Šta vaše dete pije noću kad se probudi?

odgovora

Objavljeno

Petar je pio caj od kamilice od kad je prestao da sisa (21 mesec). Ja sam ukapirala da se on ne budi da bi pio nesto vec da bi se utesio jer mu nesto fali i da bi se ponovo uspavao. Na kraju sam primetila da se obavezno budio kada se upiski (tada u pelenu) i ukoliko ga odmah presvucem, on ponovo zaspi bez flasice.

Kada vam se dete probudi, proverite pelenu, pa tek onda kontajte da li ga je nesto drugo probudilo i zbog cega ne moze pono da se uspava ako ne popije nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resili smo problem nocnog pijenja! Vec nekoliko dana nije pio nocu... Prve dve noci se budio i kad mu kazem da nema soka, pocne da place, pa sam mu davala vodu uzme dva srka i nece vise, nastavi da place pa sam ga uspavljivala nunajuci. Posle se tri noci budio i trazio sok i cim kazem nema okrene se na drugu stranu i zaspi. A evo vec tri noci se uopste ne budi, cak smo izbacili i jutarnje ispijanje soka, popije vodu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, vidim da je tema vec odavno otvorena i zelim da te pita da li ti je uspjelo odvikavanje od pijenja nocu, posto moja mala cura ima iste probleme, samo sto ona soka nije okusila od rodjenja ali zato nocu popije i do 2 flasice caja!

Kao beba se nije budila , a sada sve cesce kako raste.... slican slucaj kao i kod tebe!

Veliki pozdrav za sve mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, vidim da je tema vec odavno otvorena i zelim da te pita da li ti je uspjelo odvikavanje od pijenja nocu, posto moja mala cura ima iste probleme, samo sto ona soka nije okusila od rodjenja ali zato nocu popije i do 2 flasice caja!

Kao beba se nije budila , a sada sve cesce kako raste.... slican slucaj kao i kod tebe!

Veliki pozdrav za sve mame

Ja tek sad ovo vidim... Promaklo mi... :unsure:

Pa ja nikako plan da sprovedem u delo - da mu ne dam ništa - pa nek se budi i mesec dana - pa će prestati.

Mislim da je tako najbolje, ja sam probala nekoliko puta u poslednje dve nedelje, ali on neće da zaspi i po sat i po vremena, rasani se.

Ne traži da pije, ali ne spava. Ja mu sipam 30ml razblaženog, on zagrli flajku i zaspi a ne popije sve... Slaba sam na to da mu ne dam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad ovo vidim... Promaklo mi... :unsure:

Pa ja nikako plan da sprovedem u delo - da mu ne dam ništa - pa nek se budi i mesec dana - pa će prestati.

Mislim da je tako najbolje, ja sam probala nekoliko puta u poslednje dve nedelje, ali on neće da zaspi i po sat i po vremena, rasani se.

Ne traži da pije, ali ne spava. Ja mu sipam 30ml razblaženog, on zagrli flajku i zaspi a ne popije sve... Slaba sam na to da mu ne dam...

Sve ce to da se sredi za koji mesec. Jos uvek mu je potrebno da ''zagrli'' flasicu kako bi opet zaspao. Petar je sa nepune 2 godine prestao da trazi flasicu nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ce to da se sredi za koji mesec. Jos uvek mu je potrebno da ''zagrli'' flasicu kako bi opet zaspao. Petar je sa nepune 2 godine prestao da trazi flasicu nocu.

Draga, bacili smo flašicu.

Sad ne pije ništa (ponekad vodu) ali se i dalje isto budi.

Primetila sam da više jede preko dana, ne znam da li treba da to povezujem sa izbacivanjem flašice?

Nije bucko, al se bojim da se ne udebeli ako ovako nastavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da zbog toga bolje jede, ali je moguce i da mu je naisao period, kao kad nece da jedu, e njemu sad doslo da jede. I bravo za izbacivanje flasice. Jel se ljutio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da zbog toga bolje jede, ali je moguce i da mu je naisao period, kao kad nece da jedu, e njemu sad doslo da jede. I bravo za izbacivanje flasice. Jel se ljutio?

