u tri ciklusa sa 37 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao,ja imam 36god,i prva mi je trudnoca,nazalost tako su se kockice namestile da tek sad radjam..ali bolje ikad nego nikad,e sad sve ima svojih prednosti i mana,ja bi volela da se ovo desilo pre 3,4 god.ne ranije,ali...super podnosim,sad sam 8-mi mes.i do sad nisam ni osetila da sam trudna,extra,nikakve probleme,muke...nisam imala,kao da nisam trudna,tek mi je sad malo teze da cucim,i zamaram se,jer je stomak veliiiikiiii...:)))na amino.nisam isla,jer je sve bilo ok.a,iskreno plasila sam se posledica od nje,jer sam se svasta nacitala,a s obzirom da smo se mi bas namucili oko bebe-nisam htela da rizikujem..mislim da je sve individualno-kako se kome namesti,ja imam drugaricu koja ima 23.god jedva je podnela trudnocu i sad joj je beba kao igracka,ne shvata nista ozbiljno...tako da nema pravila..kako se ko oseca,tako treba da radi-mislim na godine ..i bebe...pozzzz.za sve matore mame!!! :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatnoca je 0,4% ili 1:250.

Ali to se odnosi na broj pobacaja koji se javljaju odmah nakon amniocenteze.

Pobacaji koji se jave nedelju ili dve kasnije ne ulaze u tu brojku.

da, secam se kad sam potpisivala papir pre AC da je pisalo 0.3-0.5.

ali ako uzmes u obzir generalnu sliku o pobacajima "Učestalost spontanih prekida trudnoće relativno je velika – na 12 potvrđenih trudnoća, jedna završava pobačajem, obično tokom prvih 12 nedelja" , onda je AC smesna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma zene samo radjajte. ako ste zdrave i prave. mame se dele na dobre i lose, a ne stare i mlade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma zene samo radjajte. ako ste zdrave i prave. mame se dele na dobre i lose, a ne stare i mlade!

...citiram... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je ostala u drugom stanju u 36-oj godini, nista joj nije falilo nije imala rizicnu trudnocu niti sta slicno. Ja sam ostala u drugom stanju pre svoje 35, a i da mi se tada desilo ne bih u tome nista strasno videla, ukoliko ne bi bilo problema, ali mozete ih imati i sa 23...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je pre mesec i po dana rodila trece dete u 42 godini, sve je proslo bas kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Evo i ja da vam se pridruzim u stariju grupu ;). Imam 37 godina i sada sam u 18 nedelji trudnoce. Prvo dete sam rodila u 32. godini iz druge trudnoce. Prva trudnoca mi se dogodila godinu dana pre druge, ali nazalost zavrsila spontanim pobacajem u 6-om mesecu i to upravo zbog amniocenteze ( ja sam bila ta statistika koju pominjete ovde). Naravno da je najveca bila greska lekara koji mi nisu dali adekvatnu terapiju posle toga-nisu mi dali nista i prvenstveno me terali da radim tu proceduru u godinama kada za to nije bilo indikacija. Tako da vas ne plasim, doktori su najvise pogresili u mom slucaju.

Sada u ovoj trecoj trudnoci dr. su vrsili pritisak da je radim, ali ja ne pristajem, ni u drugoj trudnoci posle pobacaja nisam. dete mi je zdravo. Sada sam radila sve testove, double, quadriple i svi su dobri...znam da nisu 100% sigurni ali opet se ne dam na amniocentezu ponovo. Pozitivnog sam stava i nadam se da nisam pogresila, da mi je bebica dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ja sam se porodila prvi put u 41-oj, normalan porodjaj, bez epidurala. Imala sam problema prva 3 meseca, jer je trudnoca bila blizanacka, s tim da se jedan plod nije ni razvio od samog pocetka, te sam morala da mirujem dok sam mesak nije izasao...(uz obilno krvarenje), te nije bilo prijatno ...Posle toga je sve bilo potpuno normalno, do samog porodjaja koji je trajao sat i po od pocetnih kontrakcija.

Sve u svemu, da nije bilo ta prva 3 meseca, ne bih se secala nekog veceg strahovanja...Kad god bebac da dodje dobrodosao je i to je najvaznije!

pozdrav svim mamama i buducim mamama!

LEJLA BG i veroslava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Azzdaha, cestitam i neka je bebac ziv i zdrav :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ja sam se porodila prvi put u 41-oj, normalan porodjaj, bez epidurala. Imala sam problema prva 3 meseca, jer je trudnoca bila blizanacka, s tim da se jedan plod nije ni razvio od samog pocetka, te sam morala da mirujem dok sam mesak nije izasao...(uz obilno krvarenje), te nije bilo prijatno ...Posle toga je sve bilo potpuno normalno, do samog porodjaja koji je trajao sat i po od pocetnih kontrakcija.

