Dete iz prethodnog braka

odgovora

Objavljeno

Majka sam cetvoromesecnog bebca , a imamo i decaka od 5 godina , sina mm iz prvog braka, koji je vikendom sa nama ... Imamo povremenih problema sa njim , zbog njegove majke koja je kivna na ceo svet ( iako je ona licno bila uzrok raspada braka) , puni detetu od 5 godina glavu svakakvim glupostima pa nam dete dodje "naostreno" ... Interesuju me vasa iskustva ako je neko od vas u slicnoj situaciji...

PS nadam se da je tema na mestu ... Cmoka svim bebcima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka sam cetvoromesecnog bebca , a imamo i decaka od 5 godina , sina mm iz prvog braka, koji je vikendom sa nama ... Imamo povremenih problema sa njim , zbog njegove majke koja je kivna na ceo svet ( iako je ona licno bila uzrok raspada braka) , puni detetu od 5 godina glavu svakakvim glupostima pa nam dete dodje "naostreno" ... Interesuju me vasa iskustva ako je neko od vas u slicnoj situaciji...

PS nadam se da je tema na mestu ... Cmoka svim bebcima !!!

Ista prica,samo mm ima cerku(9 god.) iz prethodnog braka!Mnogo je bitno kako se nosis sa tim i koliko dozvoljavas da sve to utice na tebe?I kod nas je bilo slicnih situacija,ali sve je to period adaptacije,a tu kljucnu ulogu treba da odigra tm.Iskreno i mene boli,kada njega boli,jer u pitanju je dijete i ne mozes biti ravnodusan,ali isto tako svjesna sam cinjenice da se nista ne moze promjeniti.Smatram da sam jako fleksibilna po tom pitanju i svjesna sam bila toga kada sam ulazila u brak.Jednostavno,ne zelim da se petljam i to je samo njegova stvar bez obzira na sve!Naravno,intenzivno razgovaramo o tome,razmjenjujemo misljenja,dam mu eventualno neki savjet i to je sve,ali nista pretjerano.Jasno je da tu dijete trpi,ali to je neminovno,sami raspadom njihovog braka.Ono sto ti mogu savjetovati je konstantan i intenzivan razgovor sa djetetom,neobavezan,usmjeravanje na neke druge aktivnosti i naravno "prezentacija" zdravog i dobrog odnosa tm i tebe.Svakom zivom bicu potrebna je oaza,dom,porodica,a vi ste idealan primjer za to!Vremenom ce sve doci na svoje,vjeruj mi,samo moras biti beskrajno strpljiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dijete iz prethodnog braka. Ona i MM se savršeno slažu samo što ja ne dozvoljavam da se on petlja u moj odgovj i odnos sa njom. Uvijek je na njenoj strani i štiti je ali jasna mu je distanca u odgoju i prodržava je se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica,samo mm ima cerku(9 god.) iz prethodnog braka!Mnogo je bitno kako se nosis sa tim i koliko dozvoljavas da sve to utice na tebe?I kod nas je bilo slicnih situacija,ali sve je to period adaptacije,a tu kljucnu ulogu treba da odigra tm.Iskreno i mene boli,kada njega boli,jer u pitanju je dijete i ne mozes biti ravnodusan,ali isto tako svjesna sam cinjenice da se nista ne moze promjeniti.Smatram da sam jako fleksibilna po tom pitanju i svjesna sam bila toga kada sam ulazila u brak.Jednostavno,ne zelim da se petljam i to je samo njegova stvar bez obzira na sve!Naravno,intenzivno razgovaramo o tome,razmjenjujemo misljenja,dam mu eventualno neki savjet i to je sve,ali nista pretjerano.Jasno je da tu dijete trpi,ali to je neminovno,sami raspadom njihovog braka.Ono sto ti mogu savjetovati je konstantan i intenzivan razgovor sa djetetom,neobavezan,usmjeravanje na neke druge aktivnosti i naravno "prezentacija" zdravog i dobrog odnosa tm i tebe.Svakom zivom bicu potrebna je oaza,dom,porodica,a vi ste idealan primjer za to!Vremenom ce sve doci na svoje,vjeruj mi,samo moras biti beskrajno strpljiva!

