Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Ja sam po preporuci lekarke do ulaska u 4 mesec pila folnu kiselinu,a od tada Mamavit,i tako cu i ovaj put.

Popijes celu kutiju,pa napravis pauzu 7 dana,i tako i za vreme dojenja.

Drzim ti palceve za dobre rezultate. Pozz. :rolleyes:

I ja sam pila folnu do 4. meseca i nastavila sa mamavitom i pijem ga redovno,ali nisam znala da treba da se napravi pauza sedam dana!? To ti je dr. rekla ili si procitala u uputstvu? Ja ispih skoro dve kutije do sada :blink: pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ostala u drugom stanju sa 38 godina. Folnu kiselinu sam pila celu trudnocu i sve vreme dojenja, jos 21 mesec. Nije bilo pauze. Ne vidim zasto bi se pravila pauza. Visak folne kiseline ne moze da se napravi. Inace, osim folne kiseline, pila sam samo sumeci magnezijum. Nista drugo od suplemenata nisam uzimala. Trudnocu sam imala savrsenu. Ugojila sam se svega 11kg. Mislim da sam pila komleks vitamina koji se preporcuje trudnicama da bih imala duplo vise. Svaki taj kompleks vitamina sadrzi B komleks vitamina koji utice zestoko na apetit, a nije toliko vazan kao za vreme dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamama, imam 35 i cekam svoju trecu bebu. Radila sam amniocentezu pre pet dana (zbog rezultata double testa i godina), cekam rezultate. Nadajmo se da ce sve biti OK :rolleyes: . Prethodne trudnoce bile su bez problema, ali mi je sada dosta teze, nekako sam tromija i umornija, samo bih se izlezavala...Inace, mislim da me ocekuje pojas, jer nosim nisko, pa osecam pritisak. Sada sam u 18. nedelji, samoinicijativno sam prestala da pijem folnu kiselinu kada sam usla u 4. mesec (po uputstvu na kutiji), da li mislite da bi trebalo nastaviti sa njom, ili ne? Sve najbolje svim mamama iz kluba 35+ (a i ostalim)!

Cao,ti kao iskusna mama trebalo bi samo savete da delis ovde :D:D salim se...sve se brzo zaboravlja,ja sam vec zaboravila svoje grozno iskustvo sa amniocintezom,jer su me dva puta probadali zbog blizanaca...znas ono:jednom ko nijednom ali drugi ubod preznojila sam se! Ali sve prodje i sad bih ponovo radila jer mislim da se mirnije spava! I ja sam prestala da pijem folnu u 4. mesecu i presla na mamavit(mada i u njemu ima 400mg folne),kasnije su mi ukljucili i gvozdje jer sam malokrvna,ali ne nesto strasno i to je to! Sigurno si umorna jer si malokrvna pa uradi i krvnu sliku cisto da proveris isto je bilo i samnom,iako sam sportski tip i mogla maraton da istrcim,u jednom momentu sam bila zadihana posle 500m hoda i pomislila da nesto nije u redu samnom :D pozdrav i tebi i srecno s rezultatima amniocinteze! ps. ne obaziri se na dabl test,ja to nisam ni radila! Samo bez opterecenja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam pila folnu do 4. meseca i nastavila sa mamavitom i pijem ga redovno,ali nisam znala da treba da se napravi pauza sedam dana!? To ti je dr. rekla ili si procitala u uputstvu? Ja ispih skoro dve kutije do sada :blink: pozzzzz

Po preporuci lekarke,ona mi je rekla da pravim pauzu,i pravo da ti kazem nisam je ni pitala zasto,ali verujem da nece nista da skodi i ako ne pravis.

Nisam se uopste opterecivala nicim,i ja sam imala savrsenu trudnocu i ugojila sam se 13kg,tako da cini mi se kod mene nije uticalo na apetit,mada verujem da je to sve individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,ti kao iskusna mama trebalo bi samo savete da delis ovde :D:D salim se...

