Šta vaše dete pije noću kad se probudi?

odgovora

Objavljeno

Drage moje mame,

osim što postajem sve aktivnija na forumu :rolleyes: imam još pitanja za vas.

Moje dete je sa 14 meseci apsolutno počelo da odbija mleko uveče. Pokušavala sam da mu dam i kad se uspava - al džabe.

Sada ima 16 meseci.

Umesto mleka večeramo malo kasnije da mu ne bi davali sok da pije. ali noću se probudi po nekoliko puta (do 3) da bi popio sok. Kako da izbacimo ovu ružnu naviku?

Znam da ima još ovakvih primera - pa pomagajte.

Dobili smo jedan savet - da mu sokiće razblažujemo sa vodom, i to postepeno, prvo 1/3 vode, pa po malo više i više, dok sok ne postane "voda" i tako su nam rekli da će nam dete izbaciti i noćno buđenje.

Inače jede sve što jedemo i mi veliki :rolleyes: mlečne proizvode obožava ali mleko - jok i jok!

Aj pomagajte! podelite sa nama svoja iskustva.

P.S. Imam sestričinu koja je do pete godine pila sokove noću i ne želim to za svoje dete. A u okolini imam niz ovakvih slučajeva, deca su i starija od mog sina, ali niko ništa ne preduzima - sve su mame u fazonu. "neka sam će da reguliše". Ja oću da se rešimo pijenja noću, osim ako dete nije žedno ukoliko mu je toplo pa traži vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za početak predlažem čaj od šipka zaslađen medom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje se i ne budi...kad se malo prokomesa,ja joj dadnem siku,i idemo dalje...sokice mi uopste ne pije...nekad joj malo dadnem,ali ne trazi opet...

To je sreća prava pa se ne budi. Nama se Stefan sa mesec dana budio jednom noću, pa negde do 10 meseci. Ni sad ne možemo da se naviknemo da umsto da prestane da se budi, on se budi češće.

Sok ne pije preko dana - neće da ga lizne, al noću se meškolji i ako mu podvalim vodu, on se čovek buni. Ne budi se da ide po krevecu, više je taj vaš fazon - meškolji se da ga čujemo u snu, da dobije šta teba i nastavi da spavka.

Jel ti bebić spava jednom dnevno?

Moj i dalje spava dva puta pre podne (iako spava do osam ujutro) i posle podne. Sve ukupno tri sata. Bilo bi super da to odspava u cugu oko jedan dva popodne, ali ne može - probali smo i samo ga unervozimo kad mu mi preskačemo spavanje.

Tnx, kiss!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za početak predlažem čaj od šipka zaslađen medom...

Probaću, svaki mi je savet kosristan. :rolleyes:

Čak smo razmišljali da mi jednostavno ne damo, da izdržimo neko vreme kmekanje - pa mora da prođe. :blink:

Ovo sa razblaživanjem soka samo ga navodi da popije više nego što inače pije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imana legne samnom u 10h i spavamo sutradan do 10h...ustanemo,presvucemo pelenu,jedemo i opet na spavanas oko 12,1h...i tada spava nekad 1h a nekad i do 3h...ustane,promjenimo pelenu,jede,malo mamu lomi,udara "sredjuje" kucu,i opet oko 6h na spavanac max 1h...i onda se malo igramo,ruckamo,i opet na spavanac... :rolleyes:

a jutros nas je mm probudio u 7h,jele smo,u 8h smo se vratile u krevet do 10i30...i sad trebamo opet da jedemo i opet na spavanac... :rolleyes:

A koliko ona ima meseci?

Jel spava kod vas u krevetu, ili u krevecu?

Ja Stefana kad ostavim ponekad u krevetu on spava ko jagnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

preko dana spava u svom kreveticu tako sto je prvo uspavam na velikom krevetu,pa je prenesem u njen krevetic,a navecer spava samnom....

za koji dan puni 9mjeseci...

U, pa ona super spava celu noć, kuc kuc u drvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, probaj samo sa vodom. Nemoj razblazivati sok, nego odmah vodu,ali mlaku. To bi trebalo da resi stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanvice moja Jana je takodje izbacila mleko pred spavanje i to sama,i kakve veze ima,nece dete pa nece.Pije samo ujutru i to samo 100ml i to uopste nije zabrinjavajuce.Ako jede mlecne proizvode to ti je super.

A kako da izbacis sok?Pa nemoj da mu dajes i gotovo.Najbolje da ne kupujes sok i tako sigurno neces posegnuti za sokicem,bar neko vreme dok se ne odvikne.

Eto nemoj mu davati sok i on nece piti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče vode - flašica nam je pored krevetića od kako se rodio.

Divne ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje smo na sokiću...

Nekom razblaženom da se proziri (imamo domaći od jagode) ali vodu neće - gucne dva puta, tri, buni se i opet isto...

Možda ne treba da odustajem sa nuđenjem vode...? I nespavanjem po celu noć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta da ti kažem, ja sam veliki protivnik pijenja i jedenja po noći, noć je za spavanje...od kaku su moji prestali sisati, tako nijie dolazilo u obzir davati išta po noći, kada se probude, nekad sam ih nosila, nekad, ljuškala krevetac, nekad davala ruku...i to je trajalo nekoliko večeri...ja bih ti savetovala i da otplače nekoliko večeri, nego da mu daješ da išta pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta da ti kažem, ja sam veliki protivnik pijenja i jedenja po noći, noć je za spavanje...od kaku su moji prestali sisati, tako nijie dolazilo u obzir davati išta po noći, kada se probude, nekad sam ih nosila, nekad, ljuškala krevetac, nekad davala ruku...i to je trajalo nekoliko večeri...ja bih ti savetovala i da otplače nekoliko večeri, nego da mu daješ da išta pije.