Sve u svemu, da nije bilo ta prva 3 meseca, ne bih se secala nekog veceg strahovanja...Kad god bebac da dodje dobrodosao je i to je najvaznije!

pozdrav svim mamama i buducim mamama!

Svaka cast!

valentina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ja sam se porodila prvi put u 41-oj, normalan porodjaj, bez epidurala. Imala sam problema prva 3 meseca, jer je trudnoca bila blizanacka, s tim da se jedan plod nije ni razvio od samog pocetka, te sam morala da mirujem dok sam mesak nije izasao...(uz obilno krvarenje), te nije bilo prijatno ...Posle toga je sve bilo potpuno normalno, do samog porodjaja koji je trajao sat i po od pocetnih kontrakcija.

Sve u svemu, da nije bilo ta prva 3 meseca, ne bih se secala nekog veceg strahovanja...Kad god bebac da dodje dobrodosao je i to je najvaznije!

pozdrav svim mamama i buducim mamama!

Svaka cast!!! Sto smo starije to nam bolje ide ;) rodila sam u 39-oj, dvadeset min porodjaj, i kontrakcije pre toga nekih manje od dva sata. Imala sam divnu babicu koja me je odlicno vodila kroz porodjaj (bila sam bez klasicnih napona).

I sto je najvaznije: dobrodosla na forum!!!

fe3ff939adc840f4d68fdc2737bbfcb4.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame- sadasnje i buduce ;) svaka cast i samo napred! Nikada nije kasno da se postane roditelj ako u sebi nosimo ljubav koju zelimo detetu da pruzimo! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast!!! Sto smo starije to nam bolje ide ;) rodila sam u 39-oj, dvadeset min porodjaj, i kontrakcije pre toga nekih manje od dva sata. Imala sam divnu babicu koja me je odlicno vodila kroz porodjaj (bila sam bez klasicnih napona).

I sto je najvaznije: dobrodosla na forum!!!

fe3ff939adc840f4d68fdc2737bbfcb4.gif

Hvala Vam svima na podrsci...Inace, moja devojcica ima 5 meseci i 21 dan, i naravno, mnogo je slatka :-) MM je vec prvog dana kada smo nas dve stigle kuci iz porodilista poceo da pregovara o jos jednom detetu...Tih prvih desetak dana sam jako tesko podnela, bez obzira sto je porodjaj bio lak, i tada sam mislila da vise necu imati dece, ali, sada, 6 meseci kasnije PRIZNAJEM, vec mastam o jos jednom bebcu, sto da ne? Pa tek mi je 41, ima jos vremena...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam svima na podrsci...Inace, moja devojcica ima 5 meseci i 21 dan, i naravno, mnogo je slatka :-) MM je vec prvog dana kada smo nas dve stigle kuci iz porodilista poceo da pregovara o jos jednom detetu...Tih prvih desetak dana sam jako tesko podnela, bez obzira sto je porodjaj bio lak, i tada sam mislila da vise necu imati dece, ali, sada, 6 meseci kasnije PRIZNAJEM, vec mastam o jos jednom bebcu, sto da ne? Pa tek mi je 41, ima jos vremena...:-)

ma naravno, samo napred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam za to da mame prvo dete rode posle 35 godine, izuzev slučajeva koji su imali zdravstvene probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako sam ja postupila.

Od marta do decembra smo pokusavali i nista (inace slicna situacija kao kod tebe, moji imaju 15 i 10godina), posla kod ginekologa pregledali uobicajeno (UZ, kolposkopija , torch virusi, krvna slika, ) i svi nalazi su bili ok. Doktori dok ne prodje godinu dana (uzaludnih pokusaja) smatraju da ne treba nista preduzimati. Od terapije mi je ginekolog dala da pijem Folacin (folnu kiselinu) tablete i kompleks vitamina B. Nije proslo ni 40 dana od pocetka uzimanja ovih lijekova zatrudnila sam. Ista situacija je bila i kod moje kume (i ona je uzimala ove tablete). Ne znam da li je tajna u lijekovima ili se samo tako "jednostavno dogodilo".

Pokusaj i ti sa tableticama (ako vec nisi) urodice plodom (t.j.bebicom) :)

Drage mame, meni je ginekolog savjetovao (kada se radi o planiranoj trudnoči) obavezno uzimanje folne kiseline tri mjeseca prije začeča i piju se sve do trečeg mjeseca trudnoče. Folna kiselina kolko sam upamtila je povezana uz kvalitete posteljice, a vitamini grupe B prepisuju kako bi se "opustili". Ukoliko trudnoča nije planirana, sa uzimanjem folne kiseline započinje se istog dana kada se dobiju rezultati pozitivni na trudnoču, i uzimaju se sve do trečeg mjeseca trudnoče.