...On je dugo(2 godine je proslo od razvoda njihovog do mog dolaska) vikendom kada dodje bio sam sa tatom i sva paznja je bila usmerena na njega , sada sam tu ja vec godinu dana i mali bratic 4 meseca pa je malo zbrka u njegovoj glavi , koju dodatno i majka njegova puni ... Problem je sto mm malo vremena provodi kuci ,radi, uglavnom sam ja sa klincima do poslepodne i on se u zadnje vreme osami , kao nesto se igra u sobi sam ili gleda crtace , uglavnom se osamostaljuje ... Ja nisam tip koji voli da kopka i cacka , ne znam sa kakvom on predstavom od majke dodje ali jednom prilikom je usao u kucu sa pitanjem: "Sanja , a sto moja mama kaze da ces mi ti izaci na usta?" Gde sam ja bila u soku i preplakala ceo dan :( Uglavnom... ujutru kada je ustao i obradovao se sto je petak i ide kod Sanje ( mene i mm, njegovog tate ) dobio je batina i receno mu je da ako me spomene jos jednom izaci cu mu na usta :((( A sledeci vikend dodje i kaze tati svom kako sam ja zla i bezobrazna , izmisli da mu ja nesto nisam dala i tako .... Jako mi to tesko pada , jer sam klinca prihvatila kao svog i onda sav taj moj trud se raspadne svaki drugi vikend ... Naravno , mm ima potpuno poverenje u mene i vrlo dobro zna kakva mu je bivsa i na sta je sve spremna , smirila bih se samo kada bih nasla nacin da se oseca bezbedno kada dodje,da vidi svojim a ne njenim ocima i da slobodno pokaze svoja osecenja jer ja vidim da on voli i bebca i mene ali od toga bezi u strahu od majke :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, ako je ikakva komunikacija moguća između tm i bivše žene, mislim da oni to treba da regulišu na neki normalan način, odn. tm bi trebalo da razgovara sa njom.

Sa jedne strane deca tog uzrasta su povodljiva i ono što tebi ne ide u prilog jeste što je najveći deo vremena sa svojom mamom koja mu očito puni glavu, a sa druge strane deca su najčešće iskrena i iz njih možeš izvući sve, pa tako i saznati šta mu sve govori.

Takođe, tm bi, ako je to ikako moguće trebalo više vremena da provodi sa malim.

Međutim, ako je komunikacija između tm i bivše loša, situacija je najverovatnije nepopravljiva dok dete malo ne poraste, bar jedno 2 godine, kad će i sam moći da rezonuje i donosi zaključke ko se kako prema njemu ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komunikacija izmedju njih je nemoguca ... Njegova majka ne zasluzuje to dete kakve joj reci izlaze iz usta to je uzas : Primer od jednih pretnji njenih mm: "Ja rodila ,ja ubila" To je osoba koja svoje potrebe stavlja ispred detetovih i to je uzas , ali naravno ona je njegova majka i on je mnogo voli i tako i treba ... Mm je hteo da se obrati soc.radinicima posle tih pretnji ali mu ja nisam dozvolila zbog malog koji bi sigurno patio za majkom jer je jako vezan za nju i mogao bi da se izazove kontraefekat, i ja se nadam da ce za koju godinu sam shvatiti ko mu kako misli i svojevoljno preci kod nas da zivi ali tih par godina cemo ziveti u grcu to sam svesna ... nisakim nisam delila ova iskustva jer smatram da nije moje da o tome bilo kome pricam ... ovde olaksavam dusu i siroko rasirenih ruku cekam savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komunikacija izmedju njih je nemoguca ... Njegova majka ne zasluzuje to dete kakve joj reci izlaze iz usta to je uzas : Primer od jednih pretnji njenih mm: "Ja rodila ,ja ubila" To je osoba koja svoje potrebe stavlja ispred detetovih i to je uzas , ali naravno ona je njegova majka i on je mnogo voli i tako i treba ... Mm je hteo da se obrati soc.radinicima posle tih pretnji ali mu ja nisam dozvolila zbog malog koji bi sigurno patio za majkom jer je jako vezan za nju i mogao bi da se izazove kontraefekat, i ja se nadam da ce za koju godinu sam shvatiti ko mu kako misli i svojevoljno preci kod nas da zivi ali tih par godina cemo ziveti u grcu to sam svesna ... nisakim nisam delila ova iskustva jer smatram da nije moje da o tome bilo kome pricam ... ovde olaksavam dusu i siroko rasirenih ruku cekam savet...

