Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Cao svima!Ja trenutno imam 34.god,ali vrlo brzo punim 35.!Prvog sina sam rodila u 31-oj.........tada sam ocenila da je pravo vreme.Juce sam kod drzavnog lekara dozivela najvecu mogucu neprijatnost.Naime,kada je dr.videla koliko imam godina,a trudna sam,samo sto me nije poslala kuci.Kao,zar se deca radjaju u tim godinama,vi obavezno morate u genetsko savetovaliste,.....te amniocinteza i ostale gluposti............Sok!Nisam mogla da verujem da u sred Beograda postoji takva malogradjavstina!Za AC sam joj rekla da mi ne pada na pamet da radim,pogotovu ako double test pokaze da je sve ok.................Zasto je morala da bude toliko gruba?I,naravno,ja jutros ustanem i na dnevnom ulosku braonkast sekret.........Juce me je tokom pregleda ostavila 10.minuta sa onim metalom u vagini i pricala telefonom........i jos me pita-pa,zar ste dosli ovde da placete!UZAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Lutkice, ne sekiraj se, nego promeni tog dr, ako ikako možeš. Ne treba ti takva vrsta nerviranja u životu.

Ja imam 39 g, i niko mi nije rekao ništa u tom smislu ni privatno, a kamoli kod doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Lutkice, ne sekiraj se, nego promeni tog dr, ako ikako možeš. Ne treba ti takva vrsta nerviranja u životu.

Ja imam 39 g, i niko mi nije rekao ništa u tom smislu ni privatno, a kamoli kod doktora.

Ma idem ja privatno kod lekara,a kod drzavnog moram zbog posla,a pravo da ti kazem da nemoram da placam makar one obicne analize krvi.............Kod ove sam otisla po preporuci moje rodjene kume,koja je sa njom odusevljen!Htela sam juce sve da ih pobijem!A i moja je volja sta cu od testova uraditi,a sta ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice, lekara ima raznih, a narocito onih u domu zdravlja. Menjaj!!! Ja sam moju promenila, jer je jedna nadobudna bezosecajna zena, koja je coktala glacno na svaku od nas jer pobogu ne vodimo trudnocu kod nje privatno <_< a na +35C kad je bila puna cekaonica trudnica glasno je komentarisala : "Vidi koliko ih je, zar su bas sve morale sad da dodju" :blink: , mislim - no comment. Nase vaspitanje nalaze da se doktoru, kao jednom autoritetu ne bi trebalo suprotstavljati, ali sam misljenja da na bezobrazluk treba reagovati, narocito kada je zdravlje u pitanju, a ponasanje te tvoje doktorke je za svaku osudu a082.gif ! Kakav je to nacin da ona tako komentarise? Jos treba da joj se pravdas! Svasta ljudi sebi dopustaju d018.gif

A sto se godina tice, verovatno je fizicki lakse ako se radja pre 30, ali je emotivna zrelost po meni najvaznija! Dzaba ti sto mozes neumorno da trckaras za detetom ako ne kapiras neke druge stvari, uz svo duzno postovanje... Mada, ovo je tema i pitanje koje se ne moze uopstavati....A kad si jaaaaako mlad, ipak su ti vazniji neki drugi prioriteti, narocito ako imas velike poslovne ambicije, a i partner je jako vazan u celoj prici. Cini mi se da sad sa 40 mozda i vise uzivam u cerki nego pre 6.5 godina kad sam rodila sina... Nekada moze da se planira, nekada ne... Samo znam da mi se jako dopada izreka koju sam cula : Bog se nasmeje svaki put kad cuje da nesto planiras :rolleyes: !

To mi je bas mnogo slatko...