Ma skorz je pogrešno da pije sok... Aj vodu po vrućini... Al ovo traje već 4 meseca i više me iritira a sama sam kriva... :(

Treba da izdržim par večeri tako - bez ništa, al nikako da se nakanem - što rekle babe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma skorz je pogrešno da pije sok... Aj vodu po vrućini... Al ovo traje već 4 meseca i više me iritira a sama sam kriva... :(

Treba da izdržim par večeri tako - bez ništa, al nikako da se nakanem - što rekle babe...

Pa to kada budeš na odmoru, ili neki vikend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to kada budeš na odmoru, ili neki vikend...

A preko dana recimo on neće sok da okusi.. Davali mu na slamku - ma jok, povuče dva puta i to je sve...

Sad se vadim, da mi bude lakše, i to noću što pocevči to je iz 4 pita oko 400ml sve ukupno... A ja sve verujem da kad izbacimo flajku onda će ubrzo da spava celu noć...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta da ti kažem, ja sam veliki protivnik pijenja i jedenja po noći, noć je za spavanje...od kaku su moji prestali sisati, tako nijie dolazilo u obzir davati išta po noći, kada se probude, nekad sam ih nosila, nekad, ljuškala krevetac, nekad davala ruku...i to je trajalo nekoliko večeri...ja bih ti savetovala i da otplače nekoliko večeri, nego da mu daješ da išta pije.

kod nas isto.. Luka sad nekad kako je vrucina pa ako ustaje da piski trazi da pije vode, ali o je vec veliki decak.

skroz sam protiv pijenja icega po noci a dete ne moze samo da zna da voli da pije sok nocu

tako da , Ivancice, strpljenje i totalno izbacuj sve to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A preko dana recimo on neće sok da okusi.. Davali mu na slamku - ma jok, povuče dva puta i to je sve...

Sad se vadim, da mi bude lakše, i to noću što pocevči to je iz 4 pita oko 400ml sve ukupno... A ja sve verujem da kad izbacimo flajku onda će ubrzo da spava celu noć...

:rolleyes:

toliko moj Luka ni sa 3 god ne pije dnevno soka, ali zato popije po 2-3 flasice rosa vode, sto j 1l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo nedavno izbacili iz upotrebe flašicu pa sa tim i noćne pelene.Sa 2,5 god! :wacko: I do sad nije ni jednu jedinu noć prespavao,a sad prespava(tj.probudi se ujutru i pređe kod nas). Mi smo imali malu pomoć od strane stomačnog virusa,pa pošto nije smeo piti mleko jel,pošto je od njega povraćao,nije mali čovek ni tražio.Mislila sam da će zaboraviti dok ozdravi ali nije,čim se osećao bolje ponovo je tražio svoju flašicu,međutim ja sam mu rekla da je dr pogledala flašicu i da su se virusi,bakterije i bacili uselili unutra,tako da sme da pije iz šolje ali ne iz flašice.Pamet je moj mali,tražio je da kupimo drugi ali nekako smo to pričama zaobišli,odvukli mu pažnju.Par noći je bilo plakanja,ali sam mu odvlačila pažnju i sad nema ni flašica,ni pelena,ni buđenja. :) Da sam znala da će biti tako lako,odavno bih to uradila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I PS: Teo je znao popiti i po litru melka preko noći! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I PS: Teo je znao popiti i po litru melka preko noći! :o

hehe, pa voli dete mleko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, pa voli dete mleko!!!

Voli voli,mada sad više pije jogurt,čim ustane:mama,daj mi čašu jogurta molim te!I čim popije ide do frižidera da traži da mu sipam još... :)

Generalno mu je bolji apetit od tad,kako ne bi bilo kad je pio litru mleka preko noći... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan flašicu koristi samo noću.

Danju pije vodu iz čaše, šolje i flašice ne koristimo. Čak ni one bez cucule. Ništa...

(I coku smo izbacili pre nedelju dana :))

Što se tiče vode, pije je super preko dana, pogotovo na vrućini.

Juče mu ja pokažem da pije iz zatvarača od flašice - primio se, pa je posle sam pio, bez da prosipa...

Tnx, svima. Držte mi fige... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voli voli,mada sad više pije jogurt,čim ustane:mama,daj mi čašu jogurta molim te!I čim popije ide do frižidera da traži da mu sipam još... :)

Generalno mu je bolji apetit od tad,kako ne bi bilo kad je pio litru mleka preko noći... :rolleyes:

Pa ne mož i da jede i da pije 1l mleka... Super je jogurt, moja tetka babica kaže da je svarljiviji od mleka, i da je podjednako dobra zamena - za našu decu koja neće da okuse mleko... Moj voli one šarene čaše od jogurta i iz njih baš lepo "srče"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne mož i da jede i da pije 1l mleka... Super je jogurt, moja tetka babica kaže da je svarljiviji od mleka, i da je podjednako dobra zamena - za našu decu koja neće da okuse mleko... Moj voli one šarene čaše od jogurta i iz njih baš lepo "srče"... :)

Moj bi i iz kutije pio,samo da je jogurt... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jogurt, sirevi, kiselo mleko.. cak i bolje za decu jer sadrze vecu kolicinu potrebnog kalcijuma a opet nece pospesiti anemiju, sto mleko hoce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jogurt, sirevi, kiselo mleko.. cak i bolje za decu jer sadrze vecu kolicinu potrebnog kalcijuma a opet nece pospesiti anemiju, sto mleko hoce..

E ovo me je ispunilo dobrim osećajem. :)

Moje dete od godinu dana ne pije kap mleka dnevno. Sve mlečne proizvode obožava - skoro je probao i zdenku i oduševo se...

Sad ja malo ode iz teme... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.