LOL, potpuno si u pravu! Stvar je u tome sto ja imam duuug staz (prvo dete rodila sam jos pre 10 godina), a svake godine se nesto menja u vezi sa negom i ishranom za vreme trudnoce, tako da mi je svaka kao prva :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po preporuci lekarke do ulaska u 4 mesec pila folnu kiselinu,a od tada Mamavit,i tako cu i ovaj put.

Popijes celu kutiju,pa napravis pauzu 7 dana,i tako i za vreme dojenja.

Drzim ti palceve za dobre rezultate. Pozz. :rolleyes:

Mislim da cu i ja tako uraditi, danas sam kupila Mamavit (samoinicijativno). Hvala na podrsci!

alisa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,ja sam usla u 25nedelju,cetvrta trudnoca po redu.U julu sam napunila 36 godina i sve sto nisam radila u prethodne tri trudnoce u ovoj su me slali.Razlog/godine,savet geneticara da su godine nesto na sta uticati nemozemo.Ok.prihvatila sam sam postupak amniozenteze nije bolan,radila sam u decijoj,lekar komunikativan proslo ok.Upala sam u sezonu godisnjih i nalaz cekala cetiri nedelje koji je u najboljem redu.Sledeca kontrola ekspertni u 24 nedelji uradila 06.09.u betaniji sve ok beba se lepo razvija,ima 800gr.dalje kontrole kod nadleznog ginekologa.Savet za sve mame ne uzimajte sve zdravo za gotovo sto kazu,treba se proveriti radi neke svoje licne sigurnosti ali ostati pozitivan jer razne analize i njihovo iscekivanje rezultata dovode do ludila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vaša iskustva sa trudnoćom, da li vam je lakše ili teže, da li vam je ovo prva trudnoća?

Podelite sa nama vaša iskustva i dileme.

imam 36 godina i prva mi je trudnoca. doktorka mi je rekla da sam ja zakonski obavezna da radim amniocentezu i pored toga sto su mi rezultati na double testu i na 4d odlicni. ici cu na genetsko savetovaliste, mada mi nije jasno zasto sam radila ove testove i zasto idem na savetovaliste ako je moja ZAKONSKA obaveza da radim amnio u svakom slucaju. pitam se samo ukoliko nesto ne bude u redu ko ce biti odgovoran i koga mogu ZAKONSKI da tuzim ? citala sam dosta o amniocentezi i znam da postoji rizik, cak sam cula da je jednoj trudnici doktor posle ultrazvuka 4d rekao da nesto nije u redu sa bebom a razultati na amnio su se pokazali dobri i na kraju je rodila deta sa daunovim s. posle svih ovih podataka i raznih iskustava osecam se uzasno, zbunjeno, naravno odgovorno i u jednom i u drugom smislu i ne znam da li da radim amnio ili ne. imam nocne more !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 36 godina i prva mi je trudnoca. doktorka mi je rekla da sam ja zakonski obavezna da radim amniocentezu i pored toga sto su mi rezultati na double testu i na 4d odlicni. ici cu na genetsko savetovaliste, mada mi nije jasno zasto sam radila ove testove i zasto idem na savetovaliste ako je moja ZAKONSKA obaveza da radim amnio u svakom slucaju. pitam se samo ukoliko nesto ne bude u redu ko ce biti odgovoran i koga mogu ZAKONSKI da tuzim ? citala sam dosta o amniocentezi i znam da postoji rizik, cak sam cula da je jednoj trudnici doktor posle ultrazvuka 4d rekao da nesto nije u redu sa bebom a razultati na amnio su se pokazali dobri i na kraju je rodila deta sa daunovim s. posle svih ovih podataka i raznih iskustava osecam se uzasno, zbunjeno, naravno odgovorno i u jednom i u drugom smislu i ne znam da li da radim amnio ili ne. imam nocne more !