Kakav monstrum od zene! :angry: NSanja,apsolutno te shvatam!Poznate su mi te situacije,ali to je neminovno,jednostavno moras nauciti da se boris sa tim!Kao sto Phoenix rece treba vremena da mali poraste da bi mogao iole da shvati neke stvari.Tm mora sa njim sto vise da razgovara,da bi mu na neki nacin predocio postojecu situaciju!Povjerenje je mnogo bitno i to treba graditi.Vjerujem da ti je neopisivo tesko,ali fokusiraj se na bebu,jer sve emocije beba osjeti!I pisi,tu sam ako ti mogu pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav monstrum od zene! :angry: NSanja,apsolutno te shvatam!Poznate su mi te situacije,ali to je neminovno,jednostavno moras nauciti da se boris sa tim!Kao sto Phoenix rece treba vremena da mali poraste da bi mogao iole da shvati neke stvari.Tm mora sa njim sto vise da razgovara,da bi mu na neki nacin predocio postojecu situaciju!Povjerenje je mnogo bitno i to treba graditi.Vjerujem da ti je neopisivo tesko,ali fokusiraj se na bebu,jer sve emocije beba osjeti!I pisi,tu sam ako ti mogu pomoci!

Hvala puno, evo protice nam jos jedan lep zajednicki vikend ali sta ce biti sledeceg to samo bog zna ... Trudim se maximalno da se ne oseti nikako sem kao ravnopravan ukucan kada nam dodje ali ja vidim po njemu da to nije nije tako ... Inace ... mama njegova je zvala mm da ga pita zasto on ljubi samo Marka a njega ne ljubi , sto naravno nije istina , pa je on kad smo ga pitali sto misli tako rekao da se salio :( On je jedno dobro ali rastrzano dete samo zbog njene bolesne potrebe da sebi pravi dobro :( Trebalo bi krajem avgusta da odemo na more a cisto sumnjam da ce ona dozvoliti da ga povedemo sto ce mm sigurno rastuziti i onda mi se ni neide kad nismo kompletni srecni i zadovoljni svi ... Tesko mi je sto nam ona pokvari svako slavlje porodicno na kojeg ga ne pusti a ne pada vikend pa nije kod nas iako mi njega odvedemo kad god hoce vikendom da ode da vidi mamu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, evo protice nam jos jedan lep zajednicki vikend ali sta ce biti sledeceg to samo bog zna ... Trudim se maximalno da se ne oseti nikako sem kao ravnopravan ukucan kada nam dodje ali ja vidim po njemu da to nije nije tako ... Inace ... mama njegova je zvala mm da ga pita zasto on ljubi samo Marka a njega ne ljubi , sto naravno nije istina , pa je on kad smo ga pitali sto misli tako rekao da se salio :( On je jedno dobro ali rastrzano dete samo zbog njene bolesne potrebe da sebi pravi dobro :( Trebalo bi krajem avgusta da odemo na more a cisto sumnjam da ce ona dozvoliti da ga povedemo sto ce mm sigurno rastuziti i onda mi se ni neide kad nismo kompletni srecni i zadovoljni svi ... Tesko mi je sto nam ona pokvari svako slavlje porodicno na kojeg ga ne pusti a ne pada vikend pa nije kod nas iako mi njega odvedemo kad god hoce vikendom da ode da vidi mamu :(

