Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

bas bi se radovala da se pridruzis ideji. :D

ma meni se i to sa 30 prvo sad iz ove perspektive cini kasno.. jer zabavljali se 10 god i tako to.. :rolleyes:

zato sad zurim da nadoknadim.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja baka je moga oca rodila sa 44 kao najmladjeg,tako da priroda moze uvek da iznenadi:)

leni i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se ne osecam staro nit' isluzeno :D Msm, umorna sam kao i sve mame koje imaju troje dece od kojih su dvoje skolarci i koja je sa njima prosla sve decije bolesti, brige, operacije... Volela bih da sam malo ranije rodila trece, pa i cetvrto, ali ono-3,4 god ranije, cisto da cetrdesete posvetim sebi i svojim licnim uzicima :D Ovako sam od kraja dvadesetih u istoj prici i ne mogu u potpunosti da se predam ni poslu ni svojim zeljama. Msm, mogu ali necu jer mi je dragocen svaki trenutak sa njima :wub: Ali ne zalim se, dok ja pijem kafu i ovo piskaram, dve starije zabavljaju najmladju i igraju se sa njom. Isplanirala sam da za 10 godina budem prava gospoja :D Jedna kuva, jedna cisti, jedna se posveti vesu a ja delegiram :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim polako, bez guranja, prednost starijima. ;) moje trece stize pola godine pre punih 40, a prvo je stiglo sa nepunih 36(3meseca ranije). 

hvala na paznji. :D;)

Venera, leni, Voljena i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo zene, svaka cast! 

leni, hahahaha odlican plan :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao leni sve si to lepo zamislila:):):) a mozda jos jedno pa dvoje vece i dvoje manje pa da jos bude lakse:)

svejedno znaci u 4 godine troje dece, svidja mi se, a koje su razlike medju decicom? 

Koja je po vama eto ta neka gornja granica godina za radjanje? Imam jednu poznanicu koja je sa 47 rodila trece , zeljena beba , toliko strpljenja i ljubavi neverovatno, devojcica je je vec 4 godine. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je sada gornja 40, ali da sam pocela ranije da radjam verovatno bi mi i granica bila niza, a da sam pocela kasnije, visa. to je kao i sve ostalo u zivotu, individualno. 

razlika izmedju prvih dvoje je 18 meseci, a izmedju drugog i treceg bice 27 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@svejedno, slicno se razmnozismo, prvo tek napunih 34, drugo u 36, a trece u 38, razlika izmedju decaka je 20 meseci a izmedju srednjeg i najmladje 28 meseci...

broccoli i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo u 31. godini, pa u 34. spontani, i sada evo u 36. oj drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja punim 37 i za mesec dana ocekujem drugo dete.

Moja prijateljica ima 42 godine, prvo rodila sa 37,  drugo sa 41. godinu.Jedina komplikacija je bila ocekivano grupnija beba i obavezan CR zbog  velicine bebe, pritiska povisenog i godina,sve ostao je bilo ok

pupsik i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро вече

Ево и ја да се пријавим, имам 44 год. и родила сам треће дете пре 4 месеца. Први син пуни у јулу 20 год, ћерка 16 и мишић сад 4 месеца и мислим да тек сад уживам онако како треба :)))))

 

поздрављам вас 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj prvi sin ima 18 godina, drugi 3.5 godine. pre mesec sam imala indukovani pobacaj sa punih 18 nedelja trudnoce. sad se pitam jel to zbog godina i losijih jajnih celija? pobacaj je radjen zbog trisomije 18, imam 38 i po godina i zelimo jos jedno dete..sad imam ogroman strah od svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco79, ja imam 37 godina, bebca od mesec dana, rodila ga sa punih 37, devojcicu od 6 godina i spontani 2014 godine, tada sam imala 34.Mislim da godine kod mene nisu uticale na zacece, ali na trudnocu jesu. U ovoj poslednjoj gvozdje mi je bilo na minimumu, jako sam se lose osecala, dobila insulinsku rezistenciju,problem sa venama i pritiskom, ma sve zivo mi je falilo. 

Strah je opravdan, ali mislim da je potrebno da sebe ubedis da ce biti sve ok i jednostavno ne mislis i prepustis se. Meni je doktor posle spontanog rekao, zdravi ste, jednostavno desilo se, prirodna selekcija i to je to, sledeci put moze biti sve ok, i bilo je 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco79, ja imam 37 godina, bebca od mesec dana, rodila ga sa punih 37, devojcicu od 6 godina i spontani 2014 godine, tada sam imala 34.Mislim da godine kod mene nisu uticale na zacece, ali na trudnocu jesu. U ovoj poslednjoj gvozdje mi je bilo na minimumu, jako sam se lose osecala, dobila insulinsku rezistenciju,problem sa venama i pritiskom, ma sve zivo mi je falilo. 

