Trudnice posle 35-te godine

odgovora

Objavljeno

Kakva su vaša iskustva sa trudnoćom, da li vam je lakše ili teže, da li vam je ovo prva trudnoća?

Podelite sa nama vaša iskustva i dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево ја сам у 36. години родила прво дете, без икаквих проблема, направила паузу 4 месеца и сад опет трудна, у септембру пуним 37.

То су, рекла бих, предрасуде када се каже да је опасно за жену и за бебу у тим годинама. Границе свега су се значајно помериле, па и та.

Рецимо, мене је шокирала моја др у Дому здр. кад ми је, онако срећној, пола сата причала о Дауновом синдрому. Па рекох ало, јер неко умро или сам ја трудна? Одмах ме послала на амниоцентезу, на коју нисам отишла нити бих икад (не видим смисао јер сам противник абортуса, а могућ је и спонтани након исте).

Spartanka, Vanjnja i lolipop volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako mi je drago sto si toliko zdrava i bioloski vitalna, i super je sto si tako prosla, ali nemoj podcenjivati godine, one kod vecine trudnica stvarno igraju veliku ulogu. Nazalost, jer bi svi posle 30te, a onda najcesce dolazi do problema.

Svaka cast ko uspe bez muka, ali to nije samo predrasuda.

Ono sto jesete cinjenica, da ima sve vise mladjih i zdravih zena koje ne mogu ostati trudne ili imaju tegobe, tako je to pocelo da bezi od pravila.

Milena1984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam isto jedna "mlada" mama od 36, no meni je ovo drugo dijete, prvo sam rodila sa 32 i bilo mi je puno lakse. Sada me sve zivo boli i sva sam nikakva...

Beba je OK, super raste i napreduje, no imam jos "samo" dva mjeseca pa cemo i to prezivjeti! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam isto jedna "mlada" mama od 36, no meni je ovo drugo dijete, prvo sam rodila sa 32 i bilo mi je puno lakse. Sada me sve zivo boli i sva sam nikakva...

Beba je OK, super raste i napreduje, no imam jos "samo" dva mjeseca pa cemo i to prezivjeti! ;)

Тами, кад ти је термин?

Мени 8.6.

А прву бебу сам родила 21.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam postala "mlada mama" u 35 godini. Prvo dete sam rodila na 26 i tek posle 9 godina odlucila sam se za vtoro. Tacno je kad kazu bolje mlad rodi decu. Tada nisam razmisljala dali ce biti zdrava beba, koja ispitaivanja da napravim bukvalno nista. A sada samo sam citala Dauwn sinrom, pa ovo-ono i radila sve moguce testove. A i zivci su drugi, barem kod mene je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тами, кад ти је термин?

Мени 8.6.

А прву бебу сам родила 21.6.

12.05. mi je termin a prvo dijete je rodjeno 26.05. 2006.

Mislila sam iskoristiti robicu pa da se podudaraju datumi kad sipak, sad je decko i opet moram sve ispocetka! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je individualna stvar kako ce neko podneti trudnocu posle 35 i da li ce imati problema.Jeste povecan rizik od Daunovo sindroma,ali postoji more primera da se isti pojavljivao i kod dece vrlo mladih mama...moja drugarica je jedna od njih.Imala je 23 godine kada se prvi put porodila i dobila bebu sa Daunovim sindromom.A niko to nije primetio ili nisu dovoljno obracali paznju?Hmmm....elem,odoh sa teme skroz!

Sve zavisi od same zene i od njene genetike i naravno zdravstvenog stanje.Ne vidim veci problem ako je sve u redu...

Spartanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prvo dete rodila u 31 a kako vreme ide drugo, trece precice 35 :rolleyes: :rolleyes: ma bitno je samo da je zena zadovoljna i srecna a sve ostalo su pojedinacni slucajevi, samo treba misliti pozitivno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja cu za mesec dana 31...i prva mi je trudnoca.A ne planiram da ostanem na jednom detetu tako da cu verovatno i ja preci tu "famoznu" brojku! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjakis, naravno da sanse (koliko god bile povecane nakon 35) opet nisu prevelike da dijete ima Down sindrom, ali vjeruj mi, sa 35 si i umornija i sve teze podnosis nego sa 31! K tome je tu i prvo dijete koje zahtjeva paznju, da ne kazem donosi sve bolestine iz vrtica kuci...

No i to prodje i sve se zaboravi kad na svijet stignu nasi mali misici! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put rodila u 38 godini, trudnoca bez znacajnijih problema osim uzasne mucnine u I trimestru. Porodjaj je bio prirodan i relativno brz-3 sata od pojave prvih kontrakcija.