Da,jako je nezgodan taj balans,jer on non stop balansira izmedju nje i vas!Mi to isto primjecujemo kod cerke mm,jednostavno postaje manipulativna,pribjegava karikiranju stvari samo da bi ugodila ili mami ili tati,mada ima slucajeva kada i koristi vjesto situaciju,ma strasno!Rastrzana je na 100 strana i ta rasijanost je ocigledna!Trebaju nervi kao konopci,ali sve bude i prodje,najgore je sto ostaju posledice na dijete,ali tu ti nista ili veoma malo mozes uciniti,jer sad je sve posledica,a uzrok nisi ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... Jasno mi je da ja tu ne mogu puno uciniti , ne moze ni njegov otac a kamoli ja a majka njegova ce nas se ocigledno okanuti juce :D a mozda i malo sutra :D Phoenix mi jednom rece da promene moze biti jedino kada i ona nadje nekoga sa kim ce biti srecna i zadovoljna i ja se slazem sa njom i navijamo svim srcem da se to desi :D Samo se brinem da u silnim pokusajima da usrecim malog ne stavim mog Marka u drugi plan , sto sam vec u par slucajeva uradila i svaki put kada to uradim ja se pokajem i kazem da necu vise i evo juce sam to uradila opet :((((( Otisla sam da kupim Marku setalicu i letnja kolica a vratila se kuci sa velikim dvorisnim bazenom za starijeg , nije mi zao , on je bio srecan ali me brine da sutra kad porastu Marko ne ispasta zbog mojih pokusaja da opustim i usrecim Mitra ( starijeg ).... O glavo moja , prsnuces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm i ja imamo decu iz prethodnih brakova odnosno vanbracne zajednice u mom slucaju. Moja kcerka obozava mm i on nju, a njegova deca pod uticajem svoje majke nisu bas na mestu, tj kao deca su bile divne, kako rastu sve su gore, pa se ne mogu bas podiciti ni da ja njih previse volim niti one mene. A i postale su jako problematicne od kako se vise druze sa majkom...lose su u skoli, ne odrzavaju higijenu normalno, skroz su zapustene, sto ja ni njima ni svojoj deci nisam nikada dozvoljavala, pa smatram da je i to jedan od uzroka tog cudnog odnosa, jer ja ne mogu i necu da se foliram da mi je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam sa mm imala najgoru svadju od kad se znamo ... Zbog malog ... Poceo je da radi jako cudne stvari koje od nas nije mogao da nauci a sto je najgore od svega i sta je i izazvalo svadju su moje sumnje da cu jednom zbog pokusaja da pomognem njemu , Miti , zapostaviti svoje dete , i to sam juce i uradila ...Jako sam bila besna na sebe sto sam to dozvolila i spakovala sam se da idem jer ne mogu sebi obecati da se to nece ponoviti ... Mita je poceo da laze, krade .... Sta god mu se svidi kod nekog on , "slucajno" ponese kuci , od nas kad ide "slucajno" ponese kod mame ... I juce celo pre podne pricam sa njim o tome a inace smo u fazi trpenja kad mu se piski , to je terapija koju je dr preporucio zbog nocnog mokrenja , za koje sam se takodje ja zauzela , pored zdrave i prave majke njegove .... I on juce kaze da mu se kaki , je reko idi kaki i cujem da se zakljucava u wc i skontam , posto se nikad ne zalkljucava da nesto muti i cujem da piski , izlazi iz wc-a ja pitam jesi kakio? jesam. jesi piskio ? nisam. Mito cula sam da si piskio , reci mi istinu ... Jesam ... pukla sam nacisto i svojim zvocanjem sam probudila Marka koji samo sto je zaspao ... Jako sam ogorcena , prvenstveno na sebe... to je sad bila sitnica , probudila sam ga ali se bojim da ce se to ponavljati a ne mogu da zatvorim oci pred nekim stvarima , ipak to dete vikendom zivi sa nama i ovo je njegov dom kao i Markov. Desavalo se da mi se svidi neka igracka , zvacka , ne bitno i da je ne kupim MArku jer nemam dovoljno para i Miti da kupim pa se ustrucavam i plasim da cu uvrediti mm ako MArku kupim a Miti ne ... Mislim da meni ustvari treba pomoc u ovoj situaciji i savet kako da se oslobodim tih misli i tog ustrucavnja da rodjenom detetu nesto pruzim ... Ufff bas sam rastrzana ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAo, jao, jao, ja sam mislila da se samo meni to dogadjalo sa decom mm... Najbolje bi ti bilo da se sto manje ti petljas a da sto vise toga u vezi njega prebacis na tm, jer bilo sta sto ti uradis iz najboljih namera moze biti pogresno shvaceno. Obavezno ubedi tm da vodi malog kod psihologa jer to moze biti bezvezna decija budalastina koju je video od nekog od drugara ali moze i da preraste u problem (narocito kada stigne do puberteta, a vreme leti). Najstarija kcerka mm je krala pare i krisom kupovala grickalice i kojekakve gluposti koje je imala u kuci ali ih je dobijala u kontrolisanim kolicinama jer je nenormalno ugojena, toliko da ima strije (a sada ima 14 godina, tada je imala 11-12) Stvari su kulminirale kada mi je ukrala 6000, a dva tri dana nakon toga mm je uzela telefon, nov iz fioke i kad smo se pojavili u skoli tvrdila je da nije. Psiholog je resio problem, a moj problem je resen kada je otisla da zivi kod mame.