Tvoje je pravo kao majke da izaberes da li ces ili ne raditi amniocintezu,mislim da nema potrebe za tolikim opterecivanjem i stvaranjem sebi dodatne tenzije narocito u momentu kada ti je to najmanje potrebno. Ja sam bez imalo dvoumljenja radila amniocintezu iako sam svasta citala ovde po internetu i cak trazila savet na forumu jer nosim blizance i veruj mi svuda sam naisla na neodobravanje jer je amniocinteza daleko rizicnija kad su blizanci u pitanju! Pa ipak sve je proslo kako treba i veruj mi nije nista strasno,narocito ne jer nosis jedno dete! (mene su dva puta boli iglama za punkciju za oba ploda ponaosob)

I sada kada bi trebalo ponovo bih radila i svima bih preporucila da rade jer sam psihicki mirnija! I toj zeni sto se desilo da rodi dete sa Daunovim sindromom verovatno je jedan u milion da se napravi takva greska a greske se desavaju i najboljim strucnjacima ali o tome nemoj da razmisljas!

Nadam se da ti je moj savet malo pomogao...bolje mirno spavaj dok mozes jer kad dodjes u 8. mesec neces moci ni da se okreces niti da spavas :D ja sad samo kukam o tome,ali svi su to prosli pa i ja i nadam se dacu brzo videti svoje dve male bebice! pozdrav i samo hrabro u zivotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje

Prvi put se javljam na ovom forumu i želim sve da vas pozdravim. Imam 38 godina, u 13-toj nedelji trudnoće i odlično se osećam. Ovo će mi biti prvi beban :) i veoma sam srećna zbog toga. Zapravo i ove godine sam se venčala i nakon kratkog vremena pokušaja ostali smo u drugom stanju prirodnim putem. Imala sam strah od trudnoće jer sam kao mladja imala vanmateričnu trudnoću i plašila sam se da mi se ne ponovi. Srećom, sve je ispalo savršeno i nadam se da će tako biti do kraja trudnoće!

Volela bih sa vama da podelim nešto a to je iskustvo sa dabl testom i ne malim strahom od amniocenteze kao nečim potpuno nepoznatim. Meni je trudnoća od početka sasvim u redu, nemam čak ni mučnine, samo onaj neodredjeni osećaj da se tamo "dole" nešto lepo dešava. Na svakom UZ sve je kako treba i doktori upotrebljavaju samo reči "super", "odlično" itd. To me je smirilo i ospokojilo svaki put. A kada je došao dabl test tu sam bila potpuno zbunjena jer su vrednosti za rizik od dabla bile veoma niske. Na UZ vratni nabor NT veoma dobar (1,2mm), vidjena nosna kost, a opet rizik na Dablu oko 1:150. Danima sam se spremala za susret sa genetičarima i spremala se za to da će me poslati na amniocentezu. Uopšte mi nije svejedno iako sam mnogo čitala o tome, ali verujte mi da je strah veliki da nešto krene loše na samoj proceduri ili naročito nakon nje.

I danas sam otišla u Gradsku bolnicu na Zvezdari na genetsko savetovanje. Čekanje, dosta žena je došlo jer je četvrtak dan za savetovanje, treže se samo knjižica i rezultati dabl testa. Napokon dolazim na red, konzilijum od tri lekara, ginekolog, genetičar i pedijatar. I ne provodim ni ceo minut tamo. kažu da je sve u redu i da nema potrebe da radim amniocentezu niti bilo koju drugu invanzivnu metodu! Ja ne malo u šoku, pitam kako to kada je dabl ispod granice...a oni mi odgovaraju da je to normalno za moje godine, da će dabl kao test da pokaže mali rezultat i da gledaju zapravo biohemijski nalaz i vrednost NT koji je kod mene sasvim korektan, oko 1:850. Izašla sam kao ošamućena, presrećna. Mislila sam da će svaku od nas zbog godina i uglavnom uobičajeno niskih rezultata slati na amnio, jer statistika nije na našoj strani. Verujte mi da sam letela do kuće koliko mi je pao kamen sa srca. Rekli su mi da je sledeće što mi preporučuju tek ekspertski uz nakon 20-te nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje 'vrsnjakinje' ;) , na ovom forumu imate temu "Amniocenteza" gde mozete da procitate iskustva i stavove. Ja sam isto tamo pisala. Rodila sam sa 38 godina i radila sam amniocentezu. Ukoliko vam treba podrska po pitanju foruma i tema, slobodno mi se obratite privatnom porukom.