Rizik od genetskih malformacija je statisticki veci, jer je daleko manja populacija porodilja od 35 do 40 nego od 20 do 25 godina. Ipak ko sto neko rece dosta toga zavisi od genetike i opsteg stanja organizma. Nisam radila amniocentezu, uprkos stalnom pritisku mog lekara cija je to uza specijalnost.

Rodila sam sa 38 jer sam se tek tada osetila spremnom za to.

Neke zene su spremne da budu majke i sa 17 godina, drugim zenama kao sto sam ja treba mnogo vise...Sigurna sam da se sa 20 god fizicki lakse podnose neprospavane noci uz plac deteta, mada ih nikad ne bih menjala za neprospavane noci u diskoteci u tom periodu...

MirkaD voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam prvo dijete rodila sa 24 drugo sa 27 a sad mi je termin 10.06. na moj 35 rođendan i tek sad se osjećam zrelom i totalno su drugačiji osjećaji radovala sam se i sa prethodne 2 trudnoće al sad je nekeko drugačije naravno sad sam teža bole me leđa noge grudi osjetljivije al to ništa ne može poremetiti moju sreću i to nije zato što je sad dječak i udara me puno jače nego moje cure idem redovno na kontrole uzv je o.k. i nikakve druge analize nisam i neću da radim šta mi bog da to će i biti a biće sve u redu i svi mi kažu da izgledam puno mlađe i da sm lijepa trudnica a tako se i osjećam

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! I ja sam mlada buduca mama sa 36 godina i u 23 nedelji :rolleyes: :rolleyes: Ne znam kako vama a li za sada mi nista nije tesko, a nadam se da ce tako da i ostane

POzdrav forumasicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete sam rodila u 32-oj a drugo u 35-oj a trece...rodila bih ja i trece samo da imam posao i da imamo stan ali...pitam se da nisam mozda trebala ranije da se udam?

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim mamicama!

Ja sam juce napunila 38.godinu a od nedelje ulazim u 9.mesec! Prva mi je trudnoca i to zahvaljujuci vantelesnoj oplodnji. Iskreno mene nije bio strah godina vec same procedure oko svega toga: sta ce biti, jel ce da uspe, kako ce da opstane? Uspela sam iz prvog pokusaja i bila prva i jedina u grupi od nas 26! To je bio takav pritisak za mene da su moje godine otisle u skroz drugi plan. Nisam imala nikakve mucnine, samo gorusicu u pocetku i sada na kraju. Super sam se osecala svo vreme i da mi stomak nije ubrzano napredovao ne bi ni imala utisak da sam trudna! Bila sam svo vreme na turdnickom pa sam se kuci ugojila 20 kg. Radila sam amnicentezu i sve je proslo super! Ipak moj savetb svim buducim mamama je da se za ovaj korak odluce ranije. Ja sam se odlucila na ovaj korak sa 34.god. a nisam ni slutila kako je ponekad komplikovano ostati u drugom stanju! Ni suprug ni ja nismo imali apsolutno nikakvih zdravstvenih problema, a eto ipak nam se nije dalo! Zato krenite ranije, kako rece onaj pevac-krelac iz crtanog filma:"Teska je glavobolja biti majka!"

Judy, nataša p. i Gaga81 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 38 godina i ovo mi je druga neuspela trudnoca,pvi put sam bila trudna imala sam 36 godina u devetoj nedelji nisu pronasli srcanu radnju,nosila sam blizance.

drugi put sam zatrudneka sa 37 godina i trebala sam da se porodim sa 38 godina pocetkom juna i u januaru 2010 godine su na institutu majke i dete mi saopstavaju da beba ima dunow sindrom i obavestavaju me da je samnom i suprugom sve uredu,nego se jednostavno slucajno desilo priroda se poigrala malo snama i 28 januara sam pobacila bebu bila sam trudna punih 5 meseci.

Bilo je strasno,ali se nedam i verujem da ce treca trudnoca biti uspesna,nadam se da cu vec na leto biti ponovo trudna.

Marija77 i Gaga81 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 38 godina i ovo mi je druga neuspela trudnoca,pvi put sam bila trudna imala sam 36 godina u devetoj nedelji nisu pronasli srcanu radnju,nosila sam blizance.

drugi put sam zatrudneka sa 37 godina i trebala sam da se porodim sa 38 godina pocetkom juna i u januaru 2010 godine su na institutu majke i dete mi saopstavaju da beba ima dunow sindrom i obavestavaju me da je samnom i suprugom sve uredu,nego se jednostavno slucajno desilo priroda se poigrala malo snama i 28 januara sam pobacila bebu bila sam trudna punih 5 meseci.