Ja decu stvarno volim ali ona i njena sestra su mi izmenile sliku da su sva deca dobra. Kada su otisle kod mame da zive, naizmisljale su svasta, da smo ih tukli, psihicki maltretirali na razne nacine i svasta nesto, a dok su bile kod nas pricale su kako kad odu kod mame ona njima ne daje da jedu, nego same moraju da nadju nesto u kuci, kako ih nocu ostavlja same i sl, sto je po svoj prilici bila isto izmisljotina.

Nama je ova starija po kuci sakrivala uprljane gace jer sa 12 godina nije naucila da obrise guzu kako treba, mladja je kada je bila pod deksazonima dobijala nervne slomove jer joj je mama nesto obecala pa je slagala, ma svasta...onda sam se ja ogradila, pocela da gledam svoju decu, jer na kraju krajeva i one imaju svoju mamu koja ce im kupiti i brinuti o njima.

Mnogo ga oduzis, ali kod ove teme se uvek uznemirim pa zatrokiram, ti smes da pravis razlike bez grize savesti, tm je taj koji mora jednako da ih tretira, jer on je obojici roditelj a ne ti. Opusti se i ugadjaj svom detetu, mene je posle pekla savest sto nisam odmah sve sto mogu pruzila svojoj deci nego uvek nesto delila. Nemoj da dozvolis da se tebi to desi, mnogo jace pece savest sto si nepravedna prema svom detetu nego prema bilo kome drugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Ivana , ista prica .... Samo sto je on meni jako drag ali ne volim kad podilazi i prica ono sto zna da mi zelimo da cujemo a poceo je i to ... Divim ti se sto si uspela da razgranicis to u svojoj glavi i nadam se da cu jednom moci i ja ... Mm je se oseca odgovornijim za Mitu ... Mene to boli ali ga razumem , mada mu kad puknem prebacim kako Mita ima 3 roditelja a Marko jednog i po ... Mita se nocu jedno vreme budio kad se upiski , obavi u krevet pa onda place ... pa je mm na prvi njegov jauk skakao iz kreveta sto je normalno i ja jednom u pola noci ga zamolim da pripazi MArka pored njega u krevetu da ne padne da ja odem da mu sipam vode u flasicu i kako sam ustatla sa kreveta skontam da on spava i da Marko i da padne on ga ne bi cuo , ja pokupim MArka i sa sobom ga ponesem , sipam vodu i vratim se u sobu i tihim glasom kazem mm: Mita place ... On skocio iz kreveta i krenuo prema njegovoj sobi i vraca se i kaze , ne place ... reko znam ... samo sam htela da ti pokazem kakvu razliku pravis ... Poludeo je ... sutao je sve po kuci od besa i ubedjenju da nisam u pravu a sam je to dokazao ... Boli , nije da ne boli ... A ja sam ga sa brakom iza sebe i detetom prihvatila ali ne znam dali cu izdrzati cinjenicu da mu je u podsvesti ipak negde dublje Mita nego Marko , iako budan to nikad nije pokazao ali tad mi je to dokazao ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgranici se to jednog dana kada dodje ona kap koja preliva casu. Ja sam se svim silama trudila da razumem i prihvatim i njih dve, ali mi se uvek motalo po glavi pitanje kako to da moje dete ne pravi probleme kakve prave njegova deca, kako to da moje dete ne dolazi od svog tate sa bljuvotina o mm nego dodje i kaze: meni je tata rekao da treba da slusam i tebe i Danijela jer me vi volite i cuvate isto kao i on i Rada, a njegova dodju i ponasaju se kao divljaci, pune su neke zlobe i jeda...Ako ti je za utehu, mozda bi tm cuo i Marka da se promeskoljio, kao sto je cuo i tebe kad si rekla da Mita place. Kako god, ti si skroz u pravu, nemoj skroz da batalis Mitu ali se posvecuj svom detetu, ako ti tm nesto kaze, objasni mu da ti moras vise da se posvetis Marku jer se on toliko posvecuje Miti da Marka zapostavlja. JA sam se svadjala i svadjala, htela da odem, ma svasta sam htela, ali na kraju sam uspela. Mm je sada posvecen nasoj deci bar isto onoliko koliko i deci iz prvog braka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se tome , mada sam juce bas bila pukla :( Marku je tek osam i malo vise meseci , valjda ce se to izkristalisti , mada mene vise brinem ja sama nego mm ... Daleko od toga da bih ikada batalila Mitu jer znam da mi onda nebi bili srecna porodica i da imam svoje dete iz predhodnog braka ne bih dozvolila da moj novi muz batali moje dete pa tako necu ni ja ... Ali taj osecaj ustrucavanja me ubi , kad Marko dobije od nekog neki poklon ja se prosto stidim i osecam krivicu jer Mita nije dobio , i to me nervira najvise ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se tome , mada sam juce bas bila pukla :( Marku je tek osam i malo vise meseci , valjda ce se to izkristalisti , mada mene vise brinem ja sama nego mm ... Daleko od toga da bih ikada batalila Mitu jer znam da mi onda nebi bili srecna porodica i da imam svoje dete iz predhodnog braka ne bih dozvolila da moj novi muz batali moje dete pa tako necu ni ja ... Ali taj osecaj ustrucavanja me ubi , kad Marko dobije od nekog neki poklon ja se prosto stidim i osecam krivicu jer Mita nije dobio , i to me nervira najvise ....