Zelim vam lepe i lake trudnoce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E AJDE I JA DA SE PRIKLJUCIM, PA DA NESTO KAZEM... IMAM 33GODINE, DVE CERKE 12 I 8 GODINA I SUPER SU, A JA BIH VOLELA JOS JEDNOG MALOG DECAKA. ALI MOJ DRAGI MUZ KAZE NEMAMO USLOVA VEC GODINAM (ZIVIMO PRIVATNO, RADIMO KOD PRIVATNIKA, ITD...). I STA SAD DA RADIM???!! DA LI JE TO NORMALNO?! I STA AKO OSTANEM TRUDNA ZA KOJU GODINU DALI CU BITI BABA MAMA, PORED DVE ODRASLE CERKE, I DA LI JE NORMANO DA SVI JEDVA CEKAJU DETE I KAZU NEK JE ZIVO I ZDRAVO PA SVEJEDNO JE DA LI JE DECAK I DEVOJCICA, A JA KAZEM NEK JE ZIVO I ZDRAVO ALI NEK BUDE DECAK. DA LI TREBA DA IDEM KOD PSIHOLOGA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E AJDE I JA DA SE PRIKLJUCIM, PA DA NESTO KAZEM... IMAM 33GODINE, DVE CERKE 12 I 8 GODINA I SUPER SU, A JA BIH VOLELA JOS JEDNOG MALOG DECAKA. ALI MOJ DRAGI MUZ KAZE NEMAMO USLOVA VEC GODINAM (ZIVIMO PRIVATNO, RADIMO KOD PRIVATNIKA, ITD...). I STA SAD DA RADIM???!! DA LI JE TO NORMALNO?! I STA AKO OSTANEM TRUDNA ZA KOJU GODINU DALI CU BITI BABA MAMA, PORED DVE ODRASLE CERKE, I DA LI JE NORMANO DA SVI JEDVA CEKAJU DETE I KAZU NEK JE ZIVO I ZDRAVO PA SVEJEDNO JE DA LI JE DECAK I DEVOJCICA, A JA KAZEM NEK JE ZIVO I ZDRAVO ALI NEK BUDE DECAK. DA LI TREBA DA IDEM KOD PSIHOLOGA ?

Dobro došla ti nama na forum :) ...znači hoćeš muško pa to ti je :D ...a što? :P Šta će ti on dobrog doneti, što već nemaš sa ove dve predivne šmizle :wub: ...i ne, ne mislim da ćeš biti baba mama...trudnoća će da te podmladi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama,

Ja imam 36 godina i cekam 3. bebu. Imam dve devojcice od 10. i 7 godina. Sada cekamo decaka :P u 33 nedelji sam. Ova trudnoca moram priznati mi je jako tesko pala. Od pocetka je bilo prilicno kilavo pa se negde oko 4. meseca sve ustalilo, da bi oko 23 nedelje utvrdili da treba da mi rade serklaz jer sam bila otvorena 1 prst i skracen mi je bio grlic materice. Medjutim, serklaz nije uspeo pa su morali da ga skinu :( i ja od tada lezim. Na sve to se nakalemio i gestacijski dijabetes, losa leva uterina....pokupljena bakterija iz bolnice i tako......Pre neki dan sam cak i prokrvarila i dr mi rekla da sam se opet otvorila sada vec 2,5 prsta i moram u ponedeljak da idem u bolnicu. No sve u svemu sa bebom je sve ok sto je najbitnije :rolleyes: pa cemo videti kako dalje shodno tome da u 9. mesec ulazim tek 24. januara. U prve dve trudnoce nisam imala ovakvih problema, osecala sam se kao da mogu da poletim ali ova je bas prilicno teska i ja se osecam tromo i tesko (i ako sam se ugojila samo 8 kg za 8 meseci).

Toliko o mojim utiscima o trudnoci posle 35/te.