Bilo je strasno,ali se nedam i verujem da ce treca trudnoca biti uspesna,nadam se da cu vec na leto biti ponovo trudna.

Zelim ti da sto prije drzis svoj mali zamotuljak u rukama draga mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 38 godina i ovo mi je druga neuspela trudnoca,pvi put sam bila trudna imala sam 36 godina u devetoj nedelji nisu pronasli srcanu radnju,nosila sam blizance.

drugi put sam zatrudneka sa 37 godina i trebala sam da se porodim sa 38 godina pocetkom juna i u januaru 2010 godine su na institutu majke i dete mi saopstavaju da beba ima dunow sindrom i obavestavaju me da je samnom i suprugom sve uredu,nego se jednostavno slucajno desilo priroda se poigrala malo snama i 28 januara sam pobacila bebu bila sam trudna punih 5 meseci.

Bilo je strasno,ali se nedam i verujem da ce treca trudnoca biti uspesna,nadam se da cu vec na leto biti ponovo trudna.

Јеси радила амниоцентезу кад су ''утврдили'' даунов синдром?

Може и од тога да дође до спонтаног.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 38 godina i ovo mi je druga neuspela trudnoca,pvi put sam bila trudna imala sam 36 godina u devetoj nedelji nisu pronasli srcanu radnju,nosila sam blizance.

drugi put sam zatrudneka sa 37 godina i trebala sam da se porodim sa 38 godina pocetkom juna i u januaru 2010 godine su na institutu majke i dete mi saopstavaju da beba ima dunow sindrom i obavestavaju me da je samnom i suprugom sve uredu,nego se jednostavno slucajno desilo priroda se poigrala malo snama i 28 januara sam pobacila bebu bila sam trudna punih 5 meseci.

Bilo je strasno,ali se nedam i verujem da ce treca trudnoca biti uspesna,nadam se da cu vec na leto biti ponovo trudna.

ti si jedna hrabra buduća mamica sa takvom željom i sa takvim stavim uspjetćeš veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je Mali sto ti se to desilo...vidi se da si jaka i hrabra i samo teraj dalje. Uspeces sigurno.

Ja sam se porodila u julu prosle godine, a u septembru sam napunila 38 godina. Trudnoca mi je bila 'udzbenicka' bez i jednog problema i isla sam na vezbe za trudnice do dan pred porodjaj. Trudnoca savrsena, porodjaj rapidan i tezak, ali se sve prezivi i na kraju bude sve kako treba.

Radila sam amnioecntezu u 17.oj nedelji i to zato sto znam dve zene koje su rodile decu sa Daunovim sindromom. Bilo mi je mnogo lakse da uradim tu tako prostu stvar nego da celu trudnocu mislim sta se desava. Ako nekog vise interesuje amniocenteza neka pita.

Eto, sad imam bebca od 8 meseci, zadovoljna, zdrava i prava.Do duse, jedna sam od retkih koja je izgubila toliko na tezini da me ni rodjena majka nije prepoznala :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hi

Ja imam 37 god, imam dve cerkice od 8 i 3 godine a trece je na putu i ocekuje se u oktobru kad napunim 37.

Zelja mi je bila da imam 3 dece i nadam se najboljem. Bezbroj ljudi mi/nam je cestitalo na hrabrosti za trece dete. Samo mogu da kazem nikad nije lako ni sa 25 ni sa 35 bitna je volja i stav o svemu tome. Koliko god je neprospavanih noci nekako se zaborave ( barem sam ih ja zaboravila) koliko god virusa, bakterijskih infekcija i kojecega sve prodje samo jedno imajte na umu mi stvaramo ljude od tih placljivih zamotuljaka.

pozz za sve

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јеси радила амниоцентезу кад су ''утврдили'' даунов синдром?

Може и од тога да дође до спонтаног.

do samog pobacaja ne dolazi zbog amniocinteze vec od strucnosti tj nestrucnosti doktora...a verovatnoca je toliko mala da je smesno sto ljudi uopste povezuju pobacaj sa amniocintezom.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ste tice mama posle 35-te, podrzavam kad god.....granice su danas toliko pomerene da je to sasvim prihvatljivo.....iako sam ja dobila prvo i jedino dete sa 27 godina i radila sam napomenutu amniocintezu tad , ali hvala bogu bilo je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

43,5 Ima li starija? :-)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.