Pretpostavljam da je to jace od tebe, sta da ti kazem, mislim da ce s vremenom proci, sve je to jako pipavo i osetljivo, cuvaj nerve i gledaj sebe i svog Marka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav stav zauzeti prema muževom detetu iz prvog braka? Majke ne možemo biti nikada, da se ne mešamo uopšte.... teško, kad se mešamo koliko je to dobro i do koje granice je to moguće?

Reći ću vam moj problem. Mm i ja živimo 2 god. zajedno i imamo ćerku od 8 meseci.

Kraj njegovog braka on je doživeo kao veliku tragediju i ostalo je dete od 9 godina. Sticajem okolnosti, znam i ženu i dete od ranije. Dete je uvek bilo loše vaspitano (što je bio posao majke) i imalo više nego sve (što je bio posao oca). Danas to dete dolazi kod nas sveki drugi vikend i po pola svakog raspustac. Prema svojoj sestri tj našoj ćerki se jako lepo ponaša, ipak... izlazak sa njim van kuće pretvara se u košmar, u restoranima drami i povraća kad mu se nešto ne jede, u gostima se ljuti i stoji u hodniku zgrade po 2 sata, niko ništa ne sme da ga pita da ne digne nosić, u školi je užas... Pokušala sam na mm malo da utičem kako da to ispravimo, ali on misli da je njegovom detetu potrebno sve to oprostiti jer ne živi sa oba roditelja! Počela sam da gubim živce i na momente ne mogu da vidim to dete. Čak ide sa nama i na letovanje, koje će se pretvoriti u košmar 100% i da vam ne pričam dalje! Znam da nije kriv, žao mi ga je, ali niko mi ne dozvoljava da mu spasimo život jer opasno lošim putem ide, a razvod roditelja odlično profitira. Ne želim da naš život stane kad on dođe. Želela bih da funkcionišemo kao normalna porodica , ali ne znam koliko je to moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš temu o tome na kojoj se dosta pisalo.

Inače, to što je dete "loše" vaspitano nije krivica samo majke ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna...evo tema, pa iščitaj...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ups, nisam videla! hvala i moli moderatore da brišu ili premeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Interesuje me vaše mišljenje o ovoj vrlo delikatnoj situaciji - kakav stav zauzeti prema muževom detetu iz prvog braka? Majke ne možemo biti nikada, da se ne mešamo uopšte.... teško, kad se mešamo koliko je to dobro i do koje granice je to moguće?