Pozdrav

Vex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama,

Ja imam 36 godina i cekam 3. bebu. Imam dve devojcice od 10. i 7 godina. Sada cekamo decaka :P u 33 nedelji sam. Ova trudnoca moram priznati mi je jako tesko pala. Od pocetka je bilo prilicno kilavo pa se negde oko 4. meseca sve ustalilo, da bi oko 23 nedelje utvrdili da treba da mi rade serklaz jer sam bila otvorena 1 prst i skracen mi je bio grlic materice. Medjutim, serklaz nije uspeo pa su morali da ga skinu :( i ja od tada lezim. Na sve to se nakalemio i gestacijski dijabetes, losa leva uterina....pokupljena bakterija iz bolnice i tako......Pre neki dan sam cak i prokrvarila i dr mi rekla da sam se opet otvorila sada vec 2,5 prsta i moram u ponedeljak da idem u bolnicu. No sve u svemu sa bebom je sve ok sto je najbitnije :rolleyes: pa cemo videti kako dalje shodno tome da u 9. mesec ulazim tek 24. januara. U prve dve trudnoce nisam imala ovakvih problema, osecala sam se kao da mogu da poletim ali ova je bas prilicno teska i ja se osecam tromo i tesko (i ako sam se ugojila samo 8 kg za 8 meseci).

Toliko o mojim utiscima o trudnoci posle 35/te.

Pozdrav

Vex

Pozdrav...i sve naj...drži se... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama,

Ja imam 36 godina i cekam 3. bebu. Imam dve devojcice od 10. i 7 godina. Sada cekamo decaka :P u 33 nedelji sam. Ova trudnoca moram priznati mi je jako tesko pala. Od pocetka je bilo prilicno kilavo pa se negde oko 4. meseca sve ustalilo, da bi oko 23 nedelje utvrdili da treba da mi rade serklaz jer sam bila otvorena 1 prst i skracen mi je bio grlic materice. Medjutim, serklaz nije uspeo pa su morali da ga skinu :( i ja od tada lezim. Na sve to se nakalemio i gestacijski dijabetes, losa leva uterina....pokupljena bakterija iz bolnice i tako......Pre neki dan sam cak i prokrvarila i dr mi rekla da sam se opet otvorila sada vec 2,5 prsta i moram u ponedeljak da idem u bolnicu. No sve u svemu sa bebom je sve ok sto je najbitnije :rolleyes: pa cemo videti kako dalje shodno tome da u 9. mesec ulazim tek 24. januara. U prve dve trudnoce nisam imala ovakvih problema, osecala sam se kao da mogu da poletim ali ova je bas prilicno teska i ja se osecam tromo i tesko (i ako sam se ugojila samo 8 kg za 8 meseci).

Toliko o mojim utiscima o trudnoci posle 35/te.

Pozdrav

Vex

Drži se, sve će biti ok :) Devojčice su velike i mogu skoro sve same, tako da ti je to velika olakšica... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drži se, sve će biti ok :) Devojčice su velike i mogu skoro sve same, tako da ti je to velika olakšica... :)

Tako je i stvarno pomazu bas su brizljive :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav...i sve naj...drži se... :)

Hvala puno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro došla ti nama na forum :) ...znači hoćeš muško pa to ti je :D ...a što? :P Šta će ti on dobrog doneti, što već nemaš sa ove dve predivne šmizle :wub: ...i ne, ne mislim da ćeš biti baba mama...trudnoća će da te podmladi... :)

pa blesava sam ali sta cete, ali ipak hvala na podrsci. Ja sam ko dete kao oce lizalicu plave a ne crvene boje, a ono trenutno nema, a :lol: pitanje da li ce biti... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa blesava sam ali sta cete, ali ipak hvala na podrsci. Ja sam ko dete kao oce lizalicu plave a ne crvene boje, a ono trenutno nema, a :lol: pitanje da li ce biti... :(

Pa s obzirom na finansijsku situaciju...ipak da malko pričekaš...možda nešto krene na bolje :) ...ej pa imaš tek 33...znaš da ovde ima prvorotki sa 38...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa blesava sam ali sta cete, ali ipak hvala na podrsci. Ja sam ko dete kao oce lizalicu plave a ne crvene boje, a ono trenutno nema, a :lol: pitanje da li ce biti... :(