Prvu noć je bio budan sat vremena (plačucka, pa kaže "daj, mama, samo majo")... Sad je bolje, kažem nema - pokvarila se fabrika što pravi, i on se okrene na drugu stranu i nastavi da spava...

Mislim da će nam trebati još par dana da je zaboravimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle tri dana bez pijenja i flašice je prestao da se budi noću... Nisam verovala da će tako glatko da prođe.

Upalila je priča da se pokvarila fabrika i da mora pino čika da nosi veliki alat da sve popravi pa da nam prodaju novu flašicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vjerovala da će kod F. čak i ovo samo od sebe da se prekine. Moje dijete je sve do 2,5 godine pilo punu flašicu soka, čaja tokom noći....

Već tri noći apsolutno ne želi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Natasa se nije budila nocu dok nije dosla beba i sad je ona probudi (ponekad) kad place pa onda trazi mleko.Ne popije uvek punu flasicu,samo joj malo treba i onda ponovo zaspi.Mislim da je to samo faza jer je seka probudi,kad beba bude pocela da spava celu noc nece se ni ona buditi.

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vjerovala da će kod F. čak i ovo samo od sebe da se prekine. Moje dijete je sve do 2,5 godine pilo punu flašicu soka, čaja tokom noći....

Već tri noći apsolutno ne želi...

Bravo, bravo :)

Moja Natasa se nije budila nocu dok nije dosla beba i sad je ona probudi (ponekad) kad place pa onda trazi mleko.Ne popije uvek punu flasicu,samo joj malo treba i onda ponovo zaspi.Mislim da je to samo faza jer je seka probudi,kad beba bude pocela da spava celu noc nece se ni ona buditi.

Samo da se ne navikne da se budi zbog mleka... Ali pošto je velika iskreno verujem da će uskoro da spava po celu noć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija ide na spavanje do 21h i posle se budi izmedju 3-4 da pije mleko. Sledece budjenje je oko 6.30 i opet trazi mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija ide na spavanje do 21h i posle se budi izmedju 3-4 da pije mleko. Sledece budjenje je oko 6.30 i opet trazi mleko.

To je sasvim ok za njen uzrast... Bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se ne navikne da se budi zbog mleka... Ali pošto je velika iskreno verujem da će uskoro da spava po celu noć :)

Ne budi se ona svako vece.Dok beba nije dosla kuci ona je spavala po celu noc a sad kad je seka probudi onda samo trazi mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misko je sa nekih 8 mjeseci sam izbacio nocni obrok. Poslije se poceo buditi i pio je mlijeko, ali ne svaki put. Sada mu mlijeko dajem u slucaju da nije dobro vecerao, a ukoliko jeste, onda mu dam vodu. To sve ako ne uspije da zaspi i kada mu dam dudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da moja starija cerkica sad imitira svoju maldju seku.Jako slabo jede,stalno trazi mleko i zbog toga se sad i nocu ponekad probudi da trazi mleko.Ranije se nikad nije nocu budila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno smo se odvikli.Kad smo otišli u bolnicu,prestala je noću da traži bilo šta.Sad se probudi kući,ja je prebacim kod mene i ustajanje u 6.Tad joj dam čaj sa vitaminom c.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek mleko ( ima 17.meseci ) :) jednom u toku noci i pokušaćemo i to sokom da izbacimo B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena se budi za mleko jednom u toku noci ili rano ujutru. Znam da je velika za to, pokusavala sam sa vodom umesto mleka i nema sanse da joj ga ne donesem. Place i vice "daj,daj,daj" dok ja ne kazem da cu joj doneti. Inace odavno ne pije mleko iz flasice vec iz solje na cevcicu,pa tako i usred noci sedne u krevetac i ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ena se budi za mleko jednom u toku noci ili rano ujutru. Znam da je velika za to, pokusavala sam sa vodom umesto mleka i nema sanse da joj ga ne donesem. Place i vice "daj,daj,daj" dok ja ne kazem da cu joj doneti. Inace odavno ne pije mleko iz flasice vec iz solje na cevcicu,pa tako i usred noci sedne u krevetac i ceka.