Reći ću vam moj problem. Mm i ja živimo 2 god. zajedno i imamo ćerku od 8 meseci.

Kraj njegovog braka on je doživeo kao veliku tragediju (žena posle brojnih avantura otišla sa njegovim najboljim drugom) i ostalo je dete od 9 godina. Sticajem okolnosti, znam i ženu i dete od ranije. Dete je uvek bilo loše vaspitano (što je bio posao majke) i imalo više nego sve (što je bio posao oca). Danas to dete dolazi kod nas sveki drugi vikend i po pola svakog raspustac. Prema svojoj sestri tj našoj ćerki se jako lepo ponaša, ipak... izlazak sa njim van kuće pretvara se u košmar, u restoranima drami i povraća kad mu se nešto ne jede, u gostima se ljuti i stoji u hodniku zgrade po 2 sata, niko ništa ne sme da ga pita da ne digne nosić, u školi je užas... Pokušala sam na mm malo da utičem kako da to ispravimo, ali on misli da je njegovom detetu potrebno sve to oprostiti jer ne živi sa oba roditelja! Počela sam da gubim živce i na momente ne mogu da vidim to dete. Čak ide sa nama i na letovanje, koje će se pretvoriti u košmar 100% i da vam ne pričam dalje! Znam da nije kriv, žao mi ga je, ali niko mi ne dozvoljava da mu spasimo život jer opasno lošim putem ide, a razvod roditelja odlično profitira. Ne želim da naš život stane kad on dođe. Želela bih da funkcionišemo kao normalna porodica , ali ne znam koliko je to moguće.

Kakva su vaša iskustva?

Jedini način da se situacija popravi jeste da tm promeni stav i shvati da ne može opraštati ružno ponašanje i pravdati ga razvodom roditelja. Ti to moraš da rešiš sa tm i izneseš otvoreno svoje mišljenje. Ti naravno detetu ne treba da budeš druga majka, ali treba da te doživljava kao autoritet. Međutim, iz tvoje priče, bojim se da on ni tm-a tako ne doživljava i tu je glavni problem. Nema rešenja dok tm ne shvati situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav stav zauzeti prema muževom detetu iz prvog braka? Majke ne možemo biti nikada, da se ne mešamo uopšte.... teško, kad se mešamo koliko je to dobro i do koje granice je to moguće?

Reći ću vam moj problem. Mm i ja živimo 2 god. zajedno i imamo ćerku od 8 meseci.

Kraj njegovog braka on je doživeo kao veliku tragediju i ostalo je dete od 9 godina. Sticajem okolnosti, znam i ženu i dete od ranije. Dete je uvek bilo loše vaspitano (što je bio posao majke) i imalo više nego sve (što je bio posao oca). Danas to dete dolazi kod nas sveki drugi vikend i po pola svakog raspustac. Prema svojoj sestri tj našoj ćerki se jako lepo ponaša, ipak... izlazak sa njim van kuće pretvara se u košmar, u restoranima drami i povraća kad mu se nešto ne jede, u gostima se ljuti i stoji u hodniku zgrade po 2 sata, niko ništa ne sme da ga pita da ne digne nosić, u školi je užas... Pokušala sam na mm malo da utičem kako da to ispravimo, ali on misli da je njegovom detetu potrebno sve to oprostiti jer ne živi sa oba roditelja! Počela sam da gubim živce i na momente ne mogu da vidim to dete. Čak ide sa nama i na letovanje, koje će se pretvoriti u košmar 100% i da vam ne pričam dalje! Znam da nije kriv, žao mi ga je, ali niko mi ne dozvoljava da mu spasimo život jer opasno lošim putem ide, a razvod roditelja odlično profitira. Ne želim da naš život stane kad on dođe. Želela bih da funkcionišemo kao normalna porodica , ali ne znam koliko je to moguće.

Slazem se sa Phoenix!Mm ima isto cerkicu iz prvog braka,ali on sve rijesava i ne zelim ijednog trenutka da zamaram se tim!To je samo i iskljucivo njegova stvar,ma o kakvog problemu da se radi,jer posledice necu da trpim,da tu sam da pomognem,podrzim,ali bez pretjeranog mjesanja sa moje strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Interesuje me vaše mišljenje o ovoj vrlo delikatnoj situaciji - kakav stav zauzeti prema muževom detetu iz prvog braka? Majke ne možemo biti nikada, da se ne mešamo uopšte.... teško, kad se mešamo koliko je to dobro i do koje granice je to moguće?