Strah je opravdan, ali mislim da je potrebno da sebe ubedis da ce biti sve ok i jednostavno ne mislis i prepustis se. Meni je doktor posle spontanog rekao, zdravi ste, jednostavno desilo se, prirodna selekcija i to je to, sledeci put moze biti sve ok, i bilo je 

da...to i meni kaze...desilo se sve je ovako ok..joj u prvoj nista nisam znala..niti sat razmisljala..sto covek vise znam to je gore za psihu ako je panicar kao ja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzasan panicar, ja sam i cigarete ostavila pre dve godine jer me je grlo bolelo dve nedelje, sta reci:(U ovoj trudnoci sam bas bila panicar, posebno kada su mi utvrditi povisen secer, ma ja sam mislila da je to tragedija, a ja imala secer na granici, pa u bolnici cula pet puta gore slucajeve.Potrebno je samo sto manje misliti negativno, ne slusati lose price,posebno po cekaonicama tamo kod lekara, najvise vremena provoditi sa svojom decom i setati, igrati se....i kuvati, hahaha. to sam ja radila, naravno ne garantujem posle za kilazu:P

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema veze sa godinama, dr mi je rekao da nije isto kada prvo radjas sa 38 i kada ti je trece.

Trece sam rodila sa 37 i to mi je bila najlepsa i najsnaznija trudnoca

k a m i MilicaR volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trudna prvi put u 35-oj - danas sam ušla u 6. nedelju. Do juče su jedino po malo bolne i blago veće grudi bile jedina promena, međutim od juče kreće pospanost, blagi naleti mučnine-gladi-ne gladi. I, evo već drugi dan - pre podne imam osećaj da ne mogu da zadržim oči otvorene, da će mi se golub smestiti u usta ako ne pripazim sa zevanjem, sve mi je teško, troma sam, inertna, a onda, od popodnevnih sati skoro ništa. Na momente se zapitam da li umišljam, pa se onda zabrinem što simptomi tako nestanu odjednom, pa mi je onda muka..i tako u krug. Trudnoća posle 35., ali, verujem i do tada - strah.

Пилче i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog zanimljivog teksta o trudnoći posle 35. godine. bit.ly/2MMe65X

Bez uvijanja i lažne sigurnosti. Bez njanjavosti, nego direktno! Dobro štivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U današnje vreme, najnormalnije je da prvorotka bude 35+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao :)) ovo ce biti poduza prica :) ja imam punih 36 godina, i u 9.sam nedelji prve trudnoce. Ostala sam trudna iz prvog, da ne kazem nultog puta jer nismo ni pokusavali nego prosto prestali da pazimo, nisam ni gledala da li su mi plodni dani. Ja licno nisam zelela dete do sada. Bavila sam se svojom karijerom, putovala, i zivela kako sam htela, ostvarila bas sve u zivotu i vise od toga. Nisam zelela porodican zivot, obaveze jednostavno, i stojim iza svoje odluke. Bila sam vise nego spremna na to da necu moci lako da ostanem u dr.stanju u ovim godinama (partner 43god), ali nisam bila sigurna da li bih ikada isla na vestacku oplodnju. I eto, uboli iz prve. Doduse ciklus mi je redovan kao sat ceo zivot, hormoni i zdravlje savrseni, uprkos mom boemskom nacinu zivota :)) Ja cak imam i veliki miom na materici na spoljnom zidu, nisam htela da ga operisem. Trudnocu podnosim relativno tesko jer sam navikla da zivim 100 na sat a sada ne mogu nista od toga, umorna sam, otecena, povracam, emocije su mi kao na roler kosteru. Ima dana kad se pitam da li sam zaista ovo zelela. Na srecu imam predivnog partnera koji ovo sve prolazi sa mnom kroz smeh i salu, ne pritiska me i ne osudjuje moje hormonske izlive besa i placa,  jos vise smo se zblizili i bas uzivamo u promenama. Da nije on takav kakav je, ne bih ni pomislila da ostanem u drugom stanju. Ovako znam da cemo mi uraditi sve kako nama odgovara i napraviti zivot u kome ce nam biti udobno sa nasim detetom. Buduci da smo u ovim godinama nemamo vise finanskijskih problema, sto je takodje faktor zasto mi nije padalo na pamet da stvaram porodicu ranije. Nadam se da cu se snaci u novoj zivotnoj ulozi, a imam i podrsku sa svih strana sto je jako bitno. Eto, nije sve tako crno cak i kada se u mojim godinama odlucite svesno na ovakav korak. Sada znam tacno ko sam, sta sam i gde idem, a do 35.godine sam bila poprilicno nezrela. Svu srecu vam zelim.

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.