Sretno svim mama, inače imam 36 god, jednog bebca od 2 godine i nadamo se bar još jednom bebcu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam za to da mame prvo dete rode posle 35 godine, izuzev slučajeva koji su imali zdravstvene probleme...

Ili zivotne probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili zivotne probleme...

Zavisi šta podrazumevaš pod životne probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi šta podrazumevaš pod životne probleme...

Da, u pravu si. Sirok pojam, a primeri razni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filozofija u nedogled...npr.moj dever reče: Ove godine nećemo bebu, jer hoćemo da idemo na more...npr.moja kuma reče: neću bebu bar još dve godine, hoću bre malo da živim (pitam se šta li je radila ovih poslednjih 28 godina)...npr. moj kum reče: dok ne kupim stan, ne mogu da razmišljam o bebi...npr. moj brat reče: kad kupim kola i sredim stan, e onda mogu da razmišljam o bebi...npr. moja drugarica reče: bolje da se sada zezam, i rodim jedno u 35-oj...moja sestra od strica, kojoj je 26 godina reče: pa, ja ne znam o sebi da brinem, a kamoli sad tamo o nekoj bebi...Da li su ovo neki životni problemi, po meni totalno besmisleni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filozofija u nedogled...npr.moj dever reče: Ove godine nećemo bebu, jer hoćemo da idemo na more...npr.moja kuma reče: neću bebu bar još dve godine, hoću bre malo da živim (pitam se šta li je radila ovih poslednjih 28 godina)...npr. moj kum reče: dok ne kupim stan, ne mogu da razmišljam o bebi...npr. moj brat reče: kad kupim kola i sredim stan, e onda mogu da razmišljam o bebi...npr. moja drugarica reče: bolje da se sada zezam, i rodim jedno u 35-oj...moja sestra od strica, kojoj je 26 godina reče: pa, ja ne znam o sebi da brinem, a kamoli sad tamo o nekoj bebi...Da li su ovo neki životni problemi, po meni totalno besmisleni...

Slazem se, ni ja to ne vidim kao zivotne probleme. Ja sam mislila na ozbiljnije stvari, na primer: pukla dugogodisnja veza, pa se posle 32. godine, na primer, teze nadje partner, pa onda veliki zdravstveni problemi sa roditeljima ili poduze krize u braku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I na kraju se razumesmo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, meni je ginekolog savjetovao (kada se radi o planiranoj trudnoči) obavezno uzimanje folne kiseline tri mjeseca prije začeča i piju se sve do trečeg mjeseca trudnoče. Folna kiselina kolko sam upamtila je povezana uz kvalitete posteljice, a vitamini grupe B prepisuju kako bi se "opustili". Ukoliko trudnoča nije planirana, sa uzimanjem folne kiseline započinje se istog dana kada se dobiju rezultati pozitivni na trudnoču, i uzimaju se sve do trečeg mjeseca trudnoče.

Sretno svim mama, inače imam 36 god, jednog bebca od 2 godine i nadamo se bar još jednom bebcu :)

U pravu si skroz , ja sam uzimala folan prije trudnoce, pa negdje i prvih cak 5-6 mjeseci tudnoce (zbog mojih godina, 36), a i sada nakon porodjaja, valjda zbog dojenja, ne znam ni sama. uglavno ne skode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filozofija u nedogled...npr.moj dever reče: Ove godine nećemo bebu, jer hoćemo da idemo na more...npr.moja kuma reče: neću bebu bar još dve godine, hoću bre malo da živim (pitam se šta li je radila ovih poslednjih 28 godina)...npr. moj kum reče: dok ne kupim stan, ne mogu da razmišljam o bebi...npr. moj brat reče: kad kupim kola i sredim stan, e onda mogu da razmišljam o bebi...npr. moja drugarica reče: bolje da se sada zezam, i rodim jedno u 35-oj...moja sestra od strica, kojoj je 26 godina reče: pa, ja ne znam o sebi da brinem, a kamoli sad tamo o nekoj bebi...Da li su ovo neki životni problemi, po meni totalno besmisleni...

Xaxaxa ti si kraljica. Pa ja sam bas htjela jednu bebu u 35-6godini, da se osjetim "mladom mamom". Inace prvog sam sina rodila sa 20godina, sada mi je on kao brat. Ovoj se bebi stvarno zivot osmehuje, bas ce da uziva, svi cemo da ga mazimo i razmazimo ;)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.