Ma uzivaj u svojoj trudnoci, odradi sve analize koje se traze, i budi spokojna do rodjenja svog bebuljka. Inace, ja nemam bas lepo misljenje o tim dabl, tripl i ostalim testovima zato sto su to statisticki a ne dijagnosticki testovi i ne znaju bas svi dobro da ih tumace, pa se u mom najblizem okruzenju pokazalo da su kod nas 5,potpuno bespotrebno napravili pakao od zivota :( . Ja sam uvek za amniocentezu, veruj da nije nista strasno, a postala je rutinska stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice, lekara ima raznih, a narocito onih u domu zdravlja. Menjaj!!! Ja sam moju promenila, jer je jedna nadobudna bezosecajna zena, koja je coktala glacno na svaku od nas jer pobogu ne vodimo trudnocu kod nje privatno <_< a na +35C kad je bila puna cekaonica trudnica glasno je komentarisala : "Vidi koliko ih je, zar su bas sve morale sad da dodju" :blink: , mislim - no comment. Nase vaspitanje nalaze da se doktoru, kao jednom autoritetu ne bi trebalo suprotstavljati, ali sam misljenja da na bezobrazluk treba reagovati, narocito kada je zdravlje u pitanju, a ponasanje te tvoje doktorke je za svaku osudu a082.gif ! Kakav je to nacin da ona tako komentarise? Jos treba da joj se pravdas! Svasta ljudi sebi dopustaju d018.gif

A sto se godina tice, verovatno je fizicki lakse ako se radja pre 30, ali je emotivna zrelost po meni najvaznija! Dzaba ti sto mozes neumorno da trckaras za detetom ako ne kapiras neke druge stvari, uz svo duzno postovanje... Mada, ovo je tema i pitanje koje se ne moze uopstavati....A kad si jaaaaako mlad, ipak su ti vazniji neki drugi prioriteti, narocito ako imas velike poslovne ambicije, a i partner je jako vazan u celoj prici. Cini mi se da sad sa 40 mozda i vise uzivam u cerki nego pre 6.5 godina kad sam rodila sina... Nekada moze da se planira, nekada ne... Samo znam da mi se jako dopada izreka koju sam cula : Bog se nasmeje svaki put kad cuje da nesto planiras :rolleyes: !

To mi je bas mnogo slatko...

Ma uzivaj u svojoj trudnoci, odradi sve analize koje se traze, i budi spokojna do rodjenja svog bebuljka. Inace, ja nemam bas lepo misljenje o tim dabl, tripl i ostalim testovima zato sto su to statisticki a ne dijagnosticki testovi i ne znaju bas svi dobro da ih tumace, pa se u mom najblizem okruzenju pokazalo da su kod nas 5,potpuno bespotrebno napravili pakao od zivota :( . Ja sam uvek za amniocentezu, veruj da nije nista strasno, a postala je rutinska stvar...

Mimice,hvala ti puno na svemu ovome sto si napisala............ja sam prvi put u DZ na Banovom Brdu,premestila sam karton iz Zarkova,bas zato sto su i tamo jako ljubazne i fine i vidi sta me snaslo!Ova dr sad je nacelnik ginekologije,mislila sam da je ok,a sad milion komentara cujem da ne valja............mogu samo da se nadam da ce sve ispasti kako treba.Moracu nastaviti i kod privatnika da idem s vremena na vreme,mada te niko ne pita mozes li to da isfinansiras...........ali,sta cu.....ova mi je rekla da u 9-oj nedelji jos nije vreme da dajem krv i urin na kontrolu,prvo da mi odradi za par dana UZ,da vidi da li je sve ok,pa cemo onda videti!ZEMLJA SRBIJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lukice, obavezno promijeni ginekologa, ta kod koje si bila je "monstrum", takvo ponasanje stvarno je uzasno. Sto se tice AC, ja sam bila sva pod traumom, citajuci razno razne postove. Juce sam radila amniocent.bilo nas je 12 zena, sve prestrasene, :mellow: ali to je manje bolno od bilo koje inekcije. Traje 2 minuta, poslije bole misici, jedno 3 sat (ovo ti kaze jedna razmazenica, koju boli kad sijece nokat). Danas je vec sve ok, ruzan je osjecaj na mjestu uboda igle, ali ta intervencija je stvarno rutinska.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve znam ! I ova moja bivsa dr je nacelnica ginekologije doma zdravlja Palilula, pa me to nije sprecilo da je promenim i naravno, nemam nikakvih posledica zbog toga. Na salteru su me pitali da li mogu da napisem zasto je menjam, na sta sam rekla da nema nikakvih problema ni njoj licno to da kazem. Ta bahatost me izludjuje :huh:

I ja sam vodila trudnocu privatno a u domu zdravlja regulisala svu papirologiju vezanu za bolovanje i posao, mada trudnicko nisam ni otvarala, radila sam maltene do kraja, samo sam zakonski morala da otvorim porodiljsko.

Uh, kad se sve zavrsilo i kad smo se presabrali, cifra za odlaske kod privatnog dr je bila impozantna... Hvala Bogu sto nisam ovog puta isla u Front, tamo je tek cenovnik katastrofa :o al' da ne idemo u off !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimice,hvala ti puno na svemu ovome sto si napisala............ja sam prvi put u DZ na Banovom Brdu,premestila sam karton iz Zarkova,bas zato sto su i tamo jako ljubazne i fine i vidi sta me snaslo!Ova dr sad je nacelnik ginekologije,mislila sam da je ok,a sad milion komentara cujem da ne valja............mogu samo da se nadam da ce sve ispasti kako treba.Moracu nastaviti i kod privatnika da idem s vremena na vreme,mada te niko ne pita mozes li to da isfinansiras...........ali,sta cu.....ova mi je rekla da u 9-oj nedelji jos nije vreme da dajem krv i urin na kontrolu,prvo da mi odradi za par dana UZ,da vidi da li je sve ok,pa cemo onda videti!ZEMLJA SRBIJA!

Hej, Lutkice, a ja sam sa Banovog Brda otisla u Zarkovo zbog svega toga i guzve da bi odradila papire. Do duse, ne znam kakvi su u Zarkovu jer sam vodila trudnocu privatno, ali bar nisam cekala da mi dodele broj da cekam u redu za uput za porodjaj, na primer. U svakom slucaju, menjaj tu "gospodju" pod hitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма мењај доктора ако видиш да није како треба. Ја се спремам да променим доктора али опште праксе. А што се тиче гинеколога у ДЗ налетела сам на супер жену, код ње сам долазила само због папирологоје, и питала ме на почетку где ћу да водим трудноћу код ње или код др у ФРОНТУ ја рече у Фронту. А она у реду. И жена ми никад није приговорила због тога или се нешто мешала. Чак ме је саветовала кад сам имала висок притисак. И сама ме подсећала кад треба да вадим крв ил кад је следећа контрола. Ма жена је супер. др Катанић са Карабурме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra u 7:30 opet kod one ludace,ali sada na taj UZ sa kojim ce me poslati u genetsko savetovaliste.Mozda cu imati vise srece ovaj put!A vec sam se unervozila i vec se brinem...................Ma,bice to ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim. Prvo dete ću roditi u 35 godini. Za sad sam imala izuzetno iskustvo sa lekarima, kako mojom u domu zdravlja, tako i sa privatnim lekarom. Što se tiče same trudnoće sve je u najboljem redu, sa sad je odlično podnosim. U prvo trimestru sam imala mučnine, koje su kasnije prestale. Sad sam u 23 nedelji i osećam se odlično. Još uvek radim, i nemam nameru da prestajem sve dok se dobro osećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dragim mamama. Nova sam na forumu.

Imam 35 godina i prva mi je trudnoca. Malo sam u strahu od svega, brinem se da sve prodje kako treba. Nadam se da neka od vas ima neki koristan savjet za mene. Unaprijed vam hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav dragim mamama. Nova sam na forumu.

Imam 35 godina i prva mi je trudnoca. Malo sam u strahu od svega, brinem se da sve prodje kako treba. Nadam se da neka od vas ima neki koristan savjet za mene. Unaprijed vam hvala.

Pozdrav svima, evo ja imam punih 38. godina i ovo mi je treca trudnoca. :) Imam cerku od 8 i sina od 6 godina.

Daco, nemas zasto da se brines, osim toga bitno je da budes pozitivna i opustena u trudnoci. Samo slusaj lekare (narocito ako imas svog doktora u koga imas poverenja) i sve ce biti ok. ;)

Ja sam radila amniocentezu, nije nista strasno niti mnogo bolno. Traje ne vise od 5 minuta (ukupno od ulaska do izlaska iz ordinacije). Rezutati su super i nosim devojcicu.