Držim fige da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put rodila na 32g to mi je bila prva trudnoca sada imam 34g i nadam se da cu do kraja godine biti opet trudna.Nisam pila nista sem centrum materna i ponekad sumeci paracetamol za bolove,imala sam dosta cesto bolove u donjem stomaku,trudnoca mi nije bila laka uvek sam se bojala da ne izgubim plod zbog bolova ili ako popijem paracetamol mada mi je dr reko da ga mogu slobodno piti.Dali su mi b comleks ali sam primetila da me stomak boli pa sam ih prekinula i rekla dr za to i sve je bbilo dobro,nisam imala nikakvih poteskoca sem tih bolova pa sam vise lezala.

Iskreno hocu jos jednu bebu ali se pomalo bojim sada jer sam polomila nogu i trenutno dobijam fraxiparine u stomaku svaki dan po jednu,znam da je to da mi se krv ne zgrudva ali sta ako ostavi neki trag?ako neko zna nesto oko toga neka mi javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prijateljicu,sa kojom sam se uvijek lijepo slagala i dijelile smo iskustva dok je bila trudna u svojoj 37 godini.Međutim otkako se porodila ima raznorazne probleme.Čak je jednom prilikom kroz suze izjavila da se kaje što je rodila dete jer će ubrzo skrenuti s uma.Ne može da shvati kako to njena beba ne spava cijelu noć,ja je tješim tako što joj kažem da je to normalno ni moja ne prespava.Ona ne doji bebu jer smatra to jako taškim,a tek sad je shvatila šta je mućkanje vještaškog.Ne zna više šta da adi,kaže ne može da smisli rođeno dijete. :(

Kako da joj pomognem?Ja razumem da je starija,ali ne vjerujem da je to razlog za takvo ponašanje.Moja tetka je rodila sa 39,veoma je posesivna majka,čak se i razvela jer je svo vreme posvećivala isključivo detetu.Posvećujem i ja ali Sofija je ipak samo beba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prijateljicu,sa kojom sam se uvijek lijepo slagala i dijelile smo iskustva dok je bila trudna u svojoj 37 godini.Međutim otkako se porodila ima raznorazne probleme.Čak je jednom prilikom kroz suze izjavila da se kaje što je rodila dete jer će ubrzo skrenuti s uma.Ne može da shvati kako to njena beba ne spava cijelu noć,ja je tješim tako što joj kažem da je to normalno ni moja ne prespava.Ona ne doji bebu jer smatra to jako taškim,a tek sad je shvatila šta je mućkanje vještaškog.Ne zna više šta da adi,kaže ne može da smisli rođeno dijete. :(

Kako da joj pomognem?Ja razumem da je starija,ali ne vjerujem da je to razlog za takvo ponašanje.Moja tetka je rodila sa 39,veoma je posesivna majka,čak se i razvela jer je svo vreme posvećivala isključivo detetu.Posvećujem i ja ali Sofija je ipak samo beba..

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prijateljicu,sa kojom sam se uvijek lijepo slagala i dijelile smo iskustva dok je bila trudna u svojoj 37 godini.Međutim otkako se porodila ima raznorazne probleme.Čak je jednom prilikom kroz suze izjavila da se kaje što je rodila dete jer će ubrzo skrenuti s uma.Ne može da shvati kako to njena beba ne spava cijelu noć,ja je tješim tako što joj kažem da je to normalno ni moja ne prespava.Ona ne doji bebu jer smatra to jako taškim,a tek sad je shvatila šta je mućkanje vještaškog.Ne zna više šta da adi,kaže ne može da smisli rođeno dijete. :(

Kako da joj pomognem?Ja razumem da je starija,ali ne vjerujem da je to razlog za takvo ponašanje.Moja tetka je rodila sa 39,veoma je posesivna majka,čak se i razvela jer je svo vreme posvećivala isključivo detetu.Posvećujem i ja ali Sofija je ipak samo beba..

Mislim da kod tvoje drugarice nisu problem godine, vec postporodjajna depresija koja se razvila u nesto drugo i koja dugo traje.

A sve to nema veze sa godinama.

Najbolje da potrazi strucnu pomoc.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.