Reći ću vam moj problem. Mm i ja živimo 2 god. zajedno i imamo ćerku od 8 meseci.

Kraj njegovog braka on je doživeo kao veliku tragediju (žena posle brojnih avantura otišla sa njegovim najboljim drugom) i ostalo je dete od 9 godina. Sticajem okolnosti, znam i ženu i dete od ranije. Dete je uvek bilo loše vaspitano (što je bio posao majke) i imalo više nego sve (što je bio posao oca). Danas to dete dolazi kod nas sveki drugi vikend i po pola svakog raspustac. Prema svojoj sestri tj našoj ćerki se jako lepo ponaša, ipak... izlazak sa njim van kuće pretvara se u košmar, u restoranima drami i povraća kad mu se nešto ne jede, u gostima se ljuti i stoji u hodniku zgrade po 2 sata, niko ništa ne sme da ga pita da ne digne nosić, u školi je užas... Pokušala sam na mm malo da utičem kako da to ispravimo, ali on misli da je njegovom detetu potrebno sve to oprostiti jer ne živi sa oba roditelja! Počela sam da gubim živce i na momente ne mogu da vidim to dete. Čak ide sa nama i na letovanje, koje će se pretvoriti u košmar 100% i da vam ne pričam dalje! Znam da nije kriv, žao mi ga je, ali niko mi ne dozvoljava da mu spasimo život jer opasno lošim putem ide, a razvod roditelja odlično profitira. Ne želim da naš život stane kad on dođe. Želela bih da funkcionišemo kao normalna porodica , ali ne znam koliko je to moguće.

Kakva su vaša iskustva?

Biksna kod mene je ovako pa pokusaj i ti ... Zauzmi takav stav da zamislis da si svoje dete posala kod neke zene i njegovog oca i onako kako bi volela da se prema tvom detetu ponasaju tako se postavi prema sinu tm . Ni nas Mita nije cvecka ali smo koliko toliko uticali na njega bar kad je kod nas da se zna osnovni red ... Nije lako tm ... pokusaj da dopres do njega i objasnis mu da mora da utice na vaspitanje deteta , moguce je da dete samo privlaci paznju , a kada vidi da ima svu vasu paznju prestace to da radi .... Stavi se u njegovu kozu i gledaj ocima deteta , ako si tm prihvatila sa detetom moras da shvatis da se to nece promeniti i da naucis da zivis sa tim .... Mita je ponekad predivan i od velike pomoci a nekad kao da je djavo usao u njega , to su deca a mi smo tu da im pokazemo put i naucimo ih ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini način da se situacija popravi jeste da tm promeni stav i shvati da ne može opraštati ružno ponašanje i pravdati ga razvodom roditelja. Ti to moraš da rešiš sa tm i izneseš otvoreno svoje mišljenje. Ti naravno detetu ne treba da budeš druga majka, ali treba da te doživljava kao autoritet. Međutim, iz tvoje priče, bojim se da on ni tm-a tako ne doživljava i tu je glavni problem. Nema rešenja dok tm ne shvati situaciju.

Slažem se u potpunosti. mm ovakvo ponašanje svog deteta doživljava kao neku vrstu utehe da ON nije kriv za raspad braka. Svako ružno ponašanje svog deteta isprati sa "za to je tvoja majka kriva ne ja, nisam ja hteo takav život za tebe". Razgovarala sam sa njim više puta na tu temu, da detetu on treba da bude autoritet a ne dete njemu i da tu bol više preboli (prošlo je više od 2 godine od tog razvoda) i da se decja sreca ne kupuje ugađanjem do te mere da dete postaje užas! Svestan je svega, ali bol je jača od svakog razuma. Počinjem da osećam teškoću i da se obratim tom detetu i ako mi ga je žao sve zahvaljujući mm-u i njegovoj žalosti nad svojim životom. Ponekad pomislim, dali sam normalna što osećam odbojnost prema tom detetu, ali kad razmislim niko se nije potrudio ni da nas spoji u normalnu porodicu, šta bi se moglo i očekivati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.