Po meni najbitnije za svaku trunicu: biti pozitivna, truditi se da se hranis zdravo i da se sto vise kreces (ako je sve ok). I sto dalje od ljudi koji su zavidni, pakosni i zele da te iznerviraju, rastuze i uplase! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je amniocenteza obavezna za trudnice koje imaju preko 35 godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je amniocenteza obavezna za trudnice koje imaju preko 35 godina?

Uglavnom su misljenja lekara da bi svaka zena posle 35. godine trebalo da je uradi jer sa godinama raste i rizik od Daunovog i drugih sindroma. Ima zena koje zbog rizika ne zele da je urade, ali ja sam misljenja da je treba uraditi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je amniocenteza obavezna za trudnice koje imaju preko 35 godina?

Pozeljno je uraditi amniocentezu, zbog starosne dobi (preko 35.god), ali te to naravno niko nece tjerati da uradis, ako sama ne zelis. Ti ako si odlucila da to ne mozes da "prelomis", a psihicki je vrlo tesko, znam i sama kako mi je bilo, ti uradi dabl, i tripl test i ekspertski UZ, ako su rezultati u granicama normalnih, ne radi AC. Meni je bilo jednako tesko razmisljati o zdravlju bebe a sa druge strane i o mogucnosti greske lekara prilikom uzimanja plodove vode. Ti moras sama donijeti odluku. Ako si do 16 sedmice bila bez ikakvih komplikacija (tipa kontrakcije , krvarenje i sl.), moj savjet je da to uradis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rezultati double testa bili dobri, tripple nisam radila, ekspertski UZ je bio odličan, tako da su mi lekari rekli da amniocenteza nije potrebna, i to više njih - moja doktorka u DZ, privatni lekar i lekari iz porodilišta Zvezdara. Tako da je najbolje da se konsultuješ sa lekarima da li da je radiš ili ne. Meni da su rezultati double testa bili loši sigurno bih je radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rezultati double testa bili dobri, tripple nisam radila, ekspertski UZ je bio odličan, tako da su mi lekari rekli da amniocenteza nije potrebna, i to više njih - moja doktorka u DZ, privatni lekar i lekari iz porodilišta Zvezdara. Tako da je najbolje da se konsultuješ sa lekarima da li da je radiš ili ne. Meni da su rezultati double testa bili loši sigurno bih je radila.
Zavisi koliko imas godina. Sa svakom godinom vise rizik od daunovog i drugih sindroma se povecava. Double test nije dovoljan dokaz da je ne treba raditi jer je on samo statistika (ne dijagnostika) i tacnost se krece oko 60%. Ja nosim trece dete i nikada ne bih rizikovala kada su takve stvari u pitanju. Radila sam AC iako su mi svi drugi testovi bili ok, samo zbog godina (38). Ja sam misljenja da je treba uraditi posle 35-36 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi koliko imas godina. Sa svakom godinom vise rizik od daunovog i drugih sindroma se povecava. Double test nije dovoljan dokaz da je ne treba raditi jer je on samo statistika (ne dijagnostika) i tacnost se krece oko 60%. Ja nosim trece dete i nikada ne bih rizikovala kada su takve stvari u pitanju. Radila sam AC iako su mi svi drugi testovi bili ok, samo zbog godina (38). Ja sam misljenja da je treba uraditi posle 35-36 godine.

da naravno, i ja sam uradila ac, zasto rizikovati kada je u pitanju tako krupna stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama.Upravo sam usla u 18. nedjelju i ljekar mi je, samo zbog godina(imam 36) savjetovao da uradim i amniocentezu. Sve, krvne i ultrazvucne, prethodno uradjene pretrage su ok. U dilemi sam i ne znam sta da radim. Ne bojim se ja rezultata amniocenteze, jer znam da je sve u redu sa bebom, vec njenih posljedica. Naime, prije godinu ipo imala sam spontani u 5.mjesecu izazvan miomima, koje sam operisala prije godinu dana. Zbog ozbiljnosti zahvata, prema rijecima dr koji me je operisao, imala sam svega 1 % sansu da ponovo zatrudnim. Upravo zbog toga, ali i cinjenice da bih amniocentezu morala da uradim sto prije i to u Podgorici u dilemi sam i ne znam sta da radim. Ima li ikoga ko je radio amniocentezu u Podgorici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama.Upravo sam usla u 18. nedjelju i ljekar mi je, samo zbog godina(imam 36) savjetovao da uradim i amniocentezu. Sve, krvne i ultrazvucne, prethodno uradjene pretrage su ok. U dilemi sam i ne znam sta da radim. Ne bojim se ja rezultata amniocenteze, jer znam da je sve u redu sa bebom, vec njenih posljedica. Naime, prije godinu ipo imala sam spontani u 5.mjesecu izazvan miomima, koje sam operisala prije godinu dana. Zbog ozbiljnosti zahvata, prema rijecima dr koji me je operisao, imala sam svega 1 % sansu da ponovo zatrudnim. Upravo zbog toga, ali i cinjenice da bih amniocentezu morala da uradim sto prije i to u Podgorici u dilemi sam i ne znam sta da radim. Ima li ikoga ko je radio amniocentezu u Podgorici?

Uradi obavezno i nemoj oko toga da se previse nerviras. Ja sam bila skroz "luda" oko toga i na kraju sam se samoj sebi smijala koliko je zahvat bezazlen i rutinski. Radila sam u Klinickom centru u PG kod dr.Miketica. Ako mozes da biras za ovaj zahvat hvaljena je (osim Miketica) i Raspopovicka. Za ostale ne znam. Ne preporucujem ti Halitija zbog nekih losih pricica.

Pozdrav i srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Devojke, imam jedno pitanje za sve...imam 39 godina i dvoje dece. Sin ima 18 a cerka 16 godina. Proganja nas vec mesecima zelja da imamo i trece dete. Opustili smo se ali se nista ne dogadja. Trebalo bi krenuti kod lekara pa me interesuje, sta mislite na cemu da insistiram (posto znam kakvih sve lekara ima)?

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Devojke, imam jedno pitanje za sve...imam 39 godina i dvoje dece. Sin ima 18 a cerka 16 godina. Proganja nas vec mesecima zelja da imamo i trece dete. Opustili smo se ali se nista ne dogadja. Trebalo bi krenuti kod lekara pa me interesuje, sta mislite na cemu da insistiram (posto znam kakvih sve lekara ima)?

Unapred hvala.

Ovako sam ja postupila.

Od marta do decembra smo pokusavali i nista (inace slicna situacija kao kod tebe, moji imaju 15 i 10godina), posla kod ginekologa pregledali uobicajeno (UZ, kolposkopija , torch virusi, krvna slika, ) i svi nalazi su bili ok. Doktori dok ne prodje godinu dana (uzaludnih pokusaja) smatraju da ne treba nista preduzimati. Od terapije mi je ginekolog dala da pijem Folacin (folnu kiselinu) tablete i kompleks vitamina B. Nije proslo ni 40 dana od pocetka uzimanja ovih lijekova zatrudnila sam. Ista situacija je bila i kod moje kume (i ona je uzimala ove tablete). Ne znam da li je tajna u lijekovima ili se samo tako "jednostavno dogodilo".

Pokusaj i ti sa tableticama (ako vec nisi) urodice plodom (t.j.bebicom) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako zasluzuje da bude roditelj pa i u 60-oj godini ako bioloski moze. Mnoge zene koje poznajem su imale problema i morale da cuvaju (a morale su i one mladje) sve je to individualno. Odredjeni rizik jeste postojao ali danas je medicina toliko napredovala da je nekako ta trudnoca poslije 35-e danas vise filozofsko nego medicinsko pitanje. U svakom slucaju nikada nije kasno i zasto da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zahvaljujem na podrsci i vec sam u apoteci......ne znam nekako mi lekar poslednja opcija pred mucenje. Naime, obe trudnoce su prosle bez problema, jednostavno se priroda pobrinula za sve...sad mi jako tesko pada da me tamo maltretiraju a verujte mi zelja je vise nego OGROMNA....to cu podeliti sa vama mada zmu i nije nesto posebno u temi...voleo bi al ako nema-nema. A ja se bas sada osecam spremnom i zelim iznad svega. Hvala devojke, puno. Pocinjem sa terapijom i izvesticu vas jako brzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.