I mi smo probavali zamene, al dok nismo rekli da nema, da fabrika više na pravi ništa, sem vode što imamo, upalilo je. Ja sam psihički se pripremila za 10 neprospavanih noći i plakanja - al posle tri dana - prestalo dete da se budi noću.

Ako možeš - probaj - nema ništa sem vode, i pričanija priče, biće i kod vas isto ;)

Prva noć sat vremena moljenja da pije (duša mi se iskidala), druga noć pita pa nema, treća već prespavana. :)

Ako mi veruješ budim se u pola pet ujutro sva zabrinuta šta mu je što se ne budi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete se budio po 5-6 puta za noc i trazilo iskljucivo sokic da pije, onda je dobio stomacni virus i nocu dobijao iskljucivo caj, naizmenicno nana-kamilica. Posle tri noci je prestao da se budi, sad mozda se probudi jednom ili ni jedniom. Ali te tri noci su bile cudo, jednom me je cak gadjao flasicom, besan jel nema soka

Marija77 i Ivana84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete se budio po 5-6 puta za noc i trazilo iskljucivo sokic da pije, onda je dobio stomacni virus i nocu dobijao iskljucivo caj, naizmenicno nana-kamilica. Posle tri noci je prestao da se budi, sad mozda se probudi jednom ili ni jedniom. Ali te tri noci su bile cudo, jednom me je cak gadjao flasicom, besan jel nema soka

Eto i kod vas tri dana :) Super sad si i ti odmorna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma probala sam kad smo bili u Srbiji, i za to vreme nije ni pila mleko nocu ali znalo se ustajanje u 6 ujutru. E onda smo se vratili ovamo i onda je ona pocela da se budi oko 3, i to ti je ili da ustanemo ili da joj dam mleko. Ja sam naravno izabrala mleko jer posle par ne prospavanih noci nisam mogla da izdrzim taj tempo. Mislim ona devojka ustane u 3 pa zaspi oko 7,a tad se probudi Anja i ja ne mogu da funkcionisem normalno po ceo dan. Druga stvar je sto se sad vec dere, nije meni problem da je slusam i da sam budna ali je problem zbog Anje, jer probudi i nju, takodje i mm koji svakako u 5 ustaje zbog posla, pa mi ga bude zao da ne spava zbog Ene. Sto je najgore ne popije ona tad ni 100ml mleka, nego samo da ga oseti, i pije ga samo tad, preko dana i uvece ne uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma probala sam kad smo bili u Srbiji, i za to vreme nije ni pila mleko nocu ali znalo se ustajanje u 6 ujutru. E onda smo se vratili ovamo i onda je ona pocela da se budi oko 3, i to ti je ili da ustanemo ili da joj dam mleko. Ja sam naravno izabrala mleko jer posle par ne prospavanih noci nisam mogla da izdrzim taj tempo. Mislim ona devojka ustane u 3 pa zaspi oko 7,a tad se probudi Anja i ja ne mogu da funkcionisem normalno po ceo dan. Druga stvar je sto se sad vec dere, nije meni problem da je slusam i da sam budna ali je problem zbog Anje, jer probudi i nju, takodje i mm koji svakako u 5 ustaje zbog posla, pa mi ga bude zao da ne spava zbog Ene. Sto je najgore ne popije ona tad ni 100ml mleka, nego samo da ga oseti, i pije ga samo tad, preko dana i uvece ne uopste.

To je samo navika. Ko i svako dete. :) Ili da presečeš, ili da je pustiš pa će sama prestati da se